System śledzenia czasów

Wszystko związane z cyklem Miata Challenge

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Broonek
Donator
Donator
Posty: 441
Rejestracja: 24 sty 2017, 23:52
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

29 sty 2018, 9:34

No to świetne informacje :)
Brdzie jakaś składka ? Bo z tego co czytam trochę czasu i zaangażowania to kosztuje .
MC 2019 - I miejsce w klasie 2
MC 2018 - III Miejsce w klasie 1.6
Była Migrena 1.6 Tor Poznań 1:59 semi slick. Silesia 2:08 semi slick.
Jest Migrena 1.8 Tor Poznań 1:53 semi slick. Silesia 2:00 semi slick. Łódź 1:00
Jest Nygus NC 2.0 PRHT Sport daily.
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

29 sty 2018, 12:40

ja myślę, że to powinno pracować w oparciu o jakąś kryptowalutę. wtedy z ICO sfinansowałyby się wszystkie rundy dla wszystkich do 2050 roku.
właściwie wystarczy założyć MiataChallenge SA i ogłosić, że tak właśnie będzie.

A tak na poważnie, to ja mogę się włączyć w algorytmowanie danych pobranych z systemu w celu skonstruowania klasyfikacji, generalek, itd. - chociaż nie sądzę, żeby taka pomoc była konieczna.
Mogę też wstępnie rozpoznać temat Google Spreadsheet / API -> PHP, ale jeśli ktoś ma więcej czasu i siedzi w temacie na bieżąco, to chyba będzie bardziej przydatny.

Aha, tak dla pewności - w jakim formacie / programie będziecie zapisywać dane z Geparda? G Spreadsheet / jakiś wyspecyfikowany plik tekstowy / inne ?
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1173
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

29 sty 2018, 13:31

Bezpośrednio na wyjściu z Geparda (czyli SQL Servera) będzie to plik csv*
* - mniej lub bardziej - separatory itp sobierze się jak już będzie wiadomo w jakiej postaci gepard trzyma dane
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

29 sty 2018, 16:44

mike_d pisze:Bezpośrednio na wyjściu z Geparda (czyli SQL Servera) będzie to plik csv*
* - mniej lub bardziej - separatory itp sobierze się jak już będzie wiadomo w jakiej postaci gepard trzyma dane


to spoko, ja zajmuję ławkę rezerwowych. jak nie będzie chętnego do phpa, to wchodzę na boisko.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

29 sty 2018, 17:54

@Mike_d, format nie ma dla mnie znaczenia, byle by był parse'owalny. Może być CSV - czemu nie. Byleby każdy wpis (każdy zarejestrowany czas okrążenia) miał minimum te trzy informacje:
  • Numer chipa RFID
  • Czas okrążenia
  • Czas zarejestrowania pomiaru
Kidman już kombinuje nad podpięciem się pod API Google Drive i pobieraniem z niego tych plików .CSV.
Z tego, co wiem, okazało się, że da się to ograć zajebiście :)


@Wrocloverze kochany, algorytmy do przeliczania rankingu chyba wolałbym mieć po stronie JavaScriptu, czyli w Angularze. Z resztą mam je już w poprzedniej wersji appki. Jak dotrę do rankingów sezonowych to się odezwę.

Natomiast w PHP-ie też dużo rzeczy jest do garnięcia. O ile z samą logiką biznesową (czyli udostępnianiem przez REST-owe, JSON-owe API danych nt wyścigów, kierowców, chipów RFID etc.) sobie już w zasadzie poradziłem, to brakuje mi teraz dwóch podstawowych komponentów.

1. OAuth. Jeśli czujesz się na siłach, chętnie zrzuciłbym Ci zrobienie oddzielnej usługi do autentykacji i autoryzacji, zgodnej z protokołem (czy jak to tam się nazywa...) OAuth, który mógłby rejestrować nowych użytkowników i rozdawać im tokeny po zalogowaniu. Rejestracja polegałaby na dodaniu użytkownika w OAuth'cie i zapukaniu do mojego API z prośbą o postawienie mu konta. Powinna być możliwość nadawania ról użytkownikom.
PHP ma chyba wbudowaną obsługę OAutha. Ale nie wiem, czy to tylko klient, czy też serwer.

2. Serwer WebSocket też chciałbym mieć w PHP. Powinien umieć odbierać czasy od mojego API i streamować je do użytkowników, zalogowanych uprzednio do OAutha.

Kod: Zaznacz cały

             wyniki                          wyniki
REST API -------------> WebSocket server =============> użytkownicy
Myślę, że nadałaby się do tego biblioteka Ratchet WebSockets.
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

29 sty 2018, 18:07

Czekamy z niecierpliwością!!!
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

01 lut 2018, 11:14

nickesh v2.0 pisze:
1. OAuth.
2. Serwer WebSocket


no tutaj to ja za cienki w gaciach jestem.... także ten, tego, wracam na ławkę rezerwowych. a nawet na trybuny.
Awatar użytkownika
Dziubas
Posty: 1701
Rejestracja: 11 sie 2007, 18:08
Model: NB
Wersja: miatasm.com
Lokalizacja: Warszawa

15 kwie 2018, 1:32

nickesh v2.0 pisze:https://youtu.be/8NJozT7tF2Y

Impressive!
The machine that does beep!



Sent from my iPhone using Tapatalk
Były: NA 1992 1.6, NA 1996 1.8 NB 2000 1.8 Dzik
Są: Dzik V2 - NB/2000/1.8VVT/ITB/EMU oraz Lifted Kameleon NB/2000/1.8/
http://miatasm.com/kameleon-siodmy-kole ... -w-polsce/
https://www.facebook.com/miatasmcom/
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

15 kwie 2018, 7:11

:kciuk: :kciuk: :kciuk:
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

15 kwie 2018, 21:06

Z cyklu "Pomiar czasu wczoraj i dziś" : "Niewidzialny Dawid przy pracy" ;) Obrazek
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4593
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

16 kwie 2018, 7:25

nickesh v2.0 pisze:Z cyklu "Pomiar czasu wczoraj i dziś" : "Niewidzialny Dawid przy pracy" ;)

troche dzialasz na swoja szkode - Dzunior bedzie mogl wiecej pojezdzic a jestescie w tej samej klasie ;)

poprawisz dzialanie w warunkach slabego netu przed nastepna runda? Bo mnie i paru innym osobom nie udalo sie wbic na strone z wynikami ani razu przez caly dzien.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

16 kwie 2018, 11:04

Pamiętaj, że to były testy. Czasem aplikacja sama się psuła, a czasem ja ją maltretowałem, żeby zobaczyć, kiedy się popsuje.

Tym razem podpięliśmy starą aolikację do nowej bazy. Sama aplikacja zostanie wymieniona na inną, nową.
ODPOWIEDZ