Fotoradar a auto w leasingu...

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

mszczyrek
Posty: 1089
Rejestracja: 31 mar 2008, 15:57
Lokalizacja: Lublin

27 wrz 2017, 21:00

Może ktoś z Was miał już podobną sytuację :) Mój leasingodawca niespodziewanie w tym miesiącu oprócz faktury leasingowej wystawił mi fakturę za "Udzielenie informacji organom ścigania".... Telefonicznie dowiedziałem się, że najprawdopodobniej otrzymam list z ITD oddział w Raszynie :) Sęk w tym, że nie kojarzę dlaczego. Bardzo uważam na ograniczenia prędkości :D Pytanie brzmi - jak obecnie wygląda sytuacja z listami z ITD? Kiedyś nieodebranie skutkowało przedawnieniem i de facto likwidowało problem. Jak to jest teraz? I czy fakt że auto jest w leasingu coś zmienia?
mufasa
Posty: 510
Rejestracja: 14 mar 2014, 18:49
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

27 wrz 2017, 21:25

Auto w Getinie? Też to ostatnio dostałem i opłaciłem, ale mandatu jak nie było, tak nie ma... ;)
Obrazek
MaciejG
Donator
Donator
Posty: 122
Rejestracja: 30 kwie 2014, 12:53
Model: NC
Lokalizacja: Nowa Wieś (WPR)

28 wrz 2017, 7:53

Bez zmian. Mój ojciec miał sprawę w sądzie tuż przed tym, jak zabrali fotoradary SM.

Na prywatne auto SM Tarczyn się tak uparło, że fotka zrobiona jak jechał na 5-tygodniowy urlop (ech ta praca na uczelni) została natychmiast wysłana i po 2 tygodniach do nich wróciła.
Jakiś niedouczony %^&%^&* z SM uznał, że ojciec się uchyla i wysłał wezwanie do wskazania, ale w tym wezwaniu nie było już nawet o jakie wykroczenie chodzi.
Ojciec odpisał, że nie wie o co chodzi, potem znów wyjechał i nie odebrał kolejnego, więc skierowali sprawę do sądu.
Sąd, jak zawsze, nie czytając papierów wydał postanowienie w trybie nakazowym zgodne z wnioskiem SM, ojciec się odwołał i dostał wezwanie na sprawę 'w sprawie umorzenia postępowania' bez obowiązku stawiennictwa, bo sędzia tym razem przeczytał akta i uznał, że ojcu nigdy prawidłowo nie dostarczono wezwania.
Ojciec nawet poszedł, bo bał się, że przyjdzie SM i będzie wymyślać, ale chyba wiedzieli, że przegrają, bo się nawet nie pojawili. A może im się nie chciał przyjeżdżać z Tarczyna do Warszawy.

To już było jakieś 3 lata temu, ale potem sam miałem jedno, czy dwa wezwania do wskazania na auto służbowe, ale jakoś się zawsze przedawniały, szczególnie, że LP podaje moje nazwisko jako 'głównego użytkownika', ale adres firmy, a w recepcji odbiera i podpisuje 'zwrotkę' kto inny, więc od razu widać, że wezwanie nie zostało prawidłowo doręczone i sprawa pada, bo tylko raz, 5 lat temu chciało im się drugi raz pisać do prezesa, ale zrobili to tak wolno, że i tak się przedawniło... ;)

A jak chcesz szczegółów z paragrafami, to tu są dwa artukuły:
http://cmr24.pl/doreczenia-w-sprawach-o ... -felieton/
https://prawnik-piaseczno.pl/wadliwe-do ... -pojazdem/
I mniej więcej o te paragrafy oparła się sprawa ojca.

Kiedyś SM próbowała naciągać kwestię doręczeń pod KPA (na ostatni znany adres, nawet jeśli nie odebrałeś), ale ITD już nie próbuje takich oszustw robić, bo wiedzą, że Tomek Parol z anuluj-mandat.pl i jemu podobni tylko czekają, żeby oskarżyć ich o przekroczenie uprawnień.
mszczyrek
Posty: 1089
Rejestracja: 31 mar 2008, 15:57
Lokalizacja: Lublin

28 wrz 2017, 10:13

Auto w PSA leasing. Jakieś awizo mam ale nie wiem czy mandat - nie mam jak odebrać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
MaciejG
Donator
Donator
Posty: 122
Rejestracja: 30 kwie 2014, 12:53
Model: NC
Lokalizacja: Nowa Wieś (WPR)

29 wrz 2017, 6:10

Jak nie masz jak odebrać, to w przypadku fotoradaru, nie zaszkodzi Ci to - poczytaj linki, które dałem.
Ale jak na awizo masz naklejke z kodem kreskowym, to wpisz numerek na poczta-polska.pl albo w aplikacji envelo na komórkę, to będziesz wiedział skąd list został wysłany.
Ztcp to ITD wysyła z poczty w Raszynie albo w Warszawie na Wilanowie albo na Wyczółkach, ale to poszukaj w necie. Jak nie zapomnę, to w domu spojrzę, bo mogę mieć jeszcze te papiery i kopertę, bo na niej były daty awizowania i przyjęcia, które trzymałem jako dowód.
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

30 paź 2017, 12:46

mufasa pisze:Auto w Getinie? Też to ostatnio dostałem i opłaciłem, ale mandatu jak nie było, tak nie ma... ;)


Ile płaciłeś do getinu? Nie zdążyłem do domu dojechać po odbiorze auta (getin), zrobili mi zdjęcie w częstochowie ale było tłoczno na dwóch pasach, mam nadzieję, że nie będą w stanie dokładnie określić kto ma dostać zdjęcie albo dojdą do wniosku, że ktoś nie przyjmie przy tylu autach wokół i nie wyślą...

Muszę przejrzeć ogólne warunki pod tym kątem.
mufasa
Posty: 510
Rejestracja: 14 mar 2014, 18:49
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

31 paź 2017, 9:21

pirul pisze:
mufasa pisze:Auto w Getinie? Też to ostatnio dostałem i opłaciłem, ale mandatu jak nie było, tak nie ma... ;)


Ile płaciłeś do getinu? Nie zdążyłem do domu dojechać po odbiorze auta (getin), zrobili mi zdjęcie w częstochowie ale było tłoczno na dwóch pasach, mam nadzieję, że nie będą w stanie dokładnie określić kto ma dostać zdjęcie albo dojdą do wniosku, że ktoś nie przyjmie przy tylu autach wokół i nie wyślą...

Muszę przejrzeć ogólne warunki pod tym kątem.


Nie pamiętam, a nie chcę zmyślać. Musiałbym wykopać fakturę z księgowości. :(
Obrazek
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

31 paź 2017, 10:23

Sprawdziłem na stronie - 79pln netto za udzielenie informacji
ODPOWIEDZ