Top down d'Italia 2017

Dział dedykowany wszelkim wyjazdom w krajou jak i za granicę. Najlepsze trasy, miejsca, porady i rekomendacje.

Moderatorzy: nick.es, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mattia
Donator
Donator
Posty: 439
Rejestracja: 29 lis 2016, 21:56
Model: NA
Wersja: 1.8, daily, salon
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

22 lut 2019, 11:36

No niestety, wynająć nie można.
Rozmawiałem kiedyś z właścicielem i wyjaśniał mi zawiłości pozwoleń i ubezpieczeń we włoskiej biurokracji. W każdym razie model Miatalandu jest taki, ze goście nocujący w pensjonacie mogą się przejechać wybranymi modelami miat, gdzieś w okolicach Todi.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

22 lut 2019, 11:51

Wiem, że ND da się wynająć bez problemu w oficjalnych wypożyczalniach. Ale dam sobie łeb uciąć, że jak popytasz na włoskich forach i grupach fejsbukowych, to na bank ktoś Ci udostępni swoją Miatę za małą opłatą.
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

22 lut 2019, 12:04

Póki co wybieram się wiosną na Majorkę, oczywiście ND zabookowałem, natomiast przez dwa weekendy przeczytałem cały Internet Balearów w poszukiwaniu jakiegoś Majfrienda, który wypożyczałby swoją NA/NB, bez sukcesu, choć wiele różnych starych roadsterów udało mi się znaleźć. A czy nie byłby to fantastyczny biznes pożyczać ludziom takie tanie w naprawach, kolorowe auta w jakimś ciepłym, turystycznym górzystym miejscu?

No nic, Perugię muszę przemycić do rodzinnej travel-listy.
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

22 lut 2019, 12:07

A nie próbowałeś czegoś kupić? Myślę, że w skali miesiąca koszty będą podobne do ceny wynajmu. Już nie mówiąc o tym, że od razu możesz sprzedać, albo nawet wrócić tym do Polski i jeszcze zarobić :D

Chodził mi kiedyś po głowie taki pomysł na UK/Irlandię.
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

22 lut 2019, 12:15

Oczywiście, że o tym myślałem. W zeszłym roku przed wylotem na Kanary. Są jednak dwa zasadnicze problemy. Te auta, wystawione na segundomano są droższe niż Polsce, to raz. Dwa: w Hiszpanii "ruchomość" może być obciążona hipoteką (już ogarniałem zakup jednego ND ST za 8 000 EUR 8-)). A ponadto przyjazd na kołach do kraju wiąże się z koniecznością uzyskania tablic wyjazdowych. Do załatwienia jedynie w stosownym urzędzie, który znajduje się w …Madrycie.
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Mattia
Donator
Donator
Posty: 439
Rejestracja: 29 lis 2016, 21:56
Model: NA
Wersja: 1.8, daily, salon
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

22 lut 2019, 13:55

nickesh v2.0 pisze:
22 lut 2019, 11:51
Wiem, że ND da się wynająć bez problemu w oficjalnych wypożyczalniach.
których? bo sprawdzałem Europcar, Hertz, Sixt, Avis i Budget... i nic
nickesh v2.0 pisze:
22 lut 2019, 11:51
Ale dam sobie łeb uciąć, że jak popytasz na włoskich forach i grupach fejsbukowych, to na bank ktoś Ci udostępni swoją Miatę za małą opłatą.
u nas na forum już kiedys padło powiedzenie, że prędzej ktoś żonę pożyczy, niż mazdę :lol: i takie tez były moje doświadczenia, gdy zapytałem o to na forum MX5Italia

ale to było latem i w regionach Toskanii/Umbrii
może jesienią na Sycylii jest inaczej :)
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

22 lut 2019, 20:40

Aż tak dokładnie się nie orientuję, bo sam nigdy z wypożyczalni nie brałem, ale wiem, że ludzie wypożyczają.

Jeśli mówisz na serio, to mogę popytać, czy ktoś z Klubu Ci swojej nie wypożyczy na Sycylii.
Awatar użytkownika
Mattia
Donator
Donator
Posty: 439
Rejestracja: 29 lis 2016, 21:56
Model: NA
Wersja: 1.8, daily, salon
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

22 lut 2019, 22:06

Popytaj :kciuk:
Będę zobowiązany
ODPOWIEDZ