[NA] tylne obrysówki

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1699
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

24 maja 2013, 13:14

Czy ktoś może mi opisać/wytłumaczyć gdzie szukać kabli, podłączenia tylnych obrysówek. U mnie nie działają a muszę je uruchomić. Z góry dziękuję za pomoc.
montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
max83
Posty: 65
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:40
Lokalizacja: Tarnów

24 wrz 2013, 18:49

w tylnych obrysowkach nie ma kabli ani zarowek...sa same odblaski...przynakmniej u mnie:)
PawlusK
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2013, 13:30
Lokalizacja: Katowice

24 wrz 2013, 18:54

U mnie wychodzą pod zderzakiem z bagażnika :mrgreen: ale nawet jak ich nie masz to nie problem wyprowadzić kable np. z tylnych lamp :razz:
40 ton brudnej mocy }:>
termo_sXs
Posty: 152
Rejestracja: 30 sie 2013, 22:15
Model: NB FL
Wersja: Sportive 1.8
Lokalizacja: Wawa

24 wrz 2013, 19:43

Też chce u siebie podłączyć.. przód i tył. U siebie nie widzialem zadnych kabelkow :(
Podejrzewam że trzeba nadkole ściągać, zeby to jakos podlaczyc i byl dostep? Bo jak zderzak to prze....
max83
Posty: 65
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:40
Lokalizacja: Tarnów

24 wrz 2013, 19:55

lampki sa przykrecone dwiema srubkami, po odkreceniu mozna je normalnie wyciagnac...nie wiem jak u Was ale u mnie w tyle sa tylko odblaski (nie wiem, byc moze w nowszych modelach były lampki lub przy mojej poprzedni wlasciciel cos pozmienial) wiec u mnie rozwiązaniem byloby zalatwienie sobie dodatkowych przednich lampek i zalozenie z tył...jesli chodzi o doprowadzenie pradu to tak jak kolega wyzej napisal ...puscic kabelki z bagaznika od tylnych lamp.
Awatar użytkownika
Bardock
Posty: 1863
Rejestracja: 15 gru 2008, 14:37
Model: Inny
Wersja: S3 1.8T
Lokalizacja: Warszawa

27 wrz 2013, 14:18

to nie kwestia późniejszych modeli a wersji. Miata z USA ma podświetlane tylne obrysówki non stop.
termo_sXs
Posty: 152
Rejestracja: 30 sie 2013, 22:15
Model: NB FL
Wersja: Sportive 1.8
Lokalizacja: Wawa

27 wrz 2013, 14:46

Moja miała z tyłu lampki ale zaslepione, i trzeba sobie dorobic oprawke i zarowke i zrobic dziure, a z przodu tylko odblaski ale biale. I mam to na zbyciu wszystko, jak ktoś chce.
Jumpman
Donator
Donator
Posty: 3628
Rejestracja: 06 lut 2012, 17:41
Model: NA
Wersja: FL
Lokalizacja: Ruda Śląska

29 wrz 2013, 13:35

Tak jak pisali przedmówcy - za oceanem jest to standard, a u nas wręcz niezgodne z przepisami chyba. Niemniej jednak podłączenie przodu i tyłu do postojówek jest niewielkim modem, ale daje świetne efekty, zwłaszcza nocą. Polecam - sam mam taki myk i bardzo go lubię.
Live to ride - ride to live! HD or MX5 or 1302S or 126P ?

Części do NA - rozbiórka czerwonej - kliknij

Moja Lalunia :)
Awatar użytkownika
SponeR
Posty: 1097
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:10
Model: NA
Wersja: ultra old
Lokalizacja: Góra Św.Anny/Warszawa

29 wrz 2013, 18:03

Bardock pisze:Miata z USA ma podświetlane tylne obrysówki non stop.

przednie też a w wersji kanadyskiej bodajże przednie działają z kierunkami
MIATA nim jak szatan
Obrazek
piotrrf
Posty: 274
Rejestracja: 26 kwie 2012, 19:11
Model: NB
Lokalizacja: DAN

29 wrz 2013, 19:03

U mnie sie wszystkie swieca.Kazalem zrobic mechanikowi.Wiec zrobil.Nie wnikalem w szczegoly :mrgreen:
Wyglada naprawde super.
PawlusK
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2013, 13:30
Lokalizacja: Katowice

29 wrz 2013, 19:48

Świecą cały czas jak pozycyjki czy mrugają razem z kierunkami ??
40 ton brudnej mocy }:>
wojteks
Posty: 969
Rejestracja: 05 maja 2012, 19:54
Model: NA
Lokalizacja: Podkarpackie

29 wrz 2013, 20:06

Obrysówki=mandat lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego, co innego pozycyjne boczne.
Kurak
Posty: 3915
Rejestracja: 16 sie 2011, 1:39
Model: NA
Lokalizacja: P-ce
Kontakt:

29 wrz 2013, 20:25

wojteks pisze:Obrysówki=mandat lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego, co innego pozycyjne boczne.


Jesteś tego pewien? O ile ja pamiętam obrysówki są obowiązkowe dla samochodów o długości większej niż X, a w reszcie przypadków muszą mieć tyko homologację. Ale równie dobrze można to nazwać pozycyjnym bocznym :)

Przy czym zatrzymanie dowodu rejestracyjnego to musiałby być naprawdę zły dzień policjanta - w takiej sytuacji wystarczy obrysówki odpiąć (czy tam wyjąć żarówkę) na miejscu i można jechać dalej.
Awatar użytkownika
SponeR
Posty: 1097
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:10
Model: NA
Wersja: ultra old
Lokalizacja: Góra Św.Anny/Warszawa

29 wrz 2013, 21:12

mandatu nigdy nie dostałem :p ba nawet mnie jeszcze nie zatrzymali (odpukać) a gapili sie z milion razy :mrgreen:
w razie czego są wytłoczenia na obrysówkach i chyba homo na nich jest,
a zreszta ja nie bede oryginalnego osprzętu demontował jak za 2 lata mogę zarejestrować na zabytek :ryjezesmiechu:
MIATA nim jak szatan
Obrazek
piotrrf
Posty: 274
Rejestracja: 26 kwie 2012, 19:11
Model: NB
Lokalizacja: DAN

29 wrz 2013, 22:13

W dzien i tak nie widac.Wieczorem to juz co innego.
U mnie swieca caly czas.Nie mrugaja wraz z kierunkami.
Nigdy nikt sie nie przywalil do tego.Na przegladzie widzieli i zero reakcji.Policjant mnie zatrzymal tylko po to by popatrzec na autko.
max83
Posty: 65
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:40
Lokalizacja: Tarnów

30 wrz 2013, 7:16

niestety nasze prawo wielu rzeczy zabrania chodz wydawac by sie mogło ze nie slusznie...prosty przyklad z obrysowkami... nie wolno a w praktyce auto bardziej widoczne na drodze...i nawet nie wyobrazam sobie kłócenia z policjantem czy to obrysowki czy pozycyjne boczne :P...światla selektywne (żółte) od konca 2009 roku tez nie wolno uzywac choc w praktyce znacznie poprawiaja widocznosc w deszczu o mgle nie wspominając....chodz mnie najbardziej wkurza jako uzytkownika NA swiatla do jazdy dziennej...nie chce dopinac zadnych lampek do zderzaka i bardzo mi sie spodobal pomysl który zaproponował kolega DieSpinnePL ( przekladajac kierunek do pozycyjnego a w miejsce kierunku zarówka dwuwłóknowa) i chodz efekt jest bardzo dobry czlowiek i tak sie zastanawia ,,czy sie nie doczepią,, :) Ale z drugiej strony jakies te regulacje prawne musza byc i trzeba je akceptowac zeby jakies ,,choinki,, jak z reklamy coli ze swiąt nie jezdzily po naszych drogach z tescowskimi zarowkami H4 juz nawet nie niebieskimi a granatowymi:P Co do policji to wiekszosc to tez ludzie (przynajmniej tak legendy głoszą) i potrafia przymknac oko na pewne rzeczy...no chyba ze sie trafi na zakompleksionego syna komendanta to i tak bedzie chcial wewalic mandat za to ze sie nie trzyma podczas jazdy obu rąk na kierownicy w pozycji zadziesiec druga:P
wojteks
Posty: 969
Rejestracja: 05 maja 2012, 19:54
Model: NA
Lokalizacja: Podkarpackie

30 wrz 2013, 7:44

max83 pisze:ze sie nie trzyma podczas jazdy obu rąk na kierownicy w pozycji zadziesiec druga

Obecne zalecenia mówią o za piętnaście trzecia.
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

30 wrz 2013, 14:01

nieważne. Te zalecenia co chwila się zmieniają..tak samo jak np ze sztucznym oddychaniem..czy to wychodzi na lepsze? Cholera wie. Kiedyś pasy nie były nawet na wyposażeniu a teraz 100wa mandatu jak jeździsz bez. Absurd. ja mam w nosie i nawet tablicy nie mam zawieszonej na zderzaku, a przez przeszło rok jeździłem bez naklejki na szybie.. Obrysówki są, homologacja na nich jest wytłoczona, inne auta też mają obrysówki, np volvo, więc nie widzę problemu by to mieć zamontowane, tymbardziej, że to nie jest jakiś dyskotekowy neon który tylko przeszkadza, a rzecz, dzięki której auto jest bądź co bądź lepiej widoczne w ciemności.

Co do dziennych mam mieszane uczucia. Niektórzy mają takie dzienne jakby w ogóle ich nie mieli, i nikt z tym nic nie robi...bo przecież ma..a to, że nie widać ich z 3 metrów? Twój problem. Ważne, że są.
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
max83
Posty: 65
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:40
Lokalizacja: Tarnów

30 wrz 2013, 14:35

tu masz racje...u mnie w miescie tez duzo takich jezdzi...czasem mozna nagiąc jakas homologacje ale w tym przypadku juz nawet nie o nia chodzi tylko głym okiem widac ze nic nie widac...raz facet mial chyba te paski diodowe ze supermarketow powykrecane w jakis tworczy wzór na zderzaku hehe
ODPOWIEDZ