jakie auto kupic (ok 60 tys)

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

24 sty 2017, 15:56

Witam,


zaczelismy sie z zona rozgladac nad nastepca Lancera Kombi. Czyli szukamy czegos:

- nowego lub prawie nowego (2015+)
- w okolicach 60 tys najchetniej, wiecej raczej nie
- bezawaryjnego najlepiej totalnie, planowane uzytkowanie 5 lat minimum, chetnie 10
- silnik benzynowy ok 130KM, najchetniej wolnossak
- przyzwoita ilosc miejsca na nogi z tylu
- znosnej wielkosci bagaznik
- z dodatkowych wymagan tylne szyby elektr, tylny podlokietnik z uchwytami na napoje
- normalne klasyczne wnetrze, zadnych tabletow w stylu P308 w ktorym dotykowy ekran jest wspolny dla radia i syst. wentylacji bo to jest dla mnie koszmar uzytkowy.


oczywistym wyborem jest Mazda :) .... ok 3ka bardzo bardzo ladna ofc czerwona ;) , silnik 2.0 120KM moglby miec lepsza gore (ale z tego co wiem jest to do poprawienia :D). Tyle ze w zasadzie tylko nowa co oznacza okolice 77tys. W takim przypadku pozbawilbym sie wakacji w tym roku wiec sorry ale chyba odpadnie

Szukamy wiec dalej, obejrzelismy kilka aut i wnioski sa takie ze nasze - wydawalo mi sie ze niewielkie - wymagania skreslaja wiele aut.

- Ceed (1.6GDI 135KM calkiem mi sie podoba) ma tylne szyby elektryczne dopiero w wersji L co czyni go drozszym od np. Aurisa kombi.

- Auris kombi calkiem mi sie podoba, nawet jest dosc spory wybor egzemplarzy (niestety wiekszosc golasy wiec z tylu korbotronik) no moze poza silnikiem ktory ma swietna gore za to taki sobie dol i srodek (Lancer z prostym silnikiem ma lepszy).

- Megane 3 1.2TCE130 odpadla z powodu ilosci miejsca z tylu. Nie wiem jak IV

- Astra IV wydawalaby sie ok jesli chodzi o bagaznik i miejsce ale zonie nie podoba sie Opel (mi w zasadzie tez nie ;-p). Choc i tak obejrze

- Focus htb ma za maly bagaznik, jeszcze nie wiem jak kombi (ale mi sie nie podoba). Nie wiem na jaka cene sie nastawiac w wersji z silnikiem 1.5 150KM (bo trzycylindrowca ani wolnossaka 1.6 raczej nie chce)

- Golf 1.4TSI jest w zasadzie ok ale mi nie pasuje bo za bardzo oklepany poza tym mam watpliwosci co do jakosci (przypominam punktem odniesienie jest Lancer, prosty, brzydki ale przez 9 lat sie nie zepsul)

- przypadkiem obejrzelismy wczoraj C-elysse i ja do tego auta pretensji nie mam (zwlaszcza ogromna ilosc miejsca z tylu i bagaznik duzy) ale jest totalnie niewyszukane a sterowanie szybami to pomylka (oboje z zona mamy za krotkie rece a dzieci to juz w ogole) wiec odpada.

- i30 bylem dzis zobaczyc. No i obejrzalem (nowego) ale jest tak nowy ze testowka jeszcze niedostepna, brak nawet cennika. W sumie moglby byc poprzednik, testowka ale juz sie wyprzedalo wszystko.


cos jeszcze warte uwagi?
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Adam987
Posty: 254
Rejestracja: 03 paź 2012, 4:43
Model: NA
Lokalizacja: Mchc WPR

24 sty 2017, 16:01

Skoro golf to moze skoda octavia?
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4677
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

24 sty 2017, 16:13

Nie rozumiem czemu tylne szyby elektryczne są jedna z najważniejszych pozycji i potrafią skreślić zakup całego samochodu. Ten parametr był dla mnie bardzo ważny jak miałem 12 lat i rodzice kupowali nowy samochód :lol:
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Psychotulanek
Donator
Donator
Posty: 482
Rejestracja: 07 paź 2015, 7:28
Model: NB
Wersja: Robi się :-D
Lokalizacja: Kraków

24 sty 2017, 16:15

Może dzieci Alexa mają właśnie 12 lat, a on chce być dobrym tatą? :-P.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

24 sty 2017, 18:00

na temat koledzy (i kolezanki), na temat!

el. szyby z tylu maja byc bo tak powiedziala glowna uzyszkodniczka żona. Podobnie jak tylny podlokietnik. W Lancerze ma wiec kupowac nowe i nie miec? A potrzebne sa:
- gdzie mlodziez szaleje i sterowanie slowne nie dziala
- gdy jedzie sie samemu i chce przewietrzyc auto

podlokietnik pomaga nieco rozdzielic mlodziez gdy zbytnio narastaja konflikty (czyli przez 50 do 90% czasu :P )

Poza tym inne wymagania tez sa (ESP, podgrzewane lusterka, skorzana kierownica, BT, usb) ale z ich spelnieniem wiekszego problemu nie ma.

Najchetniej wrocilbym do Mitsubishi. Ale im odbilo i skasowali Lancera z oferty. ASX mi sie nie widzi a SpaceStar to tanie prymitywne auto bez osiagow, nie dla nas.

Skoda nie bo nie. Wystarczy ze ojciec ma juz chyba czwarta
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
crazydunky
Posty: 229
Rejestracja: 25 maja 2009, 20:33
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

24 sty 2017, 18:28

Patrzyłeś na Mazdę 6 kombi? z 2016 roku ceny spadną to może się udać w twoim limicie znaleźć
Albo 3 w hatchbacku, ale to zależy jak wielkie kombi ci potrzebne
Per aspera
Ad astra
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

24 sty 2017, 18:37

Honda civic IX. Obecnie wyrwiesz w miarę tanio nowa bo w lutym wchodzi nowa gen.
Awatar użytkownika
Kamien
Donator
Donator
Posty: 967
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:09
Model: ND
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Poznań

25 sty 2017, 11:35

Fiat TIPO w fullwypasie
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

25 sty 2017, 12:18

ASTRA jest bardzo ok autem (szkoda że wygląda nijako) Ja ze swojej strony moge polecic zafirę II i III generacji. W opcji z 7 fotelami zawsze możesz niegrzeczne dziecko wozić w bagażniku :mrgreen:
Poza tym inne wymagania tez sa (ESP, podgrzewane lusterka, skorzana kierownica, BT, usb) ale z ich spelnieniem wiekszego problemu nie ma.
wszystko zazwyczaj bez problemu dostępne.
Ja mam drugą generację z silnikiem 1.8 (140KM) i jedyny problem to kiepskie uchwyty na kubki z przodu ( z tyłu jest wszystko OK)

IMO nie skreślaj focusa bo to też fajne auto i przyjemnie jeździ.
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

25 sty 2017, 12:27

Mazda 3 po demo?
Obrazek

miatasm.com
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3402
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

25 sty 2017, 13:49

Użytkuję na co dzień od 2012 roku (od nowości, z salonu) Hyundaia i30 1.6 120 KM (niestety nie GDI 135 KM) i mam przejechane 50 200 km. Robiłem trasy do Włoch, Austrii, załadowany w 5 osób i bagażnik full. Nie mogę powiedzieć złego słowa - w środku miejsca zaskakująco dużo, ładne wykończenie, po 50 k km wygląda w środku wciąż jak nowy, nic nie zaczyna skrzypieć itp.

Minusy? Wysoki próg załadunku, dość głośny powyżej 140 km/h, silnik ma przeciętne brzmienie (ale czego się tu spodziewać?)

Plusy: bardzo oszczędny (1.6 GDI jest jeszcze oszczędniejszy ponoć, mimo wyższej mocy), bardzo pojemny, ładne, nowoczesne wnętrze, jakość tworzyw w środku wysoka jak na ten segment pojazdów, wygodne fotele.
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
Jaro
Posty: 3026
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:33
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

26 sty 2017, 5:56

Z grupy VW omijalbym auta niestety ale nowe silniki nie są już takie super jak kiedyś. Łańcuchy rozrządu się wyciągają po 50-70 kkm a ze względu na bezpośredni wtrysk paliwa nagar trzeba usuwać co ok 20-30 kkm.
Pozdrawiam

Jaro

MX-5 NA 1.6T
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

26 sty 2017, 11:18

nowe TSI maja juz paski rozrzadu wiec jeden klopot mniej. Ale poza tym szału jakosciowego nie widze. Auto po 55kkm mialo juz amory w srednim stanie tak ze mocne depniecie spod swiatel powodowalo skakanie kol po asfalcie. Generalnie europejskie firmy z jakoscia maja tak troche na bakier

pojezdzilem wczoraj nowym i30, bylem chyba pierwszym testerem tego auta :D Wersja mega wypasiona, 1.4T z dwusprzeglowa skrzynia i masa przyciskow na ktorych ikonki nic mi nie mowia. Cena nieznana ale przecie niska nie bedzie wiec traktuje to jako ciekawostke. Zapytalem tez o cene Elantry - faktycznie z kosmosu, 73kpln po rabacie za 1.6 128KM to troche duzo, taniej mam nowego Aurisa kombi ktory na 99% bedzie bardziej bezproblemowy.


Przejechalem sie tez Astra V 1.4T 150KM. Generalnie auto mnie nie urzeklo, silnik fajnie ciagnie na gorze ale do ok 3krpm wielkiego szalu nie robi (a nie oczekuje cudow bo jestem przyzwyczajony do wolnossakow). Bagaznik w ktorym jest kolo zapasowe (dla mnie i zony rzecz oczywista) ma juz niewielka pojemnosc, cena po wszystkich rabatach kombinacjach i machinacjach nie jest jakas niesamowicie niska. Podaz uzywek z tylnymi szybami w pradzie taka sobie. Wiec raczej bede szukac dalej. Dzis ide do Hondy
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4677
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

26 sty 2017, 14:47

To jak się uparłeś przy tych szybach to może da się to dołożyć na własną rękę po zakupie?
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
mufasa
Posty: 509
Rejestracja: 14 mar 2014, 18:49
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

26 sty 2017, 14:57

Alex pisze:
pojezdzilem wczoraj nowym i30, bylem chyba pierwszym testerem tego auta :D Wersja mega wypasiona, 1.4T z dwusprzeglowa skrzynia i masa przyciskow na ktorych ikonki nic mi nie mowia. Cena nieznana ale przecie niska nie bedzie wiec traktuje to jako ciekawostke. Zapytalem tez o cene Elantry - faktycznie z kosmosu, 73kpln po rabacie za 1.6 128KM to troche duzo, taniej mam nowego Aurisa kombi ktory na 99% bedzie bardziej bezproblemowy.



W salonie jeszcze nie znają cen? Ciekawe. Tutaj znajdziesz pełny polski cennik -> http://autogaleria.pl/nowosci/producenc ... posazenie/

Znajomy jakiś czas temu kupił Cactusa za 57k, pełna opcja, ale z wolnossącym 1.2. :D Patrzyłeś w tę stronę?
Obrazek
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

26 sty 2017, 16:55

mufasa pisze:Znajomy jakiś czas temu kupił Cactusa za 57k, pełna opcja, ale z wolnossącym 1.2. :D Patrzyłeś w tę stronę?

tylne szyby w cactusie są uchylne. Poza tym wnętrze tego auta to porażka jakościowa - plastiki jak z kii z lat 90 :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 27 sty 2017, 10:01 przez mutra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

26 sty 2017, 17:17

Focusa miałem 3 lata (200tys) i ani jednej awarii! Ale w TDIku. Chętnie wrócił bym jeszcze do forda. VW za to nie polecam, dużo mógłbym się rozpisać dlaczego.

Ale nie padło tu jeszcze inne auto, które jest nawet ciut większe od Golfa i Focusa. Nowy TIPO w sedanie albo kombii.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Psychotulanek
Donator
Donator
Posty: 482
Rejestracja: 07 paź 2015, 7:28
Model: NB
Wersja: Robi się :-D
Lokalizacja: Kraków

26 sty 2017, 17:41

Kamien pisze:Fiat TIPO w fullwypasie


Padło :-P

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

26 sty 2017, 20:57

Cactus z wolnossacym 3-cylindrowcem 1.2 za 57k w ktorym wyprzedzanie bedzie wymagalo modlitwy przd albo lepiej zamiast - wybaczcie ale to nawet wysmiac ciezko. Jesli juz by trzymac sie Citroena to za 57 bylby C4 z 1.2turbo 130KM. Ale ja nie chce francuskich wynalazkow.

Dokladanie szyb na wlasna reke, owszem mozliwe ale mi sie nie chce. Zreszta czy zakup 4 nowych boczkow + wszystkich szpejow, wiazek bylby taki prosty i tani. No nie wiem.

Tymczasem na arenie pojawili sie kolejni zawodnicy:
- czerwona demowka Civic 1.8 2016 z 1500km przebiegu za 73k. Mimo HTB calkie duzy bagaznik. Przeszkadzalo mi jedynie dudnienie z tylnego zawieszenia na gorszych drogach i silnik moglby miec lepsza gore obrotow
- Auris TS Hybrid 2014 za 64 ktorego oferowal mi w saloonie Toyoty kolega Kidmana Lukasz (i pogadalismy chyba wiecej o MMC niz o Aurisie :D )

jutro wysylam żonę na testy, niech wybiera ;)
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Psychotulanek
Donator
Donator
Posty: 482
Rejestracja: 07 paź 2015, 7:28
Model: NB
Wersja: Robi się :-D
Lokalizacja: Kraków

26 sty 2017, 22:03

To może jednak napinka finansowa i Mazda 3? :-P. Przynajmniej hajsy zostaną w rodzinie :lol:.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."
ubek
Donator
Donator
Posty: 1345
Rejestracja: 24 lis 2012, 22:05
Lokalizacja: Łańcut

26 sty 2017, 23:11

Nie bierz hondowskiej czerwieni chyba ze lubisz "różowy" :gej:
White NA BP'95
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

27 sty 2017, 7:24

Psychotulanek pisze:To może jednak napinka finansowa i Mazda 3? :-P. Przynajmniej hajsy zostaną w rodzinie :lol:.

jak juz pisalem napinka oznaczalaby brak wakacji w tym roku bo w zadne kredyty nie wchodze. A na brak wakacji zgody nie ma !!!!!!!! W rodzinie? A czyjej? Bo mojej nie :P

Owszem bywam patriota ale znow bez przesady. Kasa jest moja, najmojsza, ciezko mi sie z nia rozstawac :lol: A tak serio nie lubie zyc bez jakiegokolwiek bufora finansowego. Nawet Mazda 3 to tylko auto i to nie jakies znowu wymarzone, wysnione wypasione ...


ubek pisze:Nie bierz hondowskiej czerwieni chyba ze lubisz "różowy" :gej:

corka bardzo lubi ten kolor :lol:
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

27 sty 2017, 9:26

Alex pisze:Cactus z wolnossacym 3-cylindrowcem 1.2 za 57k w ktorym wyprzedzanie bedzie wymagalo modlitwy przd albo lepiej zamiast - wybaczcie ale to nawet wysmiac ciezko.


Cactus jest lekki, więc nie jest tak źle nawet z najmniejszym silnikiem - oczywiście bez porównania do 150 konnych opli/civiców/itd. Dla ciebie gorszy powinno być brak składanej kanapy w Citroenie (o ile dobrze pamiętam).

Jak planujesz samochód na 5-10 lat, to trzymałbym się Japończyków, ewentualnie Kia/Hyundai.
miata lov!
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4677
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

27 sty 2017, 9:58

Civic jest dość drogi, ale za to wolno traci na wartości. Przy odsprzedaży odzyskasz kilka tysięcy w stosunku do konkurencji europejskiej czy koreańskiej.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
mufasa
Posty: 509
Rejestracja: 14 mar 2014, 18:49
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

27 sty 2017, 10:47

matpilch pisze:
Alex pisze:Cactus z wolnossacym 3-cylindrowcem 1.2 za 57k w ktorym wyprzedzanie bedzie wymagalo modlitwy przd albo lepiej zamiast - wybaczcie ale to nawet wysmiac ciezko.


Cactus jest lekki, więc nie jest tak źle nawet z najmniejszym silnikiem - oczywiście bez porównania do 150 konnych opli/civiców/itd. Dla ciebie gorszy powinno być brak składanej kanapy w Citroenie (o ile dobrze pamiętam).



Dokładnie, waży mniej niż moja NBFL. Składana kanapa jest, za to dzielona jest za dopłatą.

Wspomnianego Civica ostatnio znajomy znajomego kupił na wyprzedaży za 73k - bez przebiegu, 1.8 w jakiejś środkowej wersji wyposażenia. IMO cena bez szału, zwłaszcza, że nowy model na horyzoncie i lada chwila wjedzie do salonów. 70k to już tuż, tuż do Mazdy 3... ;)
Obrazek
ubek
Donator
Donator
Posty: 1345
Rejestracja: 24 lis 2012, 22:05
Lokalizacja: Łańcut

27 sty 2017, 11:43

Czerwony w Hondzie bardzo szybko płowieje i wygląda to naprawdę kiepsko. To jedyny kolor do którego nie ma dopłaty przynajmniej w UK. Z kolei czarny rysuje się od patrzenia na niego.

Może i ten kaktus jest lekki ale z załogą na pokładzie i bagażami tak mały silnik to będzie porażka.
Tego nie da się oszukać tu się zgadzam z Alexem.
White NA BP'95
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

27 sty 2017, 12:15

po tescie żony na placu boju zostaly czerwony Civic i Auris 1.6. Hybryda odpadla ale nie z powodu bycia hybryda ale dlatego ze egzemplarz wg. opinii ciała opiniujacego mial styrana tapicerke podsufitke itepe co jest absolutnie nieakceptowalne kropka.

no to chyba pojde negocjowac ;)
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

17 lut 2017, 14:50

ozon pisze:Oprócz Mazdy cenię sobie jeszcze Toyoty, więc pewnie poszedłbym w tym kierunku. Szczególnie że obecnie na przełomie roku można wyłowić jeszcze całkiem fajne modele z wyprzedaży rocznika.

generalnie sie zgadzam, Auris byl mocnym zawodnikiem w tej walce. Auto mi calkiem pasowalo, jego prostota i surowosc, sposob prowadzenia, ergonomia, niestety troche gorzej z nieco za slabym (a najmocniejszym w ofercie) silnikiem 1.6. Cena nowego kombi jest niestety nieco >70 tys i to byl troche bol, natomiast ceny uzywanych - przy calkiem duzej podazy roznej masci flotowek - sa podejrzanie wysokie bo niewiele taniej niz nowka (sorry ale ok 60 tys za auto 2-letnie wobec np. 72 za nowe to slabo a tak wlasnie wyglada rynek, przynajmniej jesli bierzemy pod uwage oferty typu http://www.toyota.pewneauto.pl/)

Skonczylo sie na Civicu IX 1.8 Elegance z pazdziernika 2015 z przebiegiem 465km i przypadkowo prawie pelnym bakiem za nieco ponizej 70tysi (no costam umiem negocjowac ale czuje ze mam sporo do nauczenia :lol: ). Lepiej wyposazone niz wiekszosc Aurisow (w uzywanych z reguly jest wersja Active czyli z tylu korbotronik co wywolalo zdecydowany wstet u żony), sporo lepszy silnik, fajny kosmiczny wyglad i z zewnatrz i w srodku, rzadsze niz Toyota. Tyle ze htb nie kombi, nie ma kola zapasowego (=dzieki temu jest wiekszy bagaznik) i lakier zwykly niemetalik. Żonie sie podoba a to bardzo wazna sprawa ;) mnie w sumie tez, calkiem zrywne i generalnie fajne auto.

Wczoraj oddalem na polozenie powloki ceramicznej chroniacej lakier przez 5 lat. Przy odbiorze zrobie jakies fotki.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

20 lut 2017, 16:35

the winner is:

DSC04639.JPG


8-)
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

20 lut 2017, 16:46

Jedyny właściwy :) dbaj o lakier bo czerwony( Milano Red) jest szczególnie cienki
ODPOWIEDZ