Warszawa lotnisko i wypożyczenie samochodu

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ozon
Posty: 38
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:12
Model: NC
Lokalizacja: Wa-wa

25 lip 2017, 10:21

Jak to jest z tą procedurą wypożyczenia samochodu w Warszawie na lotnisku. Brat przylatuje i na tydzień i chciałby mieć możliwość swobodnego podróżowania. Podobno są jakieś limity kilometrów, kwestie związane z ubezpieczeniem i innymi tego typu sprawami. Jestem zielony a obiecałem że się zorientuje. Ktoś już to może przerabiał?
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

25 lip 2017, 11:07

Dokładne warunki zależą od wypożyczalni, ale:
1. Zwykle jest tak, że jest albo oferta tańsza z limitem kilometrów i droższa bez limitu, albo po prostu w ramach oferty jest limit, a za "nadkilometraż" płaci się dodatkowo.
2. Ubezpieczenie "standardowe" jest z udziałem własnym. Można dokupić rozszerzone ubezpieczenie bez udziału własnego.
3. Dodatkowy kierowca kosztuje.
4. Najmniej problemów jest przy płatności kartą kredytową. W pozostałych przypadkach zwykle chcą kaucję.
5. Różnice cenowe potrafią być spore. Warto się rozejrzeć za jakąś mniejszą wypożyczalnią i zarezerwować auto, po które się np. spokojnie dojedzie taksówką z lotniska.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
mike
Donator
Donator
Posty: 501
Rejestracja: 20 wrz 2016, 9:41
Model: NC
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Katowice

25 lip 2017, 20:45

Rozsądną wypożyczalnią jest Express - polska firma, działa w całym kraju. Kiedyś w niej pracowałem. Oferta jest OK (pewnie znajdziesz gdzieś ciut taniej) - ale nie masz limitu kilometrów.
ODPOWIEDZ