Cena Japan Racingow (JR11)

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Zepak96
Posty: 56
Rejestracja: 28 lut 2019, 12:11
Model: NB
Lokalizacja: Katowice

14 mar 2020, 22:53

Cześć wszystkim,
Od dłuższego czasu rozglądam się na olx za japan racingami 11.
Pluje sobie w brodę ze nie kupiłem za 1100 w lato tylko zdecydowałem się na chwilowy zakup oryginalnych enkei z NB.

W tej chwili ceny są conajmniej dziwne.
Z tego co widzę to nie za dużo jest ogłoszeń
jednak średnio ludzie wystawiają używane, często porysowane, poobdzierane 16x8 na oponach „do dojezdzenia” lub podobne rozmiary za 1600 zł gdzie w zasadzie nowe felgi jak dobrze się poszpera dostaniemy za 1700-1800

Czy ktoś może wytłumaczyć mi o co chodzi?

Może ja źle szukam?
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

14 mar 2020, 22:59

Wolny rynek - nie ma podaży, jest popyt to ceny idą w górę. To samo z wąskimi rollbarami - w zamówieniu grupowym nowe były po tysiaku, a teraz używka jak się gdzieś pojawi to za 1500 bo producent nie chce się podjąć kolejnego zlecenia, a ludzie szukają. Swoją drogą dziwne, że aż takie halo się robi na chińskie felgi, jak na roty swego czasu.
Awatar użytkownika
Zepak96
Posty: 56
Rejestracja: 28 lut 2019, 12:11
Model: NB
Lokalizacja: Katowice

14 mar 2020, 23:07

Ktoś obserwował jakie są tendencje cen w zależności od pory roku. Zastanawiam się czy czekać na lato czy zbierać na nowe?
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

14 mar 2020, 23:24

Zepak96 pisze:
14 mar 2020, 23:07
Ktoś obserwował jakie są tendencje cen w zależności od pory roku. Zastanawiam się czy czekać na lato czy zbierać na nowe?
W sezon rzeczy generalnie drożeją. Ja mam taką zasadę że się nie spinam- czekam na okazję. Nie w tym sezonie to w następnym.
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

15 mar 2020, 7:23

Zepak96 pisze:
14 mar 2020, 23:07
Ktoś obserwował jakie są tendencje cen w zależności od pory roku. Zastanawiam się czy czekać na lato czy zbierać na nowe?
Podpowiem ci - w tej chwili nikt nie wie jak wyglądają rynki i jak będą się kształtowały ceny w tym roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Robbi
Posty: 300
Rejestracja: 08 cze 2018, 16:27
Model: NA
Wersja: Red
Lokalizacja: Będzin

15 mar 2020, 19:31

Kiedyś widziałem solidne obniżki cen na wybrane modele w black friday.
Awatar użytkownika
Zepak96
Posty: 56
Rejestracja: 28 lut 2019, 12:11
Model: NB
Lokalizacja: Katowice

15 mar 2020, 23:06

Arvi pisze:
Zepak96 pisze:
14 mar 2020, 23:07
Ktoś obserwował jakie są tendencje cen w zależności od pory roku. Zastanawiam się czy czekać na lato czy zbierać na nowe?
Podpowiem ci - w tej chwili nikt nie wie jak wyglądają rynki i jak będą się kształtowały ceny w tym roku.
W sumie racja po całej sytuacji z koronawirusem ciężko cokolwiek przewidziec
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

17 mar 2020, 8:41

Jaki chesz ich rozmiar kupić? Ja właśnie czekam na 17 ale JR3. JR11 są poszukiwane i popularne w sumie trochę już oklepane ale może dlatego takie ceny.
pirul pisze:
14 mar 2020, 22:59
Wolny rynek - nie ma podaży, jest popyt to ceny idą w górę. To samo z wąskimi rollbarami - w zamówieniu grupowym nowe były po tysiaku, a teraz używka jak się gdzieś pojawi to za 1500 bo producent nie chce się podjąć kolejnego zlecenia, a ludzie szukają. Swoją drogą dziwne, że aż takie halo się robi na chińskie felgi, jak na roty swego czasu.
Sprawa jest prosta. Za 2,5k masz NOWE felgi w stanie idealnym które są naprawdę dobrej jakości. na rynku wtórym za tą kasę np do NC jest niewielki wybór i większość jest po renowacji czyli cholera wie jak wyglądały przed...
Awatar użytkownika
Zepak96
Posty: 56
Rejestracja: 28 lut 2019, 12:11
Model: NB
Lokalizacja: Katowice

17 mar 2020, 9:41

Andrut pisze:Jaki chesz ich rozmiar kupić? Ja właśnie czekam na 17 ale JR3. JR11 są poszukiwane i popularne w sumie trochę już oklepane ale może dlatego takie ceny.
pirul pisze:
14 mar 2020, 22:59
Wolny rynek - nie ma podaży, jest popyt to ceny idą w górę. To samo z wąskimi rollbarami - w zamówieniu grupowym nowe były po tysiaku, a teraz używka jak się gdzieś pojawi to za 1500 bo producent nie chce się podjąć kolejnego zlecenia, a ludzie szukają. Swoją drogą dziwne, że aż takie halo się robi na chińskie felgi, jak na roty swego czasu.
Sprawa jest prosta. Za 2,5k masz NOWE felgi w stanie idealnym które są naprawdę dobrej jakości. na rynku wtórym za tą kasę np do NC jest niewielki wybór i większość jest po renowacji czyli cholera wie jak wyglądały przed...
Szukam 15x8 lub 16x8. Szukam używek może nawet jakichś do delikatnego odrestaurowania bo wiem jak u mnie będzie wyglądała sprawa z nowymi felgami, tym bardziej ze często jeżdżę po wąskich ulicach gdzie chcąc nie chcąc w końcu obedrę felgę. A wiadomo ze nowa bardziej boli niż używana :P
Awatar użytkownika
Zepak96
Posty: 56
Rejestracja: 28 lut 2019, 12:11
Model: NB
Lokalizacja: Katowice

11 kwie 2020, 22:34

Nie chce zakładać nowego tematu
a mam okazje na jr11 15x7j w mega spoko cenie i zastanawiam się czy nie są za wąskie bo celowałem w 8j

czy ktoś może ma u siebie takie wsadzone ? Chciałbym zobaczyc jak to siedzi ?
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

12 kwie 2020, 11:24

pirul pisze:
14 mar 2020, 22:59
Swoją drogą dziwne, że aż takie halo się robi na chińskie felgi, jak na roty swego czasu.
To tajwan.
Z Ciekawości MOMO to też tajwan.
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

12 kwie 2020, 12:56

Chiny, Tajwan, Indie - jeden pies, wiadomo o co chodzi. Jakość współczesnych produktów momo też jest kpiną niestety, tyle, że to inny temat bo przeniesiona produkcja, a nie rodzimy brand klepiący podróbki znanych marek. W tym wszystkim podróbek momo też nie brakuje.
Marcin0602
Posty: 27
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:33
Model: NB
Lokalizacja: ZS

12 kwie 2020, 13:20

Ja w zeszłym roku kupiłem JR11, ale 15" za niecałe 1000zł. W kolorze takim jak chciałem, więc odeszło mi malowanie :D Jak gdzieś znajdę zdjęcie to wrzucę. Moim zdaniem 8" jest najlepsze, u mnie leży idealnie :)
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

12 kwie 2020, 14:24

pirul pisze:
12 kwie 2020, 12:56
Chiny, Tajwan, Indie - jeden pies, wiadomo o co chodzi. Jakość współczesnych produktów momo też jest kpiną niestety, tyle, że to inny temat bo przeniesiona produkcja, a nie rodzimy brand klepiący podróbki znanych marek. W tym wszystkim podróbek momo też nie brakuje.
Ja kupuje prosto od dystrybutora bo tak się składa że jest w Krakowie ;)

Ja jak na razie jestem bardzo mile zaskoczony jakością wykonania JR i nie spotkałem się z negatywną opinia na ich temat poza tym że mechanicznie lakier podobno jest mało wytrzymały (taką jedną opinie usłyszałem)
Awatar użytkownika
Zepak96
Posty: 56
Rejestracja: 28 lut 2019, 12:11
Model: NB
Lokalizacja: Katowice

12 kwie 2020, 15:22

Marcin0602 pisze:Ja w zeszłym roku kupiłem JR11, ale 15" za niecałe 1000zł. W kolorze takim jak chciałem, więc odeszło mi malowanie :D Jak gdzieś znajdę zdjęcie to wrzucę. Moim zdaniem 8" jest najlepsze, u mnie leży idealnie :)
Ooo jakbym znalazł w podobnej cenie te same rozmiary to brałbym bez namyślania się. Ja tak szukam 15,16x8j do 1400 ,-
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

12 kwie 2020, 20:11

Andrut pisze:
12 kwie 2020, 14:24
Ja kupuje prosto od dystrybutora bo tak się składa że jest w Krakowie ;)
Wiem, kupiłem od nich z tuzin kierownic, w tym limitki. I niestety w porównaniu do "klasyków" są pokryte papierem, a nie skórą, blacha też jest cieńsza i wygina się po montażu przy byle nacisku. Ktoś poszedł o krok za daleko w cięciu kosztów. Stare prototipo są jak z betonu w porównaniu.

Co do JR/ROTY/DRAGÓW itp - żeby dostać homologację muszą spełniać określone parametry, ale kosztem materiału i wagi.
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

12 kwie 2020, 20:35

pirul pisze:
12 kwie 2020, 20:11
Co do JR/ROTY/DRAGÓW itp - żeby dostać homologację muszą spełniać określone parametry, ale kosztem materiału i wagi.
jr3 zdecydowanie lżejsze od ori 17 z NC.
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

13 kwie 2020, 0:34

A co ma piernik do wiatraka? Ile ważą w porównaniu z oryginałem czyli te37 w takim samym specu? To tak jak porównywanie chińskich turbosprezarek z eBaya z produktami KKK czy garreta, wyglądają przecież tak samo.

Nie zrozum mnie źle, jeśli komuś pasuje ładnie wyglądający odlew w przeciętnej cenie - nie ma sprawy, wolny kraj, ale trzeba mieć świadomość, że ta niska cena się znikąd nie bierze. Wystarczy wyjąć nową jr czy draga z pudełka i porównać z nowym volkiem / ssr / work żeby wątpliwości zniknęły. Nie ma nic za darmo.
Awatar użytkownika
WSR
Posty: 406
Rejestracja: 24 wrz 2018, 11:05
Model: Inny

13 kwie 2020, 9:25

pirul pisze:
13 kwie 2020, 0:34
A co ma piernik do wiatraka? Ile ważą w porównaniu z oryginałem czyli te37 w takim samym specu? To tak jak porównywanie chińskich turbosprezarek z eBaya z produktami KKK czy garreta, wyglądają przecież tak samo.

Nie zrozum mnie źle, jeśli komuś pasuje ładnie wyglądający odlew w przeciętnej cenie - nie ma sprawy, wolny kraj, ale trzeba mieć świadomość, że ta niska cena się znikąd nie bierze. Wystarczy wyjąć nową jr czy draga z pudełka i porównać z nowym volkiem / ssr / work żeby wątpliwości zniknęły. Nie ma nic za darmo.
A tak z ciekawości, mógłbyś rozwinąć temat, w czym dokładnie są gorsze? Mniej wytrzymałe, gorszy lakier, wady odlewnicze? Ma to aż takie znaczenie?
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

13 kwie 2020, 10:18

pirul pisze:
12 kwie 2020, 20:11
Co do JR/ROTY/DRAGÓW itp - żeby dostać homologację muszą spełniać określone parametry, ale kosztem materiału i wagi.
pirul pisze:
13 kwie 2020, 0:34
A co ma piernik do wiatraka? Ile ważą w porównaniu z oryginałem czyli te37 w takim samym specu?
Sam o wadze napisałeś dlatego o tym wspomniałem...

Miałem masę kół w swoich rękach i jedyne co JR mogę zarzucić to słabo wykończone ramiona od środka tam w 1 miejscu średnio wykończone
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

13 kwie 2020, 12:33

Wiesz, kwestia wizualna to jest tylko końcowe kryterium, a jak sam piszesz nawet tutaj bywają babole. Odlew vs kuta felga to jest inna struktura materiału, inna wytrzymałość, inne zachowanie w ekstremalnych warunkach, dodatkowo renomowana marka ma inne podejście do jakości wizualnej. Wiadomo, że w codziennej jeździe nie jesteś w stanie wykorzystać potencjału kutej felgi za grube dolary, ale stąd wynika różnica w cenie i dopiero na prasie czy w teście temperaturowym można zobaczyć różnice.
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

13 kwie 2020, 18:28

pirul pisze:
13 kwie 2020, 12:33
Wiesz, kwestia wizualna to jest tylko końcowe kryterium, a jak sam piszesz nawet tutaj bywają babole. Odlew vs kuta felga to jest inna struktura materiału, inna wytrzymałość, inne zachowanie w ekstremalnych warunkach, dodatkowo renomowana marka ma inne podejście do jakości wizualnej. Wiadomo, że w codziennej jeździe nie jesteś w stanie wykorzystać potencjału kutej felgi za grube dolary, ale stąd wynika różnica w cenie i dopiero na prasie czy w teście temperaturowym można zobaczyć różnice.
Zgadzam się w 100%
Dlatego kupiłem takie a nie inne felg :)
BTW podobno sporo ludzi driftuje na JR i trzyma sie to kupy
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

13 kwie 2020, 19:52

Czemu się ma nie trzymać, tak jak pisałem wcześniej - felgi muszą dostać odpowiednie certyfikaty zanim wejdą na rynek, tak więc na pewno nie są niebezpieczne, są po prostu wykonane w najtańszej dostępnej technologii i materiałach, jak sporo felg na pierwszy montaż czy innych aftermarketów. Tyle.
Awatar użytkownika
WSR
Posty: 406
Rejestracja: 24 wrz 2018, 11:05
Model: Inny

13 kwie 2020, 20:43

No, czyli w sumie do auta na ulicę nie ma jakichś przeciwwskazań, zwłaszcza że masę też mają w miarę dobrą (z tego co pamiętam).
RS
Donator
Donator
Posty: 1552
Rejestracja: 27 wrz 2011, 18:37
Model: NA
Lokalizacja: Krosno/Kraków

13 kwie 2020, 22:27

pirul pisze:
13 kwie 2020, 19:52
Czemu się ma nie trzymać, tak jak pisałem wcześniej - felgi muszą dostać odpowiednie certyfikaty zanim wejdą na rynek, tak więc na pewno nie są niebezpieczne, są po prostu wykonane w najtańszej dostępnej technologii i materiałach, jak sporo felg na pierwszy montaż czy innych aftermarketów. Tyle.

Tania technologia i tani materiał nie są równe najtańszemu możliwemu wykonaniu - jednak nigdy nie widziałem, żeby felga z pierwszego montażu rozpadła się pęknięciem wzdłuż bębna, a widziałem to na jakiejś taniej alufeldze. Chociaż z drugiej strony wątpię, żeby na bardziej pancernej feldze dało się jechać szybciej niż 40 km/h po takim strzale (opona i tak byłaby rozwalona). Niebezpieczne nie są, ale pytanie czy są warte posiadania.

Ciekawostka:
Akceptowalna felga 16x7 ma masę 7-9kg. Dla porównania seryjna felga z 16x7 z terenówki to 16kg - ona z oponą 32" się nie wygina :lol:

Na "high-perofrmance" nie ma co liczyć liczyć w klasie budżetowej, ale jeżeli ma to w 80% wyglądać, to jest ok.
Awatar użytkownika
WSR
Posty: 406
Rejestracja: 24 wrz 2018, 11:05
Model: Inny

14 kwie 2020, 6:23

To co lepsze w tej budżetowej cenie? Niższe OZy?
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

14 kwie 2020, 8:29

RS pisze:
13 kwie 2020, 22:27
Niebezpieczne nie są, ale pytanie czy są warte posiadania.
Wg mnie absolutnie nie, chociażby biorąc pod uwagę ceny używanych felg z wyższej półki i koszty ewentualnej renowacji wizualnej. Ale to tylko prywatna opinia.
Awatar użytkownika
Paffko
Donator
Donator
Posty: 383
Rejestracja: 18 maja 2014, 13:18
Model: ND
Wersja: Deep Crystal Blue
Lokalizacja: Radom

14 kwie 2020, 9:09

pirul pisze:
14 kwie 2020, 8:29
RS pisze:
13 kwie 2020, 22:27
Niebezpieczne nie są, ale pytanie czy są warte posiadania.
Wg mnie absolutnie nie, chociażby biorąc pod uwagę ceny używanych felg z wyższej półki i koszty ewentualnej renowacji wizualnej. Ale to tylko prywatna opinia.
tylko mogę potwierdzić- raz miałem felgi JR wyglądały nieźle wykonanie, spakowanie do transportu itp.
Ale... opony miały lekki naciąg i felga położona z oponą (położona delikatnie nie rzucona) na kostce już miała ślady na rancie. Felgi są poprostu miękkie.
Potem kupiłem Worki- używane- zupełnie inny level.
Jeszcze jeden prosty test- weźcie felgę chińską i markową i stuknijcie w felge zawieszoną na czymkolwiek jaki wyda dźwięk - chińczyki z racji miękkości nie brzmią wogóle felgi markowe wydając metaliczny głos.

żeby była jasność jeździłem na tych JR jakiś rok i było ok, udało się je wyważyć i wogóle ale jak mam wybór używana markowa i nowy chińczyk wolę używaną.
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

14 kwie 2020, 10:53

na początku planowałem kupić coś z wyżej półki i poddać renowacji. Niestety nie było żadnych ciekawych ofert albo miałem pewne obawy co do tego jak i dlaczego została wykonana renowacja. po długich poszukiwaniach stwierdziłem że wolę kupić nową ale nie mieć obaw co do jej historii.

Co do twardości słyszałem już taką opinię że są stosunkowo miękkie i łatwo odpryskuje lakier.

Momo 19 cali dzwoni jak dzwon a jednak produkcja tajwan ;)
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

14 kwie 2020, 11:16

Andrut pisze:
14 kwie 2020, 10:53
Momo 19 cali dzwoni jak dzwon a jednak produkcja tajwan ;)
Volvo są produkowane w Chinach ale nadal są dobrymi autami. Apple też wszystko produkuje w Chinach. Tu nie chodzi o lokalizację fabryki tylko o jakość produktu, który opuszcza linię produkcyjną. Chińczycy mają monitoringi w miastach oparte na sztucznej inteligencji na poziomie, o którym my nie mamy pojęcia. Potrafią robić porządne produkty. Ale tu nie o to chodzi. Te felgi po prostu są z założenia tanią masówką. Zobacz na samą nazwę - Japan Racing? Poważnie? :facepalm:

Akurat momo robi chłam od dłuższego czasu bo taki sobie obrali model i nie są w tym jedyni. Przykładowo OZ zdecydowaną większość mainstreamowych felg odlewa chyba z ołowiu bo 17calowe felgi potrafią ważyć po 10kg albo i więcej. Z drugiej strony np. Desmond i masa innych markowych kutych felg jest produkowana w Rosji.
ODPOWIEDZ