Prostownik

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

rybus
Posty: 15
Rejestracja: 17 cze 2017, 13:52
Model: NB
Wersja: Cabrio Roadster
Lokalizacja: Warszawa

22 kwie 2018, 10:14

Trochę głupio mi jest pożyczać cały czas prostownik, zastanawiam się w związku z tym, nad zakupem swojego, na własność. Najlepiej jakiś dobry, procesorowy, ale budżetowy. Możecie polecić mi coś w tym zakresie?
Awatar użytkownika
ace
Donator
Donator
Posty: 563
Rejestracja: 03 kwie 2017, 22:35
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Wrocław

22 kwie 2018, 10:17

Przy okazji, czy akumulatory żelowe mają jakieś specjalne wymagania dot prostownika? Też chcę coś kupić.
NBFL 1.8 - Blues Beatdown | NC SPEC - Rocambolesco
Tyś tyś?
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

22 kwie 2018, 10:29

Żelowy/agm potrzebuje innego ładowania.Musisz mieć albo ładowarkę przystosowaną do żelowych akumulatorów albo taką z manualną regulacją
Awatar użytkownika
meewosh
Posty: 1139
Rejestracja: 16 cze 2015, 20:52
Model: NA
Wersja: 1.8 '94
Lokalizacja: Ogrodzieniec

22 kwie 2018, 10:45

Ja mam taki, może mało kompaktowy ale ładuje wszystko, sam zbija prąd ładowania z wyjściowego (2/6/10/15A) i automatycznie wyłącza.
Kiedyś miałem jakieś mini badziewie z biedry i do zwykłych dawało rade, ale nie pamiętam czy nadawał się do agm/gel.
Najlepsze eko/jakość są chyba ładowarki C-Tek. ObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Było sobie NB ... viewtopic.php?f=22&t=17700&hilit=meewosh

Jest sobie NA ... viewtopic.php?f=22&t=25585&p=450826&hilit=meewosh#p450826
Awatar użytkownika
Lsith
Donator
Donator
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2015, 16:38
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Olsztyn

22 kwie 2018, 11:28

Również polecam Ctek. Mam model mxs5 ( prawie dedykowany :D ) i spisuje się rewelacyjne a mam go od 4 lat. Cena w promocji od ok 200zl ale jakość i komfort pozostawienia podpiętego akumulatora przez dłuższy czas NIEZASTĄPIONA
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

22 kwie 2018, 11:44

Ja mam taki: https://goo.gl/images/KwD2dt
Automatyczny z funkcją rozruchu. Ładuje normalne,agm i żelowe. Jedyny mankament jest taki że jak napięcie spadnie poniżej 6-7 voltów to myśli że podpięty jest sprawny akumulator motocyklowy i nie chce ładować.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

24 kwie 2018, 8:37

rybus pisze:NO właśnie zastanawiałem się nad CETEKiem, ale z drugiej strony trochę zaporowy jest koszt. Zastanawiam się nad tymi prostownikami z Lidla, one wprawdze nie są w ofercie regularnej, ale czasami rzucane są na sklep. Zwłaszcza w okresie przedzimowym.
Myślałem też aby pójść w kierunku czegoś takiego: https://kraftdele.info/prostowniki/537- ... d1908.html
będący w stanie obsłużyć aku o pojemności 90 - 250Ah. Rzucicie okiem na specyfikację?

dużo nie jest napisane. nie podają czy ma zabezpieczenie przed niewłaściwym podłączeniem i czy sam redukuje prąd ładowania. no i AGM tym nie naładujesz.
Taki prostownik z lidla który ja mam jest dostepny u innych dystrybutorów tylko z inną nalepką. np tutaj:
http://www.silverlinetools.com/pl-PL/Pr ... ame=549095 podejrzewam że jak poszukasz to znajdziesz innych też ;)
ree
Posty: 2576
Rejestracja: 05 paź 2009, 22:51
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

25 kwie 2018, 7:34

rybus pisze:NO właśnie zastanawiałem się nad CETEKiem, ale z drugiej strony trochę zaporowy jest koszt. Zastanawiam się nad tymi prostownikami z Lidla, one wprawdze nie są w ofercie regularnej, ale czasami rzucane są na sklep. Zwłaszcza w okresie przedzimowym.
Myślałem też aby pójść w kierunku czegoś takiego: https://kraftdele.info/prostowniki/537- ... d1908.html
będący w stanie obsłużyć aku o pojemności 90 - 250Ah. Rzucicie okiem na specyfikację?
Ja ma długo już taki mały procesorowy z Lidla. Jest bdb, wady ma trzy, trzeba kombinować z Aku rozładowanym do zera, mały amperaz (długo ładuje - ja mam 1A, teraz widziałem że mają 4A w ofercie), po zaniku zasilania się wyłącza zamiast wrócić automatycznie do ladowania. Poza tym super, pełny automat, podtrzymanie itd.
ODPOWIEDZ