Re: Czy ktoś zna tę Mazdę z Otomoto/Allegro ?

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

16 sie 2020, 22:08

mike_d pisze:
16 sie 2020, 19:16
pistenbully pisze:
12 sie 2020, 12:42

Garaż w mieście wart tyle co NB+NC.
A wówczas to już lepiej ND pod chmurką trzymać ;)
To już od miasta zależy - mieszkam w Poznaniu, po tym jak porysowano mi pod blokiem Nb kupiłem miejsce parkingowe w hali garażowej (kosztowo niewiele więcej niż Nb ale spokój był dla mnie ważniejszy niż $$ - poza tym, auto na wartości traci a miejsce nie :)
No to wywołałeś temat. Najwyraźniej w Trójmieście miejsca postojowe są droższe. Ale nie w tym rzecz.
Wynająłem dla Żony miejsce w podziemnej hali obok miejsca pracy, właśnie z uwagi na ten spokój i bezpieczeństwo parkowania. W mijającym tygodniu jeździła moim daily i właśnie obrysowała to auto na słupie w tejże hali garażowej :D
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Piroman
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2020, 23:07
Model: ND
Wersja: 16 i 19 2.0 aut
Lokalizacja: Lublin

17 sie 2020, 6:27

Moja też tak ma, słupki parkingowe rzucają się na jej auta :)
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

17 sie 2020, 8:43

pistenbully pisze:
16 sie 2020, 22:08
No to wywołałeś temat. Najwyraźniej w Trójmieście miejsca postojowe są droższe. Ale nie w tym rzecz.
Wynająłem dla Żony miejsce w podziemnej hali obok miejsca pracy, właśnie z uwagi na ten spokój i bezpieczeństwo parkowania. W mijającym tygodniu jeździła moim daily i właśnie obrysowała to auto na słupie w tejże hali garażowej :D
No to jedziemy z offtopem 8-)

Poznań jest dziwny jeśli chodzi o rynek nieruchmości - na "nowych" osiedlach jest sporo niesprzedanych miejsc w halach kosztujących 20-25k (czasami nawet poniżej 20k) - ja mieszkam na blokowisku z płyty gdzie takie miejsca pojawiają się w sumie tylko jak właściciel opuści ten łez padół a spadkobiercy nie mieszkają w okolicy. Kupiłem tak jedno miesjce, potem drugie (w tej samej hali 50m od mojego bloku, tylko w dodatkowo zamykanym boksie).

Ogólnie traktuję to jako miejsce na potencjalne drugie auto jeśli kiedyś mi odbije a póki co wynajmuję je - kokosów z tego nie ma ale stopa zwrotu i tak lepsza niż "odsetki" z lokat bankowych.

Inna rzecz że też już na ciasnym łuku miałem okazję przetestować trwałość folii :geeejj:
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

17 sie 2020, 14:08

mike_d pisze:
17 sie 2020, 8:43
pistenbully pisze:
16 sie 2020, 22:08
No to wywołałeś temat. Najwyraźniej w Trójmieście miejsca postojowe są droższe. Ale nie w tym rzecz.
Wynająłem dla Żony miejsce w podziemnej hali obok miejsca pracy, właśnie z uwagi na ten spokój i bezpieczeństwo parkowania. W mijającym tygodniu jeździła moim daily i właśnie obrysowała to auto na słupie w tejże hali garażowej :D
No to jedziemy z offtopem 8-)

Poznań jest dziwny jeśli chodzi o rynek nieruchmości - na "nowych" osiedlach jest sporo niesprzedanych miejsc w halach kosztujących 20-25k (czasami nawet poniżej 20k) - ja mieszkam na blokowisku z płyty gdzie takie miejsca pojawiają się w sumie tylko jak właściciel opuści ten łez padół a spadkobiercy nie mieszkają w okolicy. Kupiłem tak jedno miesjce, potem drugie (w tej samej hali 50m od mojego bloku, tylko w dodatkowo zamykanym boksie).

Ogólnie traktuję to jako miejsce na potencjalne drugie auto jeśli kiedyś mi odbije a póki co wynajmuję je - kokosów z tego nie ma ale stopa zwrotu i tak lepsza niż "odsetki" z lokat bankowych.

Inna rzecz że też już na ciasnym łuku miałem okazję przetestować trwałość folii :geeejj:
No widzisz, w Gdańsku (nie Gdyni, Sopocie, Pruszczu, Wejherowie...) ze dwa lata temu na jednym z osiedli deweloper miał tyle miejsc niesprzedanych w hali, że obniżył cenę do 13 tysięcy za sztukę. Kusiło mnie to właśnie w formie lokaty, tyle, że to były okolice bliżej Poznania niż centrum miasta ;)
Natomiast w ścisłym centrum (w gruncie rzeczy Gdańsk ma co najmniej trzy centra...) miejsca z rynku wtórnego kosztują od 40 do 60 tysięcy za jedno. Czasem jednostkowo taniej, jak są zastawne.
Biorąc pod uwagę oferowaną miesięczną cenę najmu, potencjalne koszty związane z czynszem oraz cenę - w naszym przypadku dużo bardziej opłacało się wynająć.
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
MajKar
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2020, 0:04
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa / Starachowice

24 sie 2020, 13:45

Alex, dzięki za potwierdzenie przypuszczeń jak rozpoznać klimę pod maską.
Ostatecznie wyszła czarna NC 1.8, więc pod tym względem podobna do Twojej.

mutra, bardzo dziękuję za poradę. Niby naturalna i prosta, ale bardzo pomocna. Dzięki :)
1. Niestety nie udało mi się przejechać NB w takiej wersji w jakiej chciałem. Może to jeden z powodów, dlaczego wybrałem NC.
2. Trudno powiedzieć. Ważny jest dla mnie "fun", dlatego wybrałem MX-5 :) Chcę się nim cieszyć jak najwięcej, więc zamierzam używać auta jako "daily". Zamierzam jednak, by samochód przezimował w garażu i oszczędzał się tzn. nie wyżywał na torze (nie ma specjalnie czym, bo to NC 1.8).
Przydatne były Twoje opinie. Dziękuję.
Wiem, że nie mam co oczekiwać wrażeń z przyspieszenia.

Fifkers, dziękuję za potwierdzenie i porady. Niestety ktoś mi sprzątną sprzed nosa tą okazję :cry: Nawet nie zdążyłem go obejrzeć. Za kwotę nieco przekraczająca zakładany budżet byłem w stanie kupić tylko najstarsze NC z silnikiem 1.8.

Alex, ostatecznie wyszła czarna NC 1.8, więc pod tym względem podobna do Twojej.

mutra, najczęściej jeździłem 1.9 TDI, więc mam porównanie.

Fifkers, jeszcze nie do końca rozumiem to, co piszesz. Przyspieszenie bardziej czuję w 1.9 TDI, bo ma zdecydowanie większy moment obrotowy. Nie zmienia to faktu, że jadąc MX-5 jest banan na twarzy :) Na razie tylko przywiozłem auto od sprzedającego i zawiozłem do mechanika (niestety już na kilka dni mi zabrał auto :evil: ), ale coraz bardziej mi się podoba nowe autko :)

mutra, fajnie opisałeś wrażenia z jazdy :)

SourChocolate, niestety nie miałem okazji sprawdzić.

tytusr, dzięki za opis i podzielenie się doświadczeniem. Jaka różnica w jeździe za szperą i bez? Jestem ciekawy co tracę.
PS: Widzę, że masz ciekawą wersję z bardzo zacnymi osiągami silnika :)

mike_d, ciekawe podejście. Może jakbym miał więcej pieniędzy, tobym się zdecydował. Dzięki za podzielenie się doświadczeniem.
PS: Bardzo ładny kolor auta. Pasuje też do Twojego miasta, bo w Poznaniu pojazdy komunikacji mają dużo koloru zielonego.

monkahead, dzięki za info. Na razie mam pilniejsze wydatki. Nie grzebałem jeszcze w tym temacie, ale chyba nie powinien być problem z wymianą mechanizmu różnicowego. Miałeś może okazję jeździć autem ze szperą i bez? Jakie wrażenia?

pistenbully, przykra sprawa. Nikomu nie życzę.

Piroman, widzę, że to już jakaś plaga. Rozumiem, że słupki rzuciły się akurat, gdy Partnerka była w środku. Zastanawiające ;)

mike_d dzięki za podzielenie się. Ciekawa opcja, ale taka "impreza" za droga. To dużo więcej niż wydałem na auto. Z tego co widzę w Warszawie ceny są rzędu minimum 30 000 zł.

pistenbully, dzięki za podzielenie się doświadczeniem.
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

04 wrz 2020, 18:47


MajKar pisze:monkahead, dzięki za info. Na razie mam pilniejsze wydatki. Nie grzebałem jeszcze w tym temacie, ale chyba nie powinien być problem z wymianą mechanizmu różnicowego. Miałeś może okazję jeździć autem ze szperą i bez? Jakie wrażenia?
Tak miałem, jeździłem dwoma 1.8 bez szpery, 1.8 Kirei ze szperą, a kupiłem 2.0 ze szperą i teraz rozumiem dlaczego wszyscy polecają właśnie tą ostatnią wersję. Prowadzenie w zakrętach jest niesamowite, raz przy prostopadłym wyjściu z ronda przy dużej prędkości, szpera tak spieła, że aż było ją słychać... coś pięknego Obrazek. Jadę teraz na trening RWD na Ułęż, żeby wyczuć kiedy to auto traci przyczepność, na wiosnę kupuję nowe opony i zaczynam jeździć Obrazek



Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
MajKar
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2020, 0:04
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa / Starachowice

07 wrz 2020, 16:54

monkahead pisze:
04 wrz 2020, 18:47
Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miał okazję się przejechać wersją ze szperą.
ODPOWIEDZ