Forumowi fotografowie :)

Czyli pomysł na wzajemną foto-pomoc :)

Forum przeznaczone do umieszczania multimediów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gecko
Donator
Donator
Posty: 145
Rejestracja: 23 wrz 2011, 0:00
Model: NB
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

19 gru 2011, 15:09

Witajcie, przeglądając forum zauważyłem, że poziom zdjęć prezentowanych w tematach o waszych samochodach jest różny, od typowo amatorskiego, po naprawdę fajne fotki. Przeglądając dzisiaj temat grzesia, o jego NA, przyszło mi do głowy, że może są na forum osoby, takie jak ja, które mają pewną wiedzę, sprzęt i umiejętności by robić zdjęcia lepsze niż przeciętne. Postanowiłem założyć temat w którym takie osoby mogłyby zaproponować swoją pomoc w postaci przeprowadzenia ewentualnych sesji dla zainteresowanych klubowiczów. Nie każdy ma warunki czy zdolności do fajnego obfotografowania swojego auta, bądź też nie zna nikogo kto by się fotografią zajmował, za to jego motoryzacyjny projekt jest super.

Ja akurat Miaty nie mam, pewnie jeszcze dłuższy czas mieć nie będą z powodów stricte finansowych, ale śledzę forum i przy okazji od dobrych kilku lat zajmuję się fotografią. Nie jestem zawodowcem i nie zarabiam na tym, ale choć to zabrzmi nieskromnie, umiem robić zdjęcia :wink: Mieszkam akurat w mieście (Szczecin), gdzie nie ma zatrzęsienia MX-5, ale może ktoś będzie tu gościnnie, albo gdzieś w okolicy i można by się na sesję umówić.

Na forum są pewnie osoby (a może nie ma i ten temat jest bez sensu :lol: ) zajmujące się fotografią z innych miast w Polsce, jeśli jesteście chętni by robić zdjęcia innym to możecie się w tym temacie śmiało wypowiadać. A może są też tacy, którzy mają znajomych chętnych do focenia Miatek.

Jeśli okaże się, że pomysł nie jest najlepszy i temat będzie świecił pustkami to proszę o skasowanie go za jakiś czas, choć mam nadzieję, że będzie inaczej.

grzes pisze:Panowie.. musimy robić wszystko żeby właśnie takie wrażenie robiły nasze auta w sieci "jak nie z polski", bo jest masa naprawdę masa godnych projektów w naszym kraju i w naszym klubie które te doskonale "odfocone" fury z sieci gniecie zupełnie, tylko "prezentacji" brakuje. Pozdrawiam wszystkich zmotywowanych do wykorzystania ostatnich dni jesieni na sesje foto..


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2017
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

19 gru 2011, 15:25

Fajna propozycja :smile: Jak będziesz kiedyś w Warszawie, to się odezwij :wink:
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
Awatar użytkownika
grzes
Posty: 3651
Rejestracja: 31 sty 2010, 10:00
Model: NA
Wersja: 93' LE
Lokalizacja: Ruda Śl.
Kontakt:

19 gru 2011, 15:34

świetny pomysł!
NA BRG 95'/ NA 93’/ 95' 1.8T/ Rx8 HP/ NC 1.8+/ Rx8 HP/NB Mazdaspeed 300+/ Rx8 40th /ND SkyFreedom / Rx8 R3/ ND Sky RF AT+
90’ Cosmo 20B/ 93' NA/ 80' RX7 FB/ 77'RX4/ 19' 6 GJ/ 22' i20N/ 22' i30N
https://www.facebook.com/machinedperformance
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

19 gru 2011, 17:11

http://lukaszkaszuba.digart.pl/
http://lukaszkaszuba.digart.pl/katalogi/

Zapraszam do przejrzenia moich skromnych fotografii. :wink:
ree
Posty: 2576
Rejestracja: 05 paź 2009, 22:51
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

19 gru 2011, 19:01

Gecko pomysł bardzo fajny i miło, że Ci się chce. Co do Sz-na to takiego znowu dramatu niema, myślę że najlepiej byłoby ustawić się z Tycjanem (NA stan kolekcjonerski i NBfl by Jackson Racing), tyle że On zdaje się aktualnie wypłynął.
Moja się też raczej w tym roku nie wyjedzie na miasto, ale myślę że jak się tylko zrobi trochę ładniejsza pogoda (i w końcu ogarnę moją :mrgreen: ) to się chłopaki zjadą na jakąś sesje.
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

20 gru 2011, 12:27

a ja z chęcią poszerzę swoją wiedzę fotograficzną, która jest w tej chwili raczej amatorska i ostatnio brakuje mi motywacji, żeby coś ciekawego zrobić :mrgreen: jak ktoś chce coś pokombinować ze zdjęciami to z chęcią się podłączę :)
Obrazek

miatasm.com
Awatar użytkownika
Gecko
Donator
Donator
Posty: 145
Rejestracja: 23 wrz 2011, 0:00
Model: NB
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

20 gru 2011, 21:10

Cieszę się, że pomysł się wam podoba :smile:

ree, zatem trzeba będzie ogarnąć temat na wiosnę :smile: Moja dziewczyna też fotografuje, więc będą co najmniej dwa aparaty, tylko musicie się zebrać i czterokołowe modelki wyprowadzić z garaży :wink:

Do tej pory nie fotografowałem stacjonarnie samochodów w skali 1:1, ale inne rzeczy owszem i trafiały się m.in modele w sali 1:18 które zbiera mój znajomy, np.:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć różnych: http://www.photoblog.pl/fotogekon

Pozdrawiam! :smile:
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

20 gru 2011, 21:14

Obrazek

To jest niezłe, szkoda że GO taka, a nie inna - widziałbym ostrość na całej twarzy, ale gdyby trochę nad nim popracować, to naprawdę przyjemne zdjęcie! :wink:

[url=http://lukaszkaszuba.digart.pl/katalogi/156041/Boska_Jenny__%29.html]TU[/url] masz kilka moich "ludzkich", takich bardziej ustawianych, do których obie strony mocno mocno się przyłożyły, plus [url=http://lukaszkaszuba.digart.pl/katalogi/147860/Michasia.html]TU[/url], bardzo bliskie mojemu sercu fotografie, zdjęcia które są dla mnie bardzo ważne, coś osobistego wręcz. Fajnie, że masz pasję, lubię to.
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

20 gru 2011, 21:18

lol, Gecko gdybyś nie napisał, że to modele 1:18 to bym się nie skapnął :P myślałem, że to prawdziwe fury, zwłaszcza ostatnie z SLSem
logimen
Posty: 1555
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:19
Model: NB
Wersja: 3 BK / 10th Anni
Lokalizacja: Piaseczno

20 gru 2011, 22:50

Ja tez lubie fotografowac obiekty motoryzacyjne, ale od jakiegos czasu ie mam ani checi, ani weny na jakies fajne ujecia. Sprzetu tez nie mam profi bo zwykly Olek E-510 z OE szklami 40-150 (ogniskowa x2) i jakis szerokokatny, niepamietam jaki. Jakby co mieszkam 2 kroki od terminalu cargo na Wirazowej :D

Moje fotki w temacie z moja miata i na fejsie (widoczne dla znajomych) jak chcecie oblookac to wyslijcie zaproszenie, ale piszcie skad jestescie (forum mx5).
Pozdrawiam, Artur
Ex Madzia
Awatar użytkownika
Gecko
Donator
Donator
Posty: 145
Rejestracja: 23 wrz 2011, 0:00
Model: NB
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

21 gru 2011, 9:08

DEXTER, dzięki, te auta są tak zrobione, że mają np. welurem wyłożone schowki, to modele w których położono niebywały nacisk na oddanie detali :) A zdjęcia starałem się robić właśnie tak, by wychodziły jak najrealniej (co wiąże się m.in. z leżeniem na glebie) :grin:
Awatar użytkownika
marzdin
Donator
Donator
Posty: 364
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:49
Model: Inny
Wersja: NCFL mode by Five
Lokalizacja: Wrocław

03 lis 2013, 23:43

Co do fotek i Wrocławia czekam na kontakt :) coś wymyślimy
Szczupak
Posty: 1631
Rejestracja: 02 sty 2011, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

04 lis 2013, 3:50

złoty szpadel jak nic :D ale w sumie to czemu nie, temat całkiem fajny ;)

W kontekście zdjęć do kalendarza, które w tym roku zobaczyłem, uważam, że poziom fotografii na forum "is too damn high". Można by coś z tym zrobić - czy to wspólne sesje, czy ogólne porady, itp :P

serio - zdjęcia z wątku kalendarzowego są na poziomie światowym :slinotok:
Życie jest za krótkie, żeby jeździć nudnymi samochodami.
ODPOWIEDZ