CZATERYA CZELENDŻOWA MC 2018

Wszystko związane z cyklem Miata Challenge

Moderator: Moderatorzy

kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

15 maja 2018, 16:19

No proste :) z górki to trochę jednak sie hamuje :) oczyście zależy od trasy
Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

15 maja 2018, 17:01

Hookie pisze:Cześć, czy jeśli nie załapałem się na MC to mogę przyjechać chociaż w roli kibica?


Oczywiście, zabierz kask na wszelki wypadek ,-)
uczestnik wszystkich rund MC do 03' 2020
II vice MC'18 , mistrz MC '17, IV MC'16 , I miejsce Sud WIR'15 , II vice MC'15, mistrz MC'14 WEST, II vice ALL STAR'14 , II vice MC'13. daily mazda od 08 6, cx7, cx5 NBFL->NC->ND > emeryt
mike
Donator
Donator
Posty: 501
Rejestracja: 20 wrz 2016, 9:41
Model: NC
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Katowice

15 maja 2018, 19:01

Arturo_tiburon pisze:to nie jest szybki tor więc i hamowania nie są jakieś mega okrutne (to nie poznań czy silesia czy nawet Ułeż gdzie masz proste do 170-180 i hamowania do 70 np). Jeśli tarcze gładkie i raczej nie na końcu a klocki wcześniej nie przegrzane to powinieneś to pojechać spokojnie. Masz z NB?


NCek. Ciagle licze ze stoptechy dotrą
Awatar użytkownika
booschie
Posty: 300
Rejestracja: 22 mar 2016, 15:15
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

15 maja 2018, 19:30

Tor może i krótki ale mi tam sie udało raz osiągnąć temperaturę tarcz 400 st. (hamowanie wracało do normy przez jakieś 2 tygodnie po) a drugi raz wykończyłaby tam (kończące się) klocki. Mało czasu na schłodzenie miedzy dohamowaniami, zdecydowanie warto pamiętać o kółkach chłodzących
NB 1998 "Piorun"
facebook.com/mx5nbpiorun
mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=20359
Awatar użytkownika
Rudy
Donator
Donator
Posty: 666
Rejestracja: 27 mar 2015, 17:24
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary I
Lokalizacja: Szczecin, Sandnes

15 maja 2018, 22:14

Pytanie laika.
Ktoś podlinkuje jakiś sprytny uchwyt na gaśnicę?? Kojarzę, że kiedyś była dyskusja na ten temat ale coś nie mogę odkopać.
Pomożecie?? :)
SMERFETA<----------
Red Bitch <------------------- Była...
SMERFETA TWIN<----------
Miata to nie auto, to stan umysłu...
Awatar użytkownika
kustef
Donator
Donator
Posty: 406
Rejestracja: 22 mar 2015, 16:05
Model: NB
Lokalizacja: Ruda Śląska

17 maja 2018, 6:56

Opona 195/50/15 na feldze 7,5 cala jest ok, czy taki naciąg już jest niedopuszczalny?
Awatar użytkownika
Broonek
Donator
Donator
Posty: 441
Rejestracja: 24 sty 2017, 23:52
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

17 maja 2018, 11:45

kustef pisze:Opona 195/50/15 na feldze 7,5 cala jest ok, czy taki naciąg już jest niedopuszczalny?

Zależy jaka opona.
Mam 195 Federal FZ na 8" i jest ok , ale zwykła dzienna będzie wyglądała słabo.
MC 2019 - I miejsce w klasie 2
MC 2018 - III Miejsce w klasie 1.6
Była Migrena 1.6 Tor Poznań 1:59 semi slick. Silesia 2:08 semi slick.
Jest Migrena 1.8 Tor Poznań 1:53 semi slick. Silesia 2:00 semi slick. Łódź 1:00
Jest Nygus NC 2.0 PRHT Sport daily.
Awatar użytkownika
kustef
Donator
Donator
Posty: 406
Rejestracja: 22 mar 2015, 16:05
Model: NB
Lokalizacja: Ruda Śląska

17 maja 2018, 13:33

Założone są uniroyale rainsport 3.
wygląda to w ten sposób (zdjęcie pożyczone z netu, opona i felga ta sama):

Obrazek
konradviper
Posty: 114
Rejestracja: 10 lis 2017, 15:32
Model: NC FL
Lokalizacja: Katowice

17 maja 2018, 16:23

michael146 pisze:Ciagle licze ze stoptechy dotrą


No ostatecznie przegapisz ostatnią sesję i będziesz wracał hamując biegami i ręcznym jak ja z Silesia Ringu :)
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

21 maja 2018, 8:36

dziekowa za wczorajsza runde. Bylo jak zwykle super 8-) . Widac postepy w organizacji, kontrola papierow na wejsciu to dobry pomysl :kciuk: . Tor techniczny, fajna nitka. Kolezanek coraz wiecej - nowych i powracajacych 8-) - i coraz trudniej mi z nimi wygrac :lol: Chyba zaczne rozwazac przywrocenie auta do serii bo im wiecej modze tym bardziej spadam w rankingach :lol:

Z minusow - apka na telefonie nie zadzialala mi ani razu, podobnie jak na ostatnim Ułężu. Cale szczescie ze Torpeda byla tak miła i pokazala mi ze w pewnej chwili bylem ostatni w klasie co zmotywowalo mnie do poprawy ;) Ku mojemu zdziwieniu usuniecie balastu z prawego fotela pomoglo, zwykle bylo odwrotnie albo nie bylo roznicy :lol:

Do zo, w moim przypadku w Bialej Podlaskiej! Bo na Ułęż niestety wiem ze nie dotre :cry:

Zapodajcie jakies foty i filmy bo ja prawie nic nie mam tym razem.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

21 maja 2018, 8:47

Alex pisze:Z minusow - apka na telefonie nie zadzialala mi ani razu, podobnie jak na ostatnim Ułężu.
Masz jakiś niekompatybilny telefon. Na pozostałych działało. Poza tym, w pitstopach był laptop, na którym było można sprawdzać wyniki.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

21 maja 2018, 8:48

Komu w przedostatniej sesji przydzieliłem chip nr 88? Pamiętam twarz, ale nie pamiętam numeru zawodnika. Napisz mi PW, proszę.
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

21 maja 2018, 8:54

Jedyny problem z apką, jaki wczoraj namierzyłem, to duże problemy z siecią (Plus GSM), przez co czasami apka przez kilka minut nie mogła załadować wyników. Alex, może u Ciebie był ten sam problem?
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

21 maja 2018, 9:24

nickesh v2.0 pisze:
Alex pisze:Z minusow - apka na telefonie nie zadzialala mi ani razu, podobnie jak na ostatnim Ułężu.
Masz jakiś niekompatybilny telefon. Na pozostałych działało. Poza tym, w pitstopach był laptop, na którym było można sprawdzać wyniki.

Samsung Galaxy S5 to nietypowy fon?

Dzunior: probowalem 2G, 3G, 4G - nie i juz.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
pepeg
Donator
Donator
Posty: 886
Rejestracja: 23 lip 2013, 10:12
Lokalizacja: Radziszów

21 maja 2018, 9:29

U mnie apka nie działała w przeglądarce chrome, na szybko zainstalowałem firefox i było ok.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

21 maja 2018, 9:41

Alex, bardziej chodzi o ustawienia (poziom prywatności, limit pamięci, albo jakieś powyłączane funkcje). Tak, czy inaczej, tego już nie będę naprawiał. Muszę się skoncentrować na nowej appce.

Pamiętaj, że zawsze możesz sprawdzić wyniki w pitstopach. Kiedyś był telewizor, teraz na Jastrzębiu był laptop, a w przyszłości może będzie jeszcze rzutnik.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, 9:42 przez nick.es, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3520
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

21 maja 2018, 9:42

Pilnowałem wyników z kanapy w Warszawie i potwierdzam, że strona działała jak trzeba :D
Awatar użytkownika
flatline
Donator
Donator
Posty: 2189
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:12
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: ¯\_(ツ)_/¯
Kontakt:

21 maja 2018, 10:17

tomasz01 pisze:Pilnowałem wyników z kanapy w Warszawie i potwierdzam, że strona działała jak trzeba :D

Ja też, z innej kanapy.
Swoją drogą musiało być mega emocjonująco patrząc na wyniki i przetasowania w stawce. Propsy dla nowych twarzy na podiach :kciuk:
Czekam na relacje foto/video, chociaż tyle mi zostało ;)
"When you’re racing... it’s life. Anything that happens before or after is just waiting."

Tsundere - pocket-sized fastback
Little Sister - gran turismo wannabe
Czerw - racing mongrel on a (not so tight) budget
Siwa - café racer miata
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

21 maja 2018, 10:19

Miło wrócić po 3 latach przerwy ;) wynik rozczarowuje ale po takiej przerwie nie mogło byc inaczej. Cieszę sie rownież, ze moj co driver mógł dostarczyć wam trochę rozrywki w 1 sesji ;)
Awatar użytkownika
Suu
Posty: 31
Rejestracja: 03 kwie 2014, 11:25
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition

21 maja 2018, 12:04

Alex pisze:
nickesh v2.0 pisze:
Alex pisze:Z minusow - apka na telefonie nie zadzialala mi ani razu, podobnie jak na ostatnim Ułężu.
Masz jakiś niekompatybilny telefon. Na pozostałych działało. Poza tym, w pitstopach był laptop, na którym było można sprawdzać wyniki.

Samsung Galaxy S5 to nietypowy fon?

Dzunior: probowalem 2G, 3G, 4G - nie i juz.


Potwierdzam, że również miałem problem z załadowaniem wyników - i to nie z powodu operatora - pomógł dopiero reset cache'u w telefonie. W ciągu dnia operację musiałem ponowić.
Pozdrawiam Piotr
LubMich
Posty: 720
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:55
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

21 maja 2018, 15:25

kermit01 pisze:co driver mógł dostarczyć wam trochę rozrywki w 1 sesji ;)

Tu chodzi o takie przyjemne zamiatanie kuperiem... co zakręt...? ;-)

mnie strona chodziła dobrze.. poza początkowymi kłopotami gdy nie ładowały się wyniki.. musiałem ją przeładować czasem ale wyniki były..
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

21 maja 2018, 18:31

Ano
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2177
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

21 maja 2018, 19:11

Mi strona w ogóle nie działa po zmianie.
Pozdrawiam, Danillo
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

21 maja 2018, 21:08

Technologia, z której korzystamy (CouchDB na serwerze Piotrka Zduniaka) umożliwia nam błyskawiczne przesyłanie wyników na telefon. Na początku dnia wyniki pojawiały się w appce w niecałe pół sekundy od przejechania mety.

Niestety okazało się, że ta technologia niezbyt dobrze radzi sobie z taką ilością danych, jaką mamy na MC (wykręciliśmy ok. 2200 okrążeń na Jastrzębiu!). Po drugiej stronie (po stronie Geparda) również były podobne problemy. Tak więc w połowie dnia (gdzieś ok. tysięcznego okrążenia) nasz system i Wasze telefony zaczęły mieć problemy z wysyłaniem i odbieraniem czasów okrążeń na żywo.

Technologii na razie nie zmienimy, ale przed Ułężem spróbuję to jakoś inaczej rozwiązać.

Mimo wszystko, mogą wciąż pozostać wyjątkowe telefony, na których to nie będzie działać. Tak może być z telefonem Alexa. Mimo wszystko Galaxy S5 może być już trochę do tyłu (aktualny model to S9, a S10 będzie w chyba w styczniu). Mimo to, mam nadzieję, że nowa wersja appki będzie działać nawet na starszych telefonach (teraz wciąż jeszcze wykorzystujemy zmodyfikowaną wersję zeszłorocznej appki).
lewych
Posty: 9
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:29
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

21 maja 2018, 21:34

To co robicie jest super :-) Ogromną ilość pracy, zaangażowanie, to jest mega dobre. Cieszę się jak mogę odpalić stronę o coś zobaczyć, jak chwilowo nie zatrybi to ok to tylko głupi komp i czekam jak to sobie poukłada i pokaże że jestem na końcu stawki ;-) Ogromne dzięki za waszą prace.
Awatar użytkownika
Dziubas
Posty: 1701
Rejestracja: 11 sie 2007, 18:08
Model: NB
Wersja: miatasm.com
Lokalizacja: Warszawa

22 maja 2018, 11:33

iOS, chrome, ipek SE - ze dwa razy musiałem przeładować appkę, żeby się upewnić, że się zaktualizowała (na koniec dnia dało to awans z miejsca 27 na 26 w klasie, ehhh...). Operator TMobile.
Były: NA 1992 1.6, NA 1996 1.8 NB 2000 1.8 Dzik
Są: Dzik V2 - NB/2000/1.8VVT/ITB/EMU oraz Lifted Kameleon NB/2000/1.8/
http://miatasm.com/kameleon-siodmy-kole ... -w-polsce/
https://www.facebook.com/miatasmcom/
zduniak
Posty: 7
Rejestracja: 21 maja 2018, 10:21
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

22 maja 2018, 17:52

Aktualnie siedzę przy urządzeniu i sobie macham folią aluminiową pisząc lepszy system zbierania czasów. Powinno być stabilniej. Prawdopodobnie będziemy też zmieniać sposób dostarczania wyników do przeglądarek, ale na razie staram się ustabilizować zbieranie czasów - straciliśmy zdecydowanie zbyt dużo rund na Jastrzębiu.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

22 maja 2018, 18:03

Troche sie jeszcze poczepiam, stety/niestety pamiętam jeszcze czasy 8 bitowych kompów i wiem co na nich dawało się zrobić. 2200 kółek razy strzelam 100 bajtów na kółko (bo zakładam ze apka dostaje juz gotowe dane numer delikwenta i kilka jego czasow) daje 220kb danych. A cała trudność to wyświetlenie tekstu na ekranie. Heloł - to niby jest coś zasobozernego ze dusi starszy sprzęt? Zdaje się ze jedno zdjęcie z byle fona jest 10 razy większe i jakoś daje rade.

Tak wiem, w dzisiejszych czasach nie ma czasu na optymalizację. Wystarczy być cierpliwym aż lepszy sprzęt powstanie. Ech...

BTW. Zainstalowałem ff i faktycznie działa

Żeby była jasność. Nie czepiam się, doceniam ze ktoś robi to za free, gdybym potrafił to bym pomógł. Chcę zwrócić uwagę na fakty. Zasobozerne zadania to obróbka materiału filmowego wysokiej rozdzielczości, skomplikowane analizy matematyczne itd. Ale nie pobieranie skromnej ilości danych i wyświetlanie ich w postaci tekstu ;-)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2018, 18:22 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
zduniak
Posty: 7
Rejestracja: 21 maja 2018, 10:21
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

22 maja 2018, 18:16

Maciek zrobił na szybko system ściągania tych wyników (i bardzo dobrze, że go zrobił, bo ja się opierdalałem zamiast cokolwiek dokończyć), można go znacznie zoptymalizować (np. zamiast pobierania całej bazy danych, jedynie dane do wyświetlania) + zwiększyć tzw "batch size", który zmniejszyłby ilość zapytań wysyłanych do serwera (obecnie jest chyba domyślne 100 wpisów na jedno zapytanie - może mówimy o porcjach mniejszych niż 10kB, ale tych zapytań jest 22!).

A duszenie laptopa to już komuś na torze tłumaczyłem. Każdy wynik w konsoli synchronizującej Maćka miał oddzielny element. Przy każdym zebraniu nowego wyniku, wszystkie elementy na stronie internetowej były usuwane i dodawane od nowa. O ile to nie był problem przy 30 wpisach, przy 1000+ wszystko zaczęło się zawieszać.

Akurat tak się składa, że jestem VP w firmie, która tworzy oprogramowanie na sprzęt, który byłby idealny do tego zastosowania - małe przenośne urządzenie z baterią z modemem LTE, 2 kartami ethernet i 2 kartami WiFi. Wywalamy laptopa od Geparda (lub przerabiamy go na konsolę administracyjną), wpinamy kabel do tego mojego urządzenia, ustawiamy żeby był internet, jedyne co będzie robić to urządzenie to zapisywać czasy i wysyłać je na serwer. Moderację czasami i inny bardziej zasobożerny syf zrobimy na serwerze.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

24 maja 2018, 23:46

Zapominacie o najważniejszej rzeczy: priorytetem jest to, żeby nie tracić żadnych danych. Stąd duży narzut metadanych (CouchDB) i ogromna ilość duplikatów. To nie jest stream, jak przy wideo, gdzie możesz zgubić frame'a, albo dwa i nic się nie dzieje. W naszej architekturzena na każdym etapie przetwarzania wyników jest gwarancja, że nie zostaną utracone.

1. Skrzynka i anteny same z siebie lubią się czasem wykrzaczyć. Nie prawda, że na Silesii straciliśmy dużo wyników, Piotr. Raz musieliśmy zrestartować bramki, bo oparłeś się o laptopa o odpiąłeś kabel. To było kilkanaście minut na granicy 2 i 3 sesji. Musiałbym się jeszcze upewnić, ale chyba żadne okrążenie z 1, 2 i 3 sesji nie liczyło się do rankingu. 3 besty każdy zrobił w 4 i 5 sesji.

2. Laptop, podpięty do skrzynki lubi się czasem wykrzaczyć. Program do obsługi skrzynki pozostawia wiele do życzenia. Jak system ma problem z przełączaniem się między okienkami, a w tle jeszcze obsługuje bramki, to nie dziwne, że trudno mu przeliczyć 2200 wyników, ze sprawdzaniem ich poprawności i czy żaden nie zginął, ani nie został zaktualizowany.

3. Połączenie z siecią jest bardzo niestabilne. Zarówno po stronie pomiaru, jak i waszych telefonów. Niektóre przeglądarki mobilne zamrażają aktywność, gdy appka nie jest widoczna na ekranie, a potem nadrabiają aktywność i dostają zadyszki. Inne nie wspierają niektórych funkcji, więc nie możemy ich używać.

Żeby uzyskać jak najszerszą kompatybilność z telefonami, używamy podstawowej, prostej metody: jak ktoś kończy okrążenie, telefon pobiera od nowa wszystkie 2200 wyników i ponownie je przelicza. Dzięki temu, jeśli coś się wykrzacza, na jakimkolwiek etapie, po kolejnym update'cie samo się naprawia.

Na koniec przypomnę, że jeszcze półtora roku temu ranking był podawany tylko raz w ciągu dnia: pół godziny po ostatniej rundzie - na zakończeniu.
ODPOWIEDZ