Fajny prezent

Pytania do stałych bywalców TORów

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

24 maja 2020, 13:03

Hej,
Drodzy, Chrześniak mi się zestarzał. W ramach prezentu dostanie kurs na Prawo Jazdy. A że się chłopak interesuje motoryzacją, to jako aneks do prezentu chciałbym mu dołożyć bilet na event na torze. Proszę o Wasze opinie:

1. Rundka na prawym czy za kierownicą?
(Przez tego całego Covida ciężko powiedzieć, kiedy rzecz mogłaby dojść do skutku i czy pacjent będzie już miał PJ, oraz czy organizator wpuszcza świeżaków z kółko?)

2. Który tor?
(Oczywiście mamy tu pod Trójmiastem Tor Pszczółki, ale jest on mniejszy od niejednego parkingu pod marketem. Do głowy przychodzi mi Poznań lub Silesia - gdzie wg. Waszej wiedzy taka zabawa byłaby fajniejsze?)

3. Polecany dostawca takiej usługi?
(Macie doświadczenia osobiste, albo jeszcze lepiej sami ze szwagrem prowadzicie jakąś super szkółkę jazdy? A może wynajmujecie się na godziny w jakimś super aucie? A może ktoś gdzieś bawi się w stunt Miatą?)

Mam dedlajn, do czwartku :senkju:
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Mattia
Donator
Donator
Posty: 439
Rejestracja: 29 lis 2016, 21:56
Model: NA
Wersja: 1.8, daily, salon
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

24 maja 2020, 16:20

fajnie mieć takiego Ojca Chrzestnego, pomysł na prezent zacny :kciuk:
1. zdecydowanie rundka za kierownicą, a na prawym instruktor (na początku albo końcu lekcji chrześniak zresztą może się przewieźć na prawym, gdy powozić będzie instruktor); na torze będzie potrzebne prawo jazdy, nie ma znaczenia staż za kółkiem
2. wokół Trójmiasta nic nie znam, ale nie brałbym początkującego na duże tory, jak Silesia czy Poznań; zabrałbym go na mały kręty tor techniczny, gdzie się mocno nie napędzi (Tor Łódź jest idealny)
3. sprawdź, czy wokół Pszczółek nie urzędują jacyś instruktorzy wyścigowi; ewentualnie wciel się w rolę Instruktora samemu, tudzież obstaluj lokalnego ściganta z MC :)
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

24 maja 2020, 18:37

Ale czy czasem rundka w jakimś Lambo po małym ciasnym torze nie będzie świętokradztwem?
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

24 maja 2020, 18:47

A nie myślałeś nad zabraniem chłopaka na jedną rundę MC?
Tam masz mnóstwo fajnych fur - od oklatkowanych skorupek, po wymuskane NA.
Na prawy prawie każdy chętnie weźmie, może Lifta jakiegoś znajdziecie ... i towarzystwo fajne.
Problematyczne jest tylko to, że to taki mocno angażujący prezent - ja tam wolę kupić i mieć z głowy, ale słyszałem, że są ludzie na tym świecie, co lubią ze swoją rodziną spędzać czas :)
Obrazek
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

24 maja 2020, 19:03

Nom, ja wiem, trochę wstyd, ale sam jeszcze w MC nie startowałem :oops: :roll:
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

24 maja 2020, 19:11

Eeee tam wstyd. Po prostu jeszcze nie było okazji.

Zastanawiam się też nad DriveArtem - ludzie, którzy wiele lat latali z zawodnikami na MmC jako instruktorzy - ale nigdy nie byłem na ich szkoleniu lub track day'u - tu musiałby się ktoś inny wypowiedzieć, ale jeżeli chodzi o ekipę, to jest bardzo zacna.
Obrazek
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

24 maja 2020, 19:17

Tia, p. Krzysztof i jego bezcenne komentarze na płycie poślizgowej. Fajnie, ale Ułęż daleko. No i tor z niego to jest... Em, mało reprezentacyjny.
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

25 maja 2020, 9:00

Musisz też rozważyć co właściwie chcesz osiągnąć. Bo z jednej strony, młodzież zwykle jest najarana na jakieś strasznie wypasione auta, więc chciałoby się wykupić jakieś "Ferrari na torze", ale z drugiej:
1) Dostawcy tych usług boją się o te samochody (i nic dziwnego), więc często jazda, nawet po torze, takimi brykami ogranicza się do turlania się niewiele szybciej niż w korku.
2) Paradoksalnie, zbyt mocny samochód na małym i krętym torze nie pokazuje swoich pełnych możliwości (na Modlinie w sumie lepiej niż M4 jechało mi się Boxsterem, który miał raptem połowę mocy BMW).
3) I oczywiście "it's better to drive slow car fast then drive fast car slow". Ale do tego być może trzeba dorosnąć.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

25 maja 2020, 9:11

Mam zbieżne poglądy ws. mocy, toru i zabawy.
Mam też podejrzenie, że młody, jednak wolałby to Ferrari właśnie.
Liczę, że urodzi się złoty środek (osobiście za najlepiej wydane $ uznałbym np. dwugodzinny kurs w miśku czy imprezie, albo e46; nie wygląda dobrze na zdjęciach, ale się najeździsz, a wozy łatwe w ogarnięciu dla początkujących).
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2166
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

25 maja 2020, 19:20

Proponuje przeczytaj dokładnie umowę w punkcie odpowiedzialność za szkody a potem zdecyduj czy chcesz młodemu zrobić taki prezent.

Widzialem jak takie Ferrari na torze skutecznie poległo i uwierz mi, nie chciałbyś byc podpisany na umowie wtedy...
Pozdrawiam, Danillo
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

26 maja 2020, 15:53

Wziąwszy pod uwagę powyższe rady, stanęło na całodniowym szkoleniu bezpiecznej jazdy w Subaru BRZ.
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

27 maja 2020, 20:42

No i super wyjście. Pojeździ fajnym samochodem i dużo się nauczy. Na początek po zrobieniu prawka to nawet jazda czymkolwiek daje frajdę :)
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
ODPOWIEDZ