[połączony] Kanaliki odpływowe w NA i NB

jak je znależć?

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

29 maja 2013, 12:05

ja dziś będę czyścił kanaliki, bo mi chlupie po tokaju :mrgreen: sprawdzę czy jest tam jeszcze jakiś inny patent na wodę :mrgreen:
Obrazek

miatasm.com
Chwiał
Posty: 925
Rejestracja: 06 gru 2012, 10:21
Lokalizacja: W-wa, Śródmieście

29 maja 2013, 12:15

To podziel się funky relacją :mrgreen: Najlepiej fotorelacją.
My nie jeździmy szybko, my wolno latamy!
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

29 maja 2013, 12:22

relację masz na pierwszej stronie :kciuk: hameryki nie będę odkrywał - antena od CB i w rurę :mrgreen:
Obrazek

miatasm.com
Awatar użytkownika
Bardock
Posty: 1863
Rejestracja: 15 gru 2008, 14:37
Model: Inny
Wersja: S3 1.8T
Lokalizacja: Warszawa

29 maja 2013, 12:32

funky pisze:relację masz na pierwszej stronie :kciuk: hameryki nie będę odkrywał - antena od CB i w rurę :mrgreen:


To jest tylko doraźne. Mój sposób jest dokładniejszy i na dłużej :lol:
powinno być w tym wątku, poszukaj :wink:
Chwiał
Posty: 925
Rejestracja: 06 gru 2012, 10:21
Lokalizacja: W-wa, Śródmieście

29 maja 2013, 13:19

Pytanie ode mnie:

Czy jest możliwość uszkodzenia, np. drutem z wieszaka, wewnętrznej ścianki tych kanalików odpływowych? Czy są one z blachy i nie da się w nich przebić ścianki?
My nie jeździmy szybko, my wolno latamy!
Pawulon
Posty: 1348
Rejestracja: 24 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: Pruszcz Gd/3miasto
Kontakt:

29 maja 2013, 13:53

Chyba z tym trzeba uważać bo jednak można te kanaliki uszkodzić...
- Videorejestratory Samochodowe
- Tusze tonery do Drukarek - pawkor@onet.pl

Pozdrawiam, Paweł
Krzywy
Posty: 562
Rejestracja: 13 mar 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

29 maja 2013, 15:53

Ja wciskałem antenę z kulką owiniętą taśmą(żeby była grubsza) i raczej nie było problemu. One są zdaje się prawie idealnie proste więc jeśli końcówka jest miękka to nic się nie powinno stać.

Natchniony tym tematem postanowiłem wyczyścić swoje. Cóż, są drożne, woda się przez nie przelewa bez problemu ale nadal jakiś szlam się z nich da wyciągnąć. Zostawić to tak czy męczyć aż antena będzie idealnie czysta po wyjęciu? :P

Druga sprawa - mam mokrą podłogę nieco. Czy jest jeszcze jakieś miejsce z którego może spłynąć tam woda? Zakładam że otwory spustowe są szczelne (a czy są to nie wiem...).

Trzecia sprawa - mam wodę w progach. O dziwo w środku wcale dużo rdzy nie było (zrobiłem sobie światełko inspekcyjne z małej żarówki 12V). Jednakże woda jest poniżej poziomu otworów odpływowych do "kabiny" więc nie przelewa się. Jest jeszcze jakiś inny otwór którym można spuścić wodę z progów? Bo nie da się ukryć że wolałbym się jej pozbyć skoro auto wcale tak bardzo jeszcze nie gnije...

I czy jeśli bym to wysuszył to jest jakiś sposób na zabezpieczenie ich od środka (tyle o ile) bo mam fabryczne zgrzewy i spawy jeszcze, poza tym na razie nie mam pieniędzy na aż tak grube naprawy.
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

29 maja 2013, 16:21

logimen ściągnij wykładzinę z tylnej półki i zobacz czy tam nie masz mokro i czy nie leci woda gdzieś z tyłu z uszczelki dachu.


te kanaliki są gumowe i mogą jedynie wypaść bo są nasadzone na plastik.

Krzywy w NB są otwory do spuszczania wody z progów w miejscach do podnoszenia auta
:)
Krzywy
Posty: 562
Rejestracja: 13 mar 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

29 maja 2013, 16:30

A gdzie te miejsca są? Bo ja podpieram auto pod belki zawieszenia gdyż uważam te miejsca za najpewniejsze. W poprzednim podpierałem tam gdzie na progach były miejsca to się progi wgniotły...
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

29 maja 2013, 16:35

kiedyś widziałem tu na forum fotki ale nie wiem gdzie one są. otwory te są po jednym z przodu i jednym z tyłu auta. są w miejscach łączenia blach, i tam są takie specjalne miejsca do podnoszenia auta. jak się położysz i popatrzysz to znajdziesz je :smile:
:)
Krzywy
Posty: 562
Rejestracja: 13 mar 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

29 maja 2013, 16:40

To popatrzę :P

A generalnie z wlewaniem się wody do środka? Dużo jest punktów poza zapchanymi kanałami dachu i otworami odpływowymi? (uszczelkę drzwi na razie wykluczam)
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

29 maja 2013, 16:59

z tyłu gdzie jest mocowany dach jest taka rynienka która jest plastikowo gumowa i znajduje się pod wykładziną tylnej półki i może czasami pęknąć.
:)
Krzywy
Posty: 562
Rejestracja: 13 mar 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

30 maja 2013, 12:04

Niestety nie znalazłem odpływów na dole progów(może ich nie ma...).

Woda wlewa mi się tylko do części kierowcy bo jak podniosłem wykładzinę z drugiej strony to było sucho i nawet czysto. Niestety nie mogę zdjąć całej bo trzeba rozbierać do tego deskę z tego co widzę (jakby nie mogli tej wykładziny już nie łączyć pod panelem nawiewów...).


Edit:
Chyba znalazłem przyczynę. Filc pod wykładziną półki był wilgotny więc leci po półce. Rynienka jest cała ale w miejscach gdzie dach przykręca się do nadwozia ona chyba powinna być zgrzana z dachem (nie ta gumowa rynienka tylko ten plastik co ją trzyma) a u mnie widać że można rozchylić dach i plastik w tych miejscach (nie we wszystkich).

Czyli co? Ratuje mnie tylko nowy dach? Czy ktoś naprawia takie rzeczy (tj. bierze dach, wywala starą rynienkę z przyległościami i zakłada nową)?

Niestety czasami deszcz mnie złapie, a na wakacje w ogóle wyprowadzam się od rodziców do pracy i wstępnie planuję mieszkanie wynająć (domów na 3 miesiące nikt nie chce dawać) więc skrytki na auto już nie będzie... Pokrowiec jakiś lepszy? Oddychający?

A może starczyłoby paski gumy dać po obu stronach rynienki? Jeden na styku dach-nadwozie a drugi na styku listwa-dach. Dokręcić to mocno i liczyć na to że będzie szczelne?
Krzywy
Posty: 562
Rejestracja: 13 mar 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

02 cze 2013, 12:11

@up

Nie chciałbym pisać posta pod postem ale nie wiem czy nikt edycji nie przeczytał czy co a niestety problem spory jest...

Rynienka jest już w średnim stanie, prawie 800zł na nową trochę w przeciągu paru miesięcy mi się nie widzi dać. Domyślam się że za 1500zł to ona z dachem nowym nie przychodzi jednak?

Z tego co widzę jest pęknięta na środku ale tam była naprawiana i na razie raczej się trzyma. Są pojedyncze pęknięcia, najwięcej przy otworach na szpile. Planuję je łatać przy pomocy miękkiego plastiku (np. z teczki na papiery) i kleju modelarskiego który jest raczej twardy ale w przeciwieństwie do kropelki nadtapia okolicę spoiny więc trzyma lepiej na pewno.

Nie wiem czy to zda egzamin... Ma ktoś jakieś inne pomysły? Może zgrzewarka zamiast kleju...
logimen
Posty: 1555
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:19
Model: NB
Wersja: 3 BK / 10th Anni
Lokalizacja: Piaseczno

24 paź 2013, 15:48

niemampojeciaa pisze:logimen ściągnij wykładzinę z tylnej półki i zobacz czy tam nie masz mokro i czy nie leci woda gdzieś z tyłu z uszczelki dachu.


Ostatecznie dalem spokoj, brat mowi, ze jestem przewrazliwiony - wedlug niego sa suche. Natomiast dzis parkowalem na wzniesieniu (przodem w dol) i jak ruszylem to troche wody polecialo wewnatrz od strony pasazera tak na samym srodku tej uszczelki dachu. W zasadzie na laczeniu dwoch uszczelek. Jakby sie troche nazbieralo.

Gdzie szukac teraz ?
Pozdrawiam, Artur
Ex Madzia
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

24 paź 2013, 16:35

logimen pisze:Ostatecznie dalem spokoj, brat mowi, ze jestem przewrazliwiony - wedlug niego sa suche. Natomiast dzis parkowalem na wzniesieniu (przodem w dol) i jak ruszylem to troche wody polecialo wewnatrz od strony pasazera tak na samym srodku tej uszczelki dachu. W zasadzie na laczeniu dwoch uszczelek. Jakby sie troche nazbieralo.

Gdzie szukac teraz ?


Ja nieraz po deszczu mam wodę w uszczelce/uszczelkach, która mi spada na nogawkę/fotele przy hamowaniu. A nieraz potem pojeżdżę topdown, uszczelki jakoś lepiej się ułożą przy zamykaniu i nawet po całonocnej ulewie jest susza. Uroki roadstera :cool:
Obrazek
Krzywy
Posty: 562
Rejestracja: 13 mar 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

24 paź 2013, 17:25

To że coś nakapie to nie jest problem. Problemem byłoby ciągłe lanie się wody do środka, na każdym deszczu.
logimen
Posty: 1555
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:19
Model: NB
Wersja: 3 BK / 10th Anni
Lokalizacja: Piaseczno

16 wrz 2015, 7:26

Odkopie temacik bo dzis ze wspomnianej uszczelki po srodku szyby od strony pasazera zaczelo mi systematycznie kapac. Jak przyspieszam to woda sie zbiera na laczeniu dwoch uszczelek i zaczyna kapac, sa to 2-3 takie wieksze krople. Problem w tym ze kapie caly czas jak zaczynam przyspieszac. Jakby woda sie zbierala, ale gdzie ? Tam nie ma zadnej dziury w uszczelce.

Podejrzewam, ze problemem moze byc zle spasowana/wlozona uszczelka. Z lewej strony mam idealnie, a z prawej wyglada to tak.

Obrazek

Z pozycji kierowcy, widoczna tez kropla.

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Ex Madzia
Kubaaa

17 wrz 2015, 7:10

Kiedyś też tak miałem, kup sobie czarny sylikon i nałóż warstwę na którąś cześć uszczelki, przykryj folią śniadaniową, zamknij dach. Sylikon wypełni tą "lukę" której szukasz, będzie szczelnie i przestanie kapać. Resztki które wyjdą normalnie odetniesz, folia zejdzie bez problemu. Tylko nie przesadź z sylikonem żeby nie wyłaził jak "pasztetowa dudy" z pomiędzy uszczelek.

Od bidy możesz też tam dociąć kawałek gumy z dętki np i podkleić na kleju do gum i metalu. Boki papierkiem ściernym do gładkości i nic nie widać - też szczelne.

Albo wymień uszczelki na nowe :D ;)
logimen
Posty: 1555
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:19
Model: NB
Wersja: 3 BK / 10th Anni
Lokalizacja: Piaseczno

17 wrz 2015, 7:35

Kubaaa pisze:Kiedyś też tak miałem, kup sobie czarny sylikon i nałóż warstwę na którąś cześć uszczelki, przykryj folią śniadaniową, zamknij dach. Sylikon wypełni tą "lukę" której szukasz, będzie szczelnie i przestanie kapać. Resztki które wyjdą normalnie odetniesz, folia zejdzie bez problemu. Tylko nie przesadź z sylikonem żeby nie wyłaził jak "pasztetowa dudy" z pomiędzy uszczelek.

Od bidy możesz też tam dociąć kawałek gumy z dętki np i podkleić na kleju do gum i metalu. Boki papierkiem ściernym do gładkości i nic nie widać - też szczelne.

Albo wymień uszczelki na nowe :D ;)


A silikon nie odpadnie z czasem ? O nowych uszczelkach tez myslalem, ale troche drogie sa na sztuki. Lepiej sie opyla kupic zestaw na obie strony za 550pln :D
Pozdrawiam, Artur
Ex Madzia
Awatar użytkownika
alante
Posty: 323
Rejestracja: 13 paź 2015, 19:53
Model: NB
Lokalizacja: Gdynia

07 wrz 2016, 22:43

"WYCIOR DO PUZONU" do nabycia chyba w każdym sklepie muzycznym 8-)
Załączniki
2016-09-07 09.36.24 k.jpg
2016-09-07 09.36.24 k.jpg (85.67 KiB) Przejrzano 1598 razy
"The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I'm giving it five stars is because I can't give it 14!"
Jeremy Clarkson
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

08 wrz 2016, 6:54

znamy, używamy :mrgreen:
Awatar użytkownika
alante
Posty: 323
Rejestracja: 13 paź 2015, 19:53
Model: NB
Lokalizacja: Gdynia

08 wrz 2016, 8:23

:git: :D
"The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I'm giving it five stars is because I can't give it 14!"
Jeremy Clarkson
Awatar użytkownika
FuzBal
Posty: 265
Rejestracja: 14 lip 2015, 21:16
Model: Inny
Lokalizacja: ŁDZ
Kontakt:

04 paź 2016, 13:49

Odgrzewam kotleta bo dzisiaj (po wczorajszym lekkim deszczu) zastałem powódź w bagażniku... czy ktoś nadal dysponuje zdjęciami wszystkich kanalików które należałoby przepchać?
Awatar użytkownika
Lucas Z
Donator
Donator
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sie 2013, 9:10
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

04 paź 2016, 14:04

wpadnij na spota w czwartek to pokażemy co i jak na pacjencie :)
Awatar użytkownika
FuzBal
Posty: 265
Rejestracja: 14 lip 2015, 21:16
Model: Inny
Lokalizacja: ŁDZ
Kontakt:

04 paź 2016, 19:49

podjade! tylko prosba jest, mozesz wziac jakis ''przepychacz''? jeszcze nic nie opatentowalem na okolicznosc udrazniania ;]
korfus
Posty: 69
Rejestracja: 23 paź 2016, 9:58
Model: NB
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

03 lis 2017, 20:03

Panowie,

Zbliża się zima a ja mam wodę w progach - nie mogę znaleźć kanalików - czy jest szansa na zdjęcie miejsc w których trzeba szukać?:)
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

03 lis 2017, 20:41

Woda w progach to odpływy w progach zablokowane. Cienki śrubokręt płaski i tam gdzie masz takie zgrubienie w progu w okolicy miejsca na lewarek to musisz odetkać.
Awatar użytkownika
bartz
Donator
Donator
Posty: 317
Rejestracja: 15 mar 2017, 22:17
Model: NB FL
Wersja: Individual
Lokalizacja: Warszawa

03 lis 2017, 21:57

korfus pisze:Panowie,

Zbliża się zima a ja mam wodę w progach - nie mogę znaleźć kanalików - czy jest szansa na zdjęcie miejsc w których trzeba szukać?:)
A proszę Cię bardzo

https://goo.gl/images/jR3Knf

https://goo.gl/images/PsASgt

https://goo.gl/images/ByLrRa

Ja w bagażniku wożę metalowy wieszak na ubrania - wystarczająco sztywny aby przebić się przez warstwę antykorozji.
korfus
Posty: 69
Rejestracja: 23 paź 2016, 9:58
Model: NB
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

04 lis 2017, 8:31

Bardzo dziękuję. Znalazłem, przeczyściłem:) woda chlupała w progach, z litr wyleciał:)
Jeśli chodzi o zabezpieczenie antykorozyjne progów- środki wprowadzacie przez te otwory?
ODPOWIEDZ