[S] Mazda MX-5 NCFL PRHT 2.0 2012r. 85 000km

Totalnie fabryczny stan!

Ogloszenia dotyczące sprzedaży samochodów MX-5

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
sir.michor
Posty: 289
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:05
Model: NA
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

11 kwie 2024, 18:39

Witajcie! :)

Nim ogłoszenie trafi do szerszego grona odbiorców za pośrednictwem internetowych portali ogłoszeniowych wystawiam Mazde w "swojskim" towarzystwie z nadzieją, że nowym właścicielem będzie ktoś równie zafascynowany jak ja i reszta tutaj zebranych :)

Od początku:

Samochód zakupiony we wrześniu zeszłego roku totalnie spontanicznie jeśli chodzi o decyzję natomiast na "ten" konkretny egzemplarz dłuższą chwile trzeba było poczekać (rynek nie jest tak bogaty w wersje NCFL PRHT 2.0 ale udało się ją odkupić od pewnego fanatyka).Pomysł na zakup wyszedł przy planowaniu przyszłorocznego urlopu, chcieliśmy Topdown odwiedzić jak najwięcej miejsc południowej Europy czyli bezawaryjnie, bez limitu kilometrów i z racjonalnym spalaniem w 3 tygodnie :winner: Długo się zastanawiać nie musieliśmy jeśli chodzi o wybór wozu na takiego tripa - mamy jeszcze MX-5 NA w garażu ale nie mieliśmy na tyle odwagi żeby wybrać się nią w tak daleką podróż.

Plany pokrzyżowały się z początkiem roku jak udało się nam wyszukać, a następnie kupić loty do USA za totalne grosze :twisted:
Tak, więc cały plan legł w gruzach, a i na dodatek w drugiej połowie roku zmieniamy miejsce zamieszkania i NC'ek nie będzie już miał tak dobrze jak teraz.
Decyzja nie łatwa, ale zdecydowaliśmy, że sprzedajemy ten świetny wóz - może ktoś inny zrealizuje nasze plany co do Eurotirpa, kto wie!
(mogę wziąć pod uwagę na zamianę - w rozliczeniu Mazde 6 w 2.5l benzyna gdyż taki wariant będzie realizowany po sprzedaży MX-5)

Auto od czasu zakupu służyło mi praktycznie jako daily i udało się wykręcić ok. 7 tyś km w przeciągu tych 8 miesięcy co wydaję się całkiem fajnym wynikiem, wypadło kilka dłuższych tras po kraju oraz 2-3 razy w tygodniu do pracy po kilkanaście kilometrów, aktualnie dobijam do 85 000 km przebiegu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Technicznie:

Mazda MX-5 NCFL PRHT
2.0 benzyna, 160km
2012 rok produkcji
Kolor Metropolitan Gray Mica
Manualna skrzynia biegów
Przebieg ~ 85 000km

Nie jestem tak dobrze obeznany jak w przypadku modelu NA, lecz wydaję mi się, że auto jest wyposażone we wszystko co było na tamten moment dostępne:

- amortyzatory Bilstein
- klimatyzacja
- podgrzewane fotele
- elektryczne szyby + lusterka
- tempomat
- multifunkcyjna kierownica
- oryginalna szpera
- oryginalne alufelgi
- dotykowe radio Sony z obsługą CarPlay oraz rozmów telefonicznych (DOŁOŻONE)
- wysoki windschott - oryginał Mazda (DOŁOŻONE)
- końcówki wydechu ULTER (DOŁOŻONE)

Inwestycje/Naprawy u poprzedniego właściciela:
- korekta lakieru oraz zabezpieczenie 3-letnią powłoką ceramiczną Gtechniq wykonane w Mordor Detailing Warszawa (2022r.)
- zabezpieczenie podwozia woskami w firmie KROWN (2022r.)
- wymiana akumulatora (2023r.)
- wymiana tarcz oraz klocków hamulcowych (2022r.)
- zakup opon zimowych (2022r.)
- oklejenie deski rozdzielczej folią (2022r.) nie jestem fanem takich zabiegów, ale w tym przypadku wygląda to na prawdę fajnie, a sama folia całkiem przyzwoitej jakości

Inwestycje/Naprawy u mnie:
- wymiana olejów i filtrów (wrzesień 2023r.)
- zabezpieczenie podwozia woskami FORCH (wrzesień 2023r.)
- wymiana łączników stabilizatora - nie było to wymagane przez diagnostę natomiast swoje już przejeździły (wrzesień 2023r.)
- wymiana czujnika poziomowana lamp przednich (wrzesień 2023r.)
- konserwacja i czyszczenie mechanizmu dachu (wrzesień 2023r.)
- wymiana żarówek do jazdy dziennej (grudzień 2023r.)
- wymiana wycieraczek Bosch AeroTwin (grudzień 2023r.)
- zakup dywaników gumowych OEM Mazda (grudzień 2023r.)

Z uwagi, że osobiście lubię przy samochodzie spędzić trochę czasu to wszystkie te czynności zostały wykonane we własnym zakresie.
Dodatkowo na bieżąco serwisuje powłokę ceramiczną przeznaczonymi do tego środkami zgodnie z zaleceniami producenta.

Gratis, w cenie samochodu dorzucam wszystko co udało się zebrać:
- komplet opon zimowych Dębica
- oryginalne radio OEM Mazda wraz z ramką
- niski Windschott OEM Mazda
- dywaniki gumowe na sezon zimowy OEM Mazda
- małą rolkę folii wykorzystanej przy oklejeniu deski
- 2 puszki wosku FORCH do przyszłej konserwacji
- 5l oleju MOTUL 5W30 wraz z filtrem do samodzielnej wymiany gdyż serwis tuż tuż, a wiem jak to często bywa w ogłoszeniach " auto po wymianie olejów i filtrów, a tu mi jedzie pociąg :lol: "

Jak u każdego z nas, znajdą się też wady - nawet te najmniejsze ;) :
- felgi posiadają w niektórych miejscach przerysowania lub odpryski
- szyba przednia posiada w lewym górnym rogu kilku centymetrowe przerysowanie ( nie mylić z pęknięciem)
- lakier na wysokości drzwi oraz w kilku innych miejscach posiada(ł) mini odpryski - oczywiście temat zaprawek realizowany jeszcze w Mordor Detailing, u mnie samochód nie nabył żadnych większych śladów zużycia
- zaślepka w podłokietniku posiada pęknięcie (dość częsta wada, widziałem to w kilku innych NC) niby pierdoła, ale nie potrafiłem dokupić nowej


W bagażniku dołączam to co powinno być w każdym aucie czyli trójkąt, gaśnica, apteczka oraz zestaw kluczy.

Przegląd techniczny: 08.2024r.
Ubezpieczenie OC: 09.2024r.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak wspominałem na początku, na auto musieliśmy trochę poczekać aż uda się ustrzelić egzemplarz z górnej półki, który spełni wszystkie wymagania czyli bezwypadkowość, niski przebieg i pewny stan techniczny.
W najbliższym czasie nie zanosi się na jakiekolwiek inwestycje, samochód jest zwarty i gotowy do pokonywania kolejnych tysięcy kilometrów.

Mimo 8-letniej już przyjaźni z MX-5tkami to zdecydowanie tą będę wspominał za komfort i osiągi jakie oferuje - to już jest na prawdę świetny wóz żeby zrobić "kupę" kilometrów i po wyjściu nie narzekać na jakiekolwiek bóle :)

Podsumowując całokształt, auto ma 85 000 km przebiegu i to doskonale odzwierciedla się w kondycji tego wozu - elementy mechaniczne nie wykazują oznak zużycia, karoseria jak i podwozie nie posiadają oznak korozji. Wnętrze utrzymane w bardzo estetycznym stanie, fotele, kierownica, plastiki nie posiadają dziur, przetarć, zmatowień czy innych wad. Auto totalnie warte swojej ceny!

Jeśli szukasz NC'ka w takiej specyfikacji, z niskim przebiegiem oraz nikłymi śladami użytkowania to jestem przekonany, że wrócisz nim do domu :D

*Mazda nigdy nie widziała toru oraz nie uczestniczyła w imprezach typu Miata Mini Challenge



Lokalizacja:
Jastrzębie-Zdrój, Śląsk

Cena: 69 000zł
Umowa Kupna - Sprzedaży

Rzadko zaglądam na forum więc preferuję kontakt telefoniczny :)
516 zero sześć dziewięć 598


Reszta do weryfikacji na załączonych fotkach (robione i obrobione na szybko także wybaczcie)
Klikając w link, automatycznie przeniesie do pełnej galerii - https://drive.google.com/drive/folders/ ... drive_link

Pozdrawiam, Michał :)
Załączniki
IMG_2950.jpg
IMG_2950.jpg (2.43 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_3715.jpg
IMG_3715.jpg (2.86 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_3975.jpg
IMG_3975.jpg (2.4 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_4130.jpg
IMG_4130.jpg (2.48 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_3239.jpg
IMG_3239.jpg (2.54 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_3272.jpg
IMG_3272.jpg (2.68 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_3304.jpg
IMG_3304.jpg (2.65 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_2992.jpg
IMG_2992.jpg (2.3 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_4225.jpg
IMG_4225.jpg (2.46 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_3307.jpg
IMG_3307.jpg (1.83 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_3343.jpg
IMG_3343.jpg (2.07 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_3416.JPG
IMG_3416.JPG (3.75 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_3547.JPG
IMG_3547.JPG (5.47 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_3622.JPG
IMG_3622.JPG (4.71 MiB) Przejrzano 679 razy
IMG_3653.JPG
IMG_3653.JPG (5.01 MiB) Przejrzano 679 razy
Awatar użytkownika
krystian1916
Posty: 147
Rejestracja: 21 wrz 2018, 21:56
Model: NC FL2
Wersja: PRHT 2.5
Lokalizacja: Piaseczno

11 kwie 2024, 23:21

Bardzo polecam!
Awatar użytkownika
sir.michor
Posty: 289
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:05
Model: NA
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

21 kwie 2024, 11:34

Temat do zamknięcia, wóz trafił w ręce forumowicza i mam nadzieję, że będzie mu tak dobrze jak u mnie :D
Kraków i okolica, wypatrujcie jej! :kciuk:
Zablokowany