Radio 2DIN

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

01 lut 2015, 14:15

Nie wiem czy zmieścisz ipada mini do auta, ale wg mnie o wiele lepszym rozwiązaniem jest kupno 2dinowego radia z nowym androidem i wyciąganym panelem.
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
Awatar użytkownika
Rafa
Donator
Donator
Posty: 2320
Rejestracja: 13 cze 2013, 10:49
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

01 lut 2015, 14:45

Vampirek coś poradzi.

Pozdr
Rafa
:jupi: :bicz:
matpilch pisze:(...)pamiętaj, że dla mas liczy się moment, bo przecież powyżej 3500rpm silniki wybuchają.

Madzia 1.6 06.13-05.14
Biała Perła-Miti Stens 1.8 12.13-06.16
Bokken 1.8 Anni 09.16-12.16
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

01 lut 2015, 14:47

offthe pisze:Jak pakować 2dinowe radio do auta, to tylko takie które można wykorzystać do czegoś..najlepiej z androidem, bo teraz jest tego pełno. Nie za bardzo rozumiem kupowanie 2dinowego radia które jest własciwie tym samym co zwykłe 1 dinowe tylko z większymi literkami i guzikami.

Jeśli chodzi Ci o moją wypowiedź to po pierwsze radio pasuje do wnętrza i zachowujesz oryginalny wygląd, po drugie niska cena.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 741
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

01 lut 2015, 20:56

lukasz.miracle pisze:To prawda przekonuje sie do tego, mysle tez nad instalacja iPada Mini - czy znacie moze kogos w Warszawie kto by siw podjal takiego zadania? Przy okazji wymiana glosnikow, wyciszenie drzwi i co tam jeszcze bedzie potrzebne:-)


Czemu akurat ipad? poza tym, że ipad ma zaletę dobrego ekranu, to android tutaj rządzi przez możliwość kastomizacji (OMG, to słowo). Jeśli preferujesz ekosystem apple, to chyba pioneer robi aftermarketowe radio z obsługą car play. Tylko wtedy pozostają Ci apple maps, bo ioesowe google mapsy nie działają z car play i jak na razie nie wiadomo, czy kiedykolwiek zadziałają.

No i samo radio nie jest tanie :/
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

01 lut 2015, 21:11

Alan pisze:Jeśli chodzi Ci o moją wypowiedź

Mówię ogólnie ;)

Rafa pisze:Vampirek coś poradzi.

A zmieści się to w ogóle w konsoli? Wg mnie ipad mini jest zdziebko za duży, poza tym tak jak szy mówił, lepszą opcją jest android do tego celu. Druga sprawa too..jak ktoś Ci ukradnie tablet to niech to chociaż nie będzie drogi ipad, tylko tańszy jakiś galaxy tab albo coś w ten deseń. Jeżeli to w ogóle się tam zmieści. Ja nadal obstawiam radio z androidem. Można kupić nowe radio nawet z kamerą i innymi gadżetami do 350usd.. wprawdzie dolar drogi i takie radio wyjdzie koło 1500zł, ale nie będzie rzeźby jak z tabletem, co właściwie kosztowo może wyjść podobnie.
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
Awatar użytkownika
Rafa
Donator
Donator
Posty: 2320
Rejestracja: 13 cze 2013, 10:49
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

02 lut 2015, 9:28

offthe pisze:
Alan pisze:Jeśli chodzi Ci o moją wypowiedź

Mówię ogólnie ;)

Rafa pisze:Vampirek coś poradzi.

A zmieści się to w ogóle w konsoli? Wg mnie ipad mini jest zdziebko za duży, poza tym tak jak szy mówił, lepszą opcją jest android do tego celu. Druga sprawa too..jak ktoś Ci ukradnie tablet to niech to chociaż nie będzie drogi ipad, tylko tańszy jakiś galaxy tab albo coś w ten deseń. Jeżeli to w ogóle się tam zmieści. Ja nadal obstawiam radio z androidem. Można kupić nowe radio nawet z kamerą i innymi gadżetami do 350usd.. wprawdzie dolar drogi i takie radio wyjdzie koło 1500zł, ale nie będzie rzeźby jak z tabletem, co właściwie kosztowo może wyjść podobnie.

Czy się zmieści to nie wiem. Ale niektórzy lubia tak kombinować i mają coś innego, więc po co ludzi odciągać od takich pomysłów...
To tak jak z zakupem MX-5...po co kombinować, kup sobie Golfa i niczym nie będzie się wyróżniać i spełniać tą samą funkcję ;)

A wracając do tematu to chodziło mi o to, że Vampirek ogarnia takie tematy i może się wypowiedzieć ;)

Pozdr
Rafa
:jupi: :bicz:
matpilch pisze:(...)pamiętaj, że dla mas liczy się moment, bo przecież powyżej 3500rpm silniki wybuchają.

Madzia 1.6 06.13-05.14
Biała Perła-Miti Stens 1.8 12.13-06.16
Bokken 1.8 Anni 09.16-12.16
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

02 lut 2015, 13:11

Rafa pisze:więc po co ludzi odciągać od takich pomysłów...

A ja Ciebie nie odciągam. My tu dyskutujemy i każdy sobie jakiś pomysł pisze i potem ktoś pisze swoje zdanie na ten temat, np na temat tylnych lexusów, albo koloru felg ;) Uważam po prostu, że ipad w aucie jest bez sensu bo nic z nim tam nie zrobisz w porównaniu do androida, i będziesz pewnie musiał się nieźle namęczyć, żeby go wstawić, a taniej szybciej i lepiej będzie kupić radio. I bezpieczniej, bo jak ktoś w aucie zobaczy, że masz podłączonego ipada, to o wiele łatwiej będzie złodziejaszkowi zagłuszyć wyrzuty sumienia nowym ipadem niż czymkolwiek innym ^
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
lukasz.miracle
Posty: 141
Rejestracja: 22 cze 2014, 12:11
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Warszawa

02 lut 2015, 19:33

Ja myślałem, żeby go tak zamontować https://www.youtube.com/watch?v=zDThVZzVtqw

Albo, żeby była opcja wyjęcia jak tutaj: http://youtu.be/RCXJIjxvPNE

Tak szczerze jakie są radia w cenie iPada Mini (999) to wolałbym mieć iPada ze wszystkimi apkami, nawigacją + deezerem do słuchania muzyki;-)

Myślałem przez chwilę Apple CarPlay, ale jedyne radio kosztuje 2799 (Alpine) i ten system będzie się jeszcze długo rozwijał...

Ale kupuję argument, że zaraz ktoś mi go wyjmie, więc zdecydowanie wolałbym opcję z wyjmowaniem.

Macie jakiś magików od Car Audio poza Vampirkiem do polecenia?
„Zdaję sobie sprawę, że ci spośród was, którzy mają owłosione klatki piersiowe, będą drwić i cmokać z niezadowoleniem. Powiedzą, że to „samochód dla bab”, że jest „gejowski” i tak dalej.
Możecie trwonić pieniądze na Mustangi i Ferrari. Jednak jeśli chcecie sportowego samochodu, MX-5 nada się idealnie. Żaden inny pojazd nie oferuje lepszego stosunku ceny do wartości. Żaden nie da wam też tyle radości. Mazdzie przyznaję pięć gwiazdek tylko dlatego, że nie mogę dać jej czternastu.” ~Jeremy Clarkson
Jaro
Posty: 3026
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:33
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

05 lut 2015, 7:09

lukasz.miracle pisze:To prawda przekonuje sie do tego, mysle tez nad instalacja iPada Mini - czy znacie moze kogos w Warszawie kto by siw podjal takiego zadania? Przy okazji wymiana glosnikow, wyciszenie drzwi i co tam jeszcze bedzie potrzebne:-)


pogadaj z Vampirkiem z forum a jak byś jeszcze chciał radio 2din mam na sprzedaż JVC KW-AVX810 w razie czego zapraszam na PW
Pozdrawiam

Jaro

MX-5 NA 1.6T
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

06 lut 2015, 10:25

Czuje sie wezwany do odpowiedzi.

Przerabialem niedawno temat i pada w samochodzie i powiem szczerze jakosc dzwieku z tego urzadzenia pozostawia bardzo wiele do zyczenia. Obecnie robie renault Clio rs w którym zamontowany jest system oparty na radiu jedno dinowym z pelnym procesorem dzwieku i jako zrodlo Samsung galaxy tab 3lite. Jeszcze nie jestem w stanie powiedziec jak to bedzie gralo. Bo do tej pory bylo bardzo dobrze. Problem z instalacją samego tabletu jest taki ze ma ograniczenia zwiazane z montazem wzmacniacza. Poniewaz pozostaje poszukiwanie wzmacniacza z wejsciem hivoltage. Ew po przejsciowce na optyke. Z rozwiazan najrozsadniejszych jesli chcemy miec duza ilość muzyki w zasobniku jest zastosowanie radia z wyjsciem optycznym. Nastepnie na drugim koncu zastosowanie urzadzenia o nazwie rasperry pi. I dysku zewnetrznego. Dzieki czemu zyskamy mozliwosc odtwarzania muzyki bezstranie w formatach flac. Kazde inne polaczenie to straty. Chyba ze przeprosimy się że stara poczciwa płyta CD -Audio

Pozdrawiam
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
lukasz.miracle
Posty: 141
Rejestracja: 22 cze 2014, 12:11
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Warszawa

07 lut 2015, 21:35

To mnie zwartwiles ale caly czas upieram sie na ipada:-) zadzwonie do Ciebie to pogadamy jeszcze, dzieki za wypowiedz
„Zdaję sobie sprawę, że ci spośród was, którzy mają owłosione klatki piersiowe, będą drwić i cmokać z niezadowoleniem. Powiedzą, że to „samochód dla bab”, że jest „gejowski” i tak dalej.
Możecie trwonić pieniądze na Mustangi i Ferrari. Jednak jeśli chcecie sportowego samochodu, MX-5 nada się idealnie. Żaden inny pojazd nie oferuje lepszego stosunku ceny do wartości. Żaden nie da wam też tyle radości. Mazdzie przyznaję pięć gwiazdek tylko dlatego, że nie mogę dać jej czternastu.” ~Jeremy Clarkson
Lexx
Donator
Donator
Posty: 1269
Rejestracja: 22 cze 2013, 9:20
Model: NA
Wersja: Eunos
Lokalizacja: Bristol

27 lut 2015, 0:42

Mam poprzednika tego JVC z powyzszego zdjecia:

Obrazek
Obrazek


Rob.
Awatar użytkownika
szalonystefan
Posty: 78
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:08
Model: NB
Wersja: 10th
Lokalizacja: Warszawa

11 cze 2015, 10:06

Zamówiłem chińczyka z androidem. Jak przyjdzie to zdam relację.
mmm
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2015, 16:25
Model: NA

23 cze 2015, 9:23

Cześć moje pytanie brzmi czy każdy model 2dinowy ma taki sam wymiar a jeśli nie to jakie są wymiary otworu w środkowej konsoli w wersji NB
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

23 cze 2015, 9:40

Nie każde pasuje. Część tzw. "2din" jest mniejszych i trzeba dodać dodatkową ramkę wokół takiego radia, żeby nie było szczeliny.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

23 cze 2015, 11:04

A ramki dodajmy są baaardzo drogie. JVC pasuje bez problemu ze standardowa ramka
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

23 cze 2015, 14:30

szalonystefan pisze:Zamówiłem chińczyka z androidem. Jak przyjdzie to zdam relację.

Będzie Ci się długo odpalał. W większości chińczyki są takie same..cortex A9 i 1gb ramu, różnią się głównie jakością plastików. Już dawno miałbym takie radio u siebie gdyby nie to że własnie długo się włączają, bo z 30 sekund chyba.

Ogólnie to ja dla siebie szukam radia które będzie miało możliwość zrobienia mirrora z telefonu(nawigacja) i możliwość odpalania muzy z pendrive w tym samym czasie. Ktoś coś wie?

Kolega kupił pioneera sph DA100 i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że muzy z pendrive odpalić się nie da. Wejście jest, ale to radio czyta muze/filmy tylko z zewnętrznego urządzenia na androidzie lub iOS. Przy czym zanim telefon się z radiem połączy mija z 20 sekund. A szkoda, bo radyjko można wyrwać nawet i za 600zł. Kolejny feler tego radia to jakiś dowcip, bo trzeba zaciągnąć ręczny, zluzować i zaciągnąć jeszcze raz żeby móc cokolwiek na tym radiu robić.
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
Awatar użytkownika
szalonystefan
Posty: 78
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:08
Model: NB
Wersja: 10th
Lokalizacja: Warszawa

12 lip 2015, 11:27

Radyjko podłączone i działa elegancko. Po włączeniu muzyka gra praktycznie od razu jednak ekran startuje ok 30 sekund. Generalnie to jestem zadowolony. W połączeniu z routerem lte można przez youtuba obejrzeć wszystko. Dodatkowo kamerka cofania :D Co do rozmiaru to jest szczelina jednak zamówiłem ramkę i myślę, że będzie ok. Polecam wszystkim. Później wrzucę jakieś foto.
Awatar użytkownika
szalonystefan
Posty: 78
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:08
Model: NB
Wersja: 10th
Lokalizacja: Warszawa

20 lip 2015, 9:30

Foto radyjka. Czekam na ramkę, bo wygląda nie do końce dobrze.
Załączniki
IMG_5400.jpg
IMG_5399.jpg
IMG_5398.jpg
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

21 lip 2015, 17:58

offthe pisze:Będzie Ci się długo odpalał. W większości chińczyki są takie same..cortex A9 i 1gb ramu, różnią się głównie jakością plastików.

Kwestia modelu. Mam takiego chinola z andronem pod ręką który wyłączenie realizuje w formie głębokiego uśpienia. Start nie zajmuje mu wiecej niż 2-3 sekundy. Jedynie po wyłączeniu zasilania podtrzymujacego uruchamia się dłuzej, ale to jedynie jakieś 10 sekund.

Po
eM
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

02 wrz 2015, 15:11

Głębokie uśpienie jest problematyczne w Androidzie bo właściwie nie bardzo jest tam prosty odpowiednik takiej Hibernacji z Windowsa. To co ma mój chińczyk to takie uśpienie że nadal konkretnie siorbie baterię niestety. Po mojemu to takie samo uśpienie jak w zwykłym telefonie.
Mam w aucie (innym) radyjko z Androidem i to super sprawa, mam w jednym urządzeniu statystyki z kompa (BT OBD), kamerę cofania, video rejestrator, muzykę z sterowaniem z kierownicy, zestaw głośnomówiący do rozmów, Yanosika i Nawigacje. Jak trzeba to i youtuba można odpalić czy na necie coś sprawdzić. W nowym aucie, taką funkcjonalność producent okrasiłby wymyślną nazwą w stylu "System multimedialny smart-car prestige++ VIP lux" i skasował za to 15 tyś zł.
Awatar użytkownika
PRYMUS_BMW
Donator
Donator
Posty: 877
Rejestracja: 24 maja 2012, 10:37
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: WPR

17 wrz 2015, 8:01

majkel pisze:
offthe pisze:Będzie Ci się długo odpalał. W większości chińczyki są takie same..cortex A9 i 1gb ramu, różnią się głównie jakością plastików.

Kwestia modelu. Mam takiego chinola z andronem pod ręką który wyłączenie realizuje w formie głębokiego uśpienia. Start nie zajmuje mu wiecej niż 2-3 sekundy. Jedynie po wyłączeniu zasilania podtrzymujacego uruchamia się dłuzej, ale to jedynie jakieś 10 sekund.

Po
eM


a podasz model ?
pozdrawiam
Prymus

historia PRYMUSKI --> viewtopic.php?f=22&t=12115
dziubek
Donator
Donator
Posty: 121
Rejestracja: 26 lis 2014, 17:56
Model: NC FL
Wersja: Karai
Lokalizacja: Warszawa

28 wrz 2015, 7:05

Też się podłączam pod powyższym pytaniem. Ktoś może polecić jakiś model?
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

28 wrz 2015, 7:11

Ja sobie bardzo chwałę mojego JVC kd 510, najważniejszy plus to możliwość dopasowania do dowolknbego koloru podswietlenia.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
PRYMUS_BMW
Donator
Donator
Posty: 877
Rejestracja: 24 maja 2012, 10:37
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: WPR

28 wrz 2015, 12:48

czester_ pisze:Ja sobie bardzo chwałę mojego JVC kd 510, najważniejszy plus to możliwość dopasowania do dowolknbego koloru podswietlenia.

Jak z montazem ?
Rzezbiles cos z ramką ?
pozdrawiam
Prymus

historia PRYMUSKI --> viewtopic.php?f=22&t=12115
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

28 wrz 2015, 13:28

Wszystko p&p
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafa
Donator
Donator
Posty: 2320
Rejestracja: 13 cze 2013, 10:49
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

28 wrz 2015, 14:12

Osobiście mam NX302E od Clariona. Jestem bardzo zadowolony. Jedyny minus to brak CD oraz niebieskie podświetlanie, ale wiedziałem na co się piszę ;)
I co ważne nie ma potrzeby montowania wzmaka.
Wyjść i wejść sporo.
Jakość wykonania też na wysokim poziomie.

Pozdr
Rafa
:jupi: :bicz:
matpilch pisze:(...)pamiętaj, że dla mas liczy się moment, bo przecież powyżej 3500rpm silniki wybuchają.

Madzia 1.6 06.13-05.14
Biała Perła-Miti Stens 1.8 12.13-06.16
Bokken 1.8 Anni 09.16-12.16
dziubek
Donator
Donator
Posty: 121
Rejestracja: 26 lis 2014, 17:56
Model: NC FL
Wersja: Karai
Lokalizacja: Warszawa

29 wrz 2015, 7:57

Niestety, Clarion poza moim zasięgiem.JVC ciekawe, tylko interesuje mnie bardziej wersja R910 ze względu na bluetooth, tylko żeby usb było jeszcze z tyłu.

Tylko czy nocowanie Madzi na ulicy nie będzie kosztowało szyby, chociaż ostatnio nie słyszałem o kradzieży radia ( może te czasy minęły...)
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

29 wrz 2015, 8:04

To radio jest na tyle tanie że chyba nie kradną ;) moduł BT można kupić do każdej wersji. Ja zrobiłem powiedzmy wersję 'na raty'. Teraz tel wpiety jest przez jack i jakość rozmów jest bardzo dobra.
Parametrami wzmacniacza te wersje się nie różnią.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
MaciejG
Donator
Donator
Posty: 122
Rejestracja: 30 kwie 2014, 12:53
Model: NC
Lokalizacja: Nowa Wieś (WPR)

29 wrz 2015, 8:11

dziubek pisze:Tylko czy nocowanie Madzi na ulicy nie będzie kosztowało szyby, chociaż ostatnio nie słyszałem o kradzieży radia ( może te czasy minęły...)

Mam ten sam dylemat, i o ile NA z nie najnowszym jedno-DIN'owym Kenwood'em zostawiałem top down z panelem zamkniętym w schowku, i nic się nie stało, to na 2-DIN bez panelu się chyba nie zdecyduję, bo boję się, że znajdzie się jakiś amator, szczególnie, że nie tak dawno pod domem zniknęły mi 'kapselki' z felg z 'zastępczego', które w ASO kosztują 160 zł komplet... :(
ODPOWIEDZ