F1

Dla wszystkich fanów

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

28 mar 2010, 11:34

Cze,

Nie znalazłem nic na forum o F1 !

Podejrzewam, że nie jestem jedynym fanem wśród forumowiczów więc od teraz mamy już miejsce, w którym można wrzucić jakiś komentarz do wydarzeń na torze i w światku F1.

Na początek 2-gie miejsce w dzisiejszym GP Australii !! Po bardzo dobrej jeździe Kuby rewelacyjnej obronie przed Hamiltonem i kilka stresujących próbach wyprzedanie Buttona.

Wpisujcie komentarze ja się muszę obudzić...
Awatar użytkownika
LeszekMX5
Moderator
Moderator
Posty: 800
Rejestracja: 04 sie 2006, 22:27
Model: NC
Wersja: 3RD
Lokalizacja: Leszno

28 mar 2010, 18:20

To był jeden z najciekawszych wyścigów F1 jakie miałem okazje oglądać. Działo się, działo. Emocje i nerwy do samego końca. Taką formułę chce się oglądać.
"Z wiatrem w zawody" - pozdrawiamy - Leszek i Lidka
NA & NC
archiwum foto: https://picasaweb.google.com/112926031581487386687?noredirect=1
foto z kolejnych zlotów tylko w indywidualnych linkach
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

28 mar 2010, 18:32

Racja ! świetny wyścig Roberta. Nic tylko pogratulować drugiego miejsca , 18 punktów na koncie, oby tak dalej. :wink: Walka na torze była wspaniała.

ps. na podium puchar wręczył Robertowi John Travolta :wink:
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

28 mar 2010, 20:04

LeszekMX5 ma rację, najlepszy wyścig 2-3 ostatnich lat, jeden z lepszych w ogóle pewnie od 1995 r. (wcześniejszych nie pamiętam :wink: )

Choć nic chyba nie przebije wyścigu w Spa z 1998 r. :twisted:

Piękny start:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=75RQZVusFSc[/url]

a i końcówka emocjonująca (polecam zwłaszcza 0:37 a następnie 2:33):
[url]http://www.youtube.com/watch?v=kLGqedydP74[/url]

Do końca lat '90 w F1 odbywały się prawdziwe pojedynki, potem jakoś to wszystko nabrało ogłady, ale dzisiejszy wyścig przypominał nieco te sprzed lat :smile: Oby jak najwięcej było takich wyjątkowych widowisk!
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

08 kwie 2010, 8:22

A jak wams się podobała Malezja?

Bardzo dobre 4 miejsce. Niestety w kwalifikacjach bo bardzo dobrych 2 rundach dla równowagi trochę pecha w 3 gdzie gdyby nie zawieszenie rundy to pewno Kuba (zwany też Robertem ;) jako, że był pierwszy na torze pewno miał by wyższa lokatę startową ale 6 pozycja też nie była najgorsza szczególnie, że od razu skapitalizowała się w postaci 4 miejsca w procesji.

Najlepszy manewr wyprzedzania Roberta (bo jedyny pomijając start wyścigu w tłumie) ? Na początku 3 rundy kwalifikacji na Pit Lane :D ;) Robert "wyprzedził" Adriana Sutila w walce o pierwszeństwo wyjazdu z Pitów :).

Pierwsze 3 wyścigi sezonu pokazują to co o Robercie było wiadomo od dawna, że jest cyborgiem ;) - gdyby miał jeden z najszybszych samochodów w stawce to był by 100% mistrzem świata bo chłopak nie popełnia błędów praktycznie w ogóle - w tym sezonie 0 - imponujące - nie można tego powiedzieć o żadnym czołowym kierowcy w stawce (o ogonach nie wiem bo kamera podczas wyścigu się nimi za mało interesuje, nie mówiąc już o komentatorach).

Inna sprawa od kiedy Brytyjski zespół posiada 2 brytyjskich kierowców i do tego mistrzów świata to w relacjach BBC 85% czasu z relacji poświęconego na tak zwane pierdoły poświęcany jest właśnie Mclarenowi, Hamiltonowi i Buttonowi... zaczyna to być lekko męczące.

Prawie zaczynam tęsknić za naszymi rodzimymi komentatorami :)

Pozdro
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

08 kwie 2010, 8:30

sebna pisze:A jak wams się podobała Malezja


Malezja 4 miejsce... super, narobiłem sobie apetytu na podium po ostatnim wyścigu :wink: Masz rację, Robert jest cyborgiem :mrgreen: jak się chłopak "zepnie" to faktycznie inni popełniają błędy a on nie :cool:
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
mikolaj78
Posty: 168
Rejestracja: 19 kwie 2010, 11:08
Lokalizacja: Ożarów Maz.

20 maja 2010, 9:47

Świetne kwalifikacje w wykonaniu Roberta i sam wyścig był super.
Naprawdę utrzymywał dobre tempo to było widać bo nie bronił się przed nikim.
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

20 maja 2010, 9:54

polecam wejść na [url]http://www.formula1.com/video/onboard.html[/url] - wymaga rejestracji, ale bezpłatnej. do obejrzenia m.in. film z kamery pokładowej na bolidzie Kubicy - zarejestrowane okrążenie z Monako z tego roku

wrażenie "z jazdy" niesamowite, co roku nie mogę się nadziwić jak chłopaki potrafią utrzymać takie tempo jadąc milimetry od band :smile:
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

20 maja 2010, 12:21

citizendog pisze:polecam wejść na [url]http://www.formula1.com/video/onboard.html[/url] - wymaga rejestracji, ale bezpłatnej. do obejrzenia m.in. film z kamery pokładowej na bolidzie Kubicy - zarejestrowane okrążenie z Monako z tego roku

wrażenie "z jazdy" niesamowite, co roku nie mogę się nadziwić jak chłopaki potrafią utrzymać takie tempo jadąc milimetry od band :smile:


I to jeszcze przez kilkadziesiąt okrążeń (pod 100). Maja samozaparcie chłopaki.
kotfic
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2009, 17:48
Lokalizacja: W-wa-ursus

20 maja 2010, 14:28

sebna pisze:
citizendog pisze:polecam wejść na [url]http://www.formula1.com/video/onboard.html[/url] - wymaga rejestracji, ale bezpłatnej. do obejrzenia m.in. film z kamery pokładowej na bolidzie Kubicy - zarejestrowane okrążenie z Monako z tego roku

wrażenie "z jazdy" niesamowite, co roku nie mogę się nadziwić jak chłopaki potrafią utrzymać takie tempo jadąc milimetry od band :smile:


I to jeszcze przez kilkadziesiąt okrążeń (pod 100). Maja samozaparcie chłopaki.


Konkretnie 78 okrążeń... :razz:
sorry, nie mogłem się powstrzymać :wink:
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

22 maja 2010, 0:56

A to przypadkiem nie jest wartość zmienna zależna od toru? - zawsze mi się tak wydawało :D ale może się mylę.
Wroniasty
Posty: 1645
Rejestracja: 02 sie 2008, 21:45
Lokalizacja: Białystok

22 maja 2010, 1:37

sebna, no pewnie, że jest, na każdym torze robi się inną ilość okrążeń. Na GP Monaco akurat 78 kółek
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

22 maja 2010, 8:39

zasada jest raczej prosta: kierowcy mają do przejechania ok. 300 km, co - jak mi się zdaje (trzeba by zajrzeć do regulaminu) - odpowiada mniej więcej 2-godzinnej jeździe w zależności od toru. wartość km do przejechania w danym wyścigu podzielona przez długość toru daje ilość okrążeń. wyjątkiem jest Monako, gdzie ze względu na specyfikę toru w 2h da się przejechać ok. 260 km

np. w Belgii, gdzie jest chyba obecnie najdłuższy tor w serii do przejechania są tylko 44 okrążenia

wydaje mi się - jak pisałem powyżej - że liczenie liczby okrążeń jest bardziej zależne od czasu przejazdu całego dystansu (przy uwzględnieniu średniego czasu przejazdu 1 okrążenia), ale poza Monako można przyjąć że chłopaki robią ok. 300 km na wyścig

jeśli ktoś z Was jest bardziej zaprzyjaźniony z regulaminem to proszę o korektę w razie potrzeby :wink:
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Jaro
Posty: 3026
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:33
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

22 maja 2010, 8:56

jest rowniez ograniczenie czasowe mowiace o tym ze wyscig nie moze trwac dluzej niz 2h. Jezeli wyscig jest zakonczony ze wzgledu na przekroczenie czasu i nie zostanie pokonanay pelen dystans kierwcy otrzymuja polowe przyslugujacych punktow.
Pozdrawiam

Jaro

MX-5 NA 1.6T
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

22 maja 2010, 11:36

prawda, tak było w którymś zeszłorocznym wyścigu - w tabelach pojawiły się połówki punktów :wink:
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

10 cze 2010, 21:35

Robert Kubica poprowadzi bolid Renault F1 Team na Torze Poznań - poinformowało Renault Polska. 17 lipca jedyny polski kierowca w F1 zaprezentuje się podczas N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW na obiekcie, gdzie jako mały chłopak rywalizował w wyścigach kartingowych.
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

11 cze 2010, 17:35

Szkoda, że mnie tam nie będzie z chęcią bym zobaczył na żywo jak to wygląda.

Może za rok uda mi się wyskoczyć do Monako madzią na GP - pokaże im wszystkim jak się jeździ ! :mrgreen:

My tu gadu gadu a jutro Kanada (a nawet pojutrze ;) )

Kuba dziś był na swoim standartowym 6 miejscu w pierwszych treningach a merce odskoczyły na 2 i 4 bodaj :O - oby to tylko testy części a prawdziwe czasy później bo mam nadziej, że w końcu w tym tygodniu R30 będzie szybsze od Merców nie tylko w wyścigu ale także w qualu.

Pewno jak zwykle redbule ściemniają i dopiero odsłonią karty w qualu.

Pozdro
Awatar użytkownika
Blade
Posty: 673
Rejestracja: 09 cze 2010, 19:18
Lokalizacja: Wrocław

14 cze 2010, 8:31

Wczorajszy wyścig był fajny :) Przetasowania w stawce co kilka okrążeń, różne strategie a walka Roberta z Schumacherem to wg mnie taka wisienka na torcie :cool:
Gdyby Renault jechało na 2 Pit Stopy mogło być lepiej :wink:

Ciekawe co pomyślą w Ferrari jak na koniec sezonu Robert będzie przed Massą :lol:
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

14 cze 2010, 8:37

i renault i red bulle wysypały się jednak na strategii jak się okazuje :sad: nikt nie przewidział, że opony będą schodzić tak szybko, choć imho producent opon nie popisał się chyba z doborem mieszanki na ten wyścig, stąd taki chaos wśród wszystkich zespołów. niemniej nie mnie oceniać, bo od opon to ekspertem na pewno nie jestem :twisted:

a jeśli chodzi o Massę - jeśli utrzyma ten nieciekawy poziom dalej, to nie tylko Robert go 'łyknie' w generalce. nie może chłopak złapać rytmu w tym sezonie, a swoje dokłada nienajlepszy samochód
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

14 cze 2010, 10:58

Szumacher pokazał, ze ciągle jest tym samym przemiłym zawodnikiem wobec innych na torze z ta zmiana jedynie ze teraz już nie bywa na podium :mrgreen:

Powinien być dwu krotnie ukarany w tym wysciugu raz za wyrzucenie Kuby na trawę a potem Masy
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

14 cze 2010, 11:49

sebna, nie zgodzę się z tym jednak, jeśli chodzi o Kubicę to było ostro (czego ostatnio trochę mi w F1 brakuje), ale to była normalna walka na torze (Szumi był już za linią ciągłą, nie musiał odpuszczać)

a co do Massy to się zgrzał za bardzo, jakby odczekał parę sekund i nie upierał się wyprzedzać na końcu prostej start-meta, a trochę dalej (w miejscu gdzie Schumarecha wyprzedził Button o ile pamiętam), nie doszłoby pewnie do 'kontaktu'. Szumi miał prawo przyblokować Massę (raz) i to zrobił, a Massie skończyło się miejsce - trzeba pamiętać, że to była blokada a nie zepchnięcie z toru, bo Massa był cały czas za Schumacherem

mnie najbardziej podobała sie walka Hamiltona z Alonso na wyjeździe z bosku. Hamilton znów miał szczęście, że nie dostał kary za przekraczanie linii ciągłej
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

14 cze 2010, 12:12

To nie tak, Szumi wyjechał z boksów za linie ciągłą w momencie kiedy Kuba był już w połowie jego bolidu.

W takiej sytuacji nikt nie musi niczego nikomu ustępować ale też nie można sobie brać czyjejś Lini jazdy (w tym wypadku Kuby) - trzeba ją sobie wywalczyć albo pozostać na swojej, natomiast shumi poprstu zepchnął kube na trawę wymuszając przejęcie lini bez walki !

Szumi tak nei raz postępował już: Albo mi dasz linie albo się rozbijemy... to było dokładnie takie zachowanie. Zamiast wyprzedzę Cię i wezme sobie Twoją linie - tak jak powinno to być ale oczywićie szumi nie był w stanie kube wyprzedzić z wielu powodów - to linie i tak sobie wział wykonując niebezpieczny manewr.

Za niebezpieczne manewry w F1 dostaje się kare.

A co do Massy - dowcip polega na tym, że szhumi wykonał już jeden blok zajmując wewnętrzną linię, po czym jak się zorientował, że massa się nie przejmuje i będzie wyprzedzał po zewnętrznej to go zaczął spychać na trawę wykonując drugi manewr blokujący.

Kolejna kara.
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

14 cze 2010, 12:49

nie wiem czy teraz dojdziemy, musiałbym zreknąć na powtórkę obu manewrów, w szczególności na ten z Massą - jak dam radę to wrócę do dyskusji, żeby nie być gołosłownym :wink: niemniej, abstrahując od powyższego, wyścig był ciekawy, a z tym w ostatnich latach było ciężko. w tym sezonie nie dość, że stawka jest w miarę wyrównana (pierwszych 5 zespołów, a nawet 6 bo i Force India radzi sobie coraz lepiej) to dzięki likwidacji tankowania zaczęło się coś dziać na torze :mrgreen:
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

06 lut 2011, 14:03

Robert Kubica uległ dziś wypadkowi podczas rajdu we Włoszech. Obecnie jest w szpitalu.

http://f1.wp.pl/kat,48594,title,Informacje-o-wypadku-Kubicy,wid,13106448,wiadomosc.html
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

06 lut 2011, 14:17

:( masakra ten feed z linka jest przerażający :(

Jeżeli to prawda co tam piszą to nie wygląda to dobrze :( :(

Oby go z tego wyciągnęli :(
bartoN
Posty: 334
Rejestracja: 19 lut 2010, 19:22
Lokalizacja: Kraków

06 lut 2011, 14:39

Trzymamy kciuki i czekamy!
Maks
Posty: 835
Rejestracja: 06 maja 2010, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

06 lut 2011, 15:22

Jeśli to, co mówią jest prawdą, to już niestety nie pojeździ.
Niewiele jest rzeczy niemożliwych dla pilności i wprawy.
Samuel Johnson.
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

06 lut 2011, 15:59

Spokojnie nie popadajmy w czarnowidztwo.
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

06 lut 2011, 16:52

zawsze w takich sytuacjach trzeba poczekac, hm, tak z tydzien, zanim przmielone zostana wszystkie plotki i uslyszymy fakty.
bielecki tez mial skonczyc kariere.

kto powiedzial, ze nie mozna prowadzic bolidu jedna reka...? :wink:
miata lov!
Awatar użytkownika
tmx89
Posty: 3044
Rejestracja: 27 cze 2009, 20:49
Model: NA
Lokalizacja: Katowice

06 lut 2011, 19:31

pojezdzi :) szybciej niz myslicie :P
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ