Wyniki ...live or dead ;-)

Wszystko związane z cyklem Miata Challenge

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

23 wrz 2018, 17:02

Kochani w temacie wyników kilka info oficjalnych.

1. Nickesh wyraził swoją opinię. Szanujemy jego zdanie mając jednocześnie trochę inną optykę i diagnozę problemow.
2. Organizacja MC to nadal kosztowne hobby ale nie znaczy to , że mamy sobie tu wypłakiwać żale. Wniosek jest prosty -postęp niesie wiele ryzyk część mogliśmy przewidzieć część nie.
3. Klasy w jakich się znajdziecie na rundzie wynikają z tego co wybraliście w formularzu. Przy podziałach grup czy innych zabiegach nadal zdarza się ze ktoś ląduje w niewłaściwej grupie. Poprawiamy wtedy kiedy to sie da bezkolizyjnie zrobić.
4. Czasem warto zrobić krok do tyłu czy dwa by wrócić do sprawdzonego rozwiązania i rozważamy przed Poznaniem jak zrobić by było mniej niespodzianek.

Do zobaczenia w Poznaniu.
Pozdro
uczestnik wszystkich rund MC do 03' 2020
II vice MC'18 , mistrz MC '17, IV MC'16 , I miejsce Sud WIR'15 , II vice MC'15, mistrz MC'14 WEST, II vice ALL STAR'14 , II vice MC'13. daily mazda od 08 6, cx7, cx5 NBFL->NC->ND > emeryt
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

24 wrz 2018, 14:59

Tak, przede wszystkim miałem na myśli to, że problem jest złożony: trzeba zrozumieć, że pomiar czasów okrążeń to zupełnie oddzielna sprawa od ich publikowania w aplikacji na waszych telefonach. Z uwagi na tragiczną jakość połączenia internetowego na lotnisku w Białej Podlaskiej, wyniki widoczne w aplikacji były początkowo niekompletne, pomieszane i aktualizowały się ze sporym opóźnieniem. Niemniej, sam pomiar działał bez zarzutu przez cały dzień, a pełny wgląd we wszystkie czasy okrążeń z całego dnia macie na http://mc2018.nickesh.pl/ranking/race-results/4 (tudzież na stronie miatachallenge.pl).

Nie widzę przeszkód, żeby użyć tego systemu również na Torze Poznań. Jeśli będziemy mieć dostęp do internetu, wyniki będą dostępne live. W przeciwnym wypadku będą publikowane z opóźnieniem (np. co sesję), albo pod koniec dnia, jak na Białej i przez poprzednie 4 sezony.

Ze swojej strony GWARANTUJĘ, że na koniec dnia wyniki zawsze są kompletne, zweryfikowane przez organizatorów i zgodne z rzeczywistością (niezależnie od problemów z aktualizacją wyników na żywo). Tak było na wszystkich tegorocznych rundach do tej pory, w których używaliśmy nowego, automatycznego systemu pomiaru. Po to mamy aż 3 częściowo niezależne systemy zbierania i analizowania wyników ("stary", mój i Piotrka Zduniaka), żeby w razie problemów z jednym móc skorzystać z drugiego i trzeciego. Na Torze Poznań również gwarantuję, że końcowy ranking będzie w 100% zgodny z rzeczywistością. Za wyświetlanie wyników "live" nie mogę jednak ręczyć, bo to nie zależy ode mnie.

Niedowiarkom mogę przesłać na życzenie pliki ze wszystkimi odczytami z anten, z systemu Gepard, z mojej aplikacji i z aplikacji Piotrka Zduniaka. Mogę też wyjaśnić, jak należy je rozumieć i weryfikować.
Awatar użytkownika
Dziubas
Posty: 1701
Rejestracja: 11 sie 2007, 18:08
Model: NB
Wersja: miatasm.com
Lokalizacja: Warszawa

24 wrz 2018, 22:23

Porównałem sobie czasy z Racechrono Pro i jest git, wszystko się zgadza.
Odsialiście czasy powyżej jakiegoś progu? (obstawiam 4 minuty).
Patrząc na zapis z RaceChrono Pro, to jakoś wyjątkowo mało precyzyjny miałem tam GPS, ciekaw jestem, czy to kwestia bliskości Białorusi i celowego zakłócania, czy indeksu aktywności słonecznej KP (dron też mało precyzyjnie trzymał kierunek lotu, więc coś było na rzeczy).
Były: NA 1992 1.6, NA 1996 1.8 NB 2000 1.8 Dzik
Są: Dzik V2 - NB/2000/1.8VVT/ITB/EMU oraz Lifted Kameleon NB/2000/1.8/
http://miatasm.com/kameleon-siodmy-kole ... -w-polsce/
https://www.facebook.com/miatasmcom/
ODPOWIEDZ