Reakcje ludzi na widok MX’a

Zdarzenia dziwne, szalone i inne

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 973
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

30 sty 2020, 18:49

Ale ja dostrzegam również i minusy takich reakcji czy też wzbudzania zainteresowania na drodze.
No bo przecież, i sam się na tym nie raz złapałem, kierowca zawsze musi dobrze wyglądać, nie może sobie np z rana prosto z łóżka wskoczyć za kierownicę i pojechać beztrosko, nieuczesany, nieumyty po bułki bo przecież ludzie obserwują.
Nie można sobie nawet w nosie podłubać bo ludzie non stop patrzą.
Trzeba zawsze się dobrze prezentować żeby swojemu emiksowi wstydu nie przynieść.
Czasem jest to uciążliwe. Nieprawdaż? Czy tylko ja tak mam?
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

31 sty 2020, 10:41

Zapewne poza dużymi miastami tak jest, przytoczone przeze mnie przykłady to jedynie miłe wyjątki w morzu obojętności na NDeka w Warszawie :-)
Awatar użytkownika
Sloner
Posty: 108
Rejestracja: 28 gru 2018, 16:29
Model: ND
Wersja: SkyPassion
Lokalizacja: Lublin

31 sty 2020, 12:00

W Lublinie czerwony ND na pewno bardziej rzuca się w oczy niż w Warszawie. Niemniej jednak ja nie odczuwam żadnej presji i pomimo wzroku przechodniów i innych kierowców czuję się w samochodzie całkiem swobodnie. Oczywiście nie dłubię w nosie, nie jeżdże brudny lub pół nagi ale generalnie trzymam się tych zasad zawsze gdy wychodzę z domu :)

Mam kolegę, którego czasem gdzieś podwożę i on cały czas nie może się przyzwyczaić do tego, że ludzie się patrzą. Czuje się skrępowany i przytłoczony ale to po prostu kwestia charakteru.
Awatar użytkownika
waran
Donator
Donator
Posty: 734
Rejestracja: 04 lut 2017, 10:47
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Warszawa

31 sty 2020, 16:36

w Warszawie dużo większe wrażenie zrobi się jadąc duzżym fiatem albo kaszlakiem ;)
Ubi bene, ibi patria
Awatar użytkownika
Arthur
Donator
Donator
Posty: 311
Rejestracja: 21 maja 2019, 15:12
Model: NA
Wersja: '97 1.8
Lokalizacja: Warszawa

31 sty 2020, 20:12

Jak na razie nie przejechałem MXem zbyt wielu kilometrów ale faktem jest, że w jakiś sposób przyciąga uwagę.

Miatke zakupiłem ostatniego dnia XXX lecia w Łodzi i już wtedy miały miejsce 3 całkiem sympatyczne sytuacje

1. Podczas postoju w pitstop burger na parkingu miata wzbudzala zainteresowanie i pierwszy raz ktoś zagadał o aucie,
2. Tego samego dnia jadac top down po osiedlowej uliczce na teofilowie (5km/h aby jak najmniej urwać) grupka młodzieży (na oko liceum?) Krzykneła, że fajne auto,
3. Później na parkingu jak wracałem do auta widziałem jak ktoś obczaja i robi fotki :)


W drodze ze zlotu na A2 Łódź - Warszawa ludzie też często odwracali głowy w kierunku Miatu.

Natomiast w samej Warszawie raczej spokój i głównie dzieci zwracają uwagę i cieszą się na widok miatki
Awatar użytkownika
Maroslaw
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2017, 9:13
Model: NB
Lokalizacja: Leszno

01 lut 2020, 8:46

Zaraz po zakupie Miatki, córy za przemian co chwilę chciały jeździć. Jak tylko wyjeżdżałem po coś bardzo ważnego, (np po bułkę tarta do sąsiedniej wsi) młode: TERAZ JA! Ty jechałaś ostatnio🙂
Jadąc ze starsza córką w foteliku co chwilę ktoś do nas machał 🙂
Kiedyś koleżanka z pracy opowiadała mi że jestem ulubionym Panem. Na pytanie dlaczego, chórem odpowiedziały: bo ma super auto!!
Jako że w tygodni mam trochę czasu na mody a nie mam garażu więc działam pod blokiem; kilka razy już się zdążało że obcy ludzie się zatrzymywali i zagadywali, jaki to model, jaki rok produkcji, itp.
Jeszcze się nie zdążyło żebym doświadczył wrogiego nastawienia innych kierowców, co w PL jest czymś wyjątkowym. Może dlatego że jeżdżąc w madzi jestem ciągle uśmiechnięty 😁
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

01 lut 2020, 9:39

Reakcje dzieciaków są najlepsze :)
Często jak czekam przed przejściem dla pieszych i idzie rodzinka - rodzice zwykle patrzą przed siebie, młodziaki widzą auto i głowy na szyjach kręcą się jak ułożyskowane - czasami mignę wtedy światłami drogowymi, oczy kilkulatków robią się wielkości reflektorów :D
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

01 lut 2020, 9:45

Dzieciaki ogólnie na widok MX-5 cieszą się bardzo, szczególnie jak jest czerwona, bo jest szybsza :D
Tutaj fajnie Maciek kiedyś zorganizował akcję dla rodzinnego domu dziecka:


Patrzcie ile radości :)
Awatar użytkownika
Maroslaw
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2017, 9:13
Model: NB
Lokalizacja: Leszno

01 lut 2020, 11:31

"wujek, wujek!! teraz ja!! :D
Załączniki
chlopcy.jpg
chlopcy.jpg (200.77 KiB) Przejrzano 5050 razy
Cocon
Donator
Donator
Posty: 72
Rejestracja: 05 lip 2017, 15:17
Model: NB FL
Lokalizacja: SMI

01 lut 2020, 15:54

Uśmiechy i ochocze machanie przechodniów, czy też pytania typu: Paaanieee, a ile to ma koni, to prawie codzienność. Fakt faktem dzieci reagują najczęściej. Zapadły mi w pamięcie dwie sytuację:

Z żoną jechaliśmy do naszego znajomego na grilla do sąsiedniego mniejszego miasta. Przy wąskich drogach obok domów stało dwóch chlopakow. Jeden na widok mx'a krzyczy na całe gardło do drugiego: Patrz! "waaajjjpppeeerrr" jedzie! Na co drugi na opamiętanie uderzył zachwyconego biednego chłopaka w plecy z tekstem: To jest MAZDA debilu!

Druga sytuacja była na parkingu. Zaparkowałem mazdę zaraz za jakimś kombi z którego wysiadł ojciec dwójki dzieciaków w wieku 3-6 lat. Wysiadając z auta, z usmiechem na twarzy i ekscytacją obległy mnie krzycząc: tata, tata patrz jaki mały, ale patrz jaki mały! Zdezorientowany, niczym ślepa lesbijka w sklepie rybnym odszedłem w kierunku swojej destynacji, widząc ojca robiący jakieś 480 zdjęć swoim pociechom przy "małym samochodzie"
NBFL 1.6 '01
michałwd
Posty: 32
Rejestracja: 17 lip 2019, 9:26
Model: NC
Lokalizacja: SPI

01 lut 2020, 16:36

Byliśmy miatką u rodziców mojej drugiej połowy i po jakimś czasie przyjechała jej siostra z córkami - najlepszy był tekst młodszej (7 lat) gdy zobaczyła mx-a na podjeździe "a kto tu przyjechał takim fajnym dizajnerskim wozem", myślałem że padnę :lol:
Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 973
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

02 lut 2020, 9:12

Wracając do Liliputka (a przeważnje zostawiam go na parkingu top down) często widzę jak ktoś pstryka zdjęcia. Czasem nawet otwieram i wpuszczam dzieciaki do środka, za kierownicę -a niech mają porządne zdjęcie. Ja też kiedyś marzyłem o "cabrio". Czasem sobie myślę, jakby tak złotówkę skasować za zdjęcie to na nie jeden bak paliwa bym zarobił.
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
Awatar użytkownika
Maroslaw
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2017, 9:13
Model: NB
Lokalizacja: Leszno

02 lut 2020, 18:15

Jeszcze się wypowiem w temacie 🙂
Dwie takie sytuacje które zapadły mi w pamięć.
1. Z żoną byliśmy w górach, wracaliśmy z jakiegoś spaceru. Po wejściu zaraz top down i już mieliśmy odjeżdżać ale wbijałem jeszcze w mapę punkt docelowy. W tym momencie starsze małżeństwo podchodziło do swojego auta zaparkowanego tuż obok nas. Kiedy wsiadali kobieta stwierdziła: "hmm i tak z otwartym dachem będą jeździć... Hmm"
My z żoną na siebie, potem na tą kobietę, która już wsiadła do swojego auta, po czym parsknęliśmy śmiechem. Chyba myślała że jak byliśmy w aucie to już nie słyszeliśmy tego co się dzieje poza nim. 😂
2. Wracam do Miaty z marketu, a przy autku stoi dwóch chłopaków i robią sobie sesje zdjęciowa. Stanąłem trochę z boku żeby nie przeszkadzać. Jeden z nich mnie zauważył i mówi do mnie "fajne auto! Już kończyny, zaraz może Pan sobie też zrobić zdjęcie". Uśmiechnąłem powiedziałem że spokojnie, niech się nie spiesza. Jak skończyli, otwarłem bagażnik i wsadziłem zakupy. Nie słyszałem co do siebie mówili ale widać że byli trochę zakłopotani. Przypomniało mi się jak kiedyś, kiedy byłem na studiach, pod M1 też tak zrobiłem. Gość czekał do swojego Ferrari A jak mu proponowałem zrobienie sobie zdjęcia z własnym autem 😂
Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

02 lut 2020, 19:39

najlepsze są miny ja jedziesz w lutym bez dachu, jak np.: ja wczoraj z dzieckiem
od razu do opieki społecznej czy innego jugendamt podać :D
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
Awatar użytkownika
Sloner
Posty: 108
Rejestracja: 28 gru 2018, 16:29
Model: ND
Wersja: SkyPassion
Lokalizacja: Lublin

03 lut 2020, 9:05

Jak jechaliśmy na cmentarz 1 listopada top down (było ok. 10 stopni). Powoli toczymy się w korku na parking i jak przejeżdżaliśmy obok dwóch policjantów to jeden do drugiego ironicznie powiedział "Co, dach się popsuł?" :)
Generalnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że w środku jest naprawdę ciepło, a przy powolnej jeździe po mieście muszę zmniejszać nawiew stojąc w korku, bo się robi sauna :)
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

03 lut 2020, 9:16

Mnie bawi też pytanie jak bardzo zimno jest z zamkniętym dachem - no tak jak w każdym innym samochodzie :D
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

03 lut 2020, 9:40

Sloner pisze:
03 lut 2020, 9:05
Jak jechaliśmy na cmentarz 1 listopada top down (było ok. 10 stopni). Powoli toczymy się w korku na parking i jak przejeżdżaliśmy obok dwóch policjantów to jeden do drugiego ironicznie powiedział "Co, dach się popsuł?" :)
Generalnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że w środku jest naprawdę ciepło, a przy powolnej jeździe po mieście muszę zmniejszać nawiew stojąc w korku, bo się robi sauna :)
Początek roku 2018 - wtedy jeszcze były zimy - takie minus pięć i lekko prószy, sobotni wieczór, na światłach zatrzymuje się obok Mazda CX-5 - otwiera okno: "Panowie, a ogrzewanie foteli wam akumulatora nie zamorduje?" "Proszę Pana, tu nie ma żadnego ogrzewania foteli (Nb)" - szyba w CX-5 powoli w górę, kierowca zbiera szczękę z podłogi :kciuk:
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Maroslaw
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2017, 9:13
Model: NB
Lokalizacja: Leszno

03 lut 2020, 14:13

mike_d pisze:
03 lut 2020, 9:16
Mnie bawi też pytanie jak bardzo zimno jest z zamkniętym dachem - no tak jak w każdym innym samochodzie :D
tak, to jest standard. To jest najcieplejsze i najszybciej nagrzewające się auto jakim jeździłem.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

22 lut 2020, 19:23

Dziś rano w Krynicy, ktoś tak zareagował na mx5:-)
Załączniki
20200222_073355.jpg
20200222_073355.jpg (4.41 MiB) Przejrzano 4705 razy
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

22 lut 2020, 19:58

Wojtek Wawa pisze:
22 lut 2020, 19:23
Dziś rano w Krynicy, ktoś tak zareagował na mx5:-)
Nogi z tyłka bym powyrywał za porysowany lakier :spinka: :bicz:
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

22 lut 2020, 20:47

A mi było miło. W ND lakier rysuje lekki wiatr, wiec buźka na śniegu nie zrobi różnicy.
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

23 lut 2020, 6:25

Zbychersky pisze:
22 lut 2020, 19:58
Wojtek Wawa pisze:
22 lut 2020, 19:23
Dziś rano w Krynicy, ktoś tak zareagował na mx5:-)
Nogi z tyłka bym powyrywał za porysowany lakier :spinka: :bicz:
A to zależy, czy był czysty pod śniegiem :mrgreen:
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

21 kwie 2020, 18:33

Title: Karma
Osoby dramatu:
Blondynka #1: około 6 lat, w maseczce higienicznej, porusza się na różowej hulajnodze
Blondynka #2: przed trzydziestką, wysoka, w dżinsach i maseczce higienicznej, piechotą

Akt 1: ujęcie driver's pov, błękitna Miata ustępuje pieszym przed przejściem. Na pasy wjeżdża mała dziewczynka na hulajnodze, za nią podąża wysoka kobieta.
#1: Ale mały samochód!
#2: No, i jaki fajny (uśmiecha się pod maseczką)
#1 (z emfazą): Mamo, ale ja nie mówiłam, że fajny, tylko że MA-ŁY!!
- w tej sekundzie koło hulajnogi trafia w krawężnik po drugiej stronie jezdni - #1 leci na twarz w zielone...
Narrator: "...karma...".
Kurtyna


________________________________________________________________________________________________________


A jeszcze przed momentem, nastolatki przepychają się w kolejce do świateł na skuterach. Jeden do drugiego: "Ej, poczekajmy, ten Miatą będzie tutaj driftował!"
...nope :bicz:
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
manfredmaniek
Donator
Donator
Posty: 166
Rejestracja: 08 lut 2016, 20:57
Model: Inny
Wersja: Obecnie Bezmiatowy
Lokalizacja: KR

13 cze 2020, 11:00

Ostatnio miałem pierwszą sytuację od dawna - podchodzę do samochodu i widzę, że jakiś dzieciak z babcią obczaja moją miatkę. Dialog między nimi:
- mówiłem, że to Mazda!
- no łał, a skąd to wiedziałeś!?
W tym momencie spodziewam się odpowiedzi w stylu "no babcia, mx-5 nie znać?", ale on na to:
- widziałem z daleka znaczek na felgach!
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

13 cze 2020, 22:24

Dzieciaki uwielbiają Miaty. Bujałem się dzisiaj przez miasteczko Sueca i przy każdym przejściu dla pieszych słyszałem: "minicoche!" ("coche" to ichniejszmeu samochód). Nie wiedziałem, czy się śmiać, czy płakać ;)
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

14 cze 2020, 9:24

nick.es pisze:
13 cze 2020, 22:24
Dzieciaki uwielbiają Miaty. Bujałem się dzisiaj przez miasteczko Sueca i przy każdym przejściu dla pieszych słyszałem: "minicoche!" ("coche" to ichniejszmeu samochód). Nie wiedziałem, czy się śmiać, czy płakać ;)
Piszemy - mówimy o dzieciakach..... A w dniu wczorajszym będąc w odwiedzinach u ojca, moim oczom ukazał się taki widok.... Cała familia (mama, tata, drugi dorosły facet i dwoje dzieciaków) cała sesja przed Smoczycą...
Tatko tylko pilnował z okna, czy nie siadają na masce i czy się nie opierają jak to w zwyczaju bywa (świetne mam auta na fejsie dobrze będzie wyglądało :ryjezesmiechu: ) bo wiedział, że świeżo po zabiegach w SPA. :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu:
Z drugiej strony - podziwiałem tą rodzinkę, bo w słońcu ten lakier tak daje po oczach, że maks 3-4 minuty i trzeba się odwracać.... Szukać trawy by oczy nie szczypały. A oni tam z 10-15 minut.... Przy Walentynie takich sesji nie zauważyłem (no może jedną).
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

16 cze 2020, 14:54

Prawie 3 lata z moja ND i pierwszy raz odwrocily sie 3 dziewczyny za tym samochodem. Oczywiscie nie w stolicy, ani zadnym innym miescie powyzej 40 000 mieszkancow (parafrazujac Malcolma XD i Emigracje). Az bylem w szoku, bo jeszcze cos krzyczaly, zapewne "ale staruch w takim ladnym samochodzie", albo kto wie, moze cos o mojej orientacji/profesji.
Warto bylo... ;-)
Awatar użytkownika
Sloner
Posty: 108
Rejestracja: 28 gru 2018, 16:29
Model: ND
Wersja: SkyPassion
Lokalizacja: Lublin

01 sty 2021, 18:33

Dziś jedna pani się ze mnie śmiała (nie złośliwie, raczej jak z nieszkodliwego idioty :)) stojąc na światłach obok, bo 0 stopni, a ja top down, w samej bluzie, a w środku sauna na postoju :)
Usłyszałem, że mam zryty beret i odpowiedziałem tylko pytaniem: a kto siedzi w kurtce, ja czy pani? :) i pojechała
Ostatnio zmieniony 01 sty 2021, 18:34 przez Sloner, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

02 sty 2021, 12:33

Manipulacja dachem w RF na światłach (np. dziś Rzona stwierdziła w którymś momencie, że trochę jej zimno i może by tak już się zamknąć) zawsze wzbudza zainteresowanie. A zwłaszcza jak w sąsiednich samochodach jadą dzieciaki. Wtedy jest szał na maksa :D
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
ababcka
Posty: 37
Rejestracja: 03 maja 2020, 17:50
Model: NA
Wersja: NA + NB :D
Lokalizacja: Wrocław

04 sty 2021, 11:42

Sloner pisze:
01 sty 2021, 18:33
0 stopni, a ja top down, w samej bluzie, a w środku sauna na postoju :)
Ja ostatnio jechałam w tej samej konfiguracji (bluza, top down i sauna, do tego czapka na głowie bo mi czupryna wystaje z Miaty :D) usłyszałam, że SIĘ WYBRAŁA, TO NIE PORA NA KABRIOLET. Nie będziecie mi mówić, jak mam żyć :twisted:
Teraz zimą często widzę na światłach, jak ktoś z samochodu z tyłu robi fotę. Ale z tą sauną w środku mi naprawdę jest optymalnie :D A z dachem mam ujemną widoczność ¯\_(ツ)_/¯
ODPOWIEDZ