[NB] tłumik końcowy

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

19 mar 2015, 14:37

Ale pasuje dobrze bez podcinania. Jutro będę (może) miał to zdjęcia zrobię. W galerii są zdjęcia pojedynczych i podwójnych w mx5. Brałem pojedynczy bo zależy mi by auto wyglądało prawie ori. W sumie masz to samo.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
Blade
Posty: 673
Rejestracja: 09 cze 2010, 19:18
Lokalizacja: Wrocław

19 mar 2015, 15:09

irekJ pisze:
@Blade, masz u siebie ten wydech może? Chętnie bym posłuchał na żywo jak to gada :)


Nie, po przewertowaniu opinii, cen i osłuchania się z różnymi wydechami zdecydowałem się na custom-a. I nie żałuję ani jednej wydanej złotówki ;)
Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 741
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

19 mar 2015, 15:29

Blade pisze:
irekJ pisze:
@Blade, masz u siebie ten wydech może? Chętnie bym posłuchał na żywo jak to gada :)


Nie, po przewertowaniu opinii, cen i osłuchania się z różnymi wydechami zdecydowałem się na custom-a. I nie żałuję ani jednej wydanej złotówki ;)

Ileż ja się naszukałem kto pisał ostatnio, że robił customowy wydech! W końcu, dzięki temu postowi znalazłem, że to Ty!

Blade pisze:Jest to customowy produkt regionalny :kciuk:. Początkowo miał być wykonany w jednej ze znanych firm w stolicy ale widać firmie tej nie zależało na zarobku. I bardzo dobrze się stało gdyż efekt końcowy wręcz przerósł moje oczekiwania :kciuk: a potencjalny serwis (jakby trzeba było dokonać zmian lub poprawek) mam na miejscu.

Dźwięk strasznie mi się podoba. Nisko, basowo, nie za głośno... Wprost elegancko 8-). Na trasie nie męczy, przy prędkościach autostradowych bardziej słychać świst opływającego powietrza niż wydech. Natomiast między 1000 a 2500 obrotów brzmi prawie jak boxer Subaru :twisted:. Od zeszłego czwartku nie włączyłem radia w aucie :lol:

Chciałem nagrać filmik z jazdy ale aktualne mocowanie kamery się nie sprawdza i będę musiał coś wymodzić. Stay tuned ;)


Daj znać gdzie to robiłeś, i ile Cię to kosztowało. Będę miał w tym roku do zrobienia wydech, bo końcowy i środkowy sobie pobrzękują już całkiem porządnie.

Pisałes mi, że dziękujesz, że ogarniam ZG tarcz i klocków - to ja Tobie dziękuję za Twój wątek o aucie z tutorialami - mod wlotu powietrza cały czas czeka na realizację!

Pozdr,
Szymon

PS - jak się tylko ogarnę dziś, to wyjdzie info logistyczno zamówieniowo przelewowe w sprawie tarcz i klocków.
Pczs4
Posty: 65
Rejestracja: 02 lis 2014, 19:11
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Bolesławiec

04 kwie 2016, 9:25

Chcę kupić nowy tłumik końcowy i środkowy. Myślałem o Cobalcie ale jest dosyć drogi i natknąłem się na Ultera
http://ulter.com.pl/pl/offer/dedicated/ ... /m/193/806
580zł. Czy mogę w tej cenie znaleźć coś lepszego? i jaki wybrać tłumik środkowy? Zwykły za 80zł z allegro będzie ok?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=60 ... ule_id=201
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

04 kwie 2016, 9:52

Zastanawiam się nad kupnem Cobalta. Cena powinna wyjść koło 700 zł. W sumie moglibyśmy się podzielić przesyłką. Czyli różnica w cenie za końcowy wyszłaby w okolicach stówki, względem Ultera. A dostajesz porządny, lśniący i trwalszy końcowy z nierdzewki. Szkoda, że nie robią środkowych do NB :(
Ciap
Donator
Donator
Posty: 175
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:16
Model: NB
Lokalizacja: Krk/Wro

04 kwie 2016, 11:11

nickesh, przesyłka cobaltów nie bardzo jest się jak dzielić, bo pakują to w mossie do osobnych pudeł (chyba, żebyśmy zamówili całą paletę, to może :twisted: ) - więc trzeba liczyć ok 100złza przesyłkę.
w pudle jest jeszcze troche miejsca, więc jak ktoś chce jakieś małe graty, to wtedy ew. można się z wysyłką dogadywać
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

04 kwie 2016, 11:42

No wiem, już mnie upomniano na PW. Sorry, dzisiaj jestem niepoczytalny - zapomnij o wszystkim, co pisałem. Jedyne, co podtrzymuję to, że zastanawiam się nad Cobaltem i w porównaniu do Ultera, różnica w jakości jest chyba większa niż w cenie.
Pczs4
Posty: 65
Rejestracja: 02 lis 2014, 19:11
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Bolesławiec

05 kwie 2016, 0:28

A co polecacie na środkowy? Taki zwykły z allegro będzie ok? Zależy mi na tym żeby po dwóch latach mi się nie rozpadł i żeby ruda go nie zjadła
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

05 kwie 2016, 15:51

W warsztacie tłumikarz zaproponował mi nowego Bosala: środkowy + końcowy + robocizna = 400 zł. Tylko, że podobno te Bosale są poniżej wszelkiej krytyki, więc nie skorzystałem :(

Z tego, co ustaliłem, najlepiej szukać seryjnej używki w dobrym stanie.
korfus
Posty: 69
Rejestracja: 23 paź 2016, 9:58
Model: NB
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

23 lis 2017, 23:34

Panowie dajcie namiary na te customowe tlumiki - kto robi i za ile:)
Chciałbym do nb zmienic koncowy i srodkowy zeby troche dzwiek polepszyć.
Awatar użytkownika
osvch
Posty: 37
Rejestracja: 21 sie 2016, 15:44
Model: NB
Lokalizacja: Łódź

26 lis 2017, 17:38

korfus pisze:Panowie dajcie namiary na te customowe tlumiki - kto robi i za ile:)
Chciałbym do nb zmienic koncowy i srodkowy zeby troche dzwiek polepszyć.
Robiłem do Hondy u Mar-tec.pl, nie ma tłumika którego Marek nie zrobi :) tłumik po mieście delikatnie głośniejszy od serii a na wysokich obrotach grała muzyka!

Facebook: https://www.facebook.com/Mar-Tecpl-133542526826395/

https://mar-tec.pl
ODPOWIEDZ