Szalona KIA

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

callum
Posty: 743
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

13 wrz 2008, 10:35

Wracałem ostatnio z Olsztyna i przez dłuższy czas jechała za mną jakaś osobowa KIA (nie wiem jaki model) i troszkę się zdziwiłem, bo często kiedy wyprzedzałem, ona też wyprzedzała i choć wciskałem gaz do deski, ona trzymała się cały czas tuż za mną. Byłem w lekkim szoku, bo nie sądziłem, żeby taka KIA miała przyspieszenie porównywalne z mazdą. Jak sądzicie, stuningowana? Bo jeśli ja z mocą 145KM i samochodem ważącym 1000 kg przyspieszam po redukcji biegu, na obrotach od 4 tysięcy w górę, a ona trzyma się tuż za mną ważąc pewnie z 1300 kg, to by wychodziło, że powinna mieć silnik tak z 180 KM :)
"Race car driving is like sex: all men think they're good at it" - Jay Leno

"I love work; it fascinates me; I can sit and watch it for hours." - O. Wilde
leDiable
Posty: 942
Rejestracja: 29 lip 2007, 0:20
Lokalizacja: Kraków

13 wrz 2008, 12:57

A jaki kolor miała? Srebrny z paskami błękitnymi po bokach? :mrgreen:
Bo jeżeli nie podasz modelu to nie ma co insynuować :wink:


Ze strony kia.pl:

Cee'd, Pro_Cee'd, Magentis, Carens pisze:2.0 CRDi
Moc max 140 KM/4.000,
max moment obrotowy 304/1.800-2.500

2.0 DOHC
Moc max 143 KM/6.000,
max moment obrotowy 186/4.600


Opirus FL pisze:3.8 V6 24V moc 266 KM / 6000 obr./min.
moment obrotowy 353 Nm / 4500 obr./min.
poziom emisji CO2: 273 g/km


Carnival pisze:2.9 CRDi 16V moc 185 KM / 3800 obr./min.
moment obrotowy 343 Nm / 1750-3500 obr./min.
poziom emisji CO2: b.d.
tel: 500294594 skype: lediable86
callum
Posty: 743
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

13 wrz 2008, 14:22

No, chyba ich nie doceniłem... Cee'd teoretycznie nie powinien dać rady ze względu na znacznie większą masę, ale te inne... Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem, że takie modele istnieją.

Hmm, a może by sobie tak turbo dołożyć.....? :D :D :D
"Race car driving is like sex: all men think they're good at it" - Jay Leno

"I love work; it fascinates me; I can sit and watch it for hours." - O. Wilde
leDiable
Posty: 942
Rejestracja: 29 lip 2007, 0:20
Lokalizacja: Kraków

13 wrz 2008, 14:31

Całkiem możliwe że diesel to był - ma spory moment obrotowy w porównaniu do ciebie :wink: Ewentualnie opirus nowy cię gonił bo carnival dużo waży.
tel: 500294594 skype: lediable86
callum
Posty: 743
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

13 wrz 2008, 14:36

Cholera, a już byłem przekonany, że mazda to najlepszy samochód na świecie ;-)) (nie licząc Astona, oczywiście).
"Race car driving is like sex: all men think they're good at it" - Jay Leno

"I love work; it fascinates me; I can sit and watch it for hours." - O. Wilde
GRAF
Posty: 298
Rejestracja: 05 cze 2008, 21:35
Lokalizacja: Kraków

13 wrz 2008, 17:34

Nic w tym dziwnego, miata nie ma rewelacyjnych osiagów ja nijak nie moglem wyprzedzic na trasie Civica 2.2 CDTi (ma 140KM i 340Nm). Taka KIA musi miec podobne osiagi.
ps. jechales z otwartym dachem?

callum pisze:Cholera, a już byłem przekonany, że mazda to najlepszy samochód na świecie ;-)) (nie licząc Astona, oczywiście).

najlepsza to jest Honda S2000 :twisted:
callum
Posty: 743
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

13 wrz 2008, 17:47

GRAF pisze:ps. jechales z otwartym dachem?


Nie, z zamkniętym. Zimno było :)

GRAF pisze:najlepsza to jest Honda S2000 :twisted:


Ja jednak obstaję, że Aston Martin :D
"Race car driving is like sex: all men think they're good at it" - Jay Leno

"I love work; it fascinates me; I can sit and watch it for hours." - O. Wilde
leDiable
Posty: 942
Rejestracja: 29 lip 2007, 0:20
Lokalizacja: Kraków

13 wrz 2008, 18:08

callum pisze:
GRAF pisze:najlepsza to jest Honda S2000 :twisted:


Ja jednak obstaję, że Aston Martin :D


Dorośnijcie w końcu - każdy przecież wie że najlepsza na świecie jest mx-5 mazdaspeed albo rx7 fd z 13b-rew :razz:
tel: 500294594 skype: lediable86
misiomasta69
Posty: 167
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

13 wrz 2008, 18:21

ależ drodzy koledzy,przestańcie się oszukiwać,przecież każdy wie ,że najlepsza na świecie jest mx5 Anniversary...:P
WWW.MX5-CENTRUM.PL
GRAF
Posty: 298
Rejestracja: 05 cze 2008, 21:35
Lokalizacja: Kraków

13 wrz 2008, 18:24

callum pisze:
GRAF pisze:ps. jechales z otwartym dachem?


Nie, z zamkniętym. Zimno było :)

GRAF pisze:najlepsza to jest Honda S2000 :twisted:


Ja jednak obstaję, że Aston Martin :D

to troche inna klasa cenowa/wiekowa dla mnie nr 1 to Honda S2000 potem Z3 M - lubie auta z charakterem a Aston Martin to dla dziadkow jest :mrgreen:
ps: RX8 to porazka pali hektolitry osiagi slabe (info od jednego z wlascieli) tylko wyglad na fajny
callum
Posty: 743
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

13 wrz 2008, 18:49

GRAF pisze:lubie auta z charakterem a Aston Martin to dla dziadkow jest :mrgreen:

Ha ha, no co ty, Aston to auto z klasą. A dla dziadków chyba nie bardzo, z takimi osiągami umieraliby na serce ;)

GRAF pisze:ps: RX8 to porazka pali hektolitry osiagi slabe (info od jednego z wlascieli) tylko wyglad na fajny

Hmm, jechałem RX8 i nie mogę powiedziec, żeby miał słabe osiągi.... Wiesz, zależy co masz na myśli. Wiadomo, że porsche 911 jest szybsze, ale ma też ze dwa razy więcej KM no i jest lżejsze.

A poza tym leDiable pisał o rx7, a nie rx8 :razz:
"Race car driving is like sex: all men think they're good at it" - Jay Leno

"I love work; it fascinates me; I can sit and watch it for hours." - O. Wilde
leDiable
Posty: 942
Rejestracja: 29 lip 2007, 0:20
Lokalizacja: Kraków

13 wrz 2008, 21:18

GRAF pisze:ps: RX8 to porazka pali hektolitry osiagi slabe (info od jednego z wlascieli) tylko wyglad na fajny

Nie zgadzam się. Renesis pali mniej niż 13B-REW i ma tyle samo mocy :razz: Za to rx8 paskudnie wygląda w porównaniu do rx7 fd :mrgreen: No i nie liczą się tylko osiągi ale także prowadzenie - a w tym niewiele aut dorównuje rx7ce. Niestety nie wiem tego z własnego doświadczenia.. ale może kiedyś :wink:

Ale to wątek o szalonej bezczelnej kia a nie o naszych marzeniach motoryzacyjnych :mrgreen:
tel: 500294594 skype: lediable86
GRAF
Posty: 298
Rejestracja: 05 cze 2008, 21:35
Lokalizacja: Kraków

14 wrz 2008, 13:00

leDiable pisze: No i nie liczą się tylko osiągi ale także prowadzenie - a w tym niewiele aut dorównuje rx7ce. Niestety nie wiem tego z własnego doświadczenia.. ale może kiedyś :wink:

no właśnie moze pierwsze pojezdzilbys roznymi autami a potem pisal o prowadzeniu zadna tam RX7 czy 8 nie ma szans np z EVO IX wiec to prowadzenie jest duzo przereklamowane tak samo jak w przypadku miaty
damiano
Posty: 268
Rejestracja: 24 gru 2007, 21:20
Model: Inny
Lokalizacja: Kraków / Tarnów
Kontakt:

14 wrz 2008, 15:55

jechałem RX-8, słabszą wersją (chyba 200 koni) jak dla mnie wygląda świetnie, wewnątrz przyjemna, na wysokich obrotach idzie pięknie, a i wkręca się bardzo gładko... niestety pali moim zdaniem nieproporcjonalnie do osiągów :(

prowadziłem Astona Martina na torze :D niestety "tylko" V8, przepiękne auto, przepięknie wykonane, wspaniale brzmi, i nieźle przyspiesza, ale nie czuć w nim jakiejś brutalnej mocy, zresztą wiadomo, że nie są to najszybsze auta, za to piękne, smukłe i dostojne ;) w starszym bmw m5 o wiele bardziej czuć tą moc (chociaż jest zbliżona), ale mieć Astona w garażu.. marzenie :)

pięknym autem dla mnie jest audi S5, miałem przyjemność być w tym pasażerem :D jeśli wyjdzie RS5, będzie po prostu świetne :D

się naprzechwalałem - ale prawda jest taka, że jak mam okazję przejechać się autem którym jeszcze nie jeździłem, to raczej nie odpuszczam takowej :D

a marzenia zmieniają się w miarę ich spełniania, moim marzeniem długo była mx-5, a teraz to by było ją uturbić.. może kiedyś ;) a tak to jeszcze marzy mi się nissan GT-R...
Ben_sage
Posty: 249
Rejestracja: 24 cze 2007, 22:50

14 wrz 2008, 18:05

GRAF pisze:
callum pisze:
GRAF pisze:ps. jechales z otwartym dachem?


Nie, z zamkniętym. Zimno było :)

GRAF pisze:najlepsza to jest Honda S2000 :twisted:


Ja jednak obstaję, że Aston Martin :D

to troche inna klasa cenowa/wiekowa dla mnie nr 1 to Honda S2000 potem Z3 M - lubie auta z charakterem a Aston Martin to dla dziadkow jest :mrgreen:
ps: RX8 to porazka pali hektolitry osiagi slabe (info od jednego z wlascieli) tylko wyglad na fajny


S2000 ma tylko fajniejszy wygląd i silnik ale nic pozatym.
Z3M napewno nie jest za s2000.Maja dużo zywotniejsze silniki i jest szybsza no i niestety duzo droższa od s2000.
Aston martin dla dziadków ? - pierwsze slysze...
Rx-8 Fajna bryczka i nie jest szybka ale osiagi lepsze od mx-5 i silnik vankla niestety niema gdzie serisować w PL to jest najwiekszy problem.Silnik ten wymaga duzej opieki.
GRAF
Posty: 298
Rejestracja: 05 cze 2008, 21:35
Lokalizacja: Kraków

14 wrz 2008, 19:58

Ben_sage pisze:S2000 ma tylko fajniejszy wygląd i silnik ale nic pozatym.

dla ciebie moze w/w to nic ale dla mnie to wszystko, pomysl jak by twoja miata jezdzila gdyby nagle dostala 130KM wiecej? ja na sama mysl mam banana na twarzy mimo ze mojej miacie brakuje troche mnie bo 100KM
Ben_sage
Posty: 249
Rejestracja: 24 cze 2007, 22:50

14 wrz 2008, 22:55

Myśle że gdyby moja miata dostala 100 koni to bym sie zabił na polskich drogach.
Wolalbym kupić auto z dachem sztywnym lub też zainstalować turbo w mx-5 i podkrecić aby osiągneła tą 15 na cwiartke.
Warto czasem spojrzeć na warunki panujace na drogach i czy faktycznie bawić sie w druciarstwo gdzie auto zostaje zepchnięte wylącznie na tor.

Odnośnie Rx-8 wypada w testach wyżej niż 350Z nissan który zdobył wiele nagród i był uważany za brata porshe... (wadą jest wymagajacy silnik lub kierowca)

O jakosci Rx-7 nie bede pisać cudów wyssanych z palca iż jest to najlepsze auto ale jeśli chcecie sie czegoś dowiedzieć to devil z mazdaspeed nią jezdził...
Ale miło wiedzieć iż prawie kazdy z forum nią jezdził i ma duzą wiedze nie tylko teoretyczna ale i praktyczną :lol:
callum
Posty: 743
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

15 wrz 2008, 13:04

whitemanik pisze:prowadziłem Astona Martina na torze :D niestety "tylko" V8, przepiękne auto, przepięknie wykonane, wspaniale brzmi, i nieźle przyspiesza, ale nie czuć w nim jakiejś brutalnej mocy, zresztą wiadomo, że nie są to najszybsze auta, za to piękne, smukłe i dostojne ;) w starszym bmw m5 o wiele bardziej czuć tą moc (chociaż jest zbliżona), ale mieć Astona w garażu.. marzenie :)


Panowie i Panie, co do wyglądu - nie ma się co kłócić, de gustibus non disputandum est. Nie można obiektywnie ocenić wyglądu auta, bo każdy ma swoje gusta. Ja uważam Astona za jeden z najpiękniejszych współczesnych samochodów (ze starych to triumph spitfire :D ), ale jeśli ktoś woli coś innego - fair enough.

Natomiast co do "dzikości" samochodów... nie zawsze przekłada się na przyśpieszenie. Np. mx-5 robi dużo hałasu i jest twardo zawieszona, ale przyspieszenie ma, jak wszyscy wiemy, takie sobie. Z drugiej strony audi a8 z mocnym silnikiem robi setkę niewiele wolniej od porsche, a na pewno jest przy tym bardziej komfortowe, ciche i cywilizowane od 911 czy od mx-5 :D więc to, ze w Astonie "nie czuć brutalnej mocy" nie świadczy o tym, że jest powolny ;) ja osobiście wolałbym Astona niż najszybsze nawet porsche, ze względu na jego styl, wykonanie i komfort. A to, że do setki przyśpiesza o sekundę dłużej... to naprawdę nie ma znacznia :)
"Race car driving is like sex: all men think they're good at it" - Jay Leno

"I love work; it fascinates me; I can sit and watch it for hours." - O. Wilde
damiano
Posty: 268
Rejestracja: 24 gru 2007, 21:20
Model: Inny
Lokalizacja: Kraków / Tarnów
Kontakt:

15 wrz 2008, 17:26

właśnie co ciekawe w m5, w środku jest stosunkowo cicho, chociaż na zewnątrz, a nawet przy lekko uchylonej szybie słychać potężny ryk ;)

Aston Martin ma klasę, ale nie jest to o tyle auto sportowe, co typowy grand tourer

edit: pomijając DBR-9 :twisted:
ODPOWIEDZ