Nawigacja Mazda

Relacja z pierwszego klubowego testu najnowszej Mazdy MX-5 ND

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
POlsza
Donator
Donator
Posty: 46
Rejestracja: 11 lis 2016, 18:34
Model: ND
Wersja: SkyFREEDOM
Lokalizacja: Dolny Śląsk

18 kwie 2017, 8:45

Wrzuciłem ten temat do działu technicznego ale myślę, że tutaj będzie odpowiedniejsze miejsce - niech admin zdecyduje.

Drodzy użytkownicy fabrycznej nawigacji Mazda w modelach SkyFREEDOM oraz opcjonalnie w pozostałych wersjach.

Trochę kilometrów zostało pokonanych w różnych okolicznościach i sytuacjach z wykorzystaniem wymienionej nawigacji, w wielu sytuacjach jest pomocna - skoro już jest, i podróżowanie jest łatwiejsze. Ale... korzystanie z tego przybytku, produkcji Mazdy, to juz zupełnie inny ból. Od dłuższego czasu zastanawiam się co przyświecało twórcom kolorystyki aby ją zrobić tak nieprzyjazną użytkownikam, a mianowicie KOLORYSTYKA map i dróg. Wybór szarego koloru tła i jego odcieni do poszczególnych elementów map jeszcze można wytrzymać, ale już kolor dróg w odcieniach bieli i szarości do istne kuriozum - tego nie da się czytać podczas normalnego użytkowania - szczególnie w słoneczne dni, przy jeździe open top.
Czyżby szanowni projektanci tego przybytku nigdy nie używali nawigacji, czy też aż tak bardzo chcieli się wyróżnić w stosunku do innych, których nawigacje są czytelne - drogi mogą przecież być zaprojektowane w kolorach kontrastowych do szarego albo pozwolić użytkownikowi w opcji wybrać ich kolorystykę.

Pytanie do znawców tematu:
- może istnieje jakiś parametr w oprogramowaniu nawigacji, gdzie wystarczy zmienić np. parametr x-22=biały na parametr x-23=niebieski lub x-24=zielony i drogi będą widoczne i czytelne ?
- może szanowny producent popatrzy na swoje dzieło i spowoduje je użytecznym ?

Na koniec, szara kolorystyka jest najmniej kontrastowa ze wszystkich występujących w naszym otoczeniu, dlaczego nasze piękne samochodziki muszą ją posiadać, a my musimy się z nią męczyć.
(Celowo powyżej zaznaczyłem kolorystykę aby pokazać jak biały oraz inne kolory oddają sens moich uwag w nawigacji Mazdy)

Może ktoś z forumowiczów potrafi wpłynąć na Mazdę z prośbą o przedłożenie tej mojej jakże "subiektywnej" oceny nawigacji (osobiście zgłaszałem już ten problem i echo).
Zablokowany