Reakcje ludzi na widok MX’a

Zdarzenia dziwne, szalone i inne

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

18 lip 2017, 11:55

Chezus pisze:Pojeżdżawka na Torze Łódź. Ziomek z żółtej 350Z po chwili rozmowy wyjeżdża mi z pytaniem. Tee, ale nie jesteś fryzjerem, nie? Generalnie było miło i sympatycznie. Może to kwestia też tego, że chłopaki gadali o oponach, a ja poprawiałem fryzurę.

to nie kwestia poprawiania fryzury tylko taki emixowy żart. emix funkcjonuje w motoryzacyjnej społecznosci jako "hairdresser's car"
;)
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

18 lip 2017, 12:16

mutra pisze:to nie kwestia poprawiania fryzury tylko taki emixowy żart. emix funkcjonuje w motoryzacyjnej społecznosci jako "hairdresser's car"
;)

Ju dont sej... :D Ale stwierdzili, że mam ładny lakier.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

18 lip 2017, 12:28

Chezus pisze:Ale stwierdzili, że mam ładny lakier.


Do włosów? :lol:
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

18 lip 2017, 20:52

tomasz01 pisze:
Chezus pisze:Ale stwierdzili, że mam ładny lakier.


Do włosów? :lol:

:bicz:
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
Donislaw
Donator
Donator
Posty: 239
Rejestracja: 12 sie 2016, 16:12
Model: NA
Wersja: 1.6
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

18 lip 2017, 21:31

Stacja benzynowa Circle K, stoję sobie niczym imbryczek do herbaty i tankuje, obok podjeżdża Passat B5 w TDI... Wysiada pan patrzy patrzy i mówi łooo panie a cóż to za chiński wynalazek? Trza było gulfa w kabrio kupić syn ma i sie nie psuje! a toto się panu zaraz rozsypie jak wszytko chińskie!
MikeyMike
Donator
Donator
Posty: 353
Rejestracja: 24 sty 2016, 15:54
Model: Inny
Wersja: Bezmiatowy :(
Lokalizacja: Kielce

19 lip 2017, 9:46

Donislaw pisze:Stacja benzynowa Circle K, stoję sobie niczym imbryczek do herbaty i tankuje, obok podjeżdża Passat B5 w TDI... Wysiada pan patrzy patrzy i mówi łooo panie a cóż to za chiński wynalazek? Trza było gulfa w kabrio kupić syn ma i sie nie psuje! a toto się panu zaraz rozsypie jak wszytko chińskie!

I dobrze Ci powiedział! Wolcvagen to jest klasa i szyk! :ryjezesmiechu:
Trzeba było zapytać czy dwumasy i wielowahacze ostatnio potaniały? ;)
Awatar użytkownika
heretic
Posty: 446
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

23 lip 2017, 23:02

Alex pisze:
nickesh v2.0 pisze:
Alex pisze:Nie dajcie sie podpuszczac w takich sytuacjach. Szkoda byloby gdyby jakiemus miatowiczowi cos sie stalo przez niedowartosciowanego idiote.

jak ktos ma bol 4 liter niech jedzie
Tu chodziło o coś innego. Facet jedzie normalnie i niczym nie podpuszcza - chcesz go najnormalniej w świecie kulturalnie wyprzedzić. Przy wyprzedzaniu też nie chodziło o podpuszczanie, bo chciałem odpuścić i zjechać za niego, ale zwalniał, żebym nie mógł. Jakbym wiedział wcześniej, to bym go nie wyprzedzał jak emeryta (z trójki, bez rozpędu, na prostej), tylko bym sobie zrobił trochę miejsca przed zakrętem, niżej zredukował i łyknął go, zanim by się zorientował. Tak, jak zwykle przymierzam się do mocniejszych samochodów. A tu taka przymulająca czarna Fabia wypluwa przez wydech nagar, zgromadzony przez ostatnie trzy miesiące "ecodrivingu" :roll:

faktycznie ciezki przypadek ale nie poradzisz. Tak wiec jedyne rozwiazanie to zadzialac zdecydowanie i nie zajmowac sie sprawa wiecej.

W ten weekend trafiłem takiego Janusza w nowym GLC 220d, myślałby człowiek że jak ma nową gwiazdę to nie będzie takich kompleksów :lipa: Inna sprawa że jak jeżdżę Octavią to szykowni kierowcy w B5 i B6 też często próbują robić takie numery (jakto, skoda ich wyprzedzi?!) więc to nie tylko problem Miaty :roll:
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4567
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

24 lip 2017, 9:13

heretic pisze:W ten weekend trafiłem takiego Janusza w nowym GLC 220d, myślałby człowiek że jak ma nową gwiazdę to nie będzie takich kompleksów :lipa:

od kiedy to piniondze daja szczescie albo rozsadek? ;)
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

24 lip 2017, 10:18

Alex pisze:
heretic pisze:W ten weekend trafiłem takiego Janusza w nowym GLC 220d, myślałby człowiek że jak ma nową gwiazdę to nie będzie takich kompleksów :lipa:

od kiedy to piniondze daja szczescie albo rozsadek? ;)


GLC 220d

Jakim cudem szczęście może dawać pseudo usportowiony crossover w dieslu?! To tak jak X6. To coś krzyczy wręcz "Patrzcie! Mam kupe kasy i małego!". Się potem dziwić, że fajne samochody ich irytują.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
heretic
Posty: 446
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

24 lip 2017, 18:26

To było zwykłe GLC, a nie coupe, więc pół biedy ;)
O, takie:
Załączniki
Mercedes-GLC-16.jpg
Mercedes-GLC-16.jpg (165.28 KiB) Przejrzano 3922 razy
Awatar użytkownika
marrazz
Posty: 512
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:39
Model: NB
Wersja: NR-Limited
Lokalizacja: London

29 lip 2017, 19:19

duzo ostatnio jezdze autostradami do pracy i powiem szczerze ze tu w UK jest podobnie. Nie zlicze ile razy jade sobie swoim tempem te 70-80mph i wyprzedzam jakies auto (cokolwiek, Seat, Mercedes, Vieśwagen....) tylko po to by byc przez nie wyprzedzonym zaraz potem.
Miałbym to gdzies, ale jak taki baran wjezdza przede mnie, zwalnia do swojej poprzedniej predkosci, a ja musze znowu zmieniac pas i go wyprzedzac, to mi sie gotuje wszystko.
Ostatnio takiego kretyna mialem w Seacie, po 4 wyprzedzeniu poprostu dobilem do 100 i zostawilem go z tylu.
Rownie notoryczne jest niewpuszczanie w "suwaku" gdy przed skrzyzowaniem sa dwa pasy, a za nim juz tylko jeden. Ten sam kierowca na nastepnym takim skrzyzowaniu komu innemu juz tak nie robi.
Tydzien temu wracamy z kina wieczorem, stajemy na swiatlach pierwsi, a na pasie do skretu w prawo staje taka menda w wynajetym vanie. Jest pierwszy na swoim, ale stoi dobre pol mazdy w tyle, kierunkowskazy milcza. Zielone, a ten oczywiscie pisk opon i sie wp*****la na moj pas tuz przed moim nosem.
Ostatnio pokazałem kciuka gosciowi w starszej MR2, udal ze mnie nie widzi.

przyklady mozna mnozyc
NB'00 - było
NB'00 NR-Limited - jest

Abbey Motorsport
Awatar użytkownika
Phill
Posty: 253
Rejestracja: 29 maja 2016, 10:42
Model: NA
Lokalizacja: Nowy Sącz

29 lip 2017, 19:32

marrazz pisze:Rownie notoryczne jest niewpuszczanie w "suwaku" gdy przed skrzyzowaniem sa dwa pasy, a za nim juz tylko jeden


to u mnie wręcz przeciwnie, każdy chętnie wpuszcza :D ostatnio gosciu mnie wpuscil i we wstecznym lusterku widziałem jak zdjęcia robił :lol: wiadomo wyjatki od reguły sie zdarzaja i buraków nie brakuje ale zdecydowana wiekszosc reaguje pozytywnie :)
Downhill, Cars & Rock'n Roll
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Miata na '91 http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=22281
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

30 lip 2017, 8:43

A ja się wczoraj goniłem po "trasie" (Gierkówka rulezz) z Porsche Cayenne Turbo MK1. W końcu stanęliśmy obok siebie na światłach, ziomek spuścił szybę i zagaduje, że wreszcie fajna pogoda na takie wozy, gratuluje i w swojej też by musiał dach obciąć hehe... Szczerze, to byłem w lekkim szoku, bo kierowców Cayenne wrzucam do jednego worka z kierowcami X5, X6, Q7 i całej reszty tej zarazy. No ale jednak wyjątki się zdarzają.

Pomijam reakcję pasażerki mojej, której wcześniej rzuciłem tekstem, że trzeba mieć spore kompleksy żeby kupić taką furę i zazwyczaj buce takimi jeżdżą. Oberwałem za stereotypowe podejście...
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
Pirat
Donator
Donator
Posty: 1224
Rejestracja: 09 maja 2012, 22:21
Model: NA
Lokalizacja: Rybnik

01 sie 2017, 22:12

Chezus pisze:Pomijam reakcję pasażerki mojej, której wcześniej rzuciłem tekstem, że trzeba mieć spore kompleksy żeby kupić taką furę i zazwyczaj buce takimi jeżdżą. Oberwałem za stereotypowe podejście...


Jechałeś z pasażerką :?: :o :shock: :P
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

02 sie 2017, 8:11

Pirat pisze:
Chezus pisze:Pomijam reakcję pasażerki mojej, której wcześniej rzuciłem tekstem, że trzeba mieć spore kompleksy żeby kupić taką furę i zazwyczaj buce takimi jeżdżą. Oberwałem za stereotypowe podejście...


Jechałeś z pasażerką :?: :o :shock: :P


Tak. Dlatego nie wypadało mi zostawić gościowi numeru telefonu :geeejj:
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
Donislaw
Donator
Donator
Posty: 239
Rejestracja: 12 sie 2016, 16:12
Model: NA
Wersja: 1.6
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

05 sie 2017, 6:54

Kolejne fajne sytuacje:

Stoje sobie w kolejce do myjni, podlatuje facet na oko 50+ i zagaduje to jest MX5 prawda? wiedział dość sporo o Miatckach bo jak twierdził chciał sobie kupić, ale żona mu nie pozwala. Siedział siedział w tym aucie i powiedział cholera kupie i postawie żonę przed faktem dokonanym. po czym podszedł pod swoje w miarę nowe Volvo XC90 i odjechał :)

Drugi przypadek tego samego dnia. Podjeżdżam na Stat... Circle K tankuje... za okna opla Astry 1 gen. facet zagaduje... mogę sobie obejrzeć ten piękny pojazd ? Pozwalam mu gość oglądał zachwycał sie, zapytawszy sie o cenę oniemiał gdyż był pewien ze bez 100000 nie kupi sie takiego auta :D
Awatar użytkownika
marrazz
Posty: 512
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:39
Model: NB
Wersja: NR-Limited
Lokalizacja: London

07 sie 2017, 21:17

to i ja podziele sie reakcja z jaka dzis sie spotkalem:

wracam sobie z pracy grzecznie i widze ze z naprzeciwka jedzie porsche boxter, ktoremu cos z okna kierowcy wystaje. Okazalo sie ze przez jakies 200 metrow jechal z wyciagnieta reka przez szybe, pokazujac mi kciuka w dol :D :D
NB'00 - było
NB'00 NR-Limited - jest

Abbey Motorsport
Awatar użytkownika
Phill
Posty: 253
Rejestracja: 29 maja 2016, 10:42
Model: NA
Lokalizacja: Nowy Sącz

07 sie 2017, 22:01

ostatnio do mnie babeczka podeszła na stacji paliw i poprosiła czy może sobie zdjęcie auta zrobić :D

druga sytuacja, stoje na skrzyżowaniu na czerwonym, z przeciwka koleś z auta sie patrzy patrzy po chwili pokazuje kciuka w górę :winner: czekam jeszcze chwile a ten wyciąga telefon i też zaczyna zdjęcia robić :lol:
Downhill, Cars & Rock'n Roll
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Miata na '91 http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=22281
Awatar użytkownika
KyRy
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 13 mar 2008, 11:23
Model: NA
Wersja: Chiquita
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Kontakt:

08 sie 2017, 6:55

Phill pisze:z przeciwka koleś z auta sie patrzy patrzy po chwili pokazuje kciuka w górę

do mnie krzyczał jeszcze miazga! MIAZGA!! ;)
Są: Chiquita | 93LE | Błękitna Laguna
Były: NA 1.6 92 Blue | NA 1.8 96 Bura | NA 1.6 92 SE | NA 1.6 89 Miata | NA 1.6 93 Smerfeta | NA 1.8 97 Czarna Wdowa | NA 1.6 95 Szczur | NA 1.8 97 Clean Bandit | NA 1.6 96 Merlota | NA 1.6 94 Żaba
Awatar użytkownika
Kamien
Donator
Donator
Posty: 966
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:09
Model: ND
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Poznań

09 sie 2017, 8:30

A mi wczoraj budowlaniec z ciężarówki pojechał - Pedał jedzie !!
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

09 sie 2017, 8:36

Kamien pisze:A mi wczoraj budowlaniec z ciężarówki pojechał - Pedał jedzie !!


Może uprzedzał Ciebie że on sam jedzie ;)
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

16 sie 2017, 9:27

Jakieś dwa-trzy tygodnie temu, chyba to Rondo Waszyngtona było - stoimy spokojnie na środkowym pasie po skręcie w lewo, czekamy na swoje światło. Podjeżdża z lewej strony starsza Mazda6 oklejona na pstrokato, na holenderskich blachach. Otwiera się okienko i młodzi ludzie zaczynają nam się cieszyć po angielsku, że oni tez mają Mazdę. A tak w ogóle, to oni byli taksówką (???).
Ogólnie - bardzo pozytywne doświadczenie.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

17 sie 2017, 9:09

Siedzę w aucie i grzebię coś pod kierownicą. Matka z dzieckiem idzie chodnikiem po drugiej stronie ulicy. Dzieciak: "Mamo, mamo! Zygzak McQueen!". A matka ciągnie tego bąbla za szelkę plecaczka, patrzy przed siebie i tonem, z kategorii zaraz-skończy-mi-się-cierpliwość-i-cię-uduszę, cedzi przez zaciśnięte zęby: "Nie, to nie jest Zygzak McQueen." :lol:
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4567
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

17 sie 2017, 11:43

Oczywiscie ze MX to nie ZMQ! Mx5 NA we wszystkich filmach z tej serii wystepowaly jako blizniaczki ;-)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
MARC1Ns
Posty: 330
Rejestracja: 18 sie 2015, 19:48
Model: NB
Lokalizacja: Gdynia

17 sie 2017, 12:21

niebieskie! <3 Ale ZMQ to NC, zgadza się?
Awatar użytkownika
KyRy
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 13 mar 2008, 11:23
Model: NA
Wersja: Chiquita
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Kontakt:

17 sie 2017, 13:33

Były też złote i czerwone bliźniaczki ;)
Mia i Tia :)
Są: Chiquita | 93LE | Błękitna Laguna
Były: NA 1.6 92 Blue | NA 1.8 96 Bura | NA 1.6 92 SE | NA 1.6 89 Miata | NA 1.6 93 Smerfeta | NA 1.8 97 Czarna Wdowa | NA 1.6 95 Szczur | NA 1.8 97 Clean Bandit | NA 1.6 96 Merlota | NA 1.6 94 Żaba
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

17 sie 2017, 16:41

KyRy pisze:Były też złote i czerwone bliźniaczki ;)
Mia i Tia :)

to byly te same blizniaczki.
ZMQ to nie Nc, to hybryda chargera, forda gt40 i różnych wersji bolidu Lola z przełomu lat 60 i 70
MARC1Ns
Posty: 330
Rejestracja: 18 sie 2015, 19:48
Model: NB
Lokalizacja: Gdynia

17 sie 2017, 18:20

hmm :/ jak dla mnie wyglądał jak NC :D <3 niech tak zostanie :)
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

17 sie 2017, 18:31

Rozwiejmy wątpliwości informacjami zaczerpniętymi u źródła.
https://drivetribe.com/p/what-kind-of-c ... rmvcdfg_1A

Swoją drogą, to chyba by takie reakcje dzieci troszkę mnie irytowały. Nie to że mnie denerwują dzieci, które się na mnie patrzą (do tego przywykłem), tylko no to mój samochód, a nie jakieś coś z kreskówki.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
Rudzik
Posty: 82
Rejestracja: 16 kwie 2016, 17:00
Model: NB
Lokalizacja: Kraków

23 sie 2017, 20:20

"Tato, patrz jaka fajna Mazdaaa!" - na przejściu dla pieszych. To auto po prostu wyzwala pozytywne emocje.
Nie to co BMW :lol:
ODPOWIEDZ