NBFL Centralny wariuje

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

mskmsk
Posty: 13
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:41
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki

21 sty 2016, 16:05

Witam,
Zaczął mi wariować centralny. Zamknąłem samochód pod firmą normalnie, przychodzę parę godzin później i co się dzieje:
Naciskam na pilocie unlock - cisza. Naciskam otwarcie bagażnika - działa. Naciskam lock (na zamkniętym samochodzie) - centralny wariuje - zamyka się i otwiera, na przemian cały czas. Przestaje sam się otwierać i zamykać po szybkim otwarciu drzwi w odpowiednim momencie i trzaśnięciu drzwiami. Od środka ręcznie wszystko dobrze działa, klamki jak i zamknięcie drzwi. Otwarcie zamka kluczykiem powoduje ten sam efekt wariowania. Odłączyłem aku na parę minut - nie pomogło. Jakieś pomysły?

edit: aha no i warto dodać, żeby zamknąć samochód trzeba nacisnąć unlock ...
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

22 sty 2016, 11:07

Mam to samo. Dużo wilgoci w aucie. Stary smar. Wszystko zamarza. Jak ogrzeje, to znów zaczyna działać.
Awatar użytkownika
Xenocyd
Donator
Donator
Posty: 557
Rejestracja: 11 cze 2014, 7:28
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: DW w GD

22 sty 2016, 11:20

A ja mam tak, że pod sklepem u mnie na osiedlu nigdy mi nie działa centralny. Parkuję pod nim, wysiadam i nie mogę zamknąć auta, otworzyć bagażnika, nic. Zamykam więc z kluczyka i idę do sklepu. Po powrocie działa też tylko kluczyk. Jadę do domu 700 metrów i tam już wszystko działa normalnie. Nigdzie indziej mi się to nie zdarza, tylko pod Freshem! Jakiś paranormal activity...
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3520
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

22 sty 2016, 11:40

Kiedyś kiedyś, kilkanaście lat temu i w kompletnie innym samochodzie miałem taki problem w promieniu 2km od pałacu kultury - centralny nie działał i już ;)
calzone
Donator
Donator
Posty: 311
Rejestracja: 06 lis 2014, 12:56
Model: NB FL
Wersja: Phoenix
Lokalizacja: Warszawa

22 sty 2016, 14:44

nickesh v2.0 pisze:Obrazek


szczególnie od tego pomnika pychy 8-)

[offtop] Wiecie dlaczego z Pałacu Kultury jest najlepsza panorama Warszawy? Bo nie widać pałacu. :kciuk: [/offtop]
mskmsk
Posty: 13
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:41
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki

22 sty 2016, 16:45

Xenocyd pisze:A ja mam tak, że pod sklepem u mnie na osiedlu nigdy mi nie działa centralny. Parkuję pod nim, wysiadam i nie mogę zamknąć auta, otworzyć bagażnika, nic. Zamykam więc z kluczyka i idę do sklepu. Po powrocie działa też tylko kluczyk. Jadę do domu 700 metrów i tam już wszystko działa normalnie. Nigdzie indziej mi się to nie zdarza, tylko pod Freshem! Jakiś paranormal activity...


W pobliżu jest pewnie jakaś trafostacja, albo nadajniki dużej mocy, przy PKiN to normalne, że nie działają piloty :)

MX5 wstawiony do ciepłego garażu na parę dni. Dzięki.
Awatar użytkownika
HDM
Posty: 183
Rejestracja: 01 cze 2015, 8:57
Model: NC FL
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

22 sty 2016, 22:08

Mialem podobnie pare dni temu tylko w zastepczym wozie :) Po dluzszej jezdzie zaczely wariowac po czym centralne przestalo reagowac, z tym ze podczas jazy a po nocy jak przyszedlem to wszystko bylo okej. Cos zlapalo wilgoc albo cholera wie co, ja sciagnalem boczek i co sie dalo przesmarowałem smarem silikonowym i narazie jest spokoj.
mskmsk
Posty: 13
Rejestracja: 26 lip 2015, 13:41
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki

24 sty 2016, 9:45

Taak, u mnie już też wszystko w porządku :) Dzień w garażu i wszystko odparowało.
ODPOWIEDZ