Offtop ogłoszenia Karai

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

05 sie 2020, 6:06

Często na spocie można usłyszeć, że czasy się w klubie zmieniły.
Że ludzie inni, że integracje mniejsze, że wypady spokojniejsze, że na torze to jeszcze poważniej się zrobiło i że mniej sympatii, a więcej zawiści i niechęci w rozmowach forumowiczów zarówno tutaj jak i na FB...

Rzeczywiście, coś jest na rzeczy - ale idealnym dla mnie dowodem zmian jest fakt, że Karai stoi w naprawdę dobrych pieniądzach od tygodnia u mega sprawdzonego forumowicza i ... jeszcze stoi!?!?!?!?
Damn - ja od 4 dni namawiam Gohę, by swoją sprzedała, by na tą zamienić.

Korona aż tak nam wpierdzieliła?

(Darmowy up)
Obrazek
Awatar użytkownika
Konioczynka
Donator
Donator
Posty: 718
Rejestracja: 27 mar 2018, 17:14
Model: NC FL
Wersja: Prawilna Sport
Lokalizacja: Mazury / Ełk

05 sie 2020, 7:03

Chyba tu " Najbliższe możliwe oględziny i ewentualne rozmowy po moim urlopie tj. pod koniec sierpnia" pies pogrzebany :D
KoniOczynka
NBFL 1.6 => NCFL 2.0
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

05 sie 2020, 9:12

... ja bym brał na tel, ale ja jestem już na tyle na forum i widziałem tyle projektów Grześka, że wiem z kim mam do czynienia :)
Obrazek
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2166
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

05 sie 2020, 22:14

Patrząc jak szybko znikają ostatnio zwykle NC, to bym zakładał, ze taka perełka już dawno sprzedana tylko Grzegorz nie ma czasu napisac bo urlop.
Pozdrawiam, Danillo
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3401
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

06 sie 2020, 9:23

Widziałem ten egzemplarz i jest totalny sztos. ;) Biorąc pod uwagę cenę Recaro do NC, auto jest jak za darmo. :D
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

06 sie 2020, 16:01

Hookie pisze:
06 sie 2020, 9:23
Widziałem ten egzemplarz i jest totalny sztos. ;) Biorąc pod uwagę cenę Recaro do NC, auto jest jak za darmo. :D
O toto.
NCFL PRHT Limitka za 40k :)
Obrazek
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

06 sie 2020, 16:24

Arvi pisze:
06 sie 2020, 16:01
O toto.
NCFL PRHT Limitka za 40k :)
Entropia Panie tego... :?
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

06 sie 2020, 17:42

Ale pomijając wszystko, NCFL PRHT w dobrym stanie od sprawdzonego typa może być wart 50k.
A tutaj mamy, według niektórych (w tym mnie), chyba najbardziej udaną edycję trzeciego gen.
Bile miły dodatek, Recaro także, SmartTop - wiele do dokupienia nie ma.

Mam nadzieję, że szybko Grzesiek da nam do zrozumienia, że ma kolejkę rezerwacji ... bo ja cały czas kombinuję jak podmienić Gosi NCeka na tego :)
Obrazek
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

06 sie 2020, 20:16

Arvi, pominąłeś przebieg, który jest znaczny ;)

Sorry, miałem już nie komentować samochodów w tym dziale, ale już nie mogłem wytrzymać widząc tutaj taką dyskusję, w dodatku podbijaną przez moderatora. Arvi, uważasz to za okazje, kup i sprzedaj za 60 ;) Gdyby tak było to Marcin z roadsterów brałby po minucie ;)

Z Grześkiem rozmawiałem telefonicznie zanim jeszcze było to ogłoszenie, pewnie fajny egzemplarz, jeszcze dopieszczony przez niego. Ale są bariery psychologiczne nie do pokonania ;) Jakbym był przejazdem to bym obejrzał. NCFL z podobnym przebiegiem wisiał tutaj długo albo nawet nadal wisi, wiec dużo chętnych nie ma na takie egzemplarze.
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3401
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

06 sie 2020, 22:48

No tak, Polak woli kupić furę z przebiegiem skręconym na 100 k, gdzie "nic nie stuka, nic nie puka", niż potencjalnie zadbany egzemplarz z "dużym" przebiegiem. ;) Dużym rzecz jasna na tle polskiego rynku aut, gdzie przebieg do niedawna cudownie kończył się na 200k, a teraz kończy się niewiele wyżej.

Kupiłem ostatnio Subaru Legacy z 2004 z przebiegiem 349k. Pojechałem nim do Chorwacji i wróciłem. xD Myślę, że jeszcze na niejedną wyprawę pojedzie.

Wracając do tematu: grzes nie daje auta za darmo, daje je w całkiem atrakcyjnej cenie jak na sprzedawaną wersję, przy uwzględnieniu absurdalnie wysokich cen sensownych egzemplarzy NCków i tyle. Nikt tutaj nie twierdzi, że jest inaczej. Chyba. ;)
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

06 sie 2020, 22:52

Hookie pisze:
06 sie 2020, 22:48
Wracając do tematu: grzes nie daje auta za darmo, daje je w całkiem atrakcyjnej cenie jak na sprzedawaną wersję, przy uwzględnieniu absurdalnie wysokich cen sensownych egzemplarzy NCków i tyle.
:kciuk:
124816
Posty: 8
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:03
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Warszawa

07 sie 2020, 2:26

Hookie pisze:
06 sie 2020, 22:48
No tak, Polak woli kupić furę z przebiegiem skręconym na 100 k, gdzie "nic nie stuka, nic nie puka", niż potencjalnie zadbany egzemplarz z "dużym" przebiegiem. ;) Dużym rzecz jasna na tle polskiego rynku aut, gdzie przebieg do niedawna cudownie kończył się na 200k, a teraz kończy się niewiele wyżej.

Kupiłem ostatnio Subaru Legacy z 2004 z przebiegiem 349k. Pojechałem nim do Chorwacji i wróciłem. xD Myślę, że jeszcze na niejedną wyprawę pojedzie.

Wracając do tematu: grzes nie daje auta za darmo, daje je w całkiem atrakcyjnej cenie jak na sprzedawaną wersję, przy uwzględnieniu absurdalnie wysokich cen sensownych egzemplarzy NCków i tyle. Nikt tutaj nie twierdzi, że jest inaczej. Chyba. ;)
Wybacz, ale ten argument nie jest do końca trafiony.
Mx-5 to dla większości zabawka weekendowa, a nie samochód, którym robią niesamowite przebiegi na trasach przez cały rok. Dlatego znalezienie 8 letniego MX-5 z ~100k przebiegu to nie jest jakiś niesamowity wyczyn i w większości nie są to przebiegi "skręcane".

A przez to, że silniki te nie są znane z niesamowitej trwałości, zrozumiałe jest, że przebieg 240k km może odstraszać.
bjorm
Donator
Donator
Posty: 3663
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

07 sie 2020, 6:53

Dokladnie tak. Tak samo mam z autami które oglądam a wiem że były używane (video katowane) na torze... Sorry, ale wydanie na nie 3x więcej niż na summer daily nadal nie przekonuje.
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3401
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

07 sie 2020, 8:51

124816 pisze:
07 sie 2020, 2:26
Wybacz, ale ten argument nie jest do końca trafiony.

Mx-5 to dla większości zabawka weekendowa, a nie samochód, którym robią niesamowite przebiegi na trasach przez cały rok. Dlatego znalezienie 8 letniego MX-5 z ~100k przebiegu to nie jest jakiś niesamowity wyczyn i w większości nie są to przebiegi "skręcane".

A przez to, że silniki te nie są znane z niesamowitej trwałości, zrozumiałe jest, że przebieg 240k km może odstraszać.
Czekam zatem aż znajdziesz taką właśnie wersję, limitowaną do 200 sztuk, z Recaro w środku i przebiegiem 100k, do tego modyfikowanego, w identycznej cenie - powodzonka. Bo chyba nie porównujesz jej do pierwszego lepszego NCka, który wisi z przebiegiem 100k na OtoMoto, prawda? ;)

BTW, silniki 2.0 w NCfl nie słyną z trwałości? Rozwiniesz temat?
124816 pisze:
07 sie 2020, 2:26
i w większości nie są to przebiegi "skręcane".
A takie statystyki, to już nie wiem skąd masz. ;) Nikt zadbanego roadstera z małym przebiegiem za półdarmo nie oddaje. Takie cuda to głównie od handlarzy z OtoMoto.

I żeby nie było: nie twierdzę, że oferta grzesia jest najlepsza pod słońcem - uważam, że jest atrakcyjna. Nie jest to na pewno auto dla każdego. Jak ktoś chce taniego NCka typu "byle co", to sobie go znajdzie i za 30k.
bjorm pisze:
07 sie 2020, 6:53
Tak samo mam z autami które oglądam a wiem że były używane (video katowane) na torze...
Ciekawe czy ktoś tak spojrzy kiedyś na mojego NDka (o ile postanowię go sprzedać), który toru nie widział, nie był pałowany i nie jechał szybciej jak 180 km/h (raz lub dwa). Pewnie tak, bo ma 187 KM, wymieniony kolektor, tłumik końcowy, zrobiony program i wrzucone springi -30 mm... ;) To przecież musiał być katowany, skoro ktoś tak uważa, co? ;>
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

07 sie 2020, 9:02

jqb pisze:
06 sie 2020, 20:16
Arvi, pominąłeś przebieg, który jest znaczny ;)

Sorry, miałem już nie komentować samochodów w tym dziale, ale już nie mogłem wytrzymać widząc tutaj taką dyskusję, w dodatku podbijaną przez moderatora. Arvi, uważasz to za okazje, kup i sprzedaj za 60 ;) Gdyby tak było to Marcin z roadsterów brałby po minucie ;)
Może źle coś wyczuwam, więc wolę uściślić - masz problem z tym, że podbija moderator, czy z tym, że uważam to za okazję... czy po prostu tak ci się po prostu passive-aggressive napisało? Jesteśmy na grupie FB, bym musiał coś udowadniać, powoływać się na Marcina czy innego eksperta? Hę? Bo troszku mnie reakcją zdziwiłeś... szczególnie, że wiem, iż na forum są ludzie, którzy tylko czekają, by się przypiedzielić ... dlatego pilnuję się (co wydaje mi się absurdalne, ale jednak to robię) i przeważnie piszę, że jest to prywatna opinia - teraz zapomniałem. Ale nie oczekiwałem tego od ciebie - dlatego pytam.

jqb pisze:
06 sie 2020, 20:16
Z Grześkiem rozmawiałem telefonicznie zanim jeszcze było to ogłoszenie, pewnie fajny egzemplarz, jeszcze dopieszczony przez niego. Ale są bariery psychologiczne nie do pokonania ;) Jakbym był przejazdem to bym obejrzał. NCFL z podobnym przebiegiem wisiał tutaj długo albo nawet nadal wisi, wiec dużo chętnych nie ma na takie egzemplarze.
Dokładnie - bariery psychologiczne. Czyli coś, co jest mocno subiektywne.
Dla mnie taka bariera nie istnieje, bo Karai mi się potwornie podoba. Ważniejsze zawsze jest dla mnie od kogo i co wie o samochodzie, a nie cena.
Pytanie, czy mam zrzec się admina, by wyrażać zachwyt furą, która mi się podoba, czy założyć alternatywny login? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

07 sie 2020, 9:03

124816 pisze:
07 sie 2020, 2:26
Mx-5 to dla większości zabawka weekendowa
Złoto :)
Obrazek
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

07 sie 2020, 9:12

Hookie pisze:
07 sie 2020, 8:51
Czekam zatem aż znajdziesz taką właśnie wersję, limitowaną do 200 sztuk, z Recaro w środku i przebiegiem 100k, do tego modyfikowanego, w identycznej cenie - powodzonka. Bo chyba nie porównujesz jej do pierwszego lepszego NCka, który wisi z przebiegiem 100k na OtoMoto, prawda? ;)
Nie wiem czemu zawsze rozmowy o autach odnoszone są do ceny. To czy znajdziesz czy nie to też żaden dowód. Na otomoto wisi limited LeMans z niewielkim przebiegiem w podobnej cenie i tez chyba nie ma dużego zainteresowania.
Za granicą ceny normalnych egzemplarzy zaczynaja się (z kosztami opłat i sprowadzenia) tam gdzie kończą się polskie. Niestety rynek w PL jest dziwny, pewnie popsuty przez handlarzy, ale nie oszukujmy się, kultura użytkowania samochodów w Niemczech np jest tez dużo wyższa niż zazwyczaj w PL.

Wielkim plusem Karai jak dla mnie jest kolor. Chociaż jak pokazałem koledze też miatowiczowi, to powiedział: fajna, ale gdyby miała inny kolor... o gustach się nie dyskutuje.
Same limitki w NCkach to tak naprawdę żadna atrakcja. Mazda używała tego jako sprytny zabieg marketingowy dla podbicia sprzedaży, a czasami były one nawet gorzej wyposażone i tańsze niż regularne wersje ;)
bjorm
Donator
Donator
Posty: 3663
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

07 sie 2020, 17:00

Ciekawe czy ktoś tak spojrzy kiedyś na mojego NDka (o ile postanowię go sprzedać), który toru nie widział, nie był pałowany i nie jechał szybciej jak 180 km/h (raz lub dwa). Pewnie tak, bo ma 187 KM, wymieniony kolektor, tłumik końcowy, zrobiony program i wrzucone springi -30 mm... ;) To przecież musiał być katowany, skoro ktoś tak uważa, co? ;>
Nie wiem. Nie wiem co ktoś sobie pomyśli. Tak samo jak nie wiem czy ktoś uwierzy że z moim 2.5 i 190 kucami również nigdy nie bylem na torze. To nie ma znaczenia. Bo nie piszemy kto w co uwierzy a o tym czy warto rozważać 2 osobowe 3 auto w rodzinie z przebiegami z diesla. Przecież tu nikt Grzegorzowi niczego nie zarzuca. Piszemy o aucie a nie o G.

Każdy ma swoje preferencje. Co do koloru jak i podejścia do przebiegu. Dla jednego 50kkm będzie podejrzane dla innego 250kkm w NCFL będzie gwarantem zdrowego silnika i dbania o auto.
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
Awatar użytkownika
flatline
Donator
Donator
Posty: 2173
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:12
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: ¯\_(ツ)_/¯
Kontakt:

07 sie 2020, 17:26

Na tyle darmowych bumpow Grześ pewnie nie mógłby liczyć nawet gdyby fura miała 2490 km od nowości ;)

Imo samochód taki jak MX5 jest warty dokładnie tyle ile zapłaci kupiec, który nią odjedzie. Więc rozważania drogo/tanio są trochę bez sensu.
"When you’re racing... it’s life. Anything that happens before or after is just waiting."

Tsundere - pocket-sized fastback
Little Sister - gran turismo wannabe
Czerw - racing mongrel on a (not so tight) budget
Siwa - café racer miata
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

07 sie 2020, 17:39

Mnie najbardziej dziwi to przekonanie o MX-5 jako samochodzie stricte weekendowym / na lato / któreś w garażu.

Owszem - jest grupa ludzi, która tak traktuje swoją MX-5, ale dla przykładu większość moich znajomych z klubu ma dupowozy jako 2 samochód, a MX-5 jest tym podstawowym. Przebiegi trzaskają niesamowite, bo latają po całej Europie, samochody latają zimą (zakonserwowane i sprawdzane co sezon podwozie) i przesiadają się do puszek jak trzeba zakupy zrobić / Ikeę odwiedzić.

Rozumiem punkt widzenia wyceny / oceny / analizy zasadności posiadania samochodu pokroju MX-5 jako dodatkowego.
Ale dla tych ludzi, dla których MX-5 jest głównym samochodem, nagle historia, w jakich rękach był, a także jego wyjątkowość nabierają innego znaczenia - niejednokrotnie większego niż wartość rynkowa (ja przepłaciłem za NCFL w opinii opłacalności ... ale wolałem spokój zakupu u Marcina, niż kilkumiesięczne nasłuchiwanie, czy jednak miny nie kupiłem - btw: opłacało się. W samochodzie prócz płynów nic się nie zwaliło od zakupu).

Zależy wszystko od właściciela Miaty - my mamy w rodzinie dwie. Jako pierwszy i jako drugi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

07 sie 2020, 17:39

flatline pisze:
07 sie 2020, 17:26
Na tyle darmowych bumpow Grześ pewnie nie mógłby liczyć nawet gdyby fura miała 2490 km od nowości ;)

Imo samochód taki jak MX5 jest warty dokładnie tyle ile zapłaci kupiec, który nią odjedzie. Więc rozważania drogo/tanio są trochę bez sensu.
No po weekendzie to poleci do offtopu, ale trudno się z drugiej strony dziwić - Karai robi zawsze trochę zamieszania - czy to na ulicy, czy (okazuje się) na forum :)
Obrazek
Awatar użytkownika
grzes
Posty: 3651
Rejestracja: 31 sty 2010, 10:00
Model: NA
Wersja: 93' LE
Lokalizacja: Ruda Śl.
Kontakt:

07 sie 2020, 19:06

Cześć,
No powiem szczerze- kawał dyskusji jaka się tu wyplątała- chociaż chyba wcale nie zaskoczony, bo nie jest to sztampowy przypadek NCeka, każdy ma prawo rachować po swojemu- czy to hejtować przebieg, czy ubustwiać zestawienie tego auta, jak tylko trzyma to poziom.
Osobiście muszę jednak sobie zarzucić pomysł takiego wystawienia „na przyszłość” bo widzę że zdecydowanie się to nie sprawdziło- bo zamiast gwarantować mi jakiś spokój rozpętało burze mojej skrzynki i telefonu. Zainteresowanych oględzinami jest conajmniej kilku no i ich przepraszam że muszą czekać, dziękuję za wyrozumiałość, postaram się interesantów potraktować poważnie, spekulantów proszę nie dzwonić.

Nie obyło się już od kontrowersyjnych rozmów i pytań- dla swojego spokoju nie bede ich cytował, napiszę jednak najważniejsze: kto jest faktycznie zainteresowany ten musi po prostu poczekać. Zycze kazdemu spokoju i zdrowia!

No i inna kwestia: jeżeli sytuacja w moim miescie bedzie jaka jest, to dla Waszego bezpiecznestwa jeszcze bardziej prosze o cierpliwosc, bo narazie my sami z rodzinką ucieklismy z tego wariatkowa.

Piekna pogoda nad morzem! Oh piekna!
NA BRG 95'/ NA 93’/ 95' 1.8T/ Rx8 HP/ NC 1.8+/ Rx8 HP/NB Mazdaspeed 300+/ Rx8 40th /ND SkyFreedom / Rx8 R3/ ND Sky RF AT+
90’ Cosmo 20B/ 93' NA/ 80' RX7 FB/ 77'RX4/ 19' 6 GJ/ 22' i20N/ 22' i30N
https://www.facebook.com/machinedperformance
124816
Posty: 8
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:03
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Warszawa

08 sie 2020, 14:34

Arvi pisze:
07 sie 2020, 9:03
124816 pisze:
07 sie 2020, 2:26
Mx-5 to dla większości zabawka weekendowa
Złoto :)
Już miałem nie komentować i nie wdawać się w dalszy offtop, ale serio... Daruj sobie takie lekceważące komentarze, jesteś adminem forum, a bawisz się w szczeniackie odzywki. Co jest takiego zabawnego w tym co powiedziałem? Oczywiste jest to, że dla większości użytkowników nie jest to daily. To, że ty i kilku twoich znajomych z klubu jeździsz MX5 na co dzień i zwiedzasz Europę, to dowód anegdotyczny i niczego nie udowadnia. Wystarczy spojrzeć na przebiegi MX5 na mobile.de - nie ma NCFL z przebiegiem ponad 200k km. I porównaj sobie to do jakiegokolwiek kombi z dieslem, które ludzie rzeczywiście używają jako daily.

Pisałeś wcześniej, że poziom forum spada - nie uważasz, że sam się do tego przyczyniasz taką formą prowadzenia dyskusji?
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

08 sie 2020, 15:05

Arvi, statystycznie jednak podejrzewam ze Mx5 nie pełni daily dla większości. Z reguły żeby było Cię stać na NC, to pewnie te 30 dychy na karku musisz mieć. Z reguły tez już masz wtedy dzieci soł...:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

08 sie 2020, 15:28

124816 pisze:
08 sie 2020, 14:34
Arvi pisze:
07 sie 2020, 9:03
124816 pisze:
07 sie 2020, 2:26
Mx-5 to dla większości zabawka weekendowa
Złoto :)
Już miałem nie komentować i nie wdawać się w dalszy offtop, ale serio... Daruj sobie takie lekceważące komentarze, jesteś adminem forum, a bawisz się w szczeniackie odzywki. Co jest takiego zabawnego w tym co powiedziałem? Oczywiste jest to, że dla większości użytkowników nie jest to daily. To, że ty i kilku twoich znajomych z klubu jeździsz MX5 na co dzień i zwiedzasz Europę, to dowód anegdotyczny i niczego nie udowadnia. Wystarczy spojrzeć na przebiegi MX5 na mobile.de - nie ma NCFL z przebiegiem ponad 200k km. I porównaj sobie to do jakiegokolwiek kombi z dieslem, które ludzie rzeczywiście używają jako daily.

Pisałeś wcześniej, że poziom forum spada - nie uważasz, że sam się do tego przyczyniasz taką formą prowadzenia dyskusji?
Albo strasznie przeczulone się towarzystwo zrobiło albo rzeczywiście w moich komentarzach jest jakiś atak ... pytanie czy na tyle, by o lekceważenie podejrzewać i szczeniackie cechy.
Bo ja przed takimi oskarżeniami - jak widzisz zresztą powyżej - wolę dopytać.

Korci, by odpowiedzieć odpowiednio ... ale jeżeli drogi 124816 poczułeś się dotknięty, to wybacz.

Natomiast jeżeli już zaczynamy wchodzić na pouczanie mnie, to jednak pozwól, że odpowiem.

Zauważyłeś czerwone literki i fakt, że jestem adminem ... czyli chyba nie musimy tłumaczyć, czym jest MX-5, do czego służy, jak została zaprojektowana ... i tak dalej, ale też potrafimy rozróżnić bełkot marketingowy od realnego użytkowania. Fajno.
Więc trochę dziwi, że dochodzisz do wniosku, że nie znane mi są przebiegi MX-5 czy to w Niemczech czy generalnie w krajach, w których ludzie mogą sobie pozwolić na 3cią / weekendową zabawkę.
Mógłbym teraz trochę o PRL, o tym jak wyglądał proces zaproszenia kapitalizmu do PL, jak to de facto wyszło ... ale finał jest taki, że Niemcy to u nas nie są.
Dlatego też MX-5 jest nierzadko pierwszym lub drugim samochodem ludzi albo młodych albo bezdzietnych (albo popaprańców potężnych, którzy z wiekiem na karku odpowiednim latają bez dachu, a dupowóz dla reszty rodziny).
I wbrew pozorom, to chłop ma MX-5, a kobita dupowóz.
Mam tłumaczyć dalej?
Dobrze.
Czyli jeździ kiedy może, gdzie może, i zdjęcia ściśniętego niemowlaka pluszakami na prawym i nienaturalnie wystającym wózkiem z bagażnika wrzuca na FB, dumny z wycieczki z córką / synem.
Kilometry trzaska aż miło, ale bardzo zwraca uwagę na stan samochodu (de facto jego jedyny - bo drugi żona przejęła z dziećmi) i jak jest naprawiany i przez kogo.

Czyli ... kilometry zaczynają mieć mniejsze znaczenie, a ręce w których samochód był ... większe, gdy furę dla się kupujemy.
A jeżeli do równania dodasz limitowaną edycję (czyli jak tutaj Karai) ... to statystycznie ciężko o taki samochód z rąk człowieka sprawdzonego w zdroworozsądkowych pieniądzach.

Dlatego gdy ktoś mi pisze zdanie, które przypomina fragment z broszury Mazdy to od razu widzę to zdjęcie domku jednorodzinnego, Yarisa dla niej, Merca dla niego i MX-5 dla nich, gdy babysitter przyjdzie to pojadą na piknik ... to piszę: złoto.

Nie by obrazić - szczerze - tylko ... no realia w PL są troszkę inne.
Nie gorsze, nie lepsze - inne.
Chociaż nie - jednak gorsze :)

Ale tak - to miło, że coraz więcej ludzi w Polsce może pozwolić sobie na MX-5 i trzymać na dobrą pogodę, trzaskając przebiegi weekendowe.
Ale by nie było - często MX-5 stoi pod blokiem, a właściciel woli rower lub komunikację ... ale taki pacjent raczej nie szuka limitki - no, chyba, że już myśli o zarobku :)
Natomiast też część wybiera MX-5 na daily w 100% świadomie, a część po prostu tym samochodem przez kilka lat jeździ jak zwykłym hatchbackiem, bo dzieci nie ma (ze względu na wiek lub inne rzeczy), a nie stać go na droższy samochód, który daje dużo frajdy z jeżdżenia. Ot tak.

Czyli tak średnio z tą weekendowością MX-5 w Polsce.
Raczej tak 50/50 :)
(oj - by się nie zaczęło - nie, nie liczyłem ... na oko - bo jednak 7 lat aktywnego działania na forum, daje możliwość mieć jakieś tam doświadczenie)

Chyba, że uważacie, iż zaczynamy tu pisać definicję MX-5, wraz z cenami różnych generacji. To co innego.
Bo ja odnoszę się tylko i wyłącznie do tego ogłoszenia i tego sprzedającego i do naszego rynku.
W końcu komentujemy to ogłoszenie.

Jakbym miał zapasową kasę, to bym sprzedał swojego NCeka i dopłacił trochę i kupił tą.
Mimo potężnej różnicy w przebiegu ... bo jak typ powie, że wszystko jest ok i działa, to cyferki mnie nie interesują.
(nie mówiąc, że nawet będąc pesymistą ... trudno ... zbliżałby się moment posiadania Karai 2.5 ... ale to już marzenia)
Za to posiadanie - dla mnie (i może zaznaczę, że mnie - nie admina / moda - by nie było) - chyba jedynej limitki 3gen, która wyjechała z fabryki całkiem fajna i (dla mnie) kompletna ... za 50k - jest całkiem atrakcyjną ceną i widzę to automatycznie jako okazję (nie do zarobienia, a posiadania fajnej fury - ale każdy interpretuje to słowo jak chce).

Czy coś jeszcze wymaga doprecyzowania? :)

Aha. A pozwoliłem sobie jednak coś od siebie powiedzieć dalej ... bo na pierwszy rzut oka, dla człowieka nie mającego pojęcia o MX-5 i wlazł na forum szukając ... to po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy można odnieść wrażenie, że samochód nie jest wart swej ceny.

Więc jednak wolałbym uściślić, że na wartość pewnych rzeczy składa się coś więcej niż przebieg i marka towaru. Szczególnie tych rzadko spotykanych.

P.S. ... ja też czkam na rozwiniecie myśli o nietrwałości 2.0 w NCFLach. Bo temat mnie zaintrygował.
kermit01 pisze:
08 sie 2020, 15:05
Arvi, statystycznie jednak podejrzewam ze Mx5 nie pełni daily dla większości. Z reguły żeby było Cię stać na NC, to pewnie te 30 dychy na karku musisz mieć. Z reguły tez już masz wtedy dzieci soł...:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W przypadku NC to jak najbardziej ... ale z drugiej strony wielu stałych właścicieli zaczynało od NA / NB i część z nich - własnie ze względu, często, na wiek :D - przenosi się do 3 i 4 generacji.
Napisałem 'stałych właścicieli', bo mam przeczucie, że zaraz zacznie się czepianie, że ludzie nie jeżdżą codziennie tym samochodem :).
Jakaś część właścicieli przelatuje mi w ten lub inny sposób przez ręce (bo jednak trzeba trochę śledzić co się na forum dzieje, jeżeli ma się tu sprzątać) ... i nie wydaje mi się, by jednak przebiegi jakie robią nasi klubowicze były zbliżone do tych z 'zachodu' :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Paffko
Donator
Donator
Posty: 383
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:18
Model: ND
Wersja: Deep Crystal Blue
Lokalizacja: Radom

08 sie 2020, 16:34

Ja tylko dodam od siebie że kupiłem NCka z przebiegiem 210 tys za wg waszych opinie chore pieniądze. Oglądałem 3 inne i mogą mu czyścić buty. Stan środka ogólny itp. Przebieg to tylko cyfra. Można zeszmacić auto w 50 tys a są takie że po 250 tys wyglądają i jeżdżą genialnie. Jakbym nie miał swojej przepłaconej juz bym tam był...
Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

08 sie 2020, 21:26

Damn ... czekam na rozwój tego off topa, bo o podbijaniu mowy być nie może, trzeba będzie grafik ustawiać dla oglądających 🤣
Chciałbym żeby to było moje daily, ale wroc to nie california
Zreszta randomowe wypady powodują większy banan, jak kto może.
Wozić powietrze w kombi, albo wdychać smog pełna piersią topdown 🤣
Patrząc po spotach, zawyżam średnia wieku , zaś pudło
Akurat mam auto po tym panu, zestaw został, dopieszczam wedle zasobów 🤭 także przebieg to wiecie, bajdurzenie handlarzowe.
Ze Ktoś miał super furke to jeździł ile wlezie, czy to zło ( na tor, czy po bułki )? Można zawsze sprawdzic stan
Fajny zestaw, jeszcze zielony (i to nie pierwszy) nie patrzę , bo jeszcze mój się obrazi 🤫

A ze czerwony od serca napisał, polac że coś z człowieka zastało , a mógł skasować za offtop 🤪

Taki model, a tyle emocji, to żyje 🤣
Nie wpadajmy w stereotypy
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3401
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

08 sie 2020, 21:33

Paffko pisze:
08 sie 2020, 16:34
Przebieg to tylko cyfra.
Święte słowa, ale dla niektórych wciąż jest to bariera nie do przejścia. Po części to rzecz jasna rozumiem, bo wiele części można wymienić, ale silnik od środka trudno obejrzeć i ocenić jego stan. Z drugiej strony...

Statystyczny Polak zawsze będzie mówił, że 200k to dużo (do czego ma oczywiście prawo, bo to kryterium zakupowe jak każde inne), gdyż społeczeństwo w lwiej części serwisuje auta byle taniej albo wcale, więc wie doskonale, jakie podejście wykazują inni. Z resztą w Polsce 200k to mają przecież 20-30 letnie diesle w kombi, co nie? ;) I będą miały wkrótce także te 40-letnie, bo kupujący chce wierzyć w takie bajki z mchu i paproci. Tak samo jak w to, że "od Niemca" to są tylko ciągnięte wychuchane laleczki, a pozbywają się ich nasi zachodni sąsiedzi za półdarmo, bo nie mają co robić z kasą.

No i oczywiście nie ma choćby cienia szansy na to, że Ci sprzedawcy z Niemiec - przynajmniej w niektórych przypadkach - cofają liczniki w sprzedawanych przez siebie furach, bo wiedzą doskonale, że w aucie weekendowym nie robi się dużych przebiegów i nikt nie będzie chciał takiego samochodu z dużym przebiegiem. ;)

A to co napisał Grzes stanowi doskonałe podsumowanie całej dyskusji. Zainteresowanie ogromne, więc i cena najwyraźniej odpowiednia. Kto chce ładne i zadbane auto w takiej, a nie innej wersji, ten bierze.
Arvi pisze:
08 sie 2020, 15:28
(...) bo na pierwszy rzut oka, dla człowieka nie mającego pojęcia o MX-5 i wlazł na forum szukając ... to po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy można odnieść wrażenie, że samochód nie jest wart swej ceny.

Więc jednak wolałbym uściślić, że na wartość pewnych rzeczy składa się coś więcej niż przebieg i marka towaru. Szczególnie tych rzadko spotykanych.
No i to, to. ;)

No i tak se pogadaliśmy, co nie. Ale żeby się tak ad personam atakować? No, no. :bicz:
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

10 sie 2020, 14:28

A ja czekam na refleksje Arviego po tym jak wychwalał samochód którego nigdy nie widział a okazało się ze on nie jest jednak taki świetny :)
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

11 sie 2020, 5:34

jqb pisze:
10 sie 2020, 14:28
A ja czekam na refleksje Arviego po tym jak wychwalał samochód którego nigdy nie widział a okazało się ze on nie jest jednak taki świetny :)
Czyli jednak coś boli.
Zadałem Ci pytanie wcześniej co to takiego, byśmy mogli porozmawiać ... ale rozumiem, że nie mogę na coś takiego liczyć?
Już załapałem, że nie pogadamy (a tłumaczę ludziom obecnie na fb, że gadać można o wszystkim z każdym) ... więc i ja też sobie odpuszczę.

I mylisz pojęcia: polecam sprzedającego - nie samochód.
Więc zanim zaczniesz zacierać rączki ... przeczytaj jeszcze raz cały wątek, co?
Jest różnica - ale nie wiem czy ją widzisz.

P.S. A jak już zaczniesz wertować wątek, by mi udowodnić, że jednak samochód wychwalałem ... to możesz trafić na takie złoto:
jqb pisze:
06 sie 2020, 20:16
Sorry, miałem już nie komentować samochodów w tym dziale, ale już nie mogłem wytrzymać widząc tutaj taką dyskusję, w dodatku podbijaną przez moderatora. Arvi, uważasz to za okazje, kup i sprzedaj za 60 ;) Gdyby tak było to Marcin z roadsterów brałby po minucie ;)
jqb pisze:
07 sie 2020, 9:12
Nie wiem czemu zawsze rozmowy o autach odnoszone są do ceny.
Chłopaku - wyluzuj. Nikt tu nie chce się kłócić. Zacząłeś - zapytałem w czym problem - nie odpowiedziałeś. Wracasz na rundę drugą. Źle przygotowany z nieprawdziwymi argumentami. Po co?
Obrazek
ODPOWIEDZ