Czaterja Czelendżowa

Wszystko związane z sezonem 2014 cyklu MiataMiniChallenge

Moderator: Moderatorzy

szymek
Posty: 1491
Rejestracja: 06 cze 2013, 14:55
Lokalizacja: Poznań

26 cze 2014, 9:55

ApAcHoS pisze:Hmmm...no ja też jesli chodzi o oklejenie auta nie bardzo jestem chetny, szczególnie że własnie polakierowałem cały samochód nowym lakierem.............no nic, mam nadzieję że nic się z nim nie stanie ale raczej nie zamierzam jeździc z naklejkami długo tylko po rundzie zdejmuję część....

Kup "folię magnetyczną" i naklejki naklej na nią.
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... agnetyczna
Mi się oklejone auto podoba ;) ...bardziej kłuje w oczy widzów, gdy się przez miasto pomyka :D
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

26 cze 2014, 11:18

Naklejka startowa jest obowiazkowa, sa dwie na sezon, można odklejać i przyklejać lub umieścić ją na macie magnetycznej.
Naklejki sponsorów umieszczamy na danej rundzie o ile są dostarczone.
Po rundzie nie mam obowiązku jeżdżenia z naklejkami.


To że niektórzy jeżdżą oklejeni cały sezon.... powiem za siebie, to ma jeździć, a nie wyglądać. :kciuk: Dzieci oglądają się bardziej :geeejj:

Nie sądzę, żeby wyścig zbrojeń odstraszał początkujących. MMC to przede wszystkim nauka jazdy mx-5 w bezpiecznych warunkach. Albo ktoś chce nauczyć się panowania nad autem albo nie. Nie wyobrażam sobie jazdy resorakiem z tylnym napędem bez kontroli trakcji NA NB bez szkolenia. Takie szkolenie daje MMC. Normalne że ze wzrostem swoich umiejętności chcemy przesuwać możliwości auta dokładając jakieś komponenty. Ważne żeby komponenty nie były przed umiejętnościami kierowcy.
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

26 cze 2014, 13:36

Nie wiem dlaczego nowi zawodnicy (i ci dopiero potencjalni ;) ) widzą w napince same złe strony? Przecież są w stawce zawodnicy którzy biją się o pierwszą dziesiątkę czy wręcz o to by nie zająć ostatniego miejsca i czerpią z tego nie mniejszy fun niż ci polujący na puchary. :mrgreen:
Poza tym podpisuję się pod słowami himbera. Odwiedziłem wiele różnego typu imprez torowych w latach ubiegłych i uważam że nigdzie nie znajdzie się takich warunków do stawiania pierwszych kroków na torze co właśnie na MMC, i to na każdym możliwym polu:
1) Atmosfera - serdeczność na każdym kroku, brak deprymującej szydery itp.
2) Bezpieczeństwo mienia - brak anonimowych osób na torze.
3) Bezpieczeństwo zawodników - ratownik medyczny w cenie.
4) Ocena wyników i postępów - wiarygodne fotokomórki.
5) Cena - śmieszna jak na tego typu imprezę (dzięki charytatywnej pracy organizatorów).
6) Wsparcie merytoryczne - multum osób dzielących się wiedzą i doświadczeniem zarówno co do techniki jazdy jak i sprzętu, na części imprez profesjonalni instruktorzy.
7) Możliwość podpatrzenia innych - żadnych problemów z wproszeniem się do kogoś na prawy.
8) Wsparcie techniczne - pełno osób chętnych do niesienia pomocy w potrzebie, czy to po wycieczce w trawę, czy też zgubieniu jakiegoś płynu ustrojowego.
9) Profi oprawa foto/video - fajna pamiątka na przyszłość.
10) Atmosfera, atmosfera i jeszcze raz alkohol na afterach - na rozładowanie wszelkiej torowej napinki. :mrgreen:

Wiem że ciężko nakłonić do udziału kogoś, kto w MMC widzi wyłącznie wyścig zbrojeń i niszczące lakier naklejki. Jeden woli zapach palonych klocków, drugi zapach Plaka i niech może tak zostanie - ku forumowej różnorodności.
Nie zmienia to jednak faktu, że ciężko o lepsze warunki: czy to do torowego lansu i cyknięcia sobie fotek na Fb, poznawania zachowania samochodu, czy też złapania pierwszego doświadczenia w sporcie samochodowym.
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Do[Man]
Donator
Donator
Posty: 830
Rejestracja: 03 lut 2013, 11:44
Model: NA
Lokalizacja: Gdańsk/Kutno

26 cze 2014, 13:52

himber pisze:Naklejka startowa jest obowiazkowa, sa dwie na sezon, można odklejać i przyklejać lub umieścić ją na macie magnetycznej.
Naklejki sponsorów umieszczamy na danej rundzie o ile są dostarczone.
Po rundzie nie mam obowiązku jeżdżenia z naklejkami.


To że niektórzy jeżdżą oklejeni cały sezon.... powiem za siebie, to ma jeździć, a nie wyglądać. :kciuk: Dzieci oglądają się bardziej :geeejj:

Nie sądzę, żeby wyścig zbrojeń odstraszał początkujących. MMC to przede wszystkim nauka jazdy mx-5 w bezpiecznych warunkach. Albo ktoś chce nauczyć się panowania nad autem albo nie. Nie wyobrażam sobie jazdy resorakiem z tylnym napędem bez kontroli trakcji NA NB bez szkolenia. Takie szkolenie daje MMC. Normalne że ze wzrostem swoich umiejętności chcemy przesuwać możliwości auta dokładając jakieś komponenty. Ważne żeby komponenty nie były przed umiejętnościami kierowcy.

+1
Jako stosunkowy świeżak w gronie MX 5 pozwólcie, że dodam coś od siebie.
Jak może wyglądać jazda Mazdą przekonałem się w zeszłym roku na zlocie Bocheńskim. To był mój pierwszy zlot ale od razu się zakochałem 8-) Na imprezach organizowanych przez Pana R. :kciuk: ogólnie się zapierdala. Żeby za nim nadążyć naprawdę trzeba jechać na maksa swoich umiejętności. Jako, że dzieje się to na drogach publicznych trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny. Jak już pewnie było kilka przypadków trafiają się jakieś pomyłki :? Brak umiejętności, wyobraźni lub szczęścia. Można powiedzieć trudno, zdarza się ale tylko do czasu do puki komuś nie stanie się krzywda.
W MMC startuję od tego roku. To jedna z niewielu okazji gdzie ktoś siada koło Ciebie i mówi co robisz źle co dobrze, co poprawić aby było OK. Od tego są chłopaki z DRIVEART'u Kontrola czy skąd by nie byli. Na torze naprawdę można wypróbować to auto i sprawdzić jak się zachowuje w pewnych sytuacjach i jak na nie reagować. Jest to wiele bezpieczniejsza forma niż na drodze. Co do przyjmowania nowych to jakoś nie widziałem aby ktoś bardziej doświadczony odmówił nowemu przejażdżki na prawym, dobrej rady, klucza, pompki, oleju czy czegokolwiek gdy jest w potrzebie. Tutaj każdy przyjeżdża się dobrze bawić :P I nikt nikogo nie wyśmieje, że ma słabe czasy słaby samochód czy cokolwiek. Najczęściej ludzi się śmieją sami z siebie :D Rywalizacja czasowa to jest ten dodatkowy zastrzyk adrenaliny, który ludzi uzależnia. Niektórzy skaczą na bungee, ze spadochronem inni jeżdżą na nartach, a jeszcze inni uprawiają sztuki walki. Jak jesteś nowy i nie wiesz czy to Ci odpowiada przyjedź, spróbuj. Jak nie będzie odpowiadało to więcej nie przyjedziesz. Ale przełamywanie własnych barier i zwiększanie umiejętności aby urywać te kolejne ułamki sek. naprawdę daje frajdę. Co do MMCBEZNAPINKI i wyścigu zbrojeń to jak poprzednicy napisali. Niech najpierw idą w górę umiejętności później możliwości samochodu. Nikt nikomu nie zabroni kupować opon, zawieszeń, hamulców czy czego tam chcę. Sam osobiści kupiłem opony na przód bo akurat miałem dwie felgi wolne a szkoda cywilnych opon zdzierać 8-) Co do naklejek nie będę się wypowiadał bo wcześniej uczestnicy się wypowiedzieli jak kto wygląda. Jeden lubi pomarańcze inny jak mu giry jadą. Jak chcesz żeby auto wyglądało zdejmujesz i tyle ;)
Jednak całą tą zabawę ktoś organizuje dla podnoszenia naszych umiejętności :mrgreen: A nic tak nie motywuję do pracy jak zdrowa rywalizacja. Zawsze znajdziesz kogoś na twoim poziomie z kim będziesz się mógł ścigać. I wygrają na tym wszyscy, bo podnosisz swoje umiejętności i stajesz się bezpieczniejszy na drodze! A dodatkowo zgarniasz fajne prezenty od sponsorów zgodnie z maksymą, że na MMC nikt nie jest przegranym. Tyle ode mnie i sory za of.
Pozdrawiam i do zobaczenia na torze :geeejj:
Awatar użytkownika
Dziubas
Posty: 1701
Rejestracja: 11 sie 2007, 18:08
Model: NB
Wersja: miatasm.com
Lokalizacja: Warszawa

26 cze 2014, 14:30

Ja tam powiem jedno - na Biłgoraju latało siedem dziewczyn.

Chyba to powinno coś świadczyć o "napinkowatości" MMC.

Można siedzieć i marudzić, można wsiąść w furacza, pojechać i zobaczyć jak jest.
Były: NA 1992 1.6, NA 1996 1.8 NB 2000 1.8 Dzik
Są: Dzik V2 - NB/2000/1.8VVT/ITB/EMU oraz Lifted Kameleon NB/2000/1.8/
http://miatasm.com/kameleon-siodmy-kole ... -w-polsce/
https://www.facebook.com/miatasmcom/
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

26 cze 2014, 15:38

Dżunior Doman PIĘKNIE NAPISANE, KOCHAM WAS :turbogej: :zgoda: :geeejj: :kciuk:

Hot NEWS. Na Ułężu startują dwie nowe dziewczyny debiutujące na torze :winner: Brawa dla tych Pań :poklony:
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
Awatar użytkownika
Chalanger
Donator
Donator
Posty: 3024
Rejestracja: 17 kwie 2010, 12:43
Model: Inny
Wersja: Brak zabawki
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

26 cze 2014, 15:56

himber pisze:
Hot NEWS. Na Ułężu startują dwie nowe dziewczyny debiutujące na torze :winner: Brawa dla tych Pań :poklony:


dawaj foto :mrgreen:
Kupię ładną Mx5
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

26 cze 2014, 18:34

ApAcHoS pisze:
himber pisze:
Hot NEWS. Na Ułężu startują dwie nowe dziewczyny debiutujące na torze :winner: Brawa dla tych Pań :poklony:


dawaj foto :mrgreen:


Cie zaraz znowu Apachosowa pogoni :P
Awatar użytkownika
Chalanger
Donator
Donator
Posty: 3024
Rejestracja: 17 kwie 2010, 12:43
Model: Inny
Wersja: Brak zabawki
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

26 cze 2014, 18:56

kermit01 pisze: Cie zaraz znowu Apachosowa pogoni :P


eee no popatrzeć nie można ??? :lol:
Kupię ładną Mx5
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

26 cze 2014, 21:06

Zobaczycie na miejscu :slinotok:
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
remik
Posty: 2477
Rejestracja: 09 lut 2012, 21:12
Model: Inny
Wersja: DC2R K20 inside
Lokalizacja: PZ

26 cze 2014, 21:19

Co do naklejek, to nie widzę żadnego problemu . U mnie temat załatwiła jedna rolka taśmy magnetycznej, i mam na dwie imprezy od razu - MMC i TPTD . Po każdej z tych imprez zdejmuje komplet który czeka na następną - bo jakoś nie jarają mnie małe dzieci :lol: (imho - to ma jeździć i wyglądać) .Tylko na Torze Poznań za każdym razem muszę naklejać inny numer :kciukdol: Polecam to rozwiązanie ...
Ostatnio zmieniony 26 cze 2014, 21:23 przez remik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chalanger
Donator
Donator
Posty: 3024
Rejestracja: 17 kwie 2010, 12:43
Model: Inny
Wersja: Brak zabawki
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

26 cze 2014, 21:20

remik pisze:Co do naklejek, to nie widzę żadnego problemu . U mnie temat załatwiła jedna rolka taśmy magnetycznej, i mam na dwie imprezy od razu - MMC i TPTD . Po każdej z tych imprez zdejmuje komplet który czeka na następną - bo jakoś nie jarają mnie małe dzieci :lol: Tylko na Torze Poznań za każdym razem muszę naklejać inny numer :kciukdol: Polecam to rozwiązanie ...



dobry temat-a jaki rozmiar ma naklejka z nr .. ?
Kupię ładną Mx5
remik
Posty: 2477
Rejestracja: 09 lut 2012, 21:12
Model: Inny
Wersja: DC2R K20 inside
Lokalizacja: PZ

26 cze 2014, 21:29

ApAcHoS pisze:dobry temat-a jaki rozmiar ma naklejka z nr .. ?



Nie wiem, ale jak pytasz o szerokość rolki , to ja mam taką , trochę cm zapasu jest ;)
http://sklep.lambda.pl/pl/c/Folie-magnetyczne/7
Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

27 cze 2014, 2:07

Kochani,
na początek jako disclajmer - post nie jest przeznaczony dla ludzi o wątłej konstrukcji psychicznej ..czytasz dalej na własną odpowiedzialność ...
1. uwielbiam czytać życzeniowe posty w stylu płacę wymagam - dla wszelkich reprezentantów (sam się zalicz lub nie do tego zbioru) mam jedną odpowiedź - poczytaj zasady MMC, jest opcja jazdy bez naklejek ..zupełnie bez naklejek …dokładnie opisana i wyceniona jak dla mnie EOT.

2. ponieważ mam taką sprzeczność interesów jako sponsor i uczestnik niniejszym oświadczam, że jeśli komukolwiek przeszkadza naklejka moja (taka zielona z dziwnym napisem i jakąś syrenką ) w utrzymaniu idealnego stanu jego pojazdu a zwłaszcza zaburza jego estetykę lub wyrządza jakiekolwiek inne krzywdy to proszę bardzo o jej nie używanie i absolutnie nie mam z tym żadnego problemu…nadal możemy się napić razem na afterku. Dla mnie to jest zabawa z ludźmi których lubię , którzy tworzą bardzo unikalną atmosferę i na których można liczyć zarówno wtedy jak zdejmiesz oponę z felgi (ziomy dzięki) jak i zalegniesz zmęczony świętowaniem (tu holowałem paru nie raz) , zawsze ktoś kogoś weźmie na ramię albo postawi kolejkę jak potrzeba albo po prostu poklepie po plecach. Ostatnią rzeczą jaką chciałbym słyszeć to problem z naklejaniem mojego logo więc luz kochani jedna naklejka mniej huuuura.
3. Niestety sporo miłych ludzi nie zdaje sobie sprawy ile trzeba piruetów na ... żeby załatwić sponsorów takiej zabawy (nie pisze o sobie ;-) Prawda jest bolesna chemy mieć nagrody mamy sponsorów to mamy naklejki ..nie wiem jak to wytłumaczyć hmmmm po prostu tak to wygląda ;-)
Parę osób jest zaangażowanych mocno w MMC i nie będę pisał po raz nty bo wiadomo o kogo chodzi. Każdy z nas ma swój real w którym pracuje , żyje na co dzień i pomiędzy taką codziennością trzeba zakrzywić czasoprzestrzeń żeby ogarnąć temat zabawy weekendowej. Choć jestem w sumie młody na forum ;-) to udało mi się być na paru imprezach i wniosek jest jeden te robione przez klub zwykle wychodzą najlepiej ...ale to znaczy że kilka osób pracuje mocno żeby kilkadziesiąt mogło się pobawić i jeśli kochana/ny płacisz xxx pln to i tak nie pokrywasz kosztów całej tej grupy która prywatnie spędza godziny i dni żebyś się mógł pobawić. Niestety nie jest to sytuacja typowo rynkowa, bo jak by policzyć wszystkie koszty realne plus różne fikumiku które niektórzy robią dla klubu biorąc koszty na swoje firmy to każda impreza kosztowała by minimum dwa razy tyle i niestety oznaczało by to zwykle że by się nie odbyła. Dlatego bardzo proszę o chwilę refleksji zanim napiszesz cos od serca.
Żeby była jasność jestem zwolennikiem pełnej komercji - suma kosztów podzielona przez uczestników plus marża stanowi cenę jednostkową...bawią się Ci którzy chcą i stać ich ...ale ile wtedy by było MMC? Ok może cos takiego się zrobi ale to nie będzie biznes życia.
4. Mój pierwszy raz …chciałbym ale się boję. Zawsze jest pierwszy raz ale nie koniecznie musi boleć ;-) . Proszę bardzo o nie projektowanie swoich doświadczeń z innych miejsc i sytuacji na imprezy klubowe ;-) . Dla właściwego zrozumienia MMCBEZNAPINKI należy wziąć udział i zobaczyć na własne oczy jak z czym i z kim i polecam wypad fuul z before i after i wtedy czujesz bazę i wiesz o co chodzi w tej zabawie. Klub ma naprawdę wiele opcji są sekcje „taniec z gwiazdami” , „dyskretny urok elegancji” …”błyszczy mi się wszystko” …”mam wyjebane” i last but not least „nutella boys” każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nadal czujesz się niepewnie i jesteś na pierwszej imprezie osamotniony to po prostu zaczep kolesia w niebieskiej (jasnej) NBfL z kubłem i poobijanym zderzakiem na białych fellach i blachach WN cecha charakterystyczna kaczki na aucie .. zwykle chodzi w aviatorach i ma różową albo malinową polówkę ..jak nie możesz znaleźć typa to zaczepiaj kolesia łysego w czarnej oklejonej wściekle i uturbionej NB ma takie dziwne otwory w zderzaku i lubelskie blachy ..każdy z tych 2 raczej Cię poklepie po plecach i pomoże co dalej nie obiecuję ;-)
uczestnik wszystkich rund MC do 03' 2020
II vice MC'18 , mistrz MC '17, IV MC'16 , I miejsce Sud WIR'15 , II vice MC'15, mistrz MC'14 WEST, II vice ALL STAR'14 , II vice MC'13. daily mazda od 08 6, cx7, cx5 NBFL->NC->ND > emeryt
Sebof01
Posty: 305
Rejestracja: 24 kwie 2013, 5:54
Lokalizacja: Konin

27 cze 2014, 5:43

Hantkus pisze:2. Niepotrzebne czyim zdaniem? Imho bardzo przydatne jak ktoś nie ma ochoty ślęczeć przed monitorem czy do niego latać po przejeździe no a jakby padało to chyba nie muszę mówić co to daje... Wspomnę też, że parę osób w Bydzi mówiło że bardzo im się to podoba 8-)


O kurrr....... a ja nie wiedziałem i latałem do monitora :bang:



arturo_tiburon pisze:
2. ponieważ mam taką sprzeczność interesów jako sponsor i uczestnik niniejszym oświadczam, że jeśli komukolwiek przeszkadza naklejka moja (taka zielona z dziwnym napisem i jakąś syrenką ) w utrzymaniu idealnego stanu jego pojazdu a zwłaszcza zaburza jego estetykę lub wyrządza jakiekolwiek inne krzywdy to proszę bardzo o jej nie używanie i absolutnie nie mam z tym żadnego problemu…nadal możemy się napić razem na afterku. Dla mnie to jest zabawa z ludźmi których lubię , którzy tworzą bardzo unikalną atmosferę i na których można liczyć zarówno wtedy jak zdejmiesz oponę z felgi (ziomy dzięki) jak i zalegniesz zmęczony świętowaniem (tu holowałem paru nie raz) , zawsze ktoś kogoś weźmie na ramię albo postawi kolejkę jak potrzeba albo po prostu poklepie po plecach. Ostatnią rzeczą jaką chciałbym słyszeć to problem z naklejaniem mojego logo więc luz kochani jedna naklejka mniej huuuura.


Sory Arturo, wiem że to raczej TY decydujesz w tej kwestii... ale jako że osobiście uważam że twoje naklejki powinny zajmować jakieś 1/2 samochodu, to jak kogoś zobaczę bez naklejki MERMAID Properties to niech się boi bo mam pistolet i bede szczelał.
Oglądanie swoich naklejek na innych samochodach należy Ci się jako achievment i skromniutkie podziękowanie od wszystkich - koniec tematu.
gzy
Posty: 727
Rejestracja: 03 paź 2012, 10:27
Model: NA
Wersja: 1.8t
Lokalizacja: wwa

27 cze 2014, 7:21

Dżunior pisze:żadnych problemów z wproszeniem się do kogoś na prawy.

wszystko prawda, ale do Śluby zawsze jest kolejka!
gzy
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4587
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

27 cze 2014, 10:01

no i watek sie rozruszal, chyba o to chodzilo ;)

mysle ze arturo_tiburon nieco zbyt emocjonalnie podszedl do sprawy - acz troche go rozumiem skoro jest organizatorem, cos tam wiem ile to harówy wymaga a czego by nie zrobic to komus i tak bedzie zle :( wiec mozna sie wqr... - a np. ja opisalem tylko jak to moze widziec ktos kto nigdy nie byl na zadnym TD i dopiero mysli czy sie wybrac. Po prostu podrzucilem Wam jedna z mozliwych odpowiedzi na zadane przez majkela pytanie, tylko po to abyscie mieli dane do analizy.

W zasadzie to napisalem troche za malo: taki ludek najpierw mysli "hmmm ... moze by tak wziasc udzial?", potem poczytawszy dochodzi do wniosku ze calosciowo ta zabawa robi sie droga i skomplikowana i wtedy pojawia sie mysl o rezygnacji bo moze znajdzie jakas tansza /mniej skomplikowana alternatywe? Chodzi po prostu o to ze koszty sumaryczne robia sie na tyle duze ze taki ludek nie wie czy radocha jest warta takich nakladow tym bardziej ze dla wielu z Nas takie koszty sa spora czescia w domowym budzecie, szczegolnie jak ma sie rodzine na utrzymaniu etc. W ten sposob finalnie macie jednego potencjalnego bywacza mniej.

Wyscig zbrojen raczej nie powinien odstraszac chyba ze ktos jest przyzwyczajony ze zawsze musi byc najlepszy, to moze boleć. Ale jak ktos nastawia sie tylko na fun i zdobycie doswiadczenia to problemu w tym miejscu widzial nie bedzie.

O opcji bez naklejek wiem i wiedzialem jednak jest ona powiedzmy srednio przystepna cenowo. Za to nie wiedzialem o folii magnetycznej, to jest fajna rzecz zdecydowanie i sprawe zalatwia ;)

acz nie rozumiem jednego - na poczatku byly zapisy na numery startowe ktorych bylo bodaj 100 i blyskawicznie sie rozeszly a teraz bieda bo chetnych do jezdzenia nie ma?
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

27 cze 2014, 10:19

Alex pisze:mysle ze arturo_tiburon nieco zbyt emocjonalnie podszedl do sprawy - acz troche go rozumiem

Bo to emocjonalny chłopak jest. :mrgreen: I takim właśnie go kochamy. :kciuk: Ale nie przekonasz się o tym zza monitora...
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Hantkus
Donator
Donator
Posty: 2803
Rejestracja: 17 lut 2012, 17:59
Model: NB MSM
Wersja: Szarik
Lokalizacja: Poznań

27 cze 2014, 10:28

Dżunior pisze:
Alex pisze:mysle ze arturo_tiburon nieco zbyt emocjonalnie podszedl do sprawy - acz troche go rozumiem

Bo to emocjonalny chłopak jest. :mrgreen: I takim właśnie go kochamy. :kciuk: Ale nie przekonasz się o tym zza monitora...


No nie da się typa nie lubić, tym bardziej po wspólnym afterku :kciuk:
Rules are made to be broken
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

27 cze 2014, 10:30

:kciuk: :kciuk:

BTW, czy jest wśród nas ktoś, kto po pierwszym swoim wypadzie na MMC stwierdził że więc na taką imprezę nie pojedzie? Pytam zupełnie serio. A jeśli tak, to dlaczego?
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

27 cze 2014, 12:17

Dżunior pisze: czy jest wśród nas ktoś, kto po pierwszym swoim wypadzie na MMC stwierdził że więc na taką imprezę nie pojedzie? Pytam zupełnie serio. A jeśli tak, to dlaczego?


Ja tak miałem. Po pierwszym MMC w zeszłym roku tydzień wątroba mnie bolała..... :kciuk:
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
Awatar użytkownika
Dziubas
Posty: 1701
Rejestracja: 11 sie 2007, 18:08
Model: NB
Wersja: miatasm.com
Lokalizacja: Warszawa

27 cze 2014, 12:27

himber pisze:
Dżunior pisze: czy jest wśród nas ktoś, kto po pierwszym swoim wypadzie na MMC stwierdził że więc na taką imprezę nie pojedzie? Pytam zupełnie serio. A jeśli tak, to dlaczego?


Ja tak miałem. Po pierwszym MMC w zeszłym roku tydzień wątroba mnie bolała..... :kciuk:


No i odstraszasz świeżaków. Nie dość, że napinka na torze to i później. :kciukdol:
Były: NA 1992 1.6, NA 1996 1.8 NB 2000 1.8 Dzik
Są: Dzik V2 - NB/2000/1.8VVT/ITB/EMU oraz Lifted Kameleon NB/2000/1.8/
http://miatasm.com/kameleon-siodmy-kole ... -w-polsce/
https://www.facebook.com/miatasmcom/
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4587
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

27 cze 2014, 12:37

ciupas pisze:
himber pisze:Po pierwszym MMC w zeszłym roku tydzień wątroba mnie bolała..... :kciuk:

No i odstraszasz świeżaków. Nie dość, że napinka na torze to i później. :kciukdol:

a zebyscie wiedzieli. Nie kazdego bawi procentowanie, poza tym nie kazdy ma duzo wolnego czasu zeby przyjechac dzien wczesniej i wyjechac dzien pozniej.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

27 cze 2014, 12:40

Alex pisze:a zebyscie wiedzieli. Nie kazdego bawi procentowanie....


Napraaaaaaawdę? :geeejj: Dobra, sam tego chciałeś. BAN NA MMC! :kciuk:
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4587
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

27 cze 2014, 13:33

himber pisze:
Alex pisze:a zebyscie wiedzieli. Nie kazdego bawi procentowanie....


Napraaaaaaawdę? :geeejj: Dobra, sam tego chciałeś. BAN NA MMC! :kciuk:

no w koncu cos dostalem :lol:
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Dr.KoKoN
Donator
Donator
Posty: 1845
Rejestracja: 17 kwie 2007, 14:35
Model: NA
Wersja: PoTurbowana
Lokalizacja: WWA
Kontakt:

27 cze 2014, 14:24

Gzy taki mamy klimat..... a tak serio to staram sie jak moge wszystkich chetnych przenieść.



Ja poproszę syrenke na cala maske ^^ a tak serio jak ktos szuka dziury w calym to zawsze cos mu nie bedzie paspwac....
btw odnosnie frekwencji. Dlaczego osoby, ktore dziela przejazdy jednym autem sa zaliczane na liscie jako jedna pozycja? Jak mamy takich 5 par na imprezie placacych pelna kwote to czemu ich nie liczyc jako osobnych zawodnikow? Z 5 robi sie wtedy 10 uczestnikow?
NA'93 TURBO 380HP http://www.facebook.com/MiataTheDriftStory
NBFL'05 -> EX TIBU MMC SPEC MIATA
NCFL'14 LS6.2SC aka Popiołek (w budowie)
NBFL'01 1.8 LiftedMiata by KoKoN
NCFL'11 2.0 N/A aka TriColore
NCFL11 2.0 N/A ex Delfin
Hantkus
Donator
Donator
Posty: 2803
Rejestracja: 17 lut 2012, 17:59
Model: NB MSM
Wersja: Szarik
Lokalizacja: Poznań

27 cze 2014, 14:57

Dr.KoKoN pisze:Gzy taki mamy klimat..... a tak serio to staram sie jak moge wszystkich chetnych przenieść.



Ja poproszę syrenke na cala maske ^^ a tak serio jak ktos szuka dziury w calym to zawsze cos mu nie bedzie paspwac....
btw odnosnie frekwencji. Dlaczego osoby, ktore dziela przejazdy jednym autem sa zaliczane na liscie jako jedna pozycja? Jak mamy takich 5 par na imprezie placacych pelna kwote to czemu ich nie liczyc jako osobnych zawodnikow? Z 5 robi sie wtedy 10 uczestnikow?


Osoby które dzielą przejazdy(czyli z np. 8 każda z osób robi po 4) są jako jedna pozycja bo płacą jedno wpisowe.
Jeśli dwie osoby jednym autem płacą 2xwpisowe(jak Aga i Sleven w Bydzi) to wtedy każda z nich robi po 8 przejazdów i każda jest na liście jako osobna pozycja.
Rules are made to be broken
Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

27 cze 2014, 16:20

Alex pisze:no i watek sie rozruszal, chyba o to chodzilo ;)

mysle ze arturo_tiburon nieco zbyt emocjonalnie podszedl do sprawy - acz troche go rozumiem skoro jest organizatorem, cos tam wiem ile to harówy wymaga a czego by nie zrobic to komus i tak bedzie zle :( wiec mozna sie wqr... - a np. ja opisalem tylko jak to moze widziec ktos kto nigdy nie byl na zadnym TD i dopiero mysli czy sie wybrac.......


nie należy w sobie tłumić emocji bo kończy sie to zwykle niedobrze, jeśli Twoim zdaniem jestem zbyt emocjonalny to czekaj jak poznasz naszego mistrza braku napinki ;-) Zreszta pare osób mnie trochę zna i moje emocje mam nadzieję, ze poznamy się w realu ;-)

Do meritum - z emocjami czy bez - narysowałem Ci kawałek obrazu po drugiej stronie lustra. Mam wrażenie że piszesz oczywiste rzeczy i dzielisz się z nami procesem myślowym tylko nie bardzo wiem co mam z tym zrobić??? Większość TD w okolicy do 200km od WAW to zabawy w latanie wokół smietnika albo walka na płytach i wyrypach. Jedyna opcja jazdy tania i dobra jaką znam to Kaja na Ułęzu z która możesz od 9-15 bawić się w grupie 35 aut za 250 zeta kolejne miejsce warte polecenia to Poznań ale to ok 500 zeta. Kaja daje pewien pomiar (aczkowiek te stopery TAG jakoś nie zawsze łapią) i jak wiesz jak pogadac to dostaniesz instruktora na kólko czy dwa. I tyle w temacie. Za praktycznie taką samą kase nie liczac obiadu masz udział w MMC z tym wszytkim co wiesz ....co można więcej napisać? Dlaczego MMC się spina przy tej samej kasie też pisałem wczesniej.
Rozterki w stylu oj to w sumie sporo kasy bo paliwo i cos tam cos tam - kurde dorosły facet jesteś każdy ma rozterki i kazdy decyduje jak wydawać kasę nie mówię że wypad jest tani bo nie jest ale coż można zrobić...?

Jełśi chodzi o napinkę to po prostu mamy rózne grupy i nie trzeba się ścigać naprawdę - ja np mimo że nie umiem jeździć za bardzo lubię się ganiać , wpadać w słupki z oponami, lecieć w trawę , po prostu tak lubie i kazdy znajduje coś dla siebie. generalnie Ci co spróbowali ułęża jakoś wracają podobnie inne East ;-)
uczestnik wszystkich rund MC do 03' 2020
II vice MC'18 , mistrz MC '17, IV MC'16 , I miejsce Sud WIR'15 , II vice MC'15, mistrz MC'14 WEST, II vice ALL STAR'14 , II vice MC'13. daily mazda od 08 6, cx7, cx5 NBFL->NC->ND > emeryt
Awatar użytkownika
Chalanger
Donator
Donator
Posty: 3024
Rejestracja: 17 kwie 2010, 12:43
Model: Inny
Wersja: Brak zabawki
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

27 cze 2014, 16:37

1. Naklejki-arturo jesli miałes mnie na myśli to nie pisałem że nie chce naklejać czy że naklejki sa po co tylko napisałem co napisałem z czystej obawy o swierzy lakier który dopiero co został połozony-naklejki i tak nakleje tylko chciałem wiedzieć o ew. opcje jak to zrobic inaczej i td. i tp. ;)
Sam wymóg naklejenia naklejek jest rzeczą totalnie w sensie wymogów żadną-jesli mówimy o organizacji całej imprezy..... :P

2-ga sprawa-dla mnie aktualnie nie ukrywam najwazniejsza sprawa to koszty bo sama impreza jest fantastyczna i nigdzie jeszcze w Polsce czegoś takiego nie spotkałem i chwała Wszystkim za organizację czegos tak fantastycznego...
Ja nigdzie nie napisałem: "drogo" bo to nie jest drogo tylko nie zawsze mam wolny budzet na te zabawy bo wiadomo-życie, człowiek był kawalerem to wydawał na lewo i prawo, teraz zona, dziecko, dom, 2 samochody na utrzymaniu, kupe nieoczekiwanych nagłych wydartków i td i tp... i nie zawsze da rade wszystko ogarnąć finansowo chociaż się stara jak moze....
więc dla mnie to jest aktualnie nie ukrywam jedyny problem bo sobote wolna zawsze znajde jesli jest potrzeba-dla niektorych 500-1000 zł to nic, dla innych to juz spora kasa w codziennej czesto trudnej w tym kraju egzystencji.
Jesli tylko wpadnie mi wolny pieniądz to wale jak w dym 1-szy...no a jak sie nie ma miedzi to sie w domu siedzi jak mawiają

Peace. :kciuk:
Kupię ładną Mx5
Hantkus
Donator
Donator
Posty: 2803
Rejestracja: 17 lut 2012, 17:59
Model: NB MSM
Wersja: Szarik
Lokalizacja: Poznań

27 cze 2014, 16:56

arturo_tiburon pisze: to czekaj jak poznasz naszego mistrza braku napinki ;-)


Obecny :geeejj: Arturku 8-)
Rules are made to be broken
Zablokowany