Nowe auto - kredyt/leasing/wynajem długoterminowy?

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

15 cze 2020, 19:10

FuzBal pisze:
03 cze 2020, 21:33
.
Jak tam sytuacja na froncie, panie tego?

Przyszło mi do głowy, że aktualnie jest też wysyp ogłoszeń dot. cesji leasingu. Najczęściej oferty nie są korzystne (względem zakupu za gotówkę), ale może ktoś kto "to" już robił, przybliży warunki brzegowe i przebieg procedury?
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
LikelyJupiter8

15 cze 2020, 20:06

Cesja leasingu:

1. Dotychczasowy Korzystający (DK) wystawia ofertę cesji za cenę równą pozostałym do spłaty ratom + odstępne dla niego (obie te składowe równają się mniej więcej cenie rynkowej)
2. Nowy Korzystający (NK) składa wniosek + dokumenty do leasingu
3. NK otrzymuje zgodę od leasingu na cesję
4. NK i DK podpisują umowę cesji, w które w miejsce DK wchodzi NK
5. NK płaci leasingowi prowizję za cesję - 800-1200 netto
6. NK płaci DK odstępne - dostaje na to FV - uwaga - to jest odstępne praw majątkowych - wg. większości doradców podatkowych można odliczyć pełen VAT niezależnie od przedmiotu umowy
7. Przekazanie przedmiotu leasingu następuję po podpisaniu protokołu (załącznik do cesji)
7. DK cieszy się i NK cieszy się

o czym warto pamiętać:
- ubezpieczenie - istnieje możliwość aneksu opłaconego przez DK ubezpieczenia na NK - leasing robi tylko aneks użytkownika
- można zmienić harmonogram przy cesji - wybrać sobie inne raty
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

15 cze 2020, 20:22

No, a w wypadku najmu/leasingu bez wykupu, w razie cesji należy jeszcze uwzględnić uszkodzenia i ponadnormatywne zużycie...
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
dudek_t
Posty: 424
Rejestracja: 20 kwie 2018, 7:31
Model: ND
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

19 cze 2020, 11:54

Jak ma być na kilkanaście lat to na dziś brałbym nową Camry w leasingu z wykupem na 1%.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

19 cze 2020, 13:38

A ja ND2 :-)
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

19 cze 2020, 15:16

Wojtek Wawa pisze:
19 cze 2020, 13:38
A ja ND2 :-)
No pewnie... 8-)

Rzucam tu tylko ideę wyboru auta tańszego - żeby łatwiej było je sfinansować. Wówczas utrata wartości tak nie boli. Np. AR Giulietta, zamiast Golfa. Albo Octavia III, zamiast Golfa. Albo Golf VII zamiast Golfa VIII. Albo 308 htb zamiast jakiegoś koreańskiego crossovera. Albo BMW 1 schodzącej generacji itd. itp.
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
vodka
Posty: 692
Rejestracja: 31 lip 2016, 20:09
Model: ND
Wersja: RF AT
Lokalizacja: DW

20 cze 2020, 13:00

Toyoty i Lexusy z hybryda na pokladzie maja niska utrate wartosci. Jak masz auto kupowac na wlasnosc, to jest to dosc spory argument. Sam szukalem dla siebie auta na daily. Najpierw chcialem uzywana Impreze GH. Potem zaczalem wszystko liczyc i okazalo sie ze moge miec Lexusa CT w cenie nizszej niz podobnie wyposazona Corolla. Nowy kosztowal ok. 90 000 zl (wyprz z rocznika 2019, lakier metalik, najnizsza wersja wyposazenia, ale jest wszystko czego potrzeba w daily - klima, automat, kamera cofania, dobra jakosc wykonczenia wnetrza), uzywane 2-3 letnie potrafily kosztowac nawet 70 000 - 90 000 zl (zaleznie od wersji wyposazenia). W srodku cisza, auto nawet dobrze sie prowadzi, jakos sie odpycha, pali 4.5 l na 100 km... jak na daily jestem zadowolony. Robie nim 120 km dziennie dojezdzajac do pracy i droga nie meczy. Leasingi i najmy jako osobie fizycznej sie nie opacaly, kartka i kalkulatorem w rece bylo liczone.
Awatar użytkownika
dudek_t
Posty: 424
Rejestracja: 20 kwie 2018, 7:31
Model: ND
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

22 cze 2020, 13:51

CT to jest doskonała oferta o ile ktoś nie szuka bardzo dobrych osiągów. W kategorii cena/zużycie paliwa/wykończenie wnętrza - nie ma sobie równych na tą chwilę.
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

22 cze 2020, 14:10

Ale! Do każdego auta jeszcze trzeba wsiąść. Bo żadna tabelka nie pobije jazdy próbnej 8-)
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
vodka
Posty: 692
Rejestracja: 31 lip 2016, 20:09
Model: ND
Wersja: RF AT
Lokalizacja: DW

22 cze 2020, 16:08

dudek_t pisze:
22 cze 2020, 13:51
CT to jest doskonała oferta o ile ktoś nie szuka bardzo dobrych osiągów. W kategorii cena/zużycie paliwa/wykończenie wnętrza - nie ma sobie równych na tą chwilę.

Moj kalkulator wlasnie tak orzekl przed zakupem. Dodam do tego jeszcze, ze to najlepiej wyciszony kompakt na rynku. :)


a do funu jest mx5 ;)
Awatar użytkownika
FuzBal
Posty: 265
Rejestracja: 14 lip 2015, 21:16
Model: Inny
Lokalizacja: ŁDZ
Kontakt:

29 cze 2020, 23:31

Decyzja jeszcze nie zapadła, mam chwilowe auto ''zastępcze" i dalej kombinuje. Celuje głównie w toyote lub focusa albo mondeo (chyba głównie z sentymentu), ewentualnie pro ceed gt całkiem spoko :P ale w ogóle nie patrzyłem na lexusa a to też może mieć sens :O Jutro zgłębie temat.

Jak miata to tylko NBFL a nie jakieś tam nowe wynalazki... :mrgreen: :diablo:
Awatar użytkownika
FuzBal
Posty: 265
Rejestracja: 14 lip 2015, 21:16
Model: Inny
Lokalizacja: ŁDZ
Kontakt:

21 lip 2020, 20:00

Dla zainteresowanych wrzucam info, że decyzja padła na Corolle kombi 2.0 hybryda. Zastanawiamy się tylko czy już brać czy poczekać na wyprzedaże rocznika (chyba w październiku się zaczynają?) i nadal nie do końca wiemy jaką opcje zakupu wybrać finalnie. Czy coś po konsumencku czy na firme - ale bez możliwości odliczenia czegokolwiek bo nie jesteśmy vatowcami...

Z tyłu głowy nadal siedzi nam też CH-R bo też super się jeździło tylko boli nas mały bagażnik i nie wiem czy to temat do przeskoczenia :(
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

21 lip 2020, 20:11

Co kombi to kombi :)
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
chebum
Posty: 73
Rejestracja: 21 cze 2020, 11:16
Model: NC FL
Wersja: 2.0 5b
Lokalizacja: Warszawa

21 lip 2020, 22:13

FuzBal pisze:Zastanawiamy się tylko czy już brać czy poczekać na wyprzedaże rocznika (chyba w październiku się zaczynają?)
Gdy myślisz o najmie, takie wyprzedaże nie wiele dadzą albo w ogóle. W najmie liczy się wartość końcowa i owa wartość będzie niższą dla samochodu z wyprzedaży. Do tego zniżki wyprzedażowe nie łączą się z rabatami flotowymi.

Gdy masz czas, czekaj na super oferty. Np teraz hybryda Volvo v60 kosztuje 100zl więcej od Octavii. Myślę, że będzie wysyp ofert na hybrydy i elektryki - producentom zależy na obniżeniu średniej emisji.
Awatar użytkownika
FuzBal
Posty: 265
Rejestracja: 14 lip 2015, 21:16
Model: Inny
Lokalizacja: ŁDZ
Kontakt:

22 lip 2020, 10:40

Zdecydowaliśmy się na Toyote głównie zw na małą awaryjność + hybryda + ładna :P i prawdopodobnie zostaniemy z tym autem na dłużej, dlatego nie wiem czy będziemy się pchać w wynajem. Chociaż z 2 strony za tych kilka lat może znowu wpadnie mi w oko coś nowszego/lepszego/ładniejszego itd... Tylko, że ja się mocno przywiązuje do aut, gdybym nie musiał sprzedać to 6 rok śmigałbym miatą :( i nie myślałbym o zmianie.

Volvo też super ale i cena 50k+ wyższa. Chcemy się zmieścić w +/- 120k. Toyota mocno nam przypasowała i chyba tu już nie ma co kombinować bo będziemy się zastanawiać i zastanawiać i pewnie nic mądrego już nie wymyślimy :D
Awatar użytkownika
bartz
Donator
Donator
Posty: 317
Rejestracja: 15 mar 2017, 22:17
Model: NB FL
Wersja: Individual
Lokalizacja: Warszawa

22 lip 2020, 22:47

Rok temu wzialem Corolle HB 1.8 hybryde w leasing. Zrobiłem 15kkm i jestem z niej bardzo zadowolony.
Spalanie średnie 5.42/100km. Ostatnio jadac krajowkami na trasie Warszawa-Toruń-Warszawa wyszlo jakos 3,7/100.
Mimo, ze 1.8 dynamika fajna, a nowe CVT symuluje prace klasycznego automatu (chyba, ze wcisniesz w podloge ;-))
Pierwszy przeglad na 15k z wymiana oleju, ozonowaniem wnetrza i lepszym filtrem kabinowym wyszedl jakos 1.1k zl, wiec nie tak strasznie.
Bagaznik ma niewielki i ilosc miejsca na nogi na kanapie jest smieszna, ale nie woze nic z tylu, wiec zupelnie mi to nie przeszkadza.
No i fakt - jest ladna :-) Szczegolnie w kolorze Oxide Bronze :-)
Awatar użytkownika
maniekott
Donator
Donator
Posty: 517
Rejestracja: 07 sie 2008, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Klucze

23 lip 2020, 13:13

Potwierdzam fajność tego auta👍. Ja mam sedana w tym kolorze i z tym samym silnikiem. Żonka tym śmiga do pracy i ogólnie po małym mieście i spalanie oscyluje w okolicach 4l/100km.
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

23 lip 2020, 13:57

Trochę kwestia gustu. Bo ja np. nie do końca lubię się z ergonomią Toyoty (zwłaszcza z fotelami). "Ostatnio" miałem jako zastępcze Aurisa hybrydowego i było tak sobie. OK, nie cierpiałem jakoś bardzo, ale szału też specjalnego nie było. Ot, jeździdełko. (chociaż do CVT nie mogłem się przywyczaić). Ale ja jestem skrzywiony przez niemiecką motoryzację i czuję się dobrze w VAG-ach.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

23 lip 2020, 14:51

FuzBal pisze:
21 lip 2020, 20:00
Czy coś po konsumencku czy na firme - ale bez możliwości odliczenia czegokolwiek bo nie jesteśmy vatowcami...
Przecież biorąc na firmę nawet jak nie jesteś vatowcem to masz co miesiąc koszt w postaci raty leasingowej i płacisz mniejszy podatek dochodowy.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
ODPOWIEDZ