Jaki laptop do FSX

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

12 lut 2015, 8:30

Może ktoś z Was ma doświadczenia z Microsoft Flight Simulatorem X i może polecić sensowną (cena-jakość) konfigurację laptopa, żeby z jakimiś sensownymi detalami i fps ta gra na nim latała? Gram w to nieco na dosyć starym desktopie i jakoś sobie radzi, ale przy bardzo małej ilości detali. Myślę od jakiegoś czasu o zakupie lapka zamiast tego wielkiego pudła i chciałbym, żeby FSX jakoś tam hulał.

W sieci czytam, że procesor i5, a najlepiej i7 i minimum 8GB RAM (więcej lepiej), ale wszystko w kontekście desktopów, w których można wsadzić mocniejszy wiatrak i podkręcić procka. Karta graficzna w przypadku tej gry odgrywa drugo- albo i trzecioplanową rolę, natomiast podobno dobrze jej robi dysk SSD (tu się nie upieram).

Chciałbym natomiast poznać zdanie kogoś, kto w praktyce sprawdził jak się lata na dobrym laptopie? ;) Anyone?
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2655
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

12 lut 2015, 9:17

Nie jestem znawca komputerów ale sporo ludzi z pewnej branży katuje to na Asus Lamborghini VX7. Nie wiem co jest następca tego modelu, ale twierdzą, że to daje radę. Choć sam uwazam, że cenowo lekko wymyka się z granic rozsądku.... Choć wiem rownież, że dla pewnych osób granice sa albo znacznie szersze lub ich nawet często brak.... Sam osobiście bawiłem sie tym na HP z 2008 roku dość wysoki model (ceny nie wymienię by ktoś mnie śmiechem nie zabił jak mozna dac tyle kasy za HP :ryjezesmiechu: ) ale to własnie jest brak znajomosci tematu jaki laptop.... I nie grałem na max szczegółach ale podłączony do projektora na ówczesne czasy mnie satysfakcjonował.....pozdrawiam
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

12 lut 2015, 10:05

W FSX nie grałem, więc nie odniosę się do tego bezpośrednio, ale dużo taniej i łatwiej będzie Ci skompletować stacjonarkę z parametrami Asusa, o którym wspomniał Peecer. Wtedy można też ryzykować z tańszymi bebechami, używkami i podkręcaniem. Jak coś padnie, to wymienisz, bo tanio. W przypadku laptopa zwykle trudno zmienić procka, albo kartę grafiki. Stacjonarnego łatwiej też schłodzić i w przyszłości upgrade'ować.

Laptopy to raczej opcja biurowa. Do gier są cholernie drogie. Ale żeby nie było - sam gram na swoim. Tyle, że dość szybko się pod tym względem zestarzał. Po roku już mogłem zapomnieć o nowych symulatorach (u mnie to akurat są samochodówki), a jak znudził mi się rFactor i LFS, musiałem się przerzucić na GT6 pod PlayStation. Tak więc, drugi raz już chyba tego błędu nie popełnię. Jeśli będę coś kupował do grania/symulacji, to na pewno będzie to desktop.
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

12 lut 2015, 10:15

nickesh pisze:Laptopy to raczej opcja biurowa. Do gier są cholernie drogie. Ale żeby nie było - sam gram na swoim. Tyle, że dość szybko się pod tym względem zestarzał. Po roku już mogłem zapomnieć o nowych symulatorach (u mnie to akurat są samochodówki), a jak znudził mi się rFactor i LFS, musiałem się przerzucić na GT6 pod PlayStation. Tak więc, drugi raz już chyba tego błędu nie popełnię. Jeśli będę coś kupował do grania/symulacji, to na pewno będzie to desktop.


ja się z tym wszystkim zgadzam i sam jestem zwolennikiem budowania desktopów pod gry, ale to ma być kompromis (zgniły jak zawsze), stąd pytanie. marzy mi się porządny desktop, 6 monitorów i pełen osprzęt lotniczy (na emeryturę sprawię sobie coś takiego), ale póki co - ponieważ generalnie desktop nie jest mi potrzebny, natomiast w ogóle dobrze czasem skorzystać z peceta, bo tablet nie zawsze daje radę - to chcę coś praktycznego, co jednak uciągnęłoby FSXa na większej ilości detali (a nie tylko tak, że samolot jest na high, a cała reszta na low, bo inaczej to raczej oglądanie zdjęć, a nie płynna gra ;) )

a to lambo wycenili na 8k, spodziewałem się więcej, choć sam nie wydałbym tyle na lapka ;)
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Awatar użytkownika
Benoos
Donator
Donator
Posty: 351
Rejestracja: 10 lip 2014, 21:01
Lokalizacja: ~Rybnik

12 lut 2015, 10:52

Może coś takiego w okolicach 4k?

http://allegro.pl/laptop-asus-gamer-i7- ... 16300.html

Skoro bardziej niż topowa grafika FSX'owi potrzebne jest dobre CPU i pamięć..
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

12 lut 2015, 10:57

W tej sytuacji, im taniej, tym laptop będzie większy gabarytowo ("kloc"), ale rozumiem, że to jest u Ciebie akceptowalne. Kiedyś zastanawiałem się nad zakupem stacji roboczej DELL-a. Takie: DELL m4600. Słyszałem o nim bardzo dużo dobrych opinii. Konfiguracje są różne. Mnie interesowała opcja z dwugigową nVidią Quadro 1000M i właśnie Intelem i7.

Wziąłbym pod uwagę możliwą ewolucję FSX-a, jak i pojawienie się innych symulatorów. Prawdopodobnie "lepsza" karta graficzna i tak Ci się niedługo przyda. W m4600 są dwie. Poza tym, nVidia ma jakieś bajery z rozdzielaniem zadań między CPU i GPU. Ale to musiałbyś już głębiej poszukać, bo szczegółów nie badałem.

Płaskie ultrabooki chyba z definicji bym odrzucił. No chyba, że masz odpowiednio wysoki fundusz na to.
Awatar użytkownika
Benoos
Donator
Donator
Posty: 351
Rejestracja: 10 lip 2014, 21:01
Lokalizacja: ~Rybnik

12 lut 2015, 13:03

Z tym, że NV Quadro 1000m w grach spisuje się jak Cadillac DeVille na Nürburgring-u :) Oczywiście co innego w 3dSM ;)
Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 743
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

12 lut 2015, 13:07

Disclaimer: nie grałem w FSX i nie znam jego wymagań, ale słyszałem, że potrafi być zasobożerny.

Znam kilka osób, które grały na naszych służbowych Latitude, o których powiedzieć że są niewydajne, to eufemizm, więc się da, choć pewnie to była jakaś stara wersja i pewnie na zarżniętych detalach.

Ale, ja nie o tym chciałem napisać, a Ty pytałeś jak to zrobić sensownie.

Im wydajniejszy komputer, tym więcej zużywa prądu, który w 99,9(9)% jest zamieniany na ciepło. Laptop który ma i7 i dedykowaną grafikę używane na 100% będzie miał dodatkowy atut w symulatorze w postaci wiatraka dzwiękiem przypominającego startującego 747. Będzie to też miało odzwierciedlenie w zużyciu baterii. Albo
- dostajeszs ogromy laptop z toną baterii i dużą ilością miejsca na chłodzenie, tak jak wszelkie alienware'y i im podobne wynalazki
- Albo wynalazki w stylu macbook pro, który po położeniu na kolanach przypomni Ci, jak się czułeś kiedy zasnąłeś na plaży nad morzem śródziemnym bez kremu filtrującego UV (żart ze sporym ziarnem prawdy)

Laptop mający wydajność desktopa będzie x razy droższy. Do tego i tak będzie to pewien kompromis.

Zakładając, że rzeczywiście ten laptop przydaje Ci się od czasu do czasu, zaryzykuję zajęcie pozycji podobnej, jak nickesh w czateryi mmc ;) Upgrejduj desktopa i kup małego laptopa. Na desktopie pograsz tak jak chcesz, a jak będziesz chciał go zabrać na tor... erm, w teren, to weź laptopa, na którym pograsz na mniejszych detalach. Synchronizujesz pliki (i save'y) do prywatnej bądź publicznej chmury i voila. Za cenę Alienware'a czy komputerowego lambo od asusa, dostajesz 2 wyspecjalizowane rozwiązania, oba świetne w tym, do czego są przystosowane.

Możesz zrobić 2 w jednym. Gamingowy laptop będzie ciężki, będzie się grzał i będzie drogi. Za jego cenę upgrejdujesz desktopa, kupisz fajny monitor (polecam aktualne 27" z rozdzielczością 2560x1440), czy 2-3 monitory full hd za bezcen (z pivotem zrobią cuda). Do tego kup jakąś w miarę tanią yogę z i5 i 8GB ramu, czy innego sensownego w miarę taniego ultrabooka. 2k na upgrade desktopa, 3k na laptopa, jeśli porównujemy się do 8k za lambo, to zostaje Ci jeszcze 3k na monitor(y). Jeśli nie chcesz wydawać 8k, to masz z czego rezygnować.

SSD koniecznie w każdym przypadku. Jeśli budżet się nie dopnie na wymaganą dużą pojemność, możesz pomyśleć w laptopie o SSHD. To nie pomoże fligh simulatorowi, za to windows i najczęściej używane aplikacje będą chodzić prawie tak szybko, jak w wypadku ssd.

Dla mnie duże i wydajne, bądź gamingowe laptopy są niszą rynku dla ludzi pracujących z dala od domu. Jeśli spędzasz 30 tygodni w roku w hotelach, to ten zgniły kompromis ma sens. Albo jesteś architektem / grafikiem / programistą z 30 testowymi VM'kami, który pracuje u klienta.
danmad
Posty: 25
Rejestracja: 31 sty 2015, 19:53
Model: NA
Wersja: 1.6 Limited

12 lut 2015, 13:12

Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

12 lut 2015, 13:16

Benoos pisze:Z tym, że NV Quadro 1000m w grach spisuje się jak Cadillac DeVille na Nürburgring-u :) Oczywiście co innego w 3dSM ;)
No właśnie jestem ciekaw ile w tym prawdy i jak to się sprawuje w praktyce. Inna kwestia to to, że do symulatorów będzie chyba dobre, nie? Nie wiem, co z tym procesorem fizycznym, ale myślę, że warto to sprawdzić. I muszę się poprawić: jak rozważałem zakup tego DELL-a, to chodziło mi o Quadro 2000M, które w benchmarkach raczej nie odbiega za bardzo np. od GTX 460M z tego Asusa Lambo.

Kurde, robiłem risercz rok temu i wtedy te lapki chodziły po 4500zł. Dwa lata temu po 6000 - 8000 :shock:

A teraz za 2300 to znów się nad tym zastanowię :>
gzy
Posty: 727
Rejestracja: 03 paź 2012, 10:27
Model: NA
Wersja: 1.8t
Lokalizacja: wwa

12 lut 2015, 13:39

Rozmawiałem o tym ostatnio z nickeshem i dołączam się do tego co powiedział: do gier albo jakichś bardziej intensywnych zastosowań lepsza puszka. Nawet jeśli znajdziesz laptopa o wysokiej wydajności to będzie ciężki, będzie się strasznie grzał i będzie bardzo głośny. Puszkę o takich samych parametrach kupisz za połowę ceny (albo za te same pieniądze lepszą), będzie cicho, a dodatkowo za rok, dokupisz drugą roczną kartę graficzną, wepniesz w sli i będziesz miał po kosztach upgrade.
gzy
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

12 lut 2015, 15:15

dzięki za wszelkie odpowiedzi, wątek się pięknie rozwinął ;)

Wziąłbym pod uwagę możliwą ewolucję FSX-a, jak i pojawienie się innych symulatorów. Prawdopodobnie "lepsza" karta graficzna i tak Ci się niedługo przyda. W m4600 są dwie. Poza tym, nVidia ma jakieś bajery z rozdzielaniem zadań między CPU i GPU. Ale to musiałbyś już głębiej poszukać, bo szczegółów nie badałem.


FSX to ciekawa rzecz, wydany w 2006, nic nie słychać o nowej wersji, nikt nie próbuje zrobić konkurencyjnego produktu, piszą, że ma wyjść (czy wyszedł już) na Steamie z jakimiś poprawkami pod win 8.1, ale to wszystko. Na inne poważne symulatory nie ma co liczyć. Karta graficzna nie ma znaczenia, choć oczywiście pewnie moje dziewcze będzie chciało łoić w Wiedźmina czy inne coś co potrzebuje grafy, więc nie mogę zupełnie pomijać tego wątku

Jeśli laptop do symulatorów/gier to w grę wchodzi przede wszystkim Alienware firmy Dell. Koszty dość wysokie, ale nie będziesz się musiał martwić, że za rok będzie czekać Cię zmiana komputera.


o alienware właśnie dziś się dowiedziałem, będę zgłębiał temat

Laptop mający wydajność desktopa będzie x razy droższy. Do tego i tak będzie to pewien kompromis.

[...] do gier albo jakichś bardziej intensywnych zastosowań lepsza puszka


:diablo: ja to kurde wiem, no! ;)

składanie kompa to spora frajda, takie rozwiązanie jest bardziej efektywne, tańsze i w ogóle cool (ta radocha przy wyborze obudowy ;) ) ale ma tę wadę, że zajmuje miejsce i nie mogę go wziąć do drugiego pokoju przed telewizor do posiedzenia na kanapie, ale oczywiście cały czas rozważam rozwiązanie z wymianą pudła na nowe ;)

budżet to max 4k, może z małym hakiem - nie chcę wydawać więcej, bo nie mam znowu tak dużo czasu, żeby grać, a w domu kurzy się jeszcze xbox z dwiema Forzami na pokładzie i z perspektywą MKX, które wychodzi w kwietniu ;)
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Tan
Posty: 323
Rejestracja: 16 cze 2014, 18:44
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: Warszawa

12 lut 2015, 15:25

Kumpel taki sprzedaje, kupiony w maju 2013 za jakieś kosmiczne pieniądze, teraz chyba 4,5k za niego chce,
http://www.msi.com/product/nb/GT70_0NE. ... cification - jest w Warszawie do obmacania (laptop, kumpel nie bardzo) Nie wiem, jak się specyfikacja ma względem ceny dzisiaj? Może koledzy ocenią, czy warto.
Ah, co do specyfikacji - ma 24GB ramu i dyski 128GB Samsung SSD 840 PRO Series + 750 HDD;
Benchmarki: http://www.3dmark.com/sd/2731530
http://www.3dmark.com/fs/3853119
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

12 lut 2015, 15:43

No, to masz zwycięzcę, artur ;]

P.S. Też muszę się za czymś rozejrzeć do tego Wiedźmina ;D
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

12 lut 2015, 15:55

nickesh pisze:No, to masz zwycięzcę, artur ;]

niby tak, ale przez Was zacząłem myśleć znowu o pudle ;) za niecałe 5k wychodzi zestaw z monitorem 24 cale, 32GB RAM, dyskami SSD 64GB i talerzowym 1TB i jakimś dżiforsem 740 2GB (tu musiałbym jeszcze pomyśleć, bo w ogóle nie ogarniam rynku kart) - kuszące, a to konfiguracja z komputronika, więc z drogiego sklepu

inna sprawa, że w ogóle nie ogarniam tego rozrzutu cen w procesorach i płytach głównych - czemu różnice w cenie procka (mowa tylko o rodzinie i7) sięgają 3k jak nie lepiej, mimo że taktowanie i liczba wątków podobna? z płytami głównymi podobnie...

druga sprawa, czy na takich zestawach warto instalować xp (bardzo lubię ten system)? czy to bez sensu i jednak powinien być win7 (pytanie tyczy się też laptopa), bo na pewno 8 chciałbym uniknąć
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Awatar użytkownika
Kamien
Donator
Donator
Posty: 969
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:09
Model: ND
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Poznań

12 lut 2015, 17:48

Jak już ogarniesz sprzęt to polecam to grania freetrack ( wersja darmowa ale ponoć trochę gorzej działa) albo trackir :mrgreen:

gzy
Posty: 727
Rejestracja: 03 paź 2012, 10:27
Model: NA
Wersja: 1.8t
Lokalizacja: wwa

12 lut 2015, 18:28

artur pisze:niby tak, ale przez Was zacząłem myśleć znowu o pudle ;) za niecałe 5k


mam to samo, jak zaczynam myśleć o nowej puszce to wybieram wszystko najdroższe a potem stwierdzam że nie kupuję bo 5 tysięcy : )

artur pisze:32GB RAM, dyskami SSD 64GB i talerzowym 1TB i jakimś dżiforsem 740 2GB (tu musiałbym jeszcze pomyśleć, bo w ogóle nie ogarniam rynku kart) - kuszące, a to konfiguracja z komputronika, więc z drogiego sklepu

patrzyłeś ile kosztują lapki z 32gb ramu, gforcem i ssd + 1tb? : )
gzy
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

13 lut 2015, 6:52

Jak już ogarniesz sprzęt to polecam to grania freetrack ( wersja darmowa ale ponoć trochę gorzej działa) albo trackir :mrgreen:

no :D to chyba nawet lepsze niż cała ściana monitorów ;)

mam to samo, jak zaczynam myśleć o nowej puszce to wybieram wszystko najdroższe a potem stwierdzam że nie kupuję bo 5 tysięcy : )

jakbym wybrał wszystko co najlepsze to wyszłoby 10k ;)

patrzyłeś ile kosztują lapki z 32gb ramu, gforcem i ssd + 1tb? : )

si, jest taki alienware za 20k :winner:
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Awatar użytkownika
Rafa
Donator
Donator
Posty: 2320
Rejestracja: 13 cze 2013, 10:49
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

13 lut 2015, 10:34

Ja osobiście jestem fanem marki Clevo.
Zależy, czy szukasz używki, czy nowego.
Ja mam obecnie lapka z i7, 16GB RAM (więcej i tak nie ma sensu), 128GB SSD, 680m i wszystko śmiga jak należy.
Jak grafika, to w używkach, minimum 680m/780m, a jak nowe to zaczynaj od 860m.
Co do systemu XP nie będzie obsługiwał wielu nowych technologii.

Poszukaj tutaj:
http://nhl.pl/ pomogą Ci lepiej niż my tujaj ;)

Pozdr
Rafa
:jupi: :bicz:
matpilch pisze:(...)pamiętaj, że dla mas liczy się moment, bo przecież powyżej 3500rpm silniki wybuchają.

Madzia 1.6 06.13-05.14
Biała Perła-Miti Stens 1.8 12.13-06.16
Bokken 1.8 Anni 09.16-12.16
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

13 lut 2015, 10:43

artur pisze:niby tak, ale przez Was zacząłem myśleć znowu o pudle ;) za niecałe 5k
Serio polecam Ci złożyć to samo z używek. Będzie o połowę taniej, albo nawet mniej. Jak coś Cie nie spasuje, nie będzie Ci żal wymienić np. karty, czy procka na inny "bo tyle kosztował". Będziesz mógł pokombinować i z czasem dostosować sprzęt do konkretnych potrzeb. A jeśli chodzi "zajmowanie miejsca", to też są na to różnorakie patenty. Mini towery, albo pudła, które wchodzą pod monitorem. Ostatecznie coś w stylu iMaca, czyli komputer w monitorze (choć pod gamingowy setup mogą być za ciasne).
Kamien pisze:Jak już ogarniesz sprzęt to polecam to grania freetrack ( wersja darmowa ale ponoć trochę gorzej działa) albo trackir :mrgreen:
Kumpel zrobił to u mnie z czapki z daszkiem, trzech drutów i kamerki od Kineckta, podłączonych do PC-ta z "Project Cars". No nie wyglądało to pro, ale funkcjonowało świetnie :) Do pełni szczęścia brakowało oczywiście Oculusa, ale już sam dźwięk 3D dodałby chyba równie wielką dawkę realizmu. Np. nakładka do słuchawek "Rondo Motion" :)

Awatar użytkownika
Rafa
Donator
Donator
Posty: 2320
Rejestracja: 13 cze 2013, 10:49
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

13 lut 2015, 12:24

nickesh pisze:Jak coś Cie nie spasuje, nie będzie Ci żal wymienić np. karty, czy procka na inny "bo tyle kosztował". Będziesz mógł pokombinować i z czasem dostosować sprzęt do konkretnych potrzeb.

Kupujesz kadłubek Clevo i masz to samo ;)
http://www.bluemobility.pl/
http://allegro.pl/laptopy-pozostale-4181?order=pd&string=clevo&search_scope=category-491&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-2-e-0113

Pozdr
Rafa
:jupi: :bicz:
matpilch pisze:(...)pamiętaj, że dla mas liczy się moment, bo przecież powyżej 3500rpm silniki wybuchają.

Madzia 1.6 06.13-05.14
Biała Perła-Miti Stens 1.8 12.13-06.16
Bokken 1.8 Anni 09.16-12.16
Venom666
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2015, 20:11
Model: Inny

26 lut 2015, 20:19

Laptop pod gry, jakiekolwiek jest bez sensu. Albo konsola albo składasz PC. Organizowanie sobie lapka pod gaming jest jak tuningowanie roweru trekkingowego pod kątem downhillu. Bez sensu.
Awatar użytkownika
Rafa
Donator
Donator
Posty: 2320
Rejestracja: 13 cze 2013, 10:49
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

26 lut 2015, 20:26

Haha...tak było 10 lat temu. Alienware,czy dobre Clevo daje radę i jest porównywalne do stacjonarki.

Pozdr
Rafa
:jupi: :bicz:
matpilch pisze:(...)pamiętaj, że dla mas liczy się moment, bo przecież powyżej 3500rpm silniki wybuchają.

Madzia 1.6 06.13-05.14
Biała Perła-Miti Stens 1.8 12.13-06.16
Bokken 1.8 Anni 09.16-12.16
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

27 lut 2015, 9:35

Miałem okazję przetestować FSXa na lapku z i7 (jakimś przeciętnym i na pewno nie pozwalającym na overclocking), 8GB RAM i jakimś GTXem, ale też ze średniej półki - działało to bardzo zgrabnie na dużej ilości detali (choć nie max) i z zupełnie przyzwoitym FPS - innymi słowy, dało się już bardzo fajnie grać

martwi mnie tylko jedna rzecz (poruszana gdzieś powyżej) - podatność lapa na modyfikacje/naprawy. o ile zakładam, że grając głównie w FSX (od innych gier mam w sumie xboxa) nie będę potrzebował go modernizować to trochę boję się usterek pogwarancyjnych. ludzie piszą, że od wysokiej temperatury CPU i GPU wypalają się luty i po 2-3 latach sprzęt pada i nie za bardzo jest sens (finansowo) zabierać się za naprawę
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
wojteks
Posty: 969
Rejestracja: 05 maja 2012, 19:54
Model: NA
Lokalizacja: Podkarpackie

27 lut 2015, 10:41

artur pisze:i po 2-3 latach sprzęt pada

Jak długo chciałbyś takiego laptopa używać, współczesnemu laptopowi 3 lata eksploatacji wystarczy, moim zdaniem takie należy przyjąć założenie. Chyba że stoi na biurku i robi za stacjonarny to dłużej przetrwa.
Awatar użytkownika
Rafa
Donator
Donator
Posty: 2320
Rejestracja: 13 cze 2013, 10:49
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

27 lut 2015, 11:33

Ja mam 4 lata i nic nie pada ;)
Wymieniam właśnie grafikę na mocniejszą i może procek. Ja akurat mam taki lapek, że wszystko można wymienić.
Jak kupisz ASUS/Acer/Sony/Lenovo i o zgrozoooo HP(najbardziej awaryjne g jakie może być) to nie wymienisz grafiki, nikt nie bawi się w modzenie, upgrejdy i po 3 latach sprzedajesz i kupujesz nowy.
Dlatego polecam kadłubki i Alianware.

Pozdr
Rafa
:jupi: :bicz:
matpilch pisze:(...)pamiętaj, że dla mas liczy się moment, bo przecież powyżej 3500rpm silniki wybuchają.

Madzia 1.6 06.13-05.14
Biała Perła-Miti Stens 1.8 12.13-06.16
Bokken 1.8 Anni 09.16-12.16
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

27 lut 2015, 11:57

wojteks pisze:Jak długo chciałbyś takiego laptopa używać, współczesnemu laptopowi 3 lata eksploatacji wystarczy, moim zdaniem takie należy przyjąć założenie. Chyba że stoi na biurku i robi za stacjonarny to dłużej przetrwa.

ja może dziwny jestem, ale (pomijając telefony komórkowe) oczekuję, że sprzęt będzie służył długo i dlatego mam mentalne opory przed kupowaniem czegoś co jest "obliczone" na dwa lata :)
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
ODPOWIEDZ