Utrata prawa jazdy na 3 mce poza terenem zabudowanym przy 50+

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

12 lut 2020, 11:40

Wiesz... najbardziej lubię śmiać się ze stereotypów, ale trzeba przyznać, że Avensisy i Octavie pracują codziennie na Polskich drogach na swoją opinię.

Moim pierwszym samochodem była E30, więc ja sercem zawsze będę z BMW (i gdyby nie społeczność to już dawno bym jeździł E36 roadster ... pardon - Z3) i ... za każdym razem jak o tym mówię, to w naszym kochanym kraju większość zaczyna we mnie widzieć dresika (mimo, że katowałem wtedy Sepulturę, chodziłem w długich włosach i dumnie prezentowałem dziary). Właśnie za to kocham stereotypy i dlatego tak bardzo bawi mnie oburzenie ludzi na żółtych blachach jak podjeżdżam liftem ze Steviem Wonderem na głośnikach.

Póki nasi kierowcy będą kompleksy leczyć na drogach, póki będzie jak jest.
A, że przy okazji mamy egzemplarze, które także muszą coś naprawić w życiu prezentując światu, że nie dość, iż ma Audi to jeszcze DIABELNIE SZYBKIE NIE CZEKAJĄCE NA NIKOGO AUDI, to będą takie, a nie inne przepisy :).

Ale zgadzam się - policja w obecnej formie to raczej urzędnicy ściągający należności od nieuważnych kierowców, niż stróże prawda lub/i bezpieczeństwa na drogach.
Obrazek
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3518
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

12 lut 2020, 11:46

Arvi pisze:
12 lut 2020, 11:40
dlatego tak bardzo bawi mnie oburzenie ludzi na żółtych blachach
Co masz do żółtych blach?!? :diablo: :bicz: :geeejj:
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1770
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

12 lut 2020, 11:52

Arvi pisze:
12 lut 2020, 11:40
Wiesz... najbardziej lubię śmiać się ze stereotypów, ale trzeba przyznać, że Avensisy i Octavie pracują codziennie na Polskich drogach na swoją opinię.

Moim pierwszym samochodem była E30, więc ja sercem zawsze będę z BMW (i gdyby nie społeczność to już dawno bym jeździł E36 roadster ... pardon - Z3) i ... za każdym razem jak o tym mówię, to w naszym kochanym kraju większość zaczyna we mnie widzieć dresika (mimo, że katowałem wtedy Sepulturę, chodziłem w długich włosach i dumnie prezentowałem dziary). Właśnie za to kocham stereotypy i dlatego tak bardzo bawi mnie oburzenie ludzi na żółtych blachach jak podjeżdżam liftem ze Steviem Wonderem na głośnikach.

Póki nasi kierowcy będą kompleksy leczyć na drogach, póki będzie jak jest.
A, że przy okazji mamy egzemplarze, które także muszą coś naprawić w życiu prezentując światu, że nie dość, iż ma Audi to jeszcze DIABELNIE SZYBKIE NIE CZEKAJĄCE NA NIKOGO AUDI, to będą takie, a nie inne przepisy :).

Ale zgadzam się - policja w obecnej formie to raczej urzędnicy ściągający należności od nieuważnych kierowców, niż stróże prawda lub/i bezpieczeństwa na drogach.
...."leczyć kompleksy na ulicach"...niemalże codziennie słucham opowiadań żony jak to Panowie - w większości w swoich pięknych SUVach - udowadniają jej swoją wyższość na drodze :lol:
....zawsze kończy się tym samym cytuję "...ale k...a jesteś męski" - to z perspektywy kierowniczki / mojej żony :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

12 lut 2020, 11:58

tomasz01 pisze:
12 lut 2020, 11:46
Arvi pisze:
12 lut 2020, 11:40
dlatego tak bardzo bawi mnie oburzenie ludzi na żółtych blachach
Co masz do żółtych blach?!? :diablo: :bicz: :geeejj:

Nic, a nic... Ale już chyba dwóch właścicieli zadało pytanie: co zrobiłem z tak pięknym klasykiem.
Pierwszemu odpowiedziałem, że skoro można, to dlaczego by nie - pokręcił z głową i pachnął coś pod nosem.
Facet był w 205 więc mogłem spytać, czy dach jeszcze nie przecieka.
Drugiemu powiedziałem, że naprawiłem i, że jego też mogę naprawić. Ale chłop w Maluszku miał fajną żonę i ta zaczęła kibicować pomysłowi.

Ale dla odmiany każdy w MX-5 - kto nie zna naszych projektów - reaguje tak samo:

(pardon my french)
- O KURWA MAĆ !!!

Więc coś robimy dobrze :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

12 lut 2020, 12:00

MMRS pisze:
12 lut 2020, 11:52
...."leczyć kompleksy na ulicach"...niemalże codziennie słucham opowiadań żony jak to Panowie - w większości w swoich pięknych SUVach - udowadniają jej swoją wyższość na drodze :lol:
....zawsze kończy się tym samym cytuję "...ale k...a jesteś męski" - to z perspektywy kierowniczki / mojej żony :lol: :lol: :lol:
O toto. Goha to samo.
Ja jeździ Liftem to ma spokój, ale jeżdżąc NCekiem non-stop takie historie opowiada.

Choć komplementu finalnie się jeszcze nie doczekałem ... i obstawiam, patrząc na swoją datę urodzenia, że wcześniej mi to powie jakaś asystentka lub przedstawicielka handlowa niż Goha :)
Obrazek
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1770
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

12 lut 2020, 12:08

Nie pomyślałem o jednym, może po prostu Ci Panowie siedzą tak wysoko, że nie widzą kierowniczki i dlatego zaczynają uzdrawiać swoje ego kosztem kobiety 😂😂😂
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

12 lut 2020, 12:37

Tymczasem w Danii właśnie wprowadzają przepis o zabieraniu i licytowaniu samochodu za przekroczenie prędkości dwukrotnie. Nie ma znaczenia czy auto w leasingu, kredycie itd...
Ot takie prawo na piratów.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

12 lut 2020, 14:21

turbo pchała pisze:
12 lut 2020, 12:37
Tymczasem w Danii właśnie wprowadzają przepis o zabieraniu i licytowaniu samochodu za przekroczenie prędkości dwukrotnie. Nie ma znaczenia czy auto w leasingu, kredycie itd...
Ot takie prawo na piratów.
Dania to w ogóle dziwny kraj w sensie samochodów - kto może, kupuje poza nią, bo podatki są wariackie.
Pytanie jak się te przepisy będą miały do zagranicznych samochodów.
Natomiast wszystkim entuzjastom bezrefleksyjnego przenoszenia rozwiązań prawnych, niekoniecznie z Danii, proponuję przyjrzeć się polskiej infrastrukturze. I zastanowić się jak się ma zachować kierowca, który np. dostaje ograniczenie do 20, lub 30 w terenie formalnie niezabudowanym (bo komuś się zapomniało postawić D-42). Albo kto ma odpowiadać (i jak go do tego zmusić) za położenie nieoznakowanych progów zwalniających w terenie niezabudowanym (gdzie nie są dopuszczone). Itede itepe.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

12 lut 2020, 18:45

A na rowerze co sie traci, karte rowerową, czy policja jak już zlapie wykreca wentyle?🤔

Polska to dziwny kraj, jak mawial zulu gula.
Cywilizowane kraje cechuje dobrze rozwiniety transport publiczny, bo ten nigdy nie zarabia i trzeba dokładać
A tu kałdi w lizie okresla twoj status

Steve? U mnie tylko Sandra ;)
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1770
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

12 lut 2020, 19:03

Rowerem w pełnym ciągu potrafisz przegiąć 50 km poza zabudowanym? 🚴‍♀️
Szacun chłopie 🙄😁😁
Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

12 lut 2020, 19:06

Miałem na mysli 30 w zabudowanym. Na kolarce daloby rady, chyba :D
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
Awatar użytkownika
Bimbak
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2016, 14:50
Model: NC
Wersja: 3rd gen. Limited

12 lut 2020, 19:21


Arvi pisze:Właśnie za to kocham stereotypy i dlatego tak bardzo bawi mnie oburzenie ludzi na żółtych blachach jak podjeżdżam liftem ze Steviem Wonderem na głośnikach
Obrazek szacun

Ja polecam: "Barry White - Never, never gonna give ya up" (zapętlone ofc)
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

12 lut 2020, 19:40

pavlacos pisze:
12 lut 2020, 19:06
Miałem na mysli 30 w zabudowanym. Na kolarce daloby rady, chyba :D
Szosie a nie kolarce ty! :D I da się szybko ;)
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1770
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

12 lut 2020, 19:48

turbo pchała pisze:
12 lut 2020, 19:40
pavlacos pisze:
12 lut 2020, 19:06
Miałem na mysli 30 w zabudowanym. Na kolarce daloby rady, chyba :D
Szosie a nie kolarce ty! :D I da się szybko ;)
Strach Wam rower dać 😂
O samochodzie nie wspomnę 😳🤨🙄😁😂
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2094
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

13 lut 2020, 6:28

turbo pchała pisze:
12 lut 2020, 19:40
pavlacos pisze:
12 lut 2020, 19:06
Miałem na mysli 30 w zabudowanym. Na kolarce daloby rady, chyba :D
Szosie a nie kolarce ty! :D I da się szybko ;)
To nawet moje pokaźne brzuszysko nie przeszkadza w przekroczeniu tej magicznej granicy.
Did you know: w Sopocie prawem lokalnym cykliści ograniczeni są do 10km/h.
A wówczas brzuszysko przeszkadza w utrzymaniu równowagi :facepalm:
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

13 lut 2020, 7:42

pistenbully pisze:
13 lut 2020, 6:28
Did you know: w Sopocie prawem lokalnym cykliści ograniczeni są do 10km/h.
Jakim konkretnie? I wystawionym na podstawie jakiej delegacji?
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2094
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

13 lut 2020, 11:59

TerminatorPi pisze:
13 lut 2020, 7:42
pistenbully pisze:
13 lut 2020, 6:28
Did you know: w Sopocie prawem lokalnym cykliści ograniczeni są do 10km/h.
Jakim konkretnie? I wystawionym na podstawie jakiej delegacji?
A to panie Mecenasie nie do mnie pytanie, laika, ja tylko pedałując widzę ustawione przy drodze rowerowej znaki B-33, z dziesiątką na białym tle, w czerwonej obwódce. Już od jakichś 8 lat stoją. Nie wiem na jakiej podstawie kontrolować stosowanie się do zakazu przez prowadzącego pojazd nieposiadający prędkościomierza?
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

13 lut 2020, 12:33

pistenbully pisze:
13 lut 2020, 11:59
TerminatorPi pisze:
13 lut 2020, 7:42
pistenbully pisze:
13 lut 2020, 6:28
Did you know: w Sopocie prawem lokalnym cykliści ograniczeni są do 10km/h.
Jakim konkretnie? I wystawionym na podstawie jakiej delegacji?
A to panie Mecenasie nie do mnie pytanie, laika, ja tylko pedałując widzę ustawione przy drodze rowerowej znaki B-33, z dziesiątką na białym tle, w czerwonej obwódce. Już od jakichś 8 lat stoją. Nie wiem na jakiej podstawie kontrolować stosowanie się do zakazu przez prowadzącego pojazd nieposiadający prędkościomierza?
A widzisz. Czyli nie "prawo lokalne" (czyli np. uchwała rady miasta, czy jaki tam twór jest), tylko po prostu regulacja prędkości "w ramach" istniejących przepisów. Oczywiście pytanie na ile uzasadnone jest to ograniczenie i klasyczne pytanie co można zrobić z oznakowaniem postawionym "z dupy". Jak widać np. po facebookowym "Absurdy drogowe - powiat piaseczyński" - walka jest bardzo trudna.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2138
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

13 lut 2020, 18:58

Taka ciekawostka i to sprzed kilku dni. Nie żyje już 100 pieszych zabitych w tym roku przez kierowców. 95% wina kierujących.
Śmieszy mnie nagonka na v maxy w środku nocy (od lat nie słyszałem o wypadku z tym związanym na pustych drogach, co innego na zatłoczonych autobahnach, jedną straszna historię opowiadał mi kierowca testowy mercedesa w Niemczech, gdy jeszcze projektowałem w branży), a zabijanie ludzi to już spoko, o tym się nie pisze, to prawa Polska.
U nas zap...nie po mieście w gęstym ruchu jest tak popularne, że gdy śpieszyłem się do kina i rzeczywiście jechałem szybko (nie jestem hipokrytą, przyznaję się do głupoty, jedynie usprawiedliwienie to było bez świateł, skrzyżowań, przejąć dla pieszych - jerozolimskie), to tak naprawdę jechałem, jak cały ruch, a to było na granicy utraty prawa jazdy. Zwykle, jak już kiedyś pisałem, jadę tam dozwolone 70 i wszyscy mnie szybko mijają, nawet tiry. Nie miałem jednak pojęcia, że jadą tam raczej 110 niż 90.
Bo tak, nie lubię kończyć jazdy ND, im dłużej tym lepiej. Ja bym jednak tak nie leciał po skodach, czy oplach. Dla mnie każdy samochód obok mx5 jest podobnie nudny. Wyjątki są nieliczne, może morgan zwłaszcza 3wheeler, może lotus oraz oczywiście prawie wszystkie klasyki.
Gwiazda
Donator
Donator
Posty: 316
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:26
Model: NB
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

13 lut 2020, 20:24

Wojtek Wawa pisze:
13 lut 2020, 18:58
Śmieszy mnie nagonka na v maxy w środku nocy
Myślę że to kwestia tego jakie kto miał doświadczenia na drodze. Ja jedyne sytuacje w których bym kogoś mógł poturbować przy moim i tak bardzo małym stażu to były sytuacje, gdy ktoś szedł poboczem bez żadnych odblasków/świateł poboczem, przy deszczu i gdy akurat nadjeżdżało auto z naprzeciwka. Oczywiście wszyscy chodzą swoją prawą stroną, więc strzał w plecy ;) Wiec w moim odniesieniu ograniczenie prędkości nocą, szczególnie przy braku oświetlenia powinna zostać taka jaka jest.
Myślę że każdy będzie miał trochę inne odniesienie do każdej jednej sytuacji na drodze.
Wojtek Wawa pisze:
13 lut 2020, 18:58
(od lat nie słyszałem o wypadku z tym związanym na pustych drogach,
Chyba dlatego na pustych drogach zazwyczaj jest wina pieszego(brak oświetlenia, pod wpływem) , więc nie ma z czego zrobić afery i wyświetleń.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2020, 11:36 przez Gwiazda, łącznie zmieniany 1 raz.
Gwiazda
Donator
Donator
Posty: 316
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:26
Model: NB
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

14 lut 2020, 8:36

To i ja dorzucę ciekawostkę...
Jak tylko wymyślono taki cud jak samochód, to w Anglii wymyślono przepis, że prędkość maxymalna mogła wynosić 3km/h, i przed każdym wozem musiał iść koleś z chorągiewką... Ciekawe jak to się miało z błędem pomiarowym iskry 1 :ryjezesmiechu: Do tego musiał ustępować pierwszeństwo wszystkim i wszędzie
Tooo, może coś takiego u nas? :lol:
Polecam : https://www.youtube.com/watch?v=TwZXQfWC6xI jeśli jeszcze ktos nie widział ;)
ODPOWIEDZ