Wentyle ze stałym pomiarem ciśnienia

Forum przeznaczone do umieszczania multimediów.

Moderator: Moderatorzy

Skyluker
Donator
Donator
Posty: 848
Rejestracja: 15 maja 2009, 15:31
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Kraków

17 lut 2014, 16:29

Trafiłem na projekt w kickstarterze, który może niektórych zainteresować.
W skrócie - zamiast zwykłych nakrętek na wentyl zakłada się takie z pomiarem ciśnienia. W przypadku gdy ciśnienie w oponie jest za duże/małe wentylek zabarwia się.

http://www.youtube.com/watch?v=LNkxJHyl ... mt=18&t=39

zakup grupowy? :)
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

21 lut 2014, 5:25

ale mi tez projekt :lol: z 10 lat temu chyba sie juz takie pojawialy, wiec nie wiem co to niby za nowosc :roll:
nie zmienia faktu, ze i tak musisz podejsc i zerknac - juz wolalbym zainwestowac w elektroniczny monitoring, ale cena troche powala ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Qbatron
Donator
Donator
Posty: 2549
Rejestracja: 10 kwie 2009, 20:23
Lokalizacja: Lublin

21 lut 2014, 15:33

Stary nie stary, ja nie slyszalem :) Kwestia tylko czy da sie zdefiniowac granice wysokie/niskie czy sa odgornie narzucone...
Skyluker
Donator
Donator
Posty: 848
Rejestracja: 15 maja 2009, 15:31
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Kraków

04 mar 2014, 15:19

z tego co pisze szefu kolor pojawia się już po zmianie +/- 0.1 bara. Pełne wybrawienie wentyla to +/-20% czyli jakieś 0.4 bara.

Creator John Milanovich on Feb 16

Thank you Shadow for your kind wishes and your continued support! We really value it.
Marc - thank you! Yes. We have had great luck with our accuracy and can get it within 1PSI. As far as color interpretation, there is some color indication as your tire loses air and with some psi levels, you might see a orange sliver as psi level drops even 1 to 2 psi. However, it really POPs and the band is all orange at 20% low. It is a degree of noticing it. You can certainly see the color 20 feet away when it is fully engaged as low. I understand the point though and with our Layar packaging we can probably put something in the installation video about this. Great thought.
mcj
Posty: 138
Rejestracja: 14 mar 2012, 16:06
Model: NA
Lokalizacja: WPZ/WWA

04 mar 2014, 17:46

Skyluker pisze:Trafiłem na projekt w kickstarterze, który może niektórych zainteresować.
W skrócie - zamiast zwykłych nakrętek na wentyl zakłada się takie z pomiarem ciśnienia. W przypadku gdy ciśnienie w oponie jest za duże/małe wentylek zabarwia się.

http://www.youtube.com/watch?v=LNkxJHyl ... mt=18&t=39

zakup grupowy? :)

Też wcześniej nie widziałem tego wynalazku :) ZG!? Wstępnie byłbym zainteresowany :)
Drukarnia JJM
Awatar użytkownika
Qbatron
Donator
Donator
Posty: 2549
Rejestracja: 10 kwie 2009, 20:23
Lokalizacja: Lublin

05 mar 2014, 7:33

Skyluker pisze:z tego co pisze szefu kolor pojawia się już po zmianie +/- 0.1 bara. Pełne wybrawienie wentyla to +/-20% czyli jakieś 0.4 bara.


Ale od jakiej wartosci poczatkowej - czy ją da sie zdefiniowac lub kupic odpowiedni model.
Skyluker
Donator
Donator
Posty: 848
Rejestracja: 15 maja 2009, 15:31
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Kraków

05 mar 2014, 10:27

Qbatron pisze:Ale od jakiej wartosci poczatkowej - czy ją da sie zdefiniowac lub kupic odpowiedni model.


Każdy komplet ma fabrycznie ustawione zadane ciśnienie. Nie da się go zmienić później. Kupuje się pod konkretny samochód.
Na zdjęciu niżej komplet ma 28 PSI.
Załączniki
psibar.png
28.png
ODPOWIEDZ