MX w skali 1:18 - PROMOCJA

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

krzemien323
Posty: 20
Rejestracja: 16 wrz 2010, 12:54
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

06 cze 2011, 10:13

Jako kolekcjoner modeli w skali i były użytkownik mx-5tki jestem zobowiązany poinformować o promocji modelu Mazdy MX-5 2006 w jednym ze sklepów modelarskich. Mazda jest wykonana przez jedną z czołowych firm modelarskich - Autoart. Zdjęcia modelu można znaleźć na internecie.
Pozdrawiam
Link: http://modeliki.pl/product_info.php/products_id/4654
Spidi
Posty: 662
Rejestracja: 11 cze 2011, 14:18
Lokalizacja: Białystok

14 cze 2011, 15:16

Pewnie nie jeden z forumowiczów bawił się kiedyś w składanie(sklejanie modeli)?
Tu coś dla tochę bardziej ambitnych(i zwykle nieco starszych) czyli coś z modelarstwa RC - model zdalnie sterowany.

http://www.scale4x4rc.org/forums/showthread.php?t=4399

Oczywiście freestyle w wykonaniu tego gościa, ilość szczegółów to istny obłęd.
Wszystko za wyjątkiem budy(skorupy) i podwozia, zrobił sam, we własnym zakresie, w g. własnego projektu i pomysłu...
To już zdecydowanie wyższa szkoła jazdy. Jednak złożenie prostego, dziłającego, sprawnie jeżdżacego(tudzież driftującego), świecącego światłam itp... modelu nie powinno nastręczyć zbyt wielu trudności nawet średnio uzdolnionemu majsterkowiczowi.
Fajna sprawa mieć jeżdżącą replikę swojego "dorosłego samochodu" w skali od 1:10.
Zauważyłem, że już kilku drifterów i rajdowców w naszym kraju ma takie cacka. :wink:
SPIDI
Maks
Posty: 835
Rejestracja: 06 maja 2010, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

14 cze 2011, 15:28

Spidi, :shock:
Trochę pracy w to wsadził...
Niewiele jest rzeczy niemożliwych dla pilności i wprawy.
Samuel Johnson.
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

14 cze 2011, 18:47

Niezły, świr, pełen szacunek - sztuka praktyczna jak dla mnie.
MX-5 Love | Wisdom comes with Age. Sometimes, Age comes Alone....
azbest1983
Posty: 1059
Rejestracja: 03 mar 2011, 16:23
Lokalizacja: Sulęcin

14 cze 2011, 22:45

na kilku fotach wygląda jak prawdziwa, ten koleś to rzeźnik :shock:
Spidi
Posty: 662
Rejestracja: 11 cze 2011, 14:18
Lokalizacja: Białystok

17 cze 2011, 15:20

Zrobienie modelu na takim poziomie to już naprawdę hard core- wymaga dużo czasu i wyobraźni ale też sporo pojęcia, doświadczenia i niezłego modelarskiego warsztatu...
Tak czy siak ogólnie zabawa jest wciągająca i szczerze polecam - szczególnie na kiepską pogodę czy zimową porę. Takie modele dają nie tylko dużo frajdy przy budowie - cała zabawa zaczyna się kiedy autko ożyje i można nim pośmigać.

Przyzwoite modele można do woli tuningowac i przerabiać(nie tylko wizualnie ale od strony mechanicznej). Można w pełni regulować geometrię, regulowac i modyfikować zawieszenie, wkładac różne silniki i je również przez specjalne moduły programować, bardzo istotna jest masa i jej rozłożenie... Zupełnie jak w prawdziwych samochodach!
I najlepsze jest to, że w zasadzie każda modyfikacja jest odczuwalna i ma odzwierciedlenie w jeździe. Naprawdę czuć zmiany w setupie czy budowie - zupełnie jak w dużych samochodach. :smile:
Ponadto wbrew pozorom ze względu na skomplikowanie i koszta(które gdy ktoś nie ma umiaru moga rosnąć w grube tysiące...) nie jest to zabawa wyłacznie dla dzieciarni... Ludzie 30+ są tutaj na porządku dziennym. :wink:

Ta miata z fot to raczej model na pokaz bo do ostrzejszej jazdy poprostu byłoby jej szkoda(szybko można by ją zdemolować).
SPIDI
Spidi
Posty: 662
Rejestracja: 11 cze 2011, 14:18
Lokalizacja: Białystok

29 lut 2012, 21:47

Odgrzeje bo trafiłem na ciekawą ofertę.
Może kogoś zainteresuje.... :wink:

http://www.zabawki-modele.pl/catalog/product_info.php?cPath=71_64&products_id=4892&osCsid=67a863b5dce487bdc9c07b21589b97c1
SPIDI
ODPOWIEDZ