System śledzenia czasów

Wszystko związane z cyklem Miata Challenge

Moderator: Moderatorzy

jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

28 kwie 2016, 20:03

Nawet nie wiedziałem, a do arkusza można po prostu dołączyć webappkę:
https://www.youtube.com/watch?v=YD_dKoIf4RA
Wtedy chyba da się korzystać ze wszystkich dobrodziejstw API.

Widzę, że ten request po dane z sheet'a ma header last-modified. Myślę, że zamiast pobierać zawsze tego jsona, warto by pobierać tylko headery i sprawdzać czy arkusz był zmieniany. Zminimalizuje to wykonania tej pętli, która 'normalizuje dane' i niepotrzenne repainty/reflow całego layoutu.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

28 kwie 2016, 22:59

Dokładnie tak to widzimy. No to bierz i pisze. Commituj na osobnym branch'u.
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

28 kwie 2016, 23:11

nickesh v2.0 pisze:Dokładnie tak to widzimy. No to bierz i pisze. Commituj na osobnym branch'u.

Jak jutro będę się nudził w pracy, to coś pokodzę :)

Czy tam naprawdę jest potrzebne jQuery? :geeejj:
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

28 kwie 2016, 23:13

Poślij jakiś namiar, albo zapukaj do tego repo, czy jak to się tam robi... Dodam Cię rano.
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

05 maja 2016, 20:30

Rzeźbimy coś jeszcze? ;)
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

08 maja 2016, 15:56

No i po bólu. Premiera w Białej :winner:

Jqb, Jarri, obczaicie issuesy na githubie. Trzeba to teraz wyczyścić, ładnie oprawić i zapiąć do prawdziwego spreadsheeta.
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

08 maja 2016, 18:03

Miszczowie :winner: :D
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

08 maja 2016, 19:54

Maciek, jutro postaram się to przejrzeć, dziś leczę kaca ;)
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

09 maja 2016, 12:13

Majkel, znajdzie jakiś hosting na to cholerstwo? Nie ukrywam, że na tym etapie bardzo przydałaby się możliwość częstego wrzucania aktualizacji na serwer, najlepiej za pośrednictwem Gita. Właściwie nic więcej na tym serwerze nie potrzebujemy. Aplikacja jest w tej chwili całkowicie frontendowa (HTML, JS, CSS). Żaden interpreter, ani baza na serwerze nie są potrzebne.

Jeśli to jakiś problem, mogę to na razie wrzucić do siebie, ale na przyszłość lepiej trzymać to na serwerach, związanych z MMC i pod oficjalną domeną.
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

09 maja 2016, 14:39

A jakby wystawić to na github pages?
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

09 maja 2016, 15:32

No też może być, ale chyba lepiej docelowo w domenie forumowej/MMC-owej. Bo z developerskimi serwerami to nie mam problemu.
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

09 maja 2016, 17:11

nickesh v2.0 pisze:Majkel, znajdzie jakiś hosting na to cholerstwo? Nie ukrywam, że na tym etapie bardzo przydałaby się możliwość częstego wrzucania aktualizacji na serwer, najlepiej za pośrednictwem Gita. Właściwie nic więcej na tym serwerze nie potrzebujemy. Aplikacja jest w tej chwili całkowicie frontendowa (HTML, JS, CSS). Żaden interpreter, ani baza na serwerze nie są potrzebne.

Będzie bez problemu, zasoby dowolne. Jedyny problem, to dopiero po Białej (bo się może nie udać czasowo, jestem aż do rundy poza waw). Więc jeśli możecie to w weekend puścić w ramach betatestow skądkolwiek a potem to rzucimy na klubowe to było świetnie.

Po
wM
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

09 maja 2016, 18:27

mogę udostępnić swój hosting na home.pl, ale pewnie takich lolków z serwerem to na forum aż nadto.
Awatar użytkownika
Dziubas
Posty: 1701
Rejestracja: 11 sie 2007, 18:08
Model: NB
Wersja: miatasm.com
Lokalizacja: Warszawa

13 maja 2016, 11:34

Jakieś info, jak skorzystać z dobrodziejstw Waszej pracy?
Były: NA 1992 1.6, NA 1996 1.8 NB 2000 1.8 Dzik
Są: Dzik V2 - NB/2000/1.8VVT/ITB/EMU oraz Lifted Kameleon NB/2000/1.8/
http://miatasm.com/kameleon-siodmy-kole ... -w-polsce/
https://www.facebook.com/miatasmcom/
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

13 maja 2016, 11:57

Jak już Maciek to wrzuci na jakiś serwer to udostępniony będzie link zapewne. Wchodzi się w przeglądarce na czymkolwiek i działa, obsługa jest intuicyjna ;)
Awatar użytkownika
Dziubas
Posty: 1701
Rejestracja: 11 sie 2007, 18:08
Model: NB
Wersja: miatasm.com
Lokalizacja: Warszawa

13 maja 2016, 12:43

Git!
Były: NA 1992 1.6, NA 1996 1.8 NB 2000 1.8 Dzik
Są: Dzik V2 - NB/2000/1.8VVT/ITB/EMU oraz Lifted Kameleon NB/2000/1.8/
http://miatasm.com/kameleon-siodmy-kole ... -w-polsce/
https://www.facebook.com/miatasmcom/
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

15 maja 2016, 8:56

Fajna ta apka :kciuk: to ale wnioskuje o zmiane nazewnictwa klas ;) Fryzjerzy powinni miec 1.6 natomiast geje 1.8 :p

Albo zamiast gejuf moga byc "ładni chłopcy" :-D
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
eiti
Posty: 896
Rejestracja: 17 lip 2012, 7:23
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

15 maja 2016, 9:15

nickesh, gut dzab. Naprawde spoko sie sledzilo, tylko dwie uwagi
zamiast krzyzyka cos innego do zmiany rallysprint/trening
jakas opcja , odwroc tabele, eiti na czele bo glupio mi sie na gejfonie caly czas na koniec przewijalo (ale to moze jak nad tym popracuje) :lol:
bezmiatowy //
Awatar użytkownika
Qbatron
Donator
Donator
Posty: 2549
Rejestracja: 10 kwie 2009, 20:23
Lokalizacja: Lublin

15 maja 2016, 11:41

mega szacun za apke panowie!
Awatar użytkownika
Rockatansky
Donator
Donator
Posty: 1979
Rejestracja: 06 mar 2012, 13:39
Lokalizacja: W-wa - St.Miłosna

15 maja 2016, 14:17

Kawał dobrej roboty!
Rockatansky

I miejsce w generalce MMC 2016 klasa 1.8/2.0
I miejsce w generalce MMC 2014 klasa 1.6
IV miejsce w generalce MMC 2013 klasa N/A
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

15 maja 2016, 17:13

Dzięki za propsy. Fajnie, że się przydała. Dla nas był to właściwie pierwszy test tej appki w warunkach bojowych i muszę przyznać, że jak na pierwszą wersję BETA, zadziałała zadziwiająco dobrze :D

W założeniu, appka nie miała pokazywać wszystkich czasów, a tylko te "najbardziej istotne". W wątku II rundy MMC, organizatorzy nie podali linków do standardowych tabel z wynikami, bo o tym nie wiedzieli (a ja nie wpadłem na to, że mogą pomyśleć, że appka zastąpi całkowicie Google'owe spreadsheety :facepalm: ). Następnym razem będzie trzeba udostępnić te tabele, chyba że zdążymy dorobić dodatkowe funkcje do appki.
eiti pisze:zamiast krzyzyka cos innego do zmiany rallysprint/trening
Na początku w ogóle nie miało być jakiejkolwiek interaktywności - zero klikania. Przed 14:00 miały się pokazywać wyniki treningów, a po 14:00, appka miała je automatycznie przełączyć na wyniki rallysprintu. Ten krzyżyk był tylko takim awaryjnym dodatkiem, bo w założeniu wszystko miało dziać się automatycznie, bez potrzeby przełączaniasię. No, ale po tym, jak przerwa obiadowa się przeciągnęła, z powodu ulewy, zmieniłem ekran startowy appki, żeby również po 14:00 dało się oglądać czasy z treningu. Jeszcze nad tym popracujemy.
eiti pisze:jakas opcja , odwroc tabele, eiti na czele bo glupio mi sie na gejfonie caly czas na koniec przewijalo
W Chrome'ie działało dobrze - apkka przeskalowywała się tak, że cała mieściła się na pełnym ekranie i nie było potrzeby przewijania. Dopiero w trakcie zawodów zauważyłem, że na przeglądarkach ze starszych Androidów, nie działa automatyczne dostosowywanie rozmiaru appki do wielkości ekranu. Poprawimy na następny raz.

Tym razem nie mieliśmy ekranu do pokazywania czasów w pitstopach. Tzn. sam ekran był, ale pogoda nie pozwoliła na postawienie go pod gołym niebem, a pod namiotem nie było miejsca. Trochę pechowo, bo appka była projektowana na ten ekran, a nie na telefony. Miała sprawić, że w telefon będzie można zostawić w aucie. W drugim etapie prac na appką postaramy się zrobić oddzielną wersję na telefony. Będzie można klikać, wyświetlać na pełnym ekranie pojedyncze rankingi z poszczególnych sesji i klas, oglądać czasy i dodatkowe statystyki pojedynczego kierowcy (takie indywidualny panel konkretnego kierowcy). Przyciski będą większe, a całość będzie lepiej przystosowana do oglądania na telefonie.

Po teście w Białej Podlaskiej mamy już listę zmian do wprowadzenia, ale chętnie byśmy jakiś feedback jeszcze od was pozyskali, więc piszcie śmiało, co było nie tak. Im więcej, tym lepiej.
eiti
Posty: 896
Rejestracja: 17 lip 2012, 7:23
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

15 maja 2016, 17:29

nickesh v2.0 pisze:Dzięki za propsy. Fajnie, że się przydała. Dla nas był to właściwie pierwszy test tej appki w warunkach bojowych i muszę przyznać, że jak na pierwszą wersję BETA, zadziałała zadziwiająco dobrze :D

W założeniu, appka nie miała pokazywać wszystkich czasów, a tylko te "najbardziej istotne". W wątku II rundy MMC, organizatorzy nie podali linków do standardowych tabel z wynikami, bo o tym nie wiedzieli (a ja nie wpadłem na to, że mogą pomyśleć, że appka zastąpi całkowicie Google'owe spreadsheety :facepalm: ). Następnym razem będzie trzeba udostępnić te tabele, chyba że zdążymy dorobić dodatkowe funkcje do appki.
eiti pisze:zamiast krzyzyka cos innego do zmiany rallysprint/trening
Na początku w ogóle nie miało być jakiejkolwiek interaktywności - zero klikania. Przed 14:00 miały się pokazywać wyniki treningów, a po 14:00, appka miała je automatycznie przełączyć na wyniki rallysprintu. Ten krzyżyk był tylko takim awaryjnym dodatkiem, bo w założeniu wszystko miało dziać się automatycznie, bez potrzeby przełączaniasię. No, ale po tym, jak przerwa obiadowa się przeciągnęła, z powodu ulewy, zmieniłem ekran startowy appki, żeby również po 14:00 dało się oglądać czasy z treningu. Jeszcze nad tym popracujemy.
eiti pisze:jakas opcja , odwroc tabele, eiti na czele bo glupio mi sie na gejfonie caly czas na koniec przewijalo
W Chrome'ie działało dobrze - apkka przeskalowywała się tak, że cała mieściła się na pełnym ekranie i nie było potrzeby przewijania. Dopiero w trakcie zawodów zauważyłem, że na przeglądarkach ze starszych Androidów, nie działa automatyczne dostosowywanie rozmiaru appki do wielkości ekranu. Poprawimy na następny raz.

Tym razem nie mieliśmy ekranu do pokazywania czasów w pitstopach. Tzn. sam ekran był, ale pogoda nie pozwoliła na postawienie go pod gołym niebem, a pod namiotem nie było miejsca. Trochę pechowo, bo appka była projektowana na ten ekran, a nie na telefony. Miała sprawić, że w telefon będzie można zostawić w aucie. W drugim etapie prac na appką postaramy się zrobić oddzielną wersję na telefony. Będzie można klikać, wyświetlać na pełnym ekranie pojedyncze rankingi z poszczególnych sesji i klas, oglądać czasy i dodatkowe statystyki pojedynczego kierowcy (takie indywidualny panel konkretnego kierowcy). Przyciski będą większe, a całość będzie lepiej przystosowana do oglądania na telefonie.

Po teście w Białej Podlaskiej mamy już listę zmian do wprowadzenia, ale chętnie byśmy jakiś feedback jeszcze od was pozyskali, więc piszcie śmiało, co było nie tak. Im więcej, tym lepiej.


dzialalo swietnie. Bardziej chodzilo mi,ze driver byla daleko z tylu i musial przewijac, ale na to jest jeden sposob .Wbijac do czolowki :diablo:
bezmiatowy //
U.S.U.L
Posty: 304
Rejestracja: 29 maja 2015, 11:46
Model: NB
Wersja: 2.0 K20A2
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

15 maja 2016, 19:09

Gratulacja panowie, super robota.
Zostalo tylko dodac podglad na wszystkie czasy przejazdow.
Awatar użytkownika
empitness
Posty: 134
Rejestracja: 15 mar 2014, 16:43
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Kraków

15 maja 2016, 19:37

Również dołączam się do gratulacji i podziękowań - bardzo fajnie to wyszło, a szczególnie jestem pod wrażeniem bezproblemowego działania już na pierwszym oficjalnym teście :)
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

15 maja 2016, 20:11

Pierwsza apka która działa na moim blackberry lepiej niż na iphone :kciuk:
Czytelna, szybka i bez wychodzenia z auta widziałem co się dzieje. Gratki!!!!!

Drobna uwaga, przy rally sprint przydał by się przy czasie numer próby.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Dr.KoKoN
Donator
Donator
Posty: 1845
Rejestracja: 17 kwie 2007, 14:35
Model: NA
Wersja: PoTurbowana
Lokalizacja: WWA
Kontakt:

15 maja 2016, 22:56

zajebiste bylo to wyświetlanie czasów :D

mam tylko pytanie czy nie powinno być sumy 3 najlepszych czasów a nie średnia z nich ? :P przynajmniej tak było zawsze
NA'93 TURBO 380HP http://www.facebook.com/MiataTheDriftStory
NBFL'05 -> EX TIBU MMC SPEC MIATA
NCFL'14 LS6.2SC aka Popiołek (w budowie)
NBFL'01 1.8 LiftedMiata by KoKoN
NCFL'11 2.0 N/A aka TriColore
NCFL11 2.0 N/A ex Delfin
Jarri
Donator
Donator
Posty: 361
Rejestracja: 12 lut 2015, 10:55
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Warszawa

15 maja 2016, 23:27

Dr.KoKoN pisze:zajebiste bylo to wyświetlanie czasów :D

mam tylko pytanie czy nie powinno być sumy 3 najlepszych czasów a nie średnia z nich ? :P przynajmniej tak było zawsze

Będzie tak ;)
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

15 maja 2016, 23:50

Jarri pisze:
Dr.KoKoN pisze:zajebiste bylo to wyświetlanie czasów :D

mam tylko pytanie czy nie powinno być sumy 3 najlepszych czasów a nie średnia z nich ? :P przynajmniej tak było zawsze

Będzie tak ;)
No nie do końća.

Jeśli wszyscy kierowcy wykręcili już 3 przynajmniej kółka, to suma ich trzech najlepszych okrążeń wyznacza dokładnie taki sam ranking, jak średnia z tych kółek. Po prostu każda suma jest podzielona przez trzy, ale proporcje czasów między kierowcami są identyczne. Kolejność w rankingu taka sama.

Problem jest, zanim wszyscy wykręcą te 3 kółka. Wtedy nie da się sumą porównać kierowców, którzy wykręcili różną liczbę kółek (np. jeden 2, a drugi 3 kółka). Czyli właściwie przez połowę rallysprintu ranking nie pokazuje nic sensownego. Przykład:

Gzy ma zaliczone 3 okrążenia: 90.00 + 89.50 + 90.50 = 270.00s
Luki ma tylko dwa: 104.00 + 96.00 = 190.00s

Licząc ranking wg sumy, Luki wygrywa (ma mniejszą sumę czasów). Ale przecież widać, że Gzy jest od niego wyraźnie szybszy. A teraz przelicz sobie średnie:

Gzy: 270.00 / 3 = 90.00s
Luki: 190.00 / 2 = 95.00s

Nasz appka pokazuje w tej sytuacji, że Gzy jest szybszy. No bo rzeczywiście tak jest. To on jest potencjalnym liderem w tej sytuacji. Dzięki temu, przez pierwszą połowę rallysprintu możemy pokazywać realny ranking. Jak Luki stoi sobie w kolejce, to widzi w tabelce, że jest wolniejszy. Jak nie poprawi średniej o 10 sekund, to przegra z Gzy. Biorąc sumę, zamiast średniej, pokazywalibyśmy tylko przypadkowy rozkład, dopóki wszyscy nie wykręcą trzech kółek.

Wniosek jest taki: do końcowego rozstrzygnięcia zawodów możemy użyć sumy, albo średniej (bez znaczenia, bo wyniki w obu przypadkach są takie same), ale używając średniej, poprawimy przejrzystość bieżącej sytuacji w czasie trwania zawodów (a przecież po to jest ta appka).

Dlatego to średni czas, z 3 najlepszych kółek, wyznacza w naszej appce ranking i długości pasków. Ale faktycznie, już w czasie zawodów okazało się, że wypisywanie tej średniej na pasku kierowcy jest niepotrzebne. Lepiej byłoby pokazać jakąś bardziej przydatną liczbę. W sytuacji z tego przykładu, najbardziej przydatna dla Lukiego byłaby informacja, o ile sekund musi się poprawić na najbliższym kółku, żeby dogonić Gzy. W tym przypadku dostałby info, że na następnym, trzecim kółku, musi poprawić swój najlepszy czas o 26 sekund (powodzenia :geeejj: ).

Ale może trzeba wymyślić jeszcze coś innego. Natomiast pewne jest, że pokazanie "Gzy: 270s" i "Luki: 190s" na nic się nikomu nie przyda, bo i tak trzeba będzie popatrzeć na czasy poszczególnych kółek i samemu sobie w głowie to wszystko przeliczyć. Bez sensu - appka powinna to robić za Ciebie :)
ODPOWIEDZ