Auto-Detailing - Polerowanie aut

Zrób prezent swojej mazdzie !

Ogłoszenia sponsorowane

Moderator: Moderatorzy

Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

17 sty 2014, 20:41

W sumie to taki sam :P

- korekta jednostopniowa/pełna z powłoką kwarcową dającą dwuletnią ochronę lakieru
- umycie wszystkich uszczelek, wraz z ich nasmarowaniem, żeby nie parciały i przymarzały w zimę
-mycie felg i zabezpieczenie opon
-odkurzenie wnętza

Cena: 390zł z korektą jednostopniową lub 590zł z pełną korektą

Możliwe zabezpieczenie woskiem syntetycznym zamiast korekty i powłoki. Wtedy cena za cały pakiet: 140zł

Jeśli interesuje Cię coś innego z zakresu kosmetyki typu czyszczenie i zabezpieczenie skór, dachu itp to pisz !

Zapraszam nawet zimą :D W garażu mam ciepło i sucho
Ostatnio zmieniony 22 maja 2014, 21:04 przez Mrcnsb, łącznie zmieniany 1 raz.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

09 lut 2014, 15:18

Szybkie przygotowanie auta do sesji fotograficznej. Czas pracy ok. 1 godzina. Lakier w stanie okropnie-potwornie-tragicznym, ale do zdjęć rysy zostały skutecznie zamaskowane, blask został przywrócony. Wosk co prawda trwałości dużej nie ma (ok. miesiąc), ale jest to super sposób aby w krótkim czasie przygotować auto na jakiś spot czy sesję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Twoje auto musi się ładnie prezentować a nie masz chęci, czasu, miejsca i umiejętności ? Zadzwoń do mnie a chętnie się nim zajmę. W tym wypadku nie musisz do mnie przyjeżdżać. Jedyne co potrzebuję to pogoda bez deszczu/śniegu, myjnia bezdotykowa i około godziny czasu !
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

19 lut 2014, 21:12

W ferie zimowe ( do 2 marca) zapraszam nie tylko w weekendy. Prace możliwe także w dni robocze o dowolnej godzinie po wcześniejszym uzgodnieniu !

Pora zacząć przygotowywać auta do sezonu wiosennego ! Umyć je z soli drogowej oraz zabezpieczyć lakier.

Zapraszam !

kontakt: 505-835-417
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

24 lut 2014, 14:02

Chciałbym zaprezentować jak wygląda u mnie czyszczenie i zabezpieczenie wnętrza. Nie jest to zwykłe odkurzenie i przetarcie plastików tanim nabłyszczaczem z marketu, który robi więcej złego niż dobrego. Ale zacznijmy od początku.


Najpierw zaczynam od dokładnego umycia wszystkich plastików znajdujących się we wnętrzu. Myte są tzw. APC. Jest to specjalny środek o pH nieco większym niż 7, ale przy tym całkowicie bezpieczny. Usuwa wszelkie zabrudzenia takie jak tłuszcz czy brud. W przeciwieństwie do różnych środków myjących typu cif, ajax, daisy... nie wysusza on plastiku i nie zostawia przebarwień, a do tego ma dużo mocniejszą siłę czyszczącą.

Tak wygląda plastik przed czyszczeniem:

Obrazek
free screenshot software

Obrazek
screencast

Po czyszczeniu nakleiłem dwa paski taśmy, żeby było widać różnicę po zabezpieczeniu.

Obrazek
screenshot program

Następnie kładę odżywkę (potocznie zwane dressingiem) na całą powierzchnię. Nawilża plastik, dzięki temu zachowa on swoją sprężystość, nie będzie z biegiem czasu skrzypiał na dziurach. Kolejnym wielkim plusem jest jego filtr UV. Dzięki temu deska rozdzielcza nam nie wypłowieje.

Obrazek
how to take a screenshot on a pc

Po odżywce plastik nabiera innego wyglądu. Jest znacznie przyciemniony. Nie błyszczy - jest delikanie satynowy. Wygląda jak czysty i nowy, prosto z fabryki.

Obrazek
how to do a screenshot on a pc

Obrazek
photo hosting sites

Po za tym rozładowuje napięcie powierzchniowe przez co nie przyciaga tyle kurzu, a podczas jazdy bez dachu kurz zawsze lubi sobie usiąść na desce rozdzielczej, szczególnie jak jest ona pielęgnowana tłustymi środkami z marketu, prawda ?


Ze względu na ferie zimowe, do 2 marca obowiązuje zniżka na woskowanie lakieru zamiast 130zł jest 110zł + czyszczenie i zabezpieczenie wnętrza !

W skład wchodzi:
- mycie auta
- usunięcie kropek asfaltu i lotnej rdzy z karoserii
- glinkowanie (usunięcie brudu tj: żywica z drzew, rozgniecione owady i wiele innego brudu, którego nie umyjemy niczym innym)
- oczyszczenie chemiczne lakieru (przygotowanie pod wosk cleanerem)
- woskowanie lakieru woskiem syntetycznym (zapewnia kilkumiesięczną ochronę)
- umycie kół, nadkoli
- zabezpieczenie opon
- umycie i zabezpieczenie wnętrza

Teraz za to wszystko cena 110zł ! Do 2go marca !

Czas wykoniania: 5 godzin

Zapraszam również na zabezpieczenie dachu/polerkę nadwozia/czyszczenie tapicerki skórzanej/powłoki ochronne na lakier !
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
ree
Posty: 2576
Rejestracja: 05 paź 2009, 22:51
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

24 lut 2014, 15:15

Mrcnsb pisze:Chciałbym zaprezentować jak wygląda u mnie czyszczenie i zabezpieczenie wnętrza. Nie jest to zwykłe odkurzenie i przetarcie plastików tanim nabłyszczaczem z marketu, który robi więcej złego niż dobrego. Ale zacznijmy od początku.


Najpierw zaczynam od dokładnego umycia wszystkich plastików znajdujących się we wnętrzu. Myte są tzw. APC. Jest to specjalny środek o pH nieco większym niż 7, ale przy tym całkowicie bezpieczny. Usuwa wszelkie zabrudzenia takie jak tłuszcz czy brud. W przeciwieństwie do różnych środków myjących typu cif, ajax, daisy... nie wysusza on plastiku i nie zostawia przebarwień, a do tego ma dużo mocniejszą siłę czyszczącą.

Tak wygląda plastik przed czyszczeniem:

Obrazek
free screenshot software

Obrazek
screencast

Po czyszczeniu nakleiłem dwa paski taśmy, żeby było widać różnicę po zabezpieczeniu.

Obrazek
screenshot program

Następnie kładę odżywkę (potocznie zwane dressingiem) na całą powierzchnię. Nawilża plastik, dzięki temu zachowa on swoją sprężystość, nie będzie z biegiem czasu skrzypiał na dziurach. Kolejnym wielkim plusem jest jego filtr UV. Dzięki temu deska rozdzielcza nam nie wypłowieje.

Obrazek
how to take a screenshot on a pc

Po odżywce plastik nabiera innego wyglądu. Jest znacznie przyciemniony. Nie błyszczy - jest delikanie satynowy. Wygląda jak czysty i nowy, prosto z fabryki.

Obrazek
how to do a screenshot on a pc

Obrazek
photo hosting sites

Po za tym rozładowuje napięcie powierzchniowe przez co nie przyciaga tyle kurzu, a podczas jazdy bez dachu kurz zawsze lubi sobie usiąść na desce rozdzielczej, szczególnie jak jest ona pielęgnowana tłustymi środkami z marketu, prawda ?


Ze względu na ferie zimowe, do 2 marca obowiązuje zniżka na woskowanie lakieru zamiast 130zł jest 110zł + czyszczenie i zabezpieczenie wnętrza !

W skład wchodzi:
- mycie auta
- usunięcie kropek asfaltu i lotnej rdzy z karoserii
- glinkowanie (usunięcie brudu tj: żywica z drzew, rozgniecione owady i wiele innego brudu, którego nie umyjemy niczym innym)
- oczyszczenie chemiczne lakieru (przygotowanie pod wosk cleanerem)
- woskowanie lakieru woskiem syntetycznym (zapewnia kilkumiesięczną ochronę)
- umycie kół, nadkoli
- zabezpieczenie opon
- umycie i zabezpieczenie wnętrza

Teraz za to wszystko cena 110zł ! Do 2go marca !

Czas wykoniania: 5 godzin

Zapraszam również na zabezpieczenie dachu/polerkę nadwozia/czyszczenie tapicerki skórzanej/powłoki ochronne na lakier !


Bardzo fajnie czyta sie Twoje relacje. Fajnie by bylo gdybys zrobil jakis tutorial detailingowy, dla tych co niestety maja do Ciebie ponad 500km :grin: i musza walczyc sami.
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

02 mar 2014, 8:43

Ree, niedługo startuję ze stroną internetową, więc pewnie będzie tam troche co i jak. Póki co w razie jakichkolwiek pytań zapraszam na PW. Chętnie pomogę, doradzę.

A tymczasem...

SAAB


Samochód przyjechał całkiem brudny, ale najbardziej mnie zmartwiły ptasie odchody...było ich pełno !
Obrazek

Obrazek

Wnętrze też wymagało troche serca.

Obrazek

Pierwsze kilka godzin poszło na bardzo dokładne umycie auta. Wszelkie wnęki drzwiowe, uszczelki, wlew paliwa itd. O dziwo glinka nie miała dużo roboty poza dolnymi partiami drzwi. Szybkie suszenie i wjazd do garażu.

Obrazek

Jest źle. Myjnie automatyczne powinny być zabronione.

Obrazek

Ale po kilku przejazdach jakoś to wygląda :D

Obrazek

Teraz kilka zdjęć z prac nad lakierem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po długiej korekcie czas na mycie

Obrazek

A kołpaczki miały takie wżery, że zaczeły krwawić w starciu z mocną chemią :D teraz wyglądają jak nowe.

Obrazek

No to pora zająć się wnętrzem. Może dobrze tego nie widać, ale przednie siedzisko było caaałe w plamach.

Obrazek

Oczywiście trzeba było je solidnie wyprać.

Obrazek

No i plamy zniknęły.

Obrazek

Tyle syfu skrywały dwa przednie siedziska. Wyprane ekstrakcyjnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pytanie za 100pkt. Dlaczego warto zabezpieczać tapicerkę skórzaną ?

Obrazek

Żeby nie wciągała tyle brudu i zawsze świeżo wyglądała.

Obrazek

Później jeszcze nasmarowałem uszczelki bo były strasznie wysuszone. Następnie położyłem kwarc na lakier.

Obrazek

Rano druga warstwa, wszystko ładnie spolerowane. No i koniec ! Teraz efekty, pogoda brzydka, brak słońca i nie miało co się odbijać w lakierze, ale wyniki pracy i tak od razu widać.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


To by było na tyle. Saab został zreanimowany.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
ree
Posty: 2576
Rejestracja: 05 paź 2009, 22:51
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

02 mar 2014, 9:31

Mrcnsb pisze:Ree, niedługo startuję ze stroną internetową, więc pewnie będzie tam troche co i jak. Póki co w razie jakichkolwiek pytań zapraszam na PW. Chętnie pomogę, doradzę.

A tymczasem...

SAAB


Samochód przyjechał całkiem brudny, ale najbardziej mnie zmartwiły ptasie odchody...było ich pełno !
Obrazek

Obrazek

Wnętrze też wymagało troche serca.

Obrazek

Pierwsze kilka godzin poszło na bardzo dokładne umycie auta. Wszelkie wnęki drzwiowe, uszczelki, wlew paliwa itd. O dziwo glinka nie miała dużo roboty poza dolnymi partiami drzwi. Szybkie suszenie i wjazd do garażu.

Obrazek

Jest źle. Myjnie automatyczne powinny być zabronione.

Obrazek

Ale po kilku przejazdach jakoś to wygląda :D

Obrazek

Teraz kilka zdjęć z prac nad lakierem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po długiej korekcie czas na mycie

Obrazek

A kołpaczki miały takie wżery, że zaczeły krwawić w starciu z mocną chemią :D teraz wyglądają jak nowe.

Obrazek

No to pora zająć się wnętrzem. Może dobrze tego nie widać, ale przednie siedzisko było caaałe w plamach.

Obrazek

Oczywiście trzeba było je solidnie wyprać.

Obrazek

No i plamy zniknęły.

Obrazek

Tyle syfu skrywały dwa przednie siedziska. Wyprane ekstrakcyjnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pytanie za 100pkt. Dlaczego warto zabezpieczać tapicerkę skórzaną ?

Obrazek

Żeby nie wciągała tyle brudu i zawsze świeżo wyglądała.

Obrazek

Później jeszcze nasmarowałem uszczelki bo były strasznie wysuszone. Następnie położyłem kwarc na lakier.

Obrazek

Rano druga warstwa, wszystko ładnie spolerowane. No i koniec ! Teraz efekty, pogoda brzydka, brak słońca i nie miało co się odbijać w lakierze, ale wyniki pracy i tak od razu widać.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


To by było na tyle. Saab został zreanimowany.


Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale prales ekstrakcyjnie skorzane fotele? Myslalem, ze ekstrakcja to tylko do materialu.
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

02 mar 2014, 9:38

Nie, te fotele mają skórę tylko po bokach. Siedziska są materiałowe i tylko je prałem ekstrakcyjnie. Skórę ręcznie.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Awatar użytkownika
lukasjogabonito
Posty: 132
Rejestracja: 08 wrz 2012, 11:37
Model: NB FL
Lokalizacja: Pel/Bdg

03 mar 2014, 9:38

ree pisze:Bardzo fajnie czyta sie Twoje relacje. Fajnie by bylo gdybys zrobil jakis tutorial detailingowy, dla tych co niestety maja do Ciebie ponad 500km :grin: i musza walczyc sami.


Też żałuje, że jest tak daleko :( A koledze gratuluje umiejętności;)
www.vizdesign.pl - wizualizacje wnętrz
mateo
Posty: 291
Rejestracja: 21 paź 2009, 15:16
Lokalizacja: Żelazna - Warszawa

03 mar 2014, 9:40

Ja mogę tylko polecić usługi. Pełna profeska, tak trzymać.
Talking Head
Awatar użytkownika
Bardock
Posty: 1863
Rejestracja: 15 gru 2008, 14:37
Model: Inny
Wersja: S3 1.8T
Lokalizacja: Warszawa

03 mar 2014, 13:42

Czym czyścisz te skóry ?! kurde ale efekt! Tych swirli pozbyłeś się pastą 3M czy jakims meguiarsem ?
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

03 mar 2014, 16:38

Bardock pisze:Czym czyścisz te skóry ?! kurde ale efekt! Tych swirli pozbyłeś się pastą 3M czy jakims meguiarsem ?



Skóra stopniowo różnymi środkami od najsłabszego do najmocniejszego, bo dość brudna była. APC, a potem typowe do czyszczenia skór. Na koniec nawilżenie.

Lakier akurat ten ( czarne uni) głównie systemem menzerny, ale średnio szło. Na niektórych elementach Poorboys. Meguiarsa chwilowo nie miałem, ale podejżewam, że na tym lakierze spisałby się świetnie. Poza pastami duuużo różnych padów. Troche wełny też czasami się przydało.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
piotr-gka
Posty: 669
Rejestracja: 06 paź 2013, 11:13
Lokalizacja: gka

03 mar 2014, 17:20

napisz coś więcej o czyszczeniu i zabezpieczaniu skóry, co jak i czym
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

03 mar 2014, 17:49

Nie ma jednego sposobu. Każdy samochód ma inną skórę do której trzeba indywidualnie podchodzić w zależności od rodzaju, zabrudzeń i zamierzonych efektów. Ogólnie używam na początek rozcięczonego APC ( specjalny płyn, który rozpuszcza brud. Nie koniecznie do skóry, myję nim też plastiki). Jak efekty nie są zadowalające to sięgam po coś mocniejszego np. zestaw colourlock strong, mocniejsze APC, ale trzeba uważać żeby nie zostawić tego na długo na skórze bo może ją zniszczyć. Jak jest już czysta to zabezpieczam jakimś środkiem dedykowanym do skór w zależności od tego czy ma sie błyszczeć czy być matowa. Poza jej odpowiednim nawilżeniem zabezpiecza to ją też przed np. barwieniem na niebiesko od jeansów, tak jak w tym saabie. Po całym zabiegu cały fotel jest bardziej "sciągnięty", nie ma takich pofałdowań i nie świeci się tylko w tych miejscach gdzie wycieramy ją ubraniami.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
ree
Posty: 2576
Rejestracja: 05 paź 2009, 22:51
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

03 mar 2014, 19:03

Czy moge poprosic o dokladne zalecenia co do skory. W razie czego mam czarne skory, torche zajechane, bmw e46.
Po kolei co bym chcoal wiedziec:
1. Jakiej firmy i jakie apc, jakie rozcienczenie? Co myslisz o czyszczeniu para?
2. Czy mozesz polecic cos celem od zyskania czarnego koloru w miejscach lekko wytartych (pajaczki jasne).
3. Po wyczyszczeniu czym najlepiej konserwowac. Chodzi mi o efekt matowy i jak najlepsze zabezpieczenie, nawet kosztem odrobine gorszego wygladu. Podaje prosze producenta i model.
4. Fajnie jak bys przy kazdym pkt podal troche szczegolow dotyczacych aplikacji, czasu pozostawienia itd.

Mysle, ze admini nie beda sie czepiali o krypto reklame ewentualna, gdyby tak sie stalo poprosze info na priva.

Z gory dzieki.
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

03 mar 2014, 19:20

Nie chcę tu zasypwać linkmi do produktów, także chętnych zapraszam na PW.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

23 mar 2014, 13:10

Niedzielne odświeżenie przed przejażdżką. Reanimacja tylnej klapy ( brak bezbarwnego i lakier mocno wypłowiał), na koniec szybkie woskowanko samochodu i można śmigać !


Tak to wyglądało. Mocno się odróżniało od pozostałych elementów.

Obrazek

Obrazek

Polerka przyszła z pomocą, jeden przejazd i jest pięknie !

Obrazek

Obrazek

Potem wosk, dwie fotki przed śmiganiem:

Obrazek

Obrazek

I można podbijać podwarszawskie, kręte drogi póki deszcz nie spadnie.

Zakochałem się w NA po raz 178234983427, jakby ktoś miał na sprzedaż to zapraszam, nie mogę znieść, że wiosna idzie a ja jeżdżę puszką/ztm.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Agi
Posty: 1074
Rejestracja: 23 cze 2010, 15:05
Model: NC FL2
Wersja: Club
Lokalizacja: Warszawa URS

29 mar 2014, 17:31

Filipek pozostawiony w rękach Marcina. Co to będzie, co to będzie? :onie:
2010-2011 NCFL Sport 2.0 PRHT '09 Papryka
2011-2016 NBFL MAZDASPEED Miata 1.8 Turbo '05 Filipek
2019 - ? NCFL Club 2.0 Powershift '13 Kolo
Do[Man]
Donator
Donator
Posty: 830
Rejestracja: 03 lut 2013, 11:44
Model: NA
Lokalizacja: Gdańsk/Kutno

29 mar 2014, 17:38

Agi pisze:Filipek pozostawiony w rękach Marcina. Co to będzie, co to będzie? :onie:

Sądząc po poprzednich relacjach będzie:
:omgomg: :slinotok: :winner: :poklony: :geeejj:
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

05 kwie 2014, 20:29

Dzisiaj trochę zdjęć z pracy przy Filipku, niestety lakier miał tyle perły w sobie, że nie wyszły żadne zdjęcia 50/50. Swoją drogą to tych rysek za dużo też nie było.

Tak wyglądał po przyjeździe. Wyglądał super ! Czysciutki błyszczący, dzień wcześniej nawoskowany. Nie wiedział, co go czeka w weekend :twisted:

Obrazek

Po umyciu, glinkowaniu i tych sprawach zabrałem się do korekty lakieru. To jedyne zdjęcie które jako tako wyszło

Obrazek

A takie szkło po kilku przejazdach :D

Obrazek

Niestety tylko tyle zdjęć z pracy nad lakierem. Po korekcie mycie.

Obrazek

I położenie kwarcu

Obrazek

Tutaj klasycznie, przed:

Obrazek

Po:

Obrazek

Ranciki lekko przepolerowane sciernym cleanerem, na to wosk.

Obrazek

Obrazek

Winyl odżywiony. Był strasznie suchy.

Obrazek

Obrazek

No i koniec, efekty końcowe. Zdjęcia na zewnątrz musiałem troche pokombinować, bo nie przestawiłem aparatu i trochę wypaczył kolory :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle ! Zdjęć mało, ale reszta nie nadawała się do relacji. Muszę popracować nad robieniem lepszych. Mazda mimo, że nie miała wielu rys, to przy korekcie zeszło prawie wszystko. Do tego zabezpieczona kwarcem, aby troche ją utwardzić. Pięknie wygląda i teraz zwraca na siebie uwagę nie tylko głośnym wydechem !
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1699
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

08 kwie 2014, 16:58

Super robota.
montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
Awatar użytkownika
kap
Posty: 1107
Rejestracja: 25 mar 2014, 21:33
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Wars i Sawa

24 kwie 2014, 14:46

mam nadzieje, ze nie bedziesz mial mi za zle, jezeli polece Cie na forum Subaru?
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4677
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

24 kwie 2014, 19:21

Nie polecaj, bo kolejki będziemy mieć na 3 miesiące do przodu :D
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

24 kwie 2014, 20:36

kap pisze:mam nadzieje, ze nie bedziesz mial mi za zle, jezeli polece Cie na forum Subaru?


Wręcz przeciwnie :kciuk: Dziękuję bardzo :mrgreen:

A teraz czas na zaległą relację :twisted:


Przyjechała do mnie fajna mazda, piękny kolorek

Obrazek

Obrazek

No to myjemy, najpierw felgi. Wżery takie, że aż krwawią

Obrazek

Następnie umyłem, wyglinkowałem i odsmoliłem i odironizowałem karoserię. Nie wiem gdzie mi zdjęcie wcieło. Przejdźmy do wnętrza.

Mycie i zabezpieczenie skóry, myślałem, że będzie brudniejsza po przebiegu coś około 170k o ile dobrze pamiętam

Obrazek

Obrazek

We wnętrzu jeszcze umyłem i zabezpieczyłem plastiki.

Jak lakier wysychał po myciu to czas na:

Obrazek

Obrazek

Po wyschnięciu lakier został oczyszczony chemicznie cleanerem, a następnie położyłem wosk syntetyczny.

Obrazek

...dwie warstwy, ma posiedzieć troche 8-)

A tak wygląda auto BEZ POLEROWANIA po dobrym wosku (chociaż jeszcze nie naturalnym, bo wtety to meega wygląda, ale słabo trzyma)

Obrazek

Obrazek

i zabezpieczone wnętrze

Obrazek

Niedługo kolejne relacje :twisted: Pozdrawiam
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Necro
Posty: 594
Rejestracja: 03 lip 2013, 7:48
Model: Inny
Lokalizacja: W-wa/Sz-n

24 kwie 2014, 22:57

Ło Panie :winner: .
Serio, ładnie mi Miatke odpicowaleś.
Szkoda, że na tym lakierze każdą kroplę widać i efekt bez ciągłego mycia nie utrzymuje się długo :cry: .
Jednakże, jestem bardzo zadowolony i polecam wycieczkę :twisted: .
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

22 maja 2014, 21:03

Pora zacząć wrzucać trochę więcej relacji. Pogoda coraz lepsza, samochody coraz czystsze no i tak ma być.

Na początek zdjęcia z pracy nad forumową mizią :twisted:

A więc zastałem ją w takim stanie.

Obrazek

Obrazek

Na pierwszy ogień oczywiście mycie. Aktywna piana o lekko zasadowym pH aby ułatwić trochę pracę glince.

Obrazek

Wszystkie zakamarki umyte dokładnie APC i wyszorowane pędzelkiem

Obrazek

Koła najpierw płynem do mycia felg, potem iron-x. Długą szczotką udało się nawet domyć je trochę wewnątrz.

Obrazek

Dach wyszorowany

Obrazek

Suszymy i wjazd do garażu, moja już czeka 8-)

Obrazek

Następnie halogen w łape i robimy inspekcję lakieru świecąc dosłownie wszędzie gdzie jest lakier.

Obrazek

Obrazek

Tragedi nie ma, raczej klasycznie, sporo rys. Ale kilka godzin później w trzech krokach, czasami czterech.

Obrazek

Wszystko ładnie zeszło, zdjęcie poniżej już po wszystkich etapach i wymyciu resztek pasty.

Obrazek

Zawsze pod spryskiwaczami jest syf i trudno wypolerować obok dlatego najlepiej je zdjąć.

Obrazek

Korekta skończona. Teraz reszta. Najpierw zabezpieczony daszek ( tutaj jeszcze mokry)

Obrazek

Tradycyjnie :?

Obrazek

:kciuk:

Obrazek

Czas zająć się wnętrzem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Malutkie 50/50 z mycia skór. Naprawde czyściutkie, ledwo widać różnicę. Niestety nie udało się usunąć przebarwień od jeansów :( Ale przynajmniej teraz są zabezpieczone i przebarwień już nie będzie.

Obrazek

Czas najwyższy położyć powłokę kwarcową.

Obrazek

I wrzucić wosk na felgi

Obrazek

A teraz efekty końcowe, zdjęcia niestety robione telefonem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tutaj takie ładne mazdeczki <3 piękny widok

Obrazek

To by było na tyle. Niedługo więcej relacji !
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Awatar użytkownika
kap
Posty: 1107
Rejestracja: 25 mar 2014, 21:33
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Wars i Sawa

22 maja 2014, 21:45

25lecie za pasem to i pewnie mnostwo roboty? hehe :)))
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

23 maja 2014, 10:57

kap pisze:25lecie za pasem to i pewnie mnostwo roboty? hehe :)))


Właśnie nie wiem czy to XXV lecie czy poprostu wiosna :mrgreen:


Kilka zdjęć z ostatniej korekty, niestety telefonem.


Obrazek

Obrazek

Lakier ładnie zjechany, było co robić.

Obrazek

Pełna korekta i ładne 50/50

Obrazek

Po wypraniu foteli. Tyle syfu się gromadzi jak się bez dachu jeździ :o

Obrazek

I efekt końcowy

Obrazek


Następna porcja fotek już niedługo, tym razem dużo więcej zdjęć !
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

23 maja 2014, 11:11

Szkoda że nie miałeś pod ręką kawałka słońca gdy robiłeś fotki Piotrowej Mizi - ten lakier bezwzględnie go potrzebuje. Efekty pracy jak zwykle wyglądają fantastycznie, ale domyślam się że w pełnym słońcu dopiero jest OBŁĘDNIE 8-)
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

23 maja 2014, 11:54

Dżunior pisze:Szkoda że nie miałeś pod ręką kawałka słońca gdy robiłeś fotki Piotrowej Mizi - ten lakier bezwzględnie go potrzebuje. Efekty pracy jak zwykle wyglądają fantastycznie, ale domyślam się że w pełnym słońcu dopiero jest OBŁĘDNIE 8-)


Słońce było, ale pod ręką miałem tylko aparat w telefonie i takie zdjęcie wychodziło beznadziejnie, ale faktycznie efekt odbijającego się słońca w tym lakierze jest piękny, chociaż pod halogenem bardziej wygląda na fioletowy.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
ODPOWIEDZ