Reakcje ludzi na widok MX’a

Zdarzenia dziwne, szalone i inne

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Koczi
Donator
Donator
Posty: 56
Rejestracja: 06 kwie 2018, 13:51
Model: NB FL
Wersja: 1.6
Lokalizacja: SPS

30 sie 2018, 13:54

McTwist pisze:Kierownik Porsche 911 930 Carrery w stanie mint, machający przez szybę na jerozolimskich do mazdy, tłumaczy wszystko jak to auto jest postrzegane przez fanów motoryzacji :)


waran pisze:Niedawno obok mnie na światłach zatrzymało się jakieś ferrari w cabrio, kiedy zastanawiałem się, jaki to buc musi w nim siedzieć, kierowca miło się uśmiechnął i zamachał łapą :)


Mnie ostatnio zamachał łapą kierownik Corvetty C6 cabrio :D

A z takich ciekawszych historii, to pewnego razu podjechałem do pobliskiej kebabowni. Jem sobie w spokoju, gdy nagle podchodzi gościu z pytaniem czy to ja wiozłem tego księdza na procesji w Boże Ciało. :shock:
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

30 sie 2018, 14:19

Koczi pisze:A z takich ciekawszych historii, to pewnego razu podjechałem do pobliskiej kebabowni. Jem sobie w spokoju, gdy nagle podchodzi gościu z pytaniem czy to ja wiozłem tego księdza na procesji w Boże Ciało. :shock:
Tylko nie mów, że wyprowadziłeś go z błędu! :facepalm:
Awatar użytkownika
rout
Donator
Donator
Posty: 78
Rejestracja: 31 mar 2018, 23:09
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport PRHT
Lokalizacja: Łódź

30 sie 2018, 14:22

Mogłeś powiedzieć, że: "Tatę noga bolała, to z nim pojechałem."
Awatar użytkownika
VooR
Donator
Donator
Posty: 750
Rejestracja: 15 maja 2017, 15:47
Model: NB
Wersja: Miatoza
Lokalizacja: Poznań

30 sie 2018, 15:52

rout pisze:Mogłeś powiedzieć, że: "Tatę noga bolała, to z nim pojechałem."

:git: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu:
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Miatoza:
1. Czarna Szóstka - 1999 NB
2. Szarak Torostwór - 2002 NBFL
3. Kafelek - 2016 ND1 ST
4. Cukierek - 2003 NBFL
5. Lifted #4 - 1999 NB/FL
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

30 sie 2018, 16:25

Jesteście zpesuci do szpiku kości. Bezbożnicy.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

30 sie 2018, 16:49

Wjeżdżam na miejsce parkingowe pod markietem gdzie na skraju tego miejsca stoi odwrócony plecami do mnie starszy człowiek. Dojeżdżam na luzie, niemal bezszelestnie....człowiek nagle się odwraca patrząc w linii ponad moim autem, po chwili orientuje się że należy opuścić odrobinę wzrok.... Zaczyna się uśmiechać, a kiedy wychodzę z auta żartobliwie i z uśmiechem na twarzy rzuca w moim kierunku..."A wygląda jak prawdziwy" :lol:
Awatar użytkownika
rafalkem
Posty: 133
Rejestracja: 07 mar 2018, 15:53
Model: NA
Wersja: '92 Classic Red
Lokalizacja: Bydgoszcz

27 wrz 2018, 9:24

Mnie kobieta z Insigni na światłach ostatnio zapytała, czy w takim cabrio to mocno włosy rozwiewa, bo też sobie chciała kupić, ale nie jest pewna... :/
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

27 wrz 2018, 10:19

Gdzieś z tydzień temu para pieszych na widok NB:
Ona: Kupimy sobie jedną z takich, co? Ale dopiero jak będzie wyglądać na starszą.

(?! Wtf?)
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
callmesnake
Posty: 127
Rejestracja: 08 sie 2013, 16:17
Lokalizacja: Łódź

12 paź 2018, 12:21

To było ładnych parę lat temu: odwożę córkę do przedszkola (oczywiście TD, włos rozwiany, Młoda w kapeluszu jak gwiazda filmowa), podjeżdżamy z klasą niemal pod same drzwi, wysiadamy. Obok mama odprowadza przedszkolaka z młodszej grupy. Słyszę dialog:
- Mamo?
- Tak kochanie.
- Ale jak już będę duży to kupisz mi tak auto?
- Dobrze kupię
Mam nadzieję, że kupi.
Awatar użytkownika
Hankjunior
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2017, 20:37
Model: NB FL
Wersja: Biedawersja

13 paź 2018, 17:41

Jakiś czas temu miałem ciekawą sytuację.

Podjeżdżam na stację i tankuję. Mniej więcej w połowie na drugi dystrybutor podjeżdża dwójka młodych chłopaków w mocno zmęczonej życiem NA. Progów nie ma, nadkoli tym bardziej.

Podjeżdżają na ostro, mocne hamowanie, wysiadają i zaczynają się kręcić wokoło. Po jakiejś minucie chodzenia, wsiadania, wysiadania i zerkania na moje auto, chłopaki podchodzą i pytają:

"Przepraszam, nie wie pan może jak tu się bak otwiera?"

Ubawiłem się ;)

Poza tym reakcji raczej niewiele. Albo nie widzę :P
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

15 paź 2018, 6:38

Wiesz Hank, ja kupiłem M. o godzinie 23 i ruszyłem w podróż powrotną Wwa-Gdańsk. Około 1-szej skończyło się paliwo... Zgadnij jak wyglądałem na stacji? Po 5 minutach skapitulowałem i zacząłem szukać w necie. NIC. Więc w końcu dobudziłem telefonem kumpla który też ma NB :]
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

15 paź 2018, 10:22

pistenbully pisze:Wiesz Hank, ja kupiłem M. o godzinie 23 i ruszyłem w podróż powrotną Wwa-Gdańsk. Około 1-szej skończyło się paliwo... Zgadnij jak wyglądałem na stacji? Po 5 minutach skapitulowałem i zacząłem szukać w necie. NIC. Więc w końcu dobudziłem telefonem kumpla który też ma NB :]


Wiedziałeś, że nie ma rezerwy, czy się zdziwiłeś?
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

15 paź 2018, 14:58

Chezus pisze:
pistenbully pisze:Wiesz Hank, ja kupiłem M. o godzinie 23 i ruszyłem w podróż powrotną Wwa-Gdańsk. Około 1-szej skończyło się paliwo... Zgadnij jak wyglądałem na stacji? Po 5 minutach skapitulowałem i zacząłem szukać w necie. NIC. Więc w końcu dobudziłem telefonem kumpla który też ma NB :]


Wiedziałeś, że nie ma rezerwy, czy się zdziwiłeś?


O tym dowiedziałem się wracając z Ułęża w tym roku... :diablo:
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

20 paź 2018, 22:33

Historia z wczoraj. Jechałem wieczorem top-down po Rzonę. Z pasa do skrętu usiłował się wcisnąć cierpiarz, którego nie wpuściłem (bo dlaczegóż miałbym).
Na kolejnych światłach podjechał równolegle do mnie, otworzył okno i błyskotliwie rzucił "Męskich nie było?". Na co wychyliłem się lekko, obejrzałem jego samochód i odpowiedziałem "No najwyraźniej nie, skoro musisz jeździć Avensisem". Obraził się i pojechał. :lol:
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

28 paź 2018, 11:09

Z kolei jak byliśmy w piątek na wymianie opon, człowiek, który wprowadzał Dyzię do środka na operację po powrocie za biureczko stwierdził:
- Fajna, ale mała
- Wsiadanie nie na moje plecy
- Fajne te przetłoczenia na błotnikach - jak w Stingrayu :D
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

30 paź 2018, 8:21

Mnie się wczoraj lekarz medycyny pracy pytał, czy to ja rano jechałem kabrioletem. No i standardowe pytanie, czy nie strach go zostawiać z miękkim dachem w polskich warunkach. Faktycznie, w Zawierciu strach zostawić nawet furgonetkę opancerzoną w niektórych miejscach. No i znowu ludzie mi machają i się pytają, czy nie za ciepło mi... A przecież śniegu jeszcze nawet nie ma.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

01 lis 2018, 19:18

Wczoraj wieczorem wracałem top down przez centrum z imprezy halloweenowej w przebraniu "ofiary wypadku".
Obrazek

Miny i reakcje ludzi - bezcenne :)
Awatar użytkownika
Krzych
Donator
Donator
Posty: 492
Rejestracja: 25 sty 2016, 14:38
Model: NC
Wersja: NC 2.5 + NA 1.8vvt
Lokalizacja: Gorlice/Małopolska

01 lis 2018, 22:23

:D
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

02 lis 2018, 5:22

Nice. A gdybyś miał jasny lakier to można by jeszcze trochę jakiegoś keczupu na masce i szybie rozsmarować...
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

02 lis 2018, 7:26

Myślę, że i bez tego stan wizualny Emi wpisał się w kreację halloweenową. Niebiesko-białe obcierki po Ułężu, resztki połamanej w Poznaniu dokładki, kaczka w zderzaku i nadkola przeżarte rdzą. Tak - Emi wygląda jakbym to właśnie nią się rozwalił ;DObrazek

hepp

26 lip 2019, 22:16

Reakcje ludzi to jeden z przyjemniejszych aspektów posiadania Miaty :) Auto nie wygląda agresywnie, właściciele zwykle wyluzowani i z bananem na ryju (bo ciężko się nie uśmiechać prowadząc to auto ;) ), więc i budzi zwykle pozytywne reakcje.

Zwłaszcza dzieci się uśmiechają, może dlatego że w jednej z kreskówek Pixara główni "bohaterowie" wyglądają identycznie jak Miaty ;)
Załączniki
pixar.jpg
pixar.jpg (74.25 KiB) Przejrzano 2639 razy
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

26 lip 2019, 22:20

Obawiam się, że miaty dzieciaki łączą mimo wszystko z zygzakiem a nie z Mią i Tią ;)
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

26 lip 2019, 22:34

Coś mi się wydaje, że kolega hepp pisze byle co i byle gdzie żeby sobie nabić licznik postów i wystawić auto na giełdzie, przy okazji sukcesywnie odkopując wszystkie tematy z 2018 roku...
Ostatnio zmieniony 26 lip 2019, 22:36 przez pirul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

26 lip 2019, 22:36

pirul pisze:
26 lip 2019, 22:34
Coś mi się wydaje, że kolega hepp sukcesywnie odkopuje wszystkie tematy z 2018 roku żeby sobie nabić licznik postów i wystawić auto na giełdzie.
Już wystawił ;) :geeejj:
hepp

26 lip 2019, 23:50

pirul pisze:
26 lip 2019, 22:34
Coś mi się wydaje, że kolega hepp pisze byle co i byle gdzie żeby sobie nabić licznik postów i wystawić auto na giełdzie, przy okazji sukcesywnie odkopując wszystkie tematy z 2018 roku...
I tak i nie, rzadko udzielam się na forach (jestem raczej pochłaniaczem treści), ale ponieważ faktycznie pozbywam się samochodu to skorzystałem z okazji i dodałem swoje 3 grosze w kilku tematach. Jeśli jest jakaś definicja wartościowego posta (żeby nie było to "byle co i byle gdzie" ;) ), proszę o jej wskazanie :)
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

27 lip 2019, 4:22

Jest. My ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

27 lip 2019, 8:16

nickesh v2.0 pisze:
01 lis 2018, 19:18
Wczoraj wieczorem wracałem top down przez centrum z imprezy halloweenowej w przebraniu "ofiary wypadku".
Obrazek

Miny i reakcje ludzi - bezcenne :)
O Panie :lol:
Twoja fantazja jest na bardzo wysokim poziomie, graty :bicz:
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

27 lip 2019, 8:19

tomasz01 pisze:
26 lip 2019, 22:20
Obawiam się, że miaty dzieciaki łączą mimo wszystko z zygzakiem a nie z Mią i Tią ;)
Zgadzam się z Tomkiem, Zygzak jest tu zdecydowanie liderem 8-)
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

30 lip 2019, 11:26

Dziś znalazłem ten wątek - dlaczego nie jest na forum ogólnym? Proszę moderatorów o przeniesienie go na tamto forum - wątek odżyje a i innym będzie dane go przeczytać.
Przecież to w 100% miatowe klimaty, żaden off topic!

A wracając do tematu:
Na naszym osiedlu są 3 miaty (w tym jedna to lifted), do tego w przylegających domach kolejne. Mx5 jest samochodem niemal popularnym :-) A jednak 2 tygodnie temu, gdy pakowałem buty do biegania by podjechać NDekiem nad Wisłę, obiegła mnie gromadka dzieciaków 7-10 lat. Zasypali mnie mnóstwem pytań i komplementowali furę. Chcieli bym ich przewiózł, ale poprosiłem, by uzyskali zgodę rodziców i miny im zrzedły :-/ Największym zaskoczeniem było powiedzenie, że ten samochód nie jest drogi, kosztuje tyle co inne. Wiadomo z 20 % więcej od najtańszych, ale z też 20% mniej niż przeciętny SUV, których na drogach zatrzęsienie. I dokładnie tyle, co podobnie wyposażone, lecz wolniejsze, kompakty. Był też tekst, że tu za mało foteli i tata powiedział, że się nie zmieścimy - odpowiedziałem standardowym pytanie - a mama nie ma innego samochodu, w którym jest więcej foteli? I to zamyka zawsze ten temat - dziwie się, że tak mało ludzi wpadło na ten pomysł co ja...

Jadąc przez Polskę w poprzek usłyszałem w urokliwym miasteczku, gdy pan mówił do swojej żony "patrz jaka piękna Mazda". To samo usłyszałem jadąc przez Gorlice nocą z ust młodych dziewczyn, choć one już nie znały marki. Największy show był pod sanatorium nad morzem, gdzie byłem rok temu z synkiem. Było tam też sporo emerytek, i one na punkcie NDeka szalały, gdybym był wolny i lubił takie klimaty, czułbym się jak mój syn na jednym weselu, gdy straciliśmy go z żoną z oczu, a on odnalazł czekoladową fontannę (potem żona powiedziała "patrz, jak ktoś kompletnie nie pilnuje swojego dziecka.... O matko! To nasz Kuba!"

Nie spotkałem się z jedną złą reakcją na ND, tylko jednym zdziwieniem diagnosty na SKP jeżdżącego SUVem "co pan tak ten samochód fotografuje, sprzedaje pan?" :-) Inna reakcja, popularna, to "eee ja jestem za duży/mój mąż mówi, że nie wejdzie do środka" po czym poznaję facetów najczęściej mojego wzrostu i podobnej wagi - cóż, każda wymówka jest dobra. Mój dobry kumpel-strażak, o posturze Dwayna Johnsona (usłyszaliśmy to z ust pewnej damy kilka dni temu, że jest białym odpowiednikiem tego aktora), jakoś za mx5 przepada i w NA się mięści (kupi jak tylko ogarnie finanse). W ND sporo jeździliśmy razem, na miejscu pasażera się mieścił - sam nie wiem jak.

Częstym pytaniem jest "ile kosztuje taki wózek?". Z biegiem lat odpowiedzi zmieniają się od "trochę dużo" do "całkiem całkiem", a ostatnio nawet żona sympatycznego faceta w NC po usłyszeniu, że na forum już od okolic 60 k zł zagadywała do niego "trzeba będzie zmienić".

Ten sam facet nakrył mnie podczas kręcenia bączków na pustym parkingu pod Obi w Krakowie i oczywiście od razu przestałem, powiedziałem "przepraszam za robienie siary, liczyłem że nikt tu o tej porze nie zajedzie", a on powiedział "dawaj więcej!"

Reakcje są też na drifty, ale o tym już pisałem - na s001 nawet piesi i rowerzyści dają kciuk w górę, bo to dzieje się przy prędkości normalnie toczącego się samochodu. Na fk510 na razie mam 2 reakcje negatywne i jeden kciuk w górę, chyba że miganie to była aprobata ;-)

Generalnie jednak w Polsce A (Warszawa) jest brak reakcji (bo wspomniane dzieciaki to jeden przypadek na 2 lata), w Polsce B już znacznie inaczej - i nie piszę tego obraźliwie, sam pochodzę z Polski B (Kraków - tutaj nawet przy tankowaniu było mi miło, pan na stacji zaprosił do kasy "a teraz pan od pięknego samochodu" :-). Warszawa po prostu jest inna od reszty kraju - na dobre i na złe.
Awatar użytkownika
KyRy
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 13 mar 2008, 11:23
Model: NA
Wersja: Chiquita
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Kontakt:

30 lip 2019, 13:05

bez opisu (reakcji nie słyszałem) ;)
Załączniki
IMG_20190720_111914.jpg
IMG_20190720_111914.jpg (3.28 MiB) Przejrzano 2512 razy
Są: Chiquita | 93LE | Błękitna Laguna
Były: NA 1.6 92 Blue | NA 1.8 96 Bura | NA 1.6 92 SE | NA 1.6 89 Miata | NA 1.6 93 Smerfeta | NA 1.8 97 Czarna Wdowa | NA 1.6 95 Szczur | NA 1.8 97 Clean Bandit | NA 1.6 96 Merlota | NA 1.6 94 Żaba
ODPOWIEDZ