[NA] - Nowe głośniki czy subwoofer?

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

cinas
Posty: 66
Rejestracja: 24 mar 2012, 18:34
Lokalizacja: Poznań

22 sie 2012, 20:38

Mam zagadnienie dla speców od car audio oraz posiadaczy MX-5 NA, którzy zmieniali seryjne głośniki.

To, że seryjne głośniki w drzwiach są słabe wiem nawet ja. Przyszła mi na myśl ich wymiana. Znajomy jednak podpowiada, że można by ich nie wymieniać, lecz doposażyć auto w subwoofer.

Przychodzi mi na myśl seria pytań:

1) Wymieniać głośniki czy dokupić subwoofer, żeby uzupełnił audio o brakujące częstotliwości?
2) Czy w MX-5 jest miejsce na subwoofer? Czy subwoofer "pod fotel" jest wart rozważenia?
3) Jak to wszystko podłączyć (filtry dolno-/górnoprzepustowe itp..)
King Tony - narzędzia dla profesjonalistów
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4677
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

23 sie 2012, 12:41

cinas pisze:1) Wymieniać głośniki czy dokupić subwoofer, żeby uzupełnił audio o brakujące częstotliwości?

IMO wymiana głośników, a wkładanie suba to dwie różne rzeczy. Poza tym jak masz słabe radio/odtwarzacz to wymiana głośników chyba niewiele zmieni. Jak robić to całość audio razem ze wzmacniaczem. Ale ja się nie znam, zaraz przyjdzie Vampirek to Ci odpisze :P

cinas pisze:2) Czy w MX-5 jest miejsce na subwoofer? Czy subwoofer "pod fotel" jest wart rozważenia?

Jak juz go tam zmieścisz to koniecznie pokaż zdjęcia :lol:
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

24 sie 2012, 9:08

Tak zaraz to Vampirek nie przyjdzie bo jest na slasku :-) Ale odpisac moge. Przede wszystkim powiedz tym madryn glowom aby poczytaly najpierw troche o tym po co sie stosuje sub'a . Polecam poradnik Nazara.

Niemniej po pierwsze trzeba wygluszyc drzwi po drugie trzeba zalozyc jakies sensowne radio z wyjsciem na wzmacniacz. Nastepnie odpowiedziec sobie na pytanie jakiej sie muzyki slucha. I dobrac glosniki wraz z piecem. Ponadto na forum jest kilka tematow z informacjami na temat doboru glosnikow do wzmacniacza i samego radia.

Co do suba pod siedzenie nie ma to nic wspolnego z jakimkolwiek graniem raczej to tylko lomot i buczenie, a do tego w NA nie zmiescisz go pod siedzenie wiec bedziesz musial montowac go za siedzeniem.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
ODPOWIEDZ