EUROPA PARK - RUST - Niemcy

Rozeznanie wyjazdu do parku....

Dział dedykowany wszelkim wyjazdom w krajou jak i za granicę. Najlepsze trasy, miejsca, porady i rekomendacje.

Moderatorzy: nick.es, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

25 kwie 2016, 13:24

EUROPA PARK - RUST - Niemcy
UPDATE
Witam wszystkich zaglądających na ten post. W obecnej chwili prowadzącym tego posta powinien być
Maciej nickesh v2.0
- na ten mały wypad do miejscowości Rust - Niemcy w celu totalnego szaleństwa i zabawy w duże dzieci....

Mały opis:
W/w miejscowości znajduje się "taki tam park zabaw"
Za stroną:

http://www.parkmania.pl/parki/49/o-parku/Europa-Park.html
http://www.europapark.de/en

Największy park rozrywki w Niemczech, drugi w 2014 roku pod względem liczby odwiedzających w Europie (pierwsze miejsce zajmuje Disneyland Park Paris, trzecie Walt Disney Studios Park Paris). 

Na 95 hektarach znajduje się 16 krain tematycznych, w większości związanych z europejskimi krajami i regionami. Są to między innymi Niemcy, Anglia, Francja, Grecja, Holandia, Włochy, Austria, Portugalia, Rosja, Szwajcaria, Region Skandynawii, Zaczarowany Las, Hiszpania, Irlandia, Kraina Przygody i Islandia.

W parku jest aż 13 rollercoasterów, 9 typowo wodnych przejażdżek, a także wiele innych ekscytujących atrakcji -  w tym mnóstwo pokazów. 

Europa-Park to wielki ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy. Na jego terenie zlokalizowane są cztery hotele, domek gościnny, wioska tipi, a także kemping. Największy z hoteli - Colosseo, to na nowo odtworzone rzymskie koloseum.

Trasa z Poznania to ok. 1100 km
Koszta tak jak podane na stronach plus dojazd i wyżywienie.....

Terminy wyjazdu to jak podsuwa info Xenocyd - 25 – 31 marca

Byłem już trzy razy (ostatni raz - w wakacje) i naprawdę przednia zabawa z odrobiną adrenaliny.... A jak pamiętacie mój termin był terminem wrześniowym już zrealizowanym i dlatego modernizuje tego posta.

Chciałbym poprosić by jako ewentualny "Organizator" lub posiadający wszelkie nowe informację na temat wyjazdu został - i tu z wnioskiem formalnym zwracam się ;) do Macieja nickesh v2.0.....

Z racji, iż Maciek nickesh v2.0 trzyma pieczę nad terminem najbliższym (i dobrze, bo przynajmniej post rozwojowy a jest w posiadaniu wiedzy jak to wygląda w terminie jaki zaproponował) może podtrzyma temat i poprowadzi go do wycieczki.....

Poniżej wymienieni są wstępnie zainteresowani - pozwoliłem sobie zaktualizować posta, obserwując wpisy.....:

TERMIN 2017 - prowadzący posta nickesh v2.0

  • nickesh v2.0
  • Hookie
  • wroclover
  • eiti
  • Xenocyd
  • Donek
  • Johnson
  • rsmx5



PS. nickesh v2.0 - Maciej - poprowadzisz dalej tego posta?? Pytanie tylko jak mam Ci nad Nim władzę przekazać?? Może jakaś podpowiedź "admin"??
Załączniki
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Ostatnio zmieniony 02 lis 2016, 12:35 przez Peecer, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

25 kwie 2016, 13:38

Ja mam trochę inną propozycję. Wiosną, w tygodniu poprzedzającym coroczne otwarcie parku, odbywa się tam główna konferencja z serii World Hosting Days. Można się na nią zapisać pod byle pretekstem. Poza tym, że to na prawdę fajna 4-dniowa nieustanna, zakrapiana impreza, darmowe żarcie i drinki, to na dodatek, cały park rozrywki jest do dyspozycji uczestników. W sezonie park pęka w szwach. Na wejście na Silver Star (rollercoaster zbudowana przez Merdecesa, aby "oddać wrażenie prędkości, podczas jazdy bolidem F1") albo Blue Fire (te niebieskie, dzikie spirale) czeka się w nieskończoność. W czasie konferencji można jeździć w kółko. Kiedyś zdarzyło mi się zasnąć po 40-tym kółku na kacu :ryjezesmiechu:

Sam park jest wprost kolosalny i definitywnie warty wyprawy przez całe Niemcy. Konferencja jest organizowania co roku, wczesne zapisanie się jest promowane darmowym udziałem (płaci się tylko za nocleg) i zwykle zbiera kilkuset uczestników, czyli najwyżej kilka procent tego tłumu, który przyjeżdża tam w sezonie.

Fajne jest też to, że widać wszystkie przygotowania "od kuchni". Można łazić po całym parku, bez ograniczeń, bez opłat, wpierniczając darmowe lody i popijając je darmowym Waissbierem. Rano 3 godziny rollercosterów, driftplac z mercedesami na rolkach, później testowanie nowych pomysłów na Oculus Rift, konkursy wizytówkowe (ostatnio wygraliśmy GoPro, Bestsy Solo 2, iPada i IceWatcha :mrgreen: ), popołudniu piwko na leżakach przy basenie, łosoś w cytrynie na kilogramy, a wieczorem gruba biba w stylu October Fest. I tak 3 razy, przez 3 kolejne dni. Żyć, nie umierać! Jedyny koszt to nocleg.

Polecam! Właśnie tam poznaliśmy się z Eweliną :geeejj: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

25 kwie 2016, 13:47

Wiosną - Maciek tzn. jakiś konkretny termin??? Mnie on za bardzo nie pasuje również z powodów służbowych ale może po takim Twym opisie inni chętni by się znaleźli i pierwszą turą by przetarli ławki :ryjezesmiechu: z kurzu..... :lol: ;)
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3401
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

25 kwie 2016, 13:56

Nikesz mnie bardzo zachęcił. :mrgreen: wstępnie się piszę. :D
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

25 kwie 2016, 14:12

No niestety w tym roku "WHD Global" już się odbyło, 27-31 marca. Co roku ta impreza jest coraz lepsza. I będę śmiertelnie poważny mówiąc, że na wrzesień zaplanowałbym coś innego, a wizytę w Rust odłożył do marca 2017, bo poziom organizacji tej konferencji przebija wszelkie, najbardziej wypasione eventy, na których w życiu byłem. Już sam, wspomniany przez Ciebie hotel Colloseo to cud-miód, a za pobyt, spędzony na takim wypasie, jak podczas tych 4-ech dni konferencji, normalnie płaci się tam gruuube hajsy.

Oczywiście pominąłem oczywisty fakt, że dla firm z branży, to jedna z najlepszych okazji do złapania bezpośredniego kontaktu z zarządami największych graczy na rynku IT, jak Symantec, Kingston, Acronis, Parallels, Lenovo, DELL, Microsoft etc. Cała konferencja to seria wykładów na temat najnowszych technologii i ich komercyjnych zastosowań. Dodatkowo, organizatorzy zawsze mają w rękawie jakąś dodatkową niespodziankę. W 2014 roku, gdy Julian Assange ukrywał się organami ścigania, to było jedyne miejsce na świecie, z którym połączył się przez Skype'a, zrobił wykład o prywatności ( :D ) i odpowiadał na pytania :D. W tym roku wpadł Pele i było można sobie z nim pogawędzić :kciuk:

http://www.whd.global/dk/whd-2016.php
Zdjęcia mówią same za siebie :)
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

25 kwie 2016, 14:24

To zgodzę się, że "IWENT" może być wywalony w kosmos......i może być bajecznie zorganizowany.... Jednak sam osobiście w tym terminie nie skorzystałbym ani z żadnej kolejki ani innej atrakcji..... Musiałbym mieć już dobrze w czubie by pewien "chłód" nie miał dla mnie znaczenia....
"PESEL" robi swoje :ryjezesmiechu: i powiew może spowodować, że drugi dzień atrakcji mógłby odbyć sie tylko w saunie lub gorącej wannie.... :lol:
Pierwszy raz trafiłem we wrześniu i o dziwo tragedii nie było.... Z kolei drugi raz byłem w sierpniu i trafiłem na "luz" spowodowany dobrymi opadami deszczu...... Kolejek nie było - ale schodziłem cały mokry - choć adrenalinka i przeżycie dostarczyły na tyle wrażeń, że nie miałem z tym problemu.....
Tak więc wątek jest na tyle otwarty, że każdy coś może znaleźć dla siebie....
Ja rzuciłem hasło wrzesień i tak sobie planuje....
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

25 kwie 2016, 14:54

Właśnie jakoś tak się zwykle składa (a może to kwestia jakiegoś mikroklimatu w tej okolicy?), że na przełomie marca/kwietnia tam już jest zielono i ciepło. Krótki rękawek i okulary przeciwsłoneczne to standard. Całe noce przesiadywaliśmy nad basenem. Rozumiem, że tym razem jest wiele powodów ustalenia terminu na wrzesień, ale akurat obawa o pogodę i niską temperaturę nie powinna być jednym z nich.

Obrazek

Tak, czy inaczej, niemieckimi autostradami jedzie się tam krócej niż nad polskie morze, a Park Rozrywki na pewno wynagrodzi trud i koszt podróży, niezależnie od pory roku. My następną wizytę planujemy na WHD.global 2017, ale we wrześniu na pewno będzie jeszcze przyjemniej. Już nie mówiąc o tym, że to przecież 5 km od granicy ze Szwajcarią (w zeszłym roku, na lotnisku we Frankfurcie dowiedzieliśmy się, że Lubitz rozbił w okolicy maszynę Lufthansy - dziwnie wsiadało się do kolejnego samolotu :shock: ) i grzechem byłoby nie wyskoczyć przy okazji na najlepsze alpejskie drogi, Miatą ;)
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

26 kwie 2016, 13:16

jadę.
Maciek, jakbym zapomniał, że jadę, to mnie szturchnij za rok.
eiti
Posty: 896
Rejestracja: 17 lip 2012, 7:23
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

26 kwie 2016, 13:59

to moze po prostu Maciej zupdatuj post bo bedzie nas wiecej :D
bezmiatowy //
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

26 kwie 2016, 14:01

Shit, tam się zawsze grubo dzieje, ale czegoś takiego to sobie po prostu nie wyobrażam :twisted: . Pierwsze zapisy będą pewnie w grudniu/styczniu. Będę trzymał rękę na pulsie 8-)
Awatar użytkownika
Xenocyd
Donator
Donator
Posty: 556
Rejestracja: 11 cze 2014, 7:28
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: DW w GD

27 kwie 2016, 18:14

Wchodzę w ciemno w rok 2017 ;)
Awatar użytkownika
Donek
Posty: 1329
Rejestracja: 29 lip 2009, 16:50
Model: NA
Wersja: Sunburst Yellow
Lokalizacja: Warszawa

27 kwie 2016, 18:23

Wstępnie zainteresowany, będę obserwował temat :-)
Awatar użytkownika
Johnson
Donator
Donator
Posty: 362
Rejestracja: 30 mar 2015, 8:11
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

27 kwie 2016, 18:59

O fak :D
W 2017 jade z Wami :)
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

27 kwie 2016, 19:06

UPDATE pierwszego posta
Awatar użytkownika
Xenocyd
Donator
Donator
Posty: 556
Rejestracja: 11 cze 2014, 7:28
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: DW w GD

28 paź 2016, 14:51

Termin WHD w 2017 to 25 – 31 marca
Awatar użytkownika
Kamien
Donator
Donator
Posty: 966
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:09
Model: ND
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Poznań

28 paź 2016, 15:27

O ciekawie się robi... to aktualne jest ??
Awatar użytkownika
Xenocyd
Donator
Donator
Posty: 556
Rejestracja: 11 cze 2014, 7:28
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: DW w GD

28 paź 2016, 15:33

Tylko jak na szybko patrzę na stronę, to 399EUR rejestracja uczestnika + nocleg po mniej więcej 150 EUR, więc od "tanio" będzie daleko.
Chyba, że nickesh zna jakiś specjalny lifehack :D
Awatar użytkownika
Kamien
Donator
Donator
Posty: 966
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:09
Model: ND
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Poznań

28 paź 2016, 16:50

Uuuuuu to ja chyba będę kibicował :D
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

28 paź 2016, 17:14

Ruszę sprawę po weekendzie. Zwykle dostaję zaproszenie na maila. Czekam na niego.
Awatar użytkownika
rsmx5
Posty: 1423
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:00
Model: NC FL
Wersja: 20th Anniversary
Lokalizacja: Bochnia

30 paź 2016, 17:57

Mnie też proszę wrzucić na listę :kciuk:
Już od dawna przymierzamy się z Kasią do tamtego kierunku.
Jest Anni-ni
Była Anni
Była Zielona
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

18 lut 2017, 16:39

No... Także... Ten tego... Wyjazd w środę, 29 marca. Rano. Zaproszenia zorganizuję. Wiem, że są dostępne, tylko muszę sprawdzić szczegóły. Najlepiej, gdyby każdy zapisał się niezależnie z własną firmą. Jak ktoś nie ma, to będziemy kombinować. Zaproszenie gwarantuje bezpłatny udział w konferencji, wyżerkę i side eventy (wieczorne imprezy i park rozrywki ze wszystkimi czynnymi atrakcjami bez limitu) oraz możliwość wzięcia udziału w losowaniach "upominków" (iPhone'y, słuchawki, tablety, GoPro, zegarki etc.). Nich żyje cebula... :roll: (ja to chyba w tym roku olewam).

Na booking.com jest dużo fajnych i tanich noclegów w okolicy Rust. My już zabookowaliśmy 3 noce (od 29 marca do 1 kwietnia) za 500 zł, 5 km od Rust. Ale w razie potrzeby możemy jeszcze zmienić zdanie. Któregoś dnia można wyskoczyć do Francji, zobaczyć Katedrę Notre-Dame w Strasburgu, albo co tam jeszcze sobie wymyślimy.

Leniwy powrót planujemy rozpocząć w sobotę. Po drodze jest dużo fajnych miejsc. Musimy wybrać któreś na nocleg. W Warszawie planujemy być dopiero w niedzielę wieczorem. To kto się pisze?

Obecny stan list to:

1. nickesh v2.0
2. Hookie
3. wroclover
4. eiti
5. Xenocyd
6. Donek
7. Johnson
8. rsmx5

Proszę o potwierdzenie lub rezygnację z udziału w do 22 lutego.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2017, 10:56 przez nick.es, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Xenocyd
Donator
Donator
Posty: 556
Rejestracja: 11 cze 2014, 7:28
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: DW w GD

18 lut 2017, 17:51

Urlopu jeszcze nie mam, ale wchodzę w to jak nic!
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

19 lut 2017, 10:48

nickesh v2.0 pisze:Wyjazd w środę, 29 maja. Rano. Zaproszenia zorganizuję.

Maciej - popraw datę wyjazdu..... W pierwszej chwili już chciałem się zapisać gdyby takowa była...... :ryjezesmiechu:
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

19 lut 2017, 10:56

Peecer pisze:
nickesh v2.0 pisze:Wyjazd w środę, 29 maja. Rano. Zaproszenia zorganizuję.

Maciej - popraw datę wyjazdu..... W pierwszej chwili już chciałem się zapisać gdyby takowa była...... :ryjezesmiechu:
O kurde, sorry - słownik mnie wydymał. Poprawiłem - dzięki :)
Awatar użytkownika
Johnson
Donator
Donator
Posty: 362
Rejestracja: 30 mar 2015, 8:11
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

20 lut 2017, 21:40

Urlop zaklepany. Potwierdzam obecność :D
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

20 lut 2017, 22:40

Johnson, nie wiesz, jak się cieszę! 8-)

Dam znać, jak tylko dostanę "kody".
Awatar użytkownika
Xenocyd
Donator
Donator
Posty: 556
Rejestracja: 11 cze 2014, 7:28
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: DW w GD

21 lut 2017, 13:06

Xenocyd pisze:Urlopu jeszcze nie mam


I miał nie będę :facepalm: bawcie się dobrze, będę zazdraszczał!
U.S.U.L
Posty: 304
Rejestracja: 29 maja 2015, 11:46
Model: NB
Wersja: 2.0 K20A2
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

22 lut 2017, 10:15

Temat zainteresowal mnie juz w zeszlym roku. Piszemy sie wstepnie, potwierdze wieczorem.
Jak wyglada rejestracja na ta konferencje? Wystarczy ze podam dane firmy?
Awatar użytkownika
rsmx5
Posty: 1423
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:00
Model: NC FL
Wersja: 20th Anniversary
Lokalizacja: Bochnia

22 lut 2017, 10:27

Odpuszczamy - kalendarz nie pozwala :(
Jest Anni-ni
Była Anni
Była Zielona
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

22 lut 2017, 19:17

U.S.U.L pisze:Temat zainteresowal mnie juz w zeszlym roku. Piszemy sie wstepnie, potwierdze wieczorem.
Jak wyglada rejestracja na ta konferencje? Wystarczy ze podam dane firmy?
Miło nam to słyszeć! :)
rsmx5 pisze:Odpuszczamy - kalendarz nie pozwala :(
Damn... Nie ponaciągacie jakoś kalendarza? :(
ODPOWIEDZ