klubowa miatka w TV

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

yanik
Posty: 1049
Rejestracja: 13 gru 2006, 19:24
Lokalizacja: Marki

06 lut 2008, 19:12

przed chwila w tvnturbo - janek ty szalencu;))) zeby tak na prostej drodze staranowac innego uzytkownika drogi?:)))
jkuzma
Posty: 65
Rejestracja: 12 paź 2006, 12:40
Lokalizacja: Warszawa/Chotomów

07 lut 2008, 8:01

Cóż, taki life. Przy okazji (półżartem, półserio) chciałem rozwiać wcześniejsze obawy Miatkowiczów odnośnie wytrzymałości naszych turladełek - u mnie kosmetyka tj. wymiana reflektora, zderzaka i błotnika (plastikowe nadkola ocalały) a przeciwnik tj. Opel Vectra Kombi - do kasacji.
A teraz bez żartów. Czasami jest tak, że nie ma mocnych. Można sobie spokojnie jechać, uwierzcie, że jechałem, jak nigdy wolno, można upewnić się co do przyczepności (próbne hamowanko 300 metrów wcześniej) a i tak na końcu się człowiek rozpierdzieli bo po pierwsze nikt nie posypał solą co by nie zamarzało ,a po drugie remot drogi był robiony dwuetapowo i w różnej technologii co ma bezpośredni wpływ na przemarzanie nawierzchni(może mniej izolacji). A co do poślizgu to pamiętajcie, że gdy jedziesz po żywym lodzie a jesteś przekonany że to asfalt (to naprawdę jest możliwe!) obok jest inny samochód a ty się właśnie zaczynasz ślizgać to - jeśli nie jesteś Bogiem - nie masz szans. Mnie i tak się udało, bo po jednym (!) obrocie wyprostowałem i zaparkowałem na poboczu.
DieSpinnePL
Posty: 1982
Rejestracja: 05 paź 2007, 18:03
Model: NA
Lokalizacja: Skawina/Kraków

07 lut 2008, 14:51

jkuzma, to pewnie w programie wypadek przypadek byłeś? A już miałem nadzieje, że jakiś zlot czy coś w tym stylu... :(
jkuzma
Posty: 65
Rejestracja: 12 paź 2006, 12:40
Lokalizacja: Warszawa/Chotomów

07 lut 2008, 15:39

Nie. W Turbokamerze. Lekko mnie sytuacja wkurzyła więc uruchomiłem znajomości i zainspirowałem temat ostatniego odcinka o zimie kontra kierowcy i zarządcy dróg. Chociaż Powiat i Gmina musieli się powić przed kamerami :twisted:
DieSpinnePL
Posty: 1982
Rejestracja: 05 paź 2007, 18:03
Model: NA
Lokalizacja: Skawina/Kraków

07 lut 2008, 16:10

jkuzma, i bardzo dobrze! Jakość dróg w naszym kraju jest fatalna od lat. Mamy XXI wiek. Najwyższy czas zacząć to zmieniać!

Gdybyśmy mieli drogi jak w np Niemczech to każdy by śmigał na 17" felgach z 40 profilem <marzyciel> :roll:
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

07 lut 2008, 16:20

DieSpinnePL, marz sobie dalej marz :razz:
leDiable
Posty: 942
Rejestracja: 29 lip 2007, 0:20
Lokalizacja: Kraków

11 lut 2008, 19:17

Nie widziałem programu ale miałem coś podobnego niedawno.

jkuzma pisze:gdy jedziesz po żywym lodzie a jesteś przekonany że to asfalt (to naprawdę jest możliwe!) obok jest inny samochód a ty się właśnie zaczynasz ślizgać to - jeśli nie jesteś Bogiem - nie masz szans.


W moim przypadku był to zakręt 90 stopni i rząd garaży blaszanych wzdłuż drogi. Prędkość patrolowa 40kmph, autko z napędem na przód 90 konne z rozkładem masy 70/30, opony zimowe. Skosiłem 2 garaże i wylądowałem połową auta spowrotem na drodze. Na szczęście tylko nadkola, drzwi i tylni zderzak do wymiany - płyta podłogowa i osie nie ruszone. W poślizg wpadłem gdy popchnęło mnie auto jadące za mną gdy hamowałem przed zakrętem (delikatnie stukneło, ryska na lakierze jest tylko) - rzuciło mi tyłem w bok i skonczyło się jak się skończyło. W sumie to nie ma się czym chwalić :lol:

Przykro mi że Ciebie to też spotkało.. i do tego miatką. Ale ważne że ty jesteś cały i mazde się poskłada :smile:
ODPOWIEDZ