GDDKiA - wyciągniecie nagrań

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

MaciejG
Donator
Donator
Posty: 122
Rejestracja: 30 kwie 2014, 12:53
Model: NC
Lokalizacja: Nowa Wieś (WPR)

04 cze 2020, 14:57

Dziś ok. 12 tuż za węzłem Konotopa ciężarówką uderzyła w Suzuki Alto mojej teściowej i uciekła.
W tym miejscu są kamery GDDKiA - Policja o tym wie, ale nie wiemy, czy to wykorzystają.

Czy ktoś ma doświadczenia, czy da się wydostać takie nagrania z GDDKiA?
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2094
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

04 cze 2020, 18:52

Hej, nie mam tam niestety znajomych. Ale jak przeczytasz taki punkt 9. regulaminu: W przypadku, w którym nagrania obrazu stanowią dowód w postępowaniu prowadzonym na podstawie przepisów prawa lub administrator powziął wiadomość, iż mogą stanowić dowód w postępowaniu, wskazany termin ulega przedłużeniu do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. To przychodzi do głowy: napisz do nich pismo (wyślij nawet mailem), że miało miejsce zdarzenie, gdzie kiedy, że na wniosek pokrzywdzonej policja prowadzi czynności. Nagrania mogą być dowodem. Administrator dzięki Tobie powziął wiedzę, że mogą stanowić dowód w sprawie - więc nagrania powinny zostać zabezpieczone. I albo Polizei do nich dotrze (kiedyś), albo normalny prosty człowiek pracujący w Gdace sobie je z ludzkiej ciekawości odtworzy, i jeżeli nawet Ci nie odeśle, to pojawią się w kolejnym odcinku stopCham ;)
PS. W godzinach pracy zapytam moich drogowców, czy się coś orientują.
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
MaciejG
Donator
Donator
Posty: 122
Rejestracja: 30 kwie 2014, 12:53
Model: NC
Lokalizacja: Nowa Wieś (WPR)

07 cze 2020, 7:51

Dzięki. :)
O tym nie pomyślałem - wyślę takiego maila, a teściowa ma jutro dzwonić na komendę w Babicach, żeby im przypomnieć o wysłaniu prośby do GDDKiA, bo telefonicznie odpowiedzieli, że nagrania udostępniają tylko Policji i innym służbom.
ODPOWIEDZ