Klubowy Test Mx-5 ND

Relacja z pierwszego klubowego testu najnowszej Mazdy MX-5 ND

Moderator: Moderatorzy

matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

23 sie 2015, 13:25

Obrazek

Moi Drodzy!
Pewnie już zauważyliście, co się święci. Nazwa tematu, powstanie nowego działu, moja tu obecność - tak, specjalnie dla Klubu przetestujemy najnowszą mx-5 ND :jupi:
Nasza kochana Mazda Polska po raz kolejny sprawiła nam nie lada niespodziankę i zaprosiła mnie, jako przedstawiciela Klubu, do Barcelony, na dwudniowe testy prasowe najnowszego modelu naszego roadstera.
Obiecuję duuuuużą porcję zdjęć i filmów (w teście biorą udział wszystkie śląskie gopro :mrgreen: ), a na koniec obszerny artykuł.
Jak tylko będę w stanie, w czasie tych dwóch dni będę wrzucał tu zdjęcia, krótkie filmy, itd, żebyście mieli o czym dyskutować i na bieżąco dopytywać.

Czy do środka zmieściłby się Hantkus? Czy do bagażnika wejdzie alkohol Jumpmana? Czy pod maską jest miejsce na turbinę dla Fiveopaca? Czy Boro przedriftowałby długość pasa startowego? Czy Rockatansky byłby zadowolony z przyczepności? Czy będzie dobrze wyglądać w oku kamery Ciupasa i Ignacego? Czy Karolina byłaby zadowolona z podgrzewanych siedzeń? Czy jest ISOFIX dla małego synka Kyrego? Jaką nazwę nada jej Dżunior? Czy Kurak byłby zadowolony z prześwitu? Czy będzie dostępna w Alan'owym kolorze? I co o felgach sądzi Apachos?

Odpowiedzi na te i kilka innych pytań postaram się uzyskać, choć z felgami może być ciężko.
A może jest coś jeszcze, co chcielibyście wiedzieć? Dajcie znać, sprawdzę ;)

Wszystkie moje materiały pojawią się na forum.
Dodatkowo zapraszam do śledzenia klubowego fanpage: https://www.facebook.com/MX5KlubPolska
Artykuł w późniejszym terminie pojawi się też na Podwójnej Ciągłej, fanpage: https://www.facebook.com/PodwojnaCiagla

Test zaczyna się w poniedziałek, 31 sierpnia. Widzimy się w tym dziale :kciuk:

maciek
miata lov!
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

23 sie 2015, 23:07

Średnio on klubowy, ale have fun :)
Ja słowa on ND na forum nie napiszę ;)
Obrazek

miatasm.com
eiti
Posty: 896
Rejestracja: 17 lip 2012, 7:23
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

23 sie 2015, 23:30

bezmiatowy //
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

23 sie 2015, 23:37

Eh. Niech i tak będzie, dobranoc.
Obrazek

miatasm.com
Awatar użytkownika
kammich
Posty: 2925
Rejestracja: 24 lip 2009, 9:55
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

23 sie 2015, 23:45

Eee myślałem że każdy klubowicz jak przyjdzie do salonu dostanie ND do pomacania i pojeżdżenia.
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

24 sie 2015, 6:06

funky pisze:Ja słowa on ND na forum nie napiszę ;)


złe podejście funky, pisz śmiało
może wstępniak jest trochę różowy i nazbyt ucieszony, ale to ponieważ od listopada zeszłego roku starałem się o test dla klubu i w końcu się udało. sorry za nadmierny entuzjazm :mrgreen:

tym niemniej, jeśli z ND cokolwiek będzie nie tak, na pewno się o tym dowiecie - nikt mnie za rękę trzymać nie będzie.
miata lov!
Hantkus
Donator
Donator
Posty: 2803
Rejestracja: 17 lut 2012, 17:59
Model: NB MSM
Wersja: Szarik
Lokalizacja: Poznań

24 sie 2015, 7:33

Też bym ją chętnie schłostał tym bardziej TAM 8-) ale faktycznie sprawdź czy się zmieszczę najpierw :kciuk:
aha i daj spokój z tymi felgami...bądź humanitarny :mrgreen:
Rules are made to be broken
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

24 sie 2015, 7:44

matpilch pisze:Odpowiedzi na te i kilka innych pytań postaram się uzyskać, choć z felgami może być ciężko.


Ale na imprezie 'zapoznawczej' bym podpytał oficjeli, czy może spodziewają się RPFów w salonach Mazdy ... jednak zawsze sympatyczniej byłoby zakupić w lokalnym sklepiku niż z zagranicy ściągać - a może i taniej.

(sorry, ale to jest pierwsza rzecz jaka przyszła mi do głowy, jak dowiedziałem się o 4x100 :D )
Obrazek
Necro
Posty: 594
Rejestracja: 03 lip 2013, 7:48
Model: Inny
Lokalizacja: W-wa/Sz-n

24 sie 2015, 8:00

Pełne graty :D. Co prawda i tak połowa klubu już na jazdę testową jest zapisana, ale dobra recka zawsze w cenie :kciuk: .
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

24 sie 2015, 8:23

matpilch pisze:
funky pisze:Ja słowa on ND na forum nie napiszę ;)


złe podejście funky, pisz śmiało
może wstępniak jest trochę różowy i nazbyt ucieszony, ale to ponieważ od listopada zeszłego roku starałem się o test dla klubu i w końcu się udało. sorry za nadmierny entuzjazm :mrgreen:

tym niemniej, jeśli z ND cokolwiek będzie nie tak, na pewno się o tym dowiecie - nikt mnie za rękę trzymać nie będzie.

Ależ nie chodzi o Ciebie a o podejście Mazdy do promocji ND ;-)
Obrazek

miatasm.com
ree
Posty: 2576
Rejestracja: 05 paź 2009, 22:51
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

24 sie 2015, 8:33

funky pisze:
matpilch pisze:
funky pisze:Ja słowa on ND na forum nie napiszę ;)


złe podejście funky, pisz śmiało
może wstępniak jest trochę różowy i nazbyt ucieszony, ale to ponieważ od listopada zeszłego roku starałem się o test dla klubu i w końcu się udało. sorry za nadmierny entuzjazm :mrgreen:

tym niemniej, jeśli z ND cokolwiek będzie nie tak, na pewno się o tym dowiecie - nikt mnie za rękę trzymać nie będzie.

Ależ nie chodzi o Ciebie a o podejście Mazdy do promocji ND ;-)



Straszną tajemnicą powiało, rozwiń proszę temat.
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

24 sie 2015, 9:18

Jak ustalalem termin odebrania ND to wielokrotnie sugerowalem, że fajnie byłoby to połączyć z jakimś spotem(wawa spotyka się w czwartki pod stadionem narodowym) i zrobić trochę szumu wokół tego. Jeden dzień by ich nie zbawil a taki NDek pod narodowym ściągnąłby sporo osób. Bez odzewu.

Potem prosiłem o fajny termin, żeby pojechać w Bieszczady i zrobić fotorelacje, może zorganizować jakiś minizlot w celu promocji. Tez lipa. Termin poznałem w tamtym tygodniu, po przypominajce.

Nikt nie chciał od nich kasy, tylko odrobinę współpracy. Ba, chciałem bezinteresownie pomóc i na to poszła totalna olewka. Więc podchodzę z lekkim dystanem do współpracy z mmpol.

Ale nie o tym w temacie, sorry za OT.
Obrazek

miatasm.com
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

24 sie 2015, 9:32

ja powód widzę tylko jeden: samochody dosłownie wyfruwające z salonów ich rozleniwiły, podobnie jest z Kią. nie bez kozery największe i najlepsze zespoły PR ma VW, Audi i Skoda :mrgreen:

nie przejmuj się, ich strata - Ty i tak swój weekend z ND zaliczysz ;)
miata lov!
Awatar użytkownika
m1k0
Posty: 505
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:05
Model: Inny
Wersja: 370Z Roadster
Lokalizacja: Radom

24 sie 2015, 9:46

A ja chcę wiedzieć jaki czas zanotuje RaceChrono na torze w Jastrząbiu :ryjezesmiechu:

Fakt, jakieś oficjalne i świąteczne powitanie tej Mazdeczki byłoby w dobrym guście #longliveroadster
Niekoniecznie na torze w Jastrzębiu :twisted:
historycznie: 370Z Roadster, 986 Boxster, NB 1.6
obecnie "bezmiatowy"
Awatar użytkownika
Rockatansky
Donator
Donator
Posty: 1977
Rejestracja: 06 mar 2012, 13:39
Lokalizacja: W-wa - St.Miłosna

24 sie 2015, 10:06

Gratuluję uporu i czekam niecierpliwie na relację :kciuk:
Rockatansky

I miejsce w generalce MMC 2016 klasa 1.8/2.0
I miejsce w generalce MMC 2014 klasa 1.6
IV miejsce w generalce MMC 2013 klasa N/A
Jumpman
Donator
Donator
Posty: 3628
Rejestracja: 06 lut 2012, 17:41
Model: NA
Wersja: FL
Lokalizacja: Ruda Śląska

24 sie 2015, 10:21

Ja tez gratuluję jeszcze raz - to moim zdaniem wielki sukces Twój jak autora Podwójnej Ciągłej osiągnięty dzięki przychylności klubu i Twojemu zawzięciu w dążeniu do celu.

Przyznam, że pytania ze wstępu mnie bardzo rozbawiły, bo uważam, że każdy kto czyta forum regularnie znajdzie odwołania... no może poza:

Czy do bagażnika wejdzie alkohol Jumpmana?

:facepalm:
WTF? Czy ja o czymś nie wiem??
:ryjezesmiechu:
Live to ride - ride to live! HD or MX5 or 1302S or 126P ?

Części do NA - rozbiórka czerwonej - kliknij

Moja Lalunia :)
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

24 sie 2015, 10:28

Jumpman pisze:Czy ja o czymś nie wiem? :ryjezesmiechu:


Kuba, wykorzystałem fakt, że byłem obecny przy transporcie alkoholu na Wasze wrześniowe wesele i widziałem na własne oczy część zapasów. w gruncie rzeczy już wiem, że do bagażnika ND by się to nie zmieściło, bo problem był z upchaniem w bagażnika Sharana. tym niemniej na testach ma być 40 sztuk, więc może by weszło, jakby porozkładać... :mrgreen:
miata lov!
Jumpman
Donator
Donator
Posty: 3628
Rejestracja: 06 lut 2012, 17:41
Model: NA
Wersja: FL
Lokalizacja: Ruda Śląska

24 sie 2015, 10:34

Super, bo z grubsza brzmi tak, że robisz ze mnie NIEanonimowego alkoholika na skale Polski :P

:kciuk: :diablo:
Ostatnio zmieniony 24 sie 2015, 10:51 przez Jumpman, łącznie zmieniany 1 raz.
Live to ride - ride to live! HD or MX5 or 1302S or 126P ?

Części do NA - rozbiórka czerwonej - kliknij

Moja Lalunia :)
Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2017
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

24 sie 2015, 10:34

funky pisze: podchodzę z lekkim dystanem do współpracy z mmpol.



Dystans zalecam w tym temacie w duuuużych ilościach :)
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
Awatar użytkownika
Błaszczykowski
Posty: 1013
Rejestracja: 11 sie 2010, 12:02
Model: NB FL
Wersja: Memories III
Lokalizacja: Pruszków

24 sie 2015, 11:09

Ostatnio widziałem jakiś filmik z prezentacji nowego Mustanga na Mustang klub polska. Wyglądało to tak, że na jakiś zlocie na torze dostawali nowe muśki do upalenia. Nie wiem czy to była jakaś wyselekcjonowana grupa, ale wyglądało to elegancko.
Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2017
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

24 sie 2015, 11:17

kub pisze:Ostatnio widziałem jakiś filmik z prezentacji nowego Mustanga na Mustang klub polska. Wyglądało to tak, że na jakiś zlocie na torze dostawali nowe muśki do upalenia. Nie wiem czy to była jakaś wyselekcjonowana grupa, ale wyglądało to elegancko.


Wyglądało to tak, jak pewnie funky chciał żeby wyglądało u nas. To było (a przynajmniej wyglądało na) faktycznie klubowe testowanie.
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

24 sie 2015, 11:26

tylko bym prosił, żeby nie zamieniać tego tematu w narzekanie na mazdę polska i 'co mogłoby być..' bo w gruncie rzeczy i tak jest dobrze ;)
miata lov!
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

24 sie 2015, 12:19

Kim Son San pisze:
kub pisze:Ostatnio widziałem jakiś filmik z prezentacji nowego Mustanga na Mustang klub polska. Wyglądało to tak, że na jakiś zlocie na torze dostawali nowe muśki do upalenia. Nie wiem czy to była jakaś wyselekcjonowana grupa, ale wyglądało to elegancko.


Wyglądało to tak, jak pewnie funky chciał żeby wyglądało u nas. To było (a przynajmniej wyglądało na) faktycznie klubowe testowanie.


Dodajmy tylko, że dotyczyło to ludzi, którzy na 100% nie kupili od nich żadnego auta (bo Mustang nie był nigdy wcześniej w europejskiej dystrybucji). Więc dodatkowy ukłon w stronę klubu.

PS Proponowałbym nie "Klubowy test..." a "Forumowy test..." jak już mówimy o niuansach ;)
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
miodzio
Posty: 198
Rejestracja: 26 maja 2014, 9:48
Model: NB FL
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

24 sie 2015, 20:03

matpilch pisze:...
A może jest coś jeszcze, co chcielibyście wiedzieć? Dajcie znać, sprawdzę ;)
...


Z jakiego materiału wykonany jest dach?

Czy ma jakieś dodatkowe warstwy izolacyjne? Jestem ciekawy czy sprawdzi się i zapewni odpowiedni komfort przy całorocznym użytkowaniu w naszym klimacie - mówcie co chcecie, ale pojedyncza warstwa vinylu w nbfl moim zdaniem nie nadaje na zimę ;-)
Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2017
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

25 sie 2015, 0:53

miodzio pisze:pojedyncza warstwa vinylu w nbfl moim zdaniem nie nadaje na zimę ;-)


To sprzedaj NBfl i kup NA, tutaj w 100% wystarczy
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
Awatar użytkownika
Chalanger
Donator
Donator
Posty: 3024
Rejestracja: 17 kwie 2010, 12:43
Model: Inny
Wersja: Brak zabawki
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

27 sie 2015, 9:15

matpilch pisze: I co o felgach sądzi Apachos?


za wąskie :mrgreen: a samo auto piękne i mimo e wczesniej byłem strasznym sceptykiem to aktualnie zmieniam zdanie i cholernie mi się podoba 8-)
Kupię ładną Mx5
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

30 sie 2015, 8:48

miodzio pisze:Czy ma jakieś dodatkowe warstwy izolacyjne? Jestem ciekawy czy sprawdzi się i zapewni odpowiedni komfort przy całorocznym użytkowaniu w naszym klimacie - mówcie co chcecie, ale pojedyncza warstwa vinylu w nbfl moim zdaniem nie nadaje na zimę ;-)


skoro schodzili z wagi, to watpliwe aby bylo cokolwiek wiecej niz w poprzednich generacjach :D

vinyl nie nadaje sie na zime? :shock: a niby dlaczemu? jest idealny - wystarczy tylko pamietac zeby troche go zagrzac przed rozkladaniem :kciuk:
Obrazek
miodzio
Posty: 198
Rejestracja: 26 maja 2014, 9:48
Model: NB FL
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

31 sie 2015, 12:53

R.E.D. pisze:
miodzio pisze:Czy ma jakieś dodatkowe warstwy izolacyjne? Jestem ciekawy czy sprawdzi się i zapewni odpowiedni komfort przy całorocznym użytkowaniu w naszym klimacie - mówcie co chcecie, ale pojedyncza warstwa vinylu w nbfl moim zdaniem nie nadaje na zimę ;-)


skoro schodzili z wagi, to watpliwe aby bylo cokolwiek wiecej niz w poprzednich generacjach :D

vinyl nie nadaje sie na zime? :shock: a niby dlaczemu? jest idealny - wystarczy tylko pamietac zeby troche go zagrzac przed rozkladaniem :kciuk:


jeżeli lubisz jeździć ze złożonym dachem zimą, to widzę żadnego problemu :-D
mrufkojat
Posty: 36
Rejestracja: 19 lip 2015, 19:57
Model: NC FL
Wersja: Parszywek
Lokalizacja: Warszawa - Wola

31 sie 2015, 15:13

Mocno czekam! ;-)

Szczerze i bez marketingu, bo w przyszlym roku lykam albo NC w leasing albo ND w leasing (bo juz czytalem ze sa rewelacyjne)

jednak wiadomo jak to pismaki... prawdy nic ;-)

baw sie dobrze!
strazakjunior
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2016, 7:29
Model: NB FL
Wersja: sportive

06 gru 2017, 12:03

:).
Zablokowany