Fiat Barchetta czyz nie jest piekny ?

Co myslisz?

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

widmo
Posty: 214
Rejestracja: 28 paź 2008, 22:33
Lokalizacja: Pabianice, Łódź

02 gru 2008, 22:13

perver pisze:To juz nie lata 90 gdzie japonczycy byli jakies 10lat do przodu

Zgadza sie teraz są 20 lat do przodu....
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

02 gru 2008, 23:38

Moim zdaniem japończycy troszke sie cofneli jeśli chodzi o jakośc-trwałość aut a reszta świata poszła troszke do przodu i wszystko sie w miare wyrównało... w miare...
widmo
Posty: 214
Rejestracja: 28 paź 2008, 22:33
Lokalizacja: Pabianice, Łódź

03 gru 2008, 13:31

To znaczy kto poszedł do przodu ? Widziałeś te nowe samochody ? VW bory srory mazda 6, nowe ford mustang , czy jaguar nowy,albo szewrolet unijny ... ? w środku kupa plastiku...syf i masakra...stuka puka trzeszczy....porobiło się gówno z gnojem...projektanci są blokowani przez tych yebanych lobbystów którzy każą im projektować dla plastikowych gówien byleby masowo sprzedawać auta...Zobacz sobie mustanga czy jaguara ze stanów...wszystko wypasione .. skora, drewno...żadnego syfnego plastiku...po prostu poezja....albo kiedyś jak się mówilo SZEWRIOLET, to każdy sobie wyobrażał droga markę...a dziś idziesz do salonu opla i stoi pełno zesranego syfu ze znaczkiem CHEVI na który mogą sobie pozwolić prawie wszyscy ??? i co tu poszło do przodu ? gdzie ? pokaż mi samochód od 2000 roku który jest lepszy niż te z lat 70 ???? nawet jak jeździłem VW K70 to brat obok mnie jak siedział to by się miedzy nami telewizor RUBIN zmeiscił :) tyle bylo miejsca
leDiable
Posty: 942
Rejestracja: 29 lip 2007, 0:20
Lokalizacja: Kraków

03 gru 2008, 14:03

widmo pisze:pokaż mi samochód od 2000 roku który jest lepszy niż te z lat 70 ????


Po co tyle pytajników? Europejski? Zobacz pod linki poniżej:

http://www.facelesspeople.com/
http://www.tvr.co.uk/overview_sagaris.php

A jak Ci się nie chce to wymienię może bardziej popularne auta które są według mnie naprawdę fajniejsze niż europejskie z lat 70:

Audi s5
Mercedes SLR
Porsche Panamera (premiera podobno w 2009 albo 2010 - ciekawe auto się szykuje)

:wink:
Amerykańce? Nowy Dodge Challenger.. Nowe Camaro.. Cobalt SS (szkoda że niedostępny w Polsce.. niby nie fajny ale za takie pieniądze za jakie się go sprzedaje w USA to naprawdę fajny jest :razz: )


Motoryzacja idzie do przodu i nie da się temu zaprzeczyć. I nie możesz porównywać aut kategorii matiz/aveo/tico/seicento do aut typu camaro/corvette/gtr/911. Jakość wykończenia i samego projektu auta jest niższa bo w końcu dostajesz to za co płacisz. Kiedyś też były tanie i marne auta.
tel: 500294594 skype: lediable86
PanKolczyk
Posty: 457
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:22
Model: NB
Wersja: miracle
Lokalizacja: Łódź

03 gru 2008, 15:16

leDiable pisze:Motoryzacja idzie do przodu i nie da się temu zaprzeczyć. I nie możesz porównywać aut kategorii matiz/aveo/tico/seicento do aut typu camaro/corvette/gtr/911.

dokładnie
Dodam jeszcze do tego przepaść dotyczącą bezpieczeństwa. Już bardzo dużo samochodów nawet w niższych segmentach posiada 5 gwiazdek w crash testach. A kiedyś... np. takie BMW serii 3 z 97 roku ma z tego co pamiętam 1,5 gwiazdki, nie chciałbym siedzieć w tym samochodzie podczas wypadku (i powstrzymajcie się od najeżdżania na markę BMW i ich właścicieli bo to tylko przykład był :wink: )

Jako ciekawostkę napiszę, że mazda NB ma 4 gwiazdki. Nie wiem jak inżynierom się to udało ale ponoć tyle ma :grin:
Ben_sage
Posty: 249
Rejestracja: 24 cze 2007, 22:50

26 gru 2008, 5:11

Widze ze dużo tutaj ekspertów i inzynierów :) Od dziś i ja zaczynam czytać moto świat.

Fiat berchetta to najwiekszy syf , było już mnostwo tematów na forach ogolnych.Biegi dlugie,uklad kierowniczy masakra.O FWD juz nie wspomne.W top gerach też byl i wypadł najgorzej z roadsterów.

Jest jeden samochod z wloski z podobnej półki może ciup wyżej to alfa spider być może są też wersje z motorem jak w GTV 2.0 lub 3.0 turbo V6.To przejdzie ale nie fiat.
Sam myslalem i jechalem GTVka 2.0 V6 turbo.Poza skrzynia,fwd i zawieszeniem nie mam mu nic do zazucenia.Zwlaszcza ze wloskie graty szybko lecą w cenie i to jest ten + ale coś za coś.
Gtvki są cholernie masywne wiec przy tych okolo 220 koniach nie sa super szybkie 7 z duzym groszem.
Ceny też nie drogie.Wszystkie wady przebolalbym ale nie FWD.Silnik 2.0 V6 turbo naprawde ladnie pracuje.Myśle ze spider to prawie to samo.
przemasi
Posty: 1610
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:37
Model: Inny

26 gru 2008, 12:13

Ben_sage, Turbo w Gtv (tak się to pisze, jeśli masz na myśli nową wersję :mrgreen: GTV był też, ale produkowany wcześniej - chyba lata 70-80-te. A Gtv został zastąpiony Brerą) jest tylko przy silniku 2.0 V6. Natomiast silnik 3.0 i 3.2 nie miał turbiny. Dźwięki i praca tych silników to coś pięknego...sam chorowałem na Gtv. Bliźniaczym samochodem dla Gtv jest Fiat Coupe, a nie Barchetta :mrgreen: Oba zaprojektowane przez Pininfarinę. Coupe zresztą ma też coś fajnego, jednostkę napędową 20VT, która pięknie brzmi i jeździ. W serii 220KM, ale niestety napęd na przód :neutral: Inne silniki w tych samochodach nie mają dla mnie racji bytu :twisted: W każdym razie z obu się wyleczyłem po rozmowach z właścicielami...jak się coś sypnie (a sypie się ciągle coś), to koszty potrafią iść w tysiące. :???:
ODPOWIEDZ