MX5 i wakacyjny wyjazd na 2 tygodnie ?

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Tobiasz
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2015, 20:46
Model: Inny

22 gru 2018, 20:17

Po świętach odbieram samochód i nie ukrywam, że zaczynam już planować wakacje gdzieś w cywilizowanych rejonach europy, południe francji, hiszpanii, etc, czyli miejsca, do których nie ciągnęło mnie nigdy defenderem.

Noclegowo miks namiot + b&b - ale nie chcę rezygnować z noclegów na dziko.

I teraz pytania do Was, jak najlepiej ogarnąć pakowanie ND'ka? Wiem, że są bagażniki na klapę, torby pod wymiar, etc. Ale może macie coś sprawdzonego/poleconego - narazie obstawiam jakiś bagażnik a na nim skrzynię typu peli - tak by można było ją bezpiecznie zamknąć i zabezpieczyć przed zniknięciem.
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

23 gru 2018, 15:39

2 tygodnie z namiotem, jeśli masz na myśli wyjazd 2-osobowy (jedną MX-5'ką ND :lol: ) - może być ciężko. Kufer na klapę to jedyna opcja, aczkolwiek i tak średnio widzę zebranie się z namiotem, materacem, śpiworami i ewentualnymi innymi gadżetami potrzebnymi do biwakowania. ND'ek ma relatywnie wąski otwór bagażnika i strasznie nieforemny kufer.
Na 2-tygodniowy wyjazd pakowałem się z pilotką "na limicie", siłą woli upakowałem stanowiące kość niezgody szpilki, a i tak do Radomia atmosferę panującą w kabinie można było ciąć nożem...

W NA i NB/NBfl da się to zrobić bez problemu, nawet bez kufra. W NC jest ciaśniej. ND na tym polu rozczarowuje.
Na Twoim miejscu rozważyłbym porzucenie biwakowania i pozostanie przy opcji b&b.

Od strony technicznej: żadnych sztywnych walizek. Najwydajniej poupychać wszystko w miękkie, sportowe torby, jakie można za grosze kupić choćby w w Decatchlonie. Drobnicę można też wkładać do szmacianych worków, w jakich nosi się kapcie do szkoły - fajnie wypełniają zakamarki w bagażniku NDka.
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2166
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

27 gru 2018, 16:22

Za młodu człowiek potrafił się w podróż poślubna na motocykl spakować z namiotem, śpiworami etc. Wiec i do MX-a się da. Faktem jest ze szpilki nie były rozważane a śpiwory były takie hiper małe po złożeniu.
Pakowanie w miękkie worki roznej wielkości i wciskanie w każda dziurę to podstawa.

Nie poddawaj się!
Pozdrawiam, Danillo
Tobiasz
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2015, 20:46
Model: Inny

01 sty 2019, 16:31

Dziękuje wszystkim za porady, chyba rzeczywiście pozostanę przy wariancie B&B.

Dotychczas na takie wypady wyjeżdżałem LR Defenderem (dla ciekawych tutaj jest trochę tras http://www.slademwierzb.pl/), ale w tym roku, ze względu na nowy zakup chcę trochę zmienić konwencję i zmienić destynacje na bardziej "cywilizowane".
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

02 sty 2019, 6:32

Tobiasz pisze:
01 sty 2019, 16:31
Dziękuje wszystkim za porady, chyba rzeczywiście pozostanę przy wariancie B&B.

Dotychczas na takie wypady wyjeżdżałem LR Defenderem (dla ciekawych tutaj jest trochę tras http://www.slademwierzb.pl/), ale w tym roku, ze względu na nowy zakup chcę trochę zmienić konwencję i zmienić destynacje na bardziej "cywilizowane".
Hmm... Obawiam się, że do Defendera łatwiej zmieścić namiot, a w sumie, to chyba tam nawet jest opcja rozłożenia namiotu na dachu... Ja kiedyś próbowałem się kimnąć w Miacie na parkingu i no niestety było słabo.
The answer is always Miata.
Tobiasz
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2015, 20:46
Model: Inny

02 sty 2019, 14:00

Do tego duża lodówka, piła spalinowa, kuchenka i masa innego badziewia. Będę musiał przestawić się z pakowaniem na wersję minimal :D
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

02 sty 2019, 16:36

Tobiasz pisze:
02 sty 2019, 14:00
Do tego duża lodówka, piła spalinowa, kuchenka i masa innego badziewia. Będę musiał przestawić się z pakowaniem na wersję minimal :D
To były wakacje, czy ćwiczenia na wypadek apokalipsy zombie? W Miacie możesz se najwyżej zrobić lifta i malowanie w stylu postapo. Zamiast piły i kuchenki tylko scyzoryk i zapalniczka.
The answer is always Miata.
Tobiasz
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2015, 20:46
Model: Inny

03 sty 2019, 20:41

Wakacje, ale nad Morzem Białym :D

https://www.facebook.com/pg/slademwierz ... 8584993997

http://www.slademwierzb.pl/category/wyp ... biale-2018

Niestety, moja druga połowa nie podziela mojej fascynacji terenami odległymi od cywilizacji, stąd też pomysł na ND jako daily i na potrzeby kolejnych eskapad.
ODPOWIEDZ