Radio 2DIN

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

solt
Posty: 445
Rejestracja: 16 paź 2011, 22:15
Lokalizacja: Poznań

04 mar 2012, 18:46

Tak mnie jakos naszlo... firmowe jest ladne, ale jakos wiecej gadzetow mi sie chce. Pomyslalem, zeby sobie sprawic jakies nowe radio 2DIN. Macie jakies doswiadczenia i fotki jak sie prezentuja w desce NBFL?

Szukam czego z bluetooth zeby od razu z telefonem zgadac, ksiazka adresowa i muza z fona.. taki kmbajnik.. gdzeis do 1kPLN
Powstrzymać przyzwyczajenia i odłożyć gumówke na półkę...
Awatar użytkownika
Sigma
Donator
Donator
Posty: 842
Rejestracja: 15 wrz 2010, 19:24
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Toruń

04 mar 2012, 19:04

2 din ma u siebie pmcomp. Wydaje mi się, że himber też montował - więc zdjęć u nich możesz poszukać :)
"A designer knows he has achieved perfection not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away." – Antoine de Saint-Exupéry
Obrazek
zolt
Posty: 1081
Rejestracja: 20 wrz 2011, 21:35
Lokalizacja: Wrocław

05 mar 2012, 13:43

Ja kupilem Pioneera Avic f900bt. Fotek jeszcze nie mam, ale prezentuje sie calkiem niezle. Poza tym jest niezla baza do dalszej zabawy.
sunday_driver
Posty: 232
Rejestracja: 16 sty 2010, 15:03
Model: Inny
Lokalizacja: Wa

05 mar 2012, 19:44

zolt pisze:Ja kupilem Pioneera Avic f900bt. Fotek jeszcze nie mam, ale prezentuje sie calkiem niezle. Poza tym jest niezla baza do dalszej zabawy.
zolt, daj fotki jak zrobisz, ciekaw jestem jak to wygląda, a faktycznie możliwości jakieś ta jednostka ma.
karooolek
Posty: 83
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:35
Lokalizacja: stolyca-city

05 mar 2012, 20:13

Poszukiwałem jakiś czas takiego właśnie urządzenia.

Do 1000zł - zapomnij :???: ...chyba że używane/kradzione.
Najtańsze co udało mi się znaleźć do stacje multimedialne firmy www.peiying.pl
do których trzeba dograć mapy do nawigacji we własnym zakresie

Jednak tej klasy sprzęt mimo że oferuje dużo ciekawych możliwości często bywa upierdliwy - zacina się, jest niewygodny w obsłudze, gra słabej jakości dźwięk, słaby ekran (tutaj producent może szczególnie obniżyć koszty produkcji!)... Niektórym to nie przeszkadza, niektórym tak :shock:
Słowem - na ogół jest dobry, ale nie do końca...

Osobiście z tego nie korzystałem ani na oczy nie widziałem, więc traktuje produkty tej firmy z dystansem. Oferowane możliwości brzmią nieźle, cena jest sensowna (co daje szansę na to że to nie jest kompletna tandeta). W Internecie jednak można znaleźć skrajne opinie (pomijam opinie tzw. "audiofili onanistów" których żaden dźwięk nie zadowoli).

[ Dodano: 05-03-2012, 21:16 ]
zolt pisze:Ja kupilem Pioneera Avic f900bt. Fotek jeszcze nie mam, ale prezentuje sie calkiem niezle. Poza tym jest niezla baza do dalszej zabawy.
Ile zapłaciłeś? Jak oceniasz sprzęt? Chętnie zobaczę kompozycję z wnętrzem miaty. O jakich zabawach mówisz?
zolt
Posty: 1081
Rejestracja: 20 wrz 2011, 21:35
Lokalizacja: Wrocław

06 mar 2012, 7:37

sunday_driver pisze:zolt, daj fotki jak zrobisz, ciekaw jestem jak to wygląda, a faktycznie możliwości jakieś ta jednostka ma.


To moze byc dopiero w kwietniu, jak odbiore auto od Morisa i wsadze radio do auta.

karooolek pisze:Ile zapłaciłeś? Jak oceniasz sprzęt? Chętnie zobaczę kompozycję z wnętrzem miaty. O jakich zabawach mówisz?


Kupilem na allegro uzywane za 1400 z kompletem wyposazenia (mialem pewnosc ze nie kradzione, szczegolnie, ze gosc demonstrowal mi dzialanie w swoim aucie). Od tamtej pory wgralem pierwszy update softu z mapami oraz lekko zmodyfikowalem zainstalowane tam IGo (w tej chwili mam mapy Navteq z Q3 2011). Natomiast mozliwosci sa wieksze: mozna wrzucic praktycznie wszystko co chodzi na WinCE 5.0. Przez chwile mialem firmware z 4 nawigacjami, excelem, wordem, pasjansem 5 innymi gierkami, Opera i obsluga GSMowych dongli. Jest tez soft do czytania kodow OBDII po podpieciu czytnika do gniazda USB. Dla mnie najwieksza zaleta jest nawigacja, obsluga telefonu przez BT oraz wejscie Video, ktore pozwala mi podpiac androidowy telefon do radia (jakosc obrazu z tego wejscia niestety nie jest zbyt wysoka, ale dla Torque styknie ;)).
karooolek
Posty: 83
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:35
Lokalizacja: stolyca-city

06 mar 2012, 9:58

Czyli to radyjko też chodzi na WinCE? :shock:
zolt
Posty: 1081
Rejestracja: 20 wrz 2011, 21:35
Lokalizacja: Wrocław

06 mar 2012, 9:59

Zgadza sie. W testmode jest nawet menu start i TotalCommander :D.
sunday_driver
Posty: 232
Rejestracja: 16 sty 2010, 15:03
Model: Inny
Lokalizacja: Wa

06 mar 2012, 11:01

zolt, jak wygląda odtwarzanie mp3 z pamięci na USB? Nie ma problemów z wczytywaniem? Czy korzystając z Automapy można słuchać muzyki z pamięci USB albo z płyty? Jakie są Twoje wrażenia czysto użytkowe?
zolt
Posty: 1081
Rejestracja: 20 wrz 2011, 21:35
Lokalizacja: Wrocław

06 mar 2012, 12:20

sunday_driver pisze:zolt, jak wygląda odtwarzanie mp3 z pamięci na USB? Nie ma problemów z wczytywaniem? Czy korzystając z Automapy można słuchać muzyki z pamięci USB albo z płyty? Jakie są Twoje wrażenia czysto użytkowe?


Trudno powiedziac poki co, bo radio nie jest zainstalowane w aucie, ale moze uda mi sie cos sprawdzic "stacjonarnie" :). Na pewno nie ma problemow z odtwarzaniem muzy z karty SD. Ogladalem tez kilka DVD i sluchalem muzyki z cd-audio. Nie korzystalem jeszcze z nawigacji z wiadomych wzgledow ;).

Edit: Testy "syntetyczne" w domu daly przyzwoite rezultaty. Radio demonem predkosci nie jest, ale nawigacja z odtwarzana w tle muzyka z SD dziala bez problemu.
solt
Posty: 445
Rejestracja: 16 paź 2011, 22:15
Lokalizacja: Poznań

12 mar 2012, 15:27

Dzieki za podpowiedzi, ale juz mi przeszlo jak poogladalem ile to szelestow pochlonie :) Zrobie sobie chyba tylko porzadnie drzwi i glosniki, bo moj stary soniacz calkeim ladnie daje :)
Powstrzymać przyzwyczajenia i odłożyć gumówke na półkę...
alan123
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2012, 11:17
Lokalizacja: salesconnie

16 kwie 2012, 11:56

i bought a aftermaket one,from a china onlineshop.at present everything looks good,only the reverse camera image cann't switch automaticly when i reverse my car,just waiting supplier's help.
this is the one i bought.

http://www.autoadas.com/new-mazda-52011-car-dvd-player-with-radiobluetoothtvipodusbsd-p-331.html
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

05 cze 2012, 20:14

Fajnie, że taki temat znalazłem, to zapytam...

Otóż seryjne radio z NBFLki zaczyna mnie irytować pomału brakiem MP3 :/
Podoba mi się itp, ale te płyty nie mieszczą się już w schowku :P

W poprzednim aucie miałe 2din JVC i byłem bardzo zadowolony. Prosty model, ale z możliwością ustawienia koloru podświetlenia. Teraz JVC wypuścił nowsze modele.

Co myślicie o tym radiu?
http://allegro.pl/jvc-kw-r500-2din-multikolor-new-2012-sklep-krakow-i2396262812.html

Z góry uprzedzam, że nie jestem audiofilem i jedyne na czym mi zależy, to właśnie to abym mógł ustawić sobie kolor pod deskę, wlotka na MP3 i żeby było 2DIN właśnie. Dobrze żeby nie kosztowało też tałzena i nie było ultra chińskie (wiecie, radia, które kosztują 399 i odtwarzają na 7calowym ekranie filmy TV i wogóle wszystko mnie nie bawią:P).

Ból jest taki, że 2Din nie mają ściąganych paneli... o ile seryjne radio nie kusi chyba, to takie już może kogoś skusić. sam nie wiem... co myślicie?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

06 cze 2012, 10:17

jest taki model JVC 2DIN ze ściąganym panelem, poszukaj KW-AVX640 i podobnych modeli - sam chciałem do FLki go wsadzić swego czasu z uwagi na zdejmowany panel
zolt
Posty: 1081
Rejestracja: 20 wrz 2011, 21:35
Lokalizacja: Wrocław

06 cze 2012, 10:27

Niestety cena tego JVC jest juz ok 1k.
W sumie nie mam osobiscie takich doswiadczen, jednak slyszalem, ze brak panela wcale nie zniecheca amatorow cudzej wlasnosci. Tak przynajmniej mowil sledczy, z ktorym mialem kiedys okazje rozmawiac.
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

06 cze 2012, 11:52

inna sprawa, że wyświetlacz przy jeździe z otwartym dachem przestaje być czytelny...
to już lepiej chyba tego JVC co DEXTER wskazał...

DEXTER, pogadaj z vampirkiem, ma chyba ogarnięte dokładanie AUXa do tego radyjka z FL
zolt
Posty: 1081
Rejestracja: 20 wrz 2011, 21:35
Lokalizacja: Wrocław

06 cze 2012, 11:54

Nie jest tak zle z tym wyswietlaczem, przynajmniej w Pioneerze. Tylko trzeba na maxa jasnosc ustawic :).
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

06 cze 2012, 18:17

Tylko mi zależy na prosty i w miarę tanim radiu 2DIN z mp3. Gdzieś czytałem u nas o przeróbce ori radia z FL, ale z rzeźbienia jestem słaby... :(
zolt
Posty: 1081
Rejestracja: 20 wrz 2011, 21:35
Lokalizacja: Wrocław

06 cze 2012, 19:37

Możesz jeszcze kupić emulator zmieniarki.
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

06 cze 2012, 20:32

W poprzednim aucie miałem dokładnie takie:
Obrazek

I byłem mega zadowolony, stąd chęć nabycia podobnego, tylko nowszego modelu.

O takiego:
Obrazek

Skoro mówicie, że radio z panelem czy bez tak samo działa na potencjalnego włamywacza to chyba kupię. Mam jakąś niechęć do zmieniarek, emulatorów, przejściówek, wibratorów :mrgreen:
Awatar użytkownika
kammich
Posty: 2925
Rejestracja: 24 lip 2009, 9:55
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

06 cze 2012, 21:01

DEXTER pisze:W poprzednim aucie miałem dokładnie takie:


takie właśnie chciałem, ale ze względu na potencjalnego włamywacza wolę jednak radio ze ściąganym panelem, w escorcie miałem 4 lata radio ze ściaganym panelem, samochód zostawiałem bez dachu i nigdy nic się nie stało, a takie radio jednak kusi. Poza tym brakuje mi półeczki na telefon :D
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

06 cze 2012, 21:06

No właśnie nie wiem... bo to JVC prędzej by wyrwał z deską rozdzielczą niż je wyjął (radio było skręcane z półkieszenią, a ta w deskę śrubami i na to wszystko przychodziły elementy deski:P). Tylko nie chciałbym aby przez radio ktoś porżnął dach.

Półeczki na telefon mi też brakuje, ale akurat nie lubię ich pod/nad radiem ;) I 2DINowe radia ogólnie mi się bardziej podobają :)

Zresztą czy ono aż tak bardzo się różni od OEMowego?
Kinio
Donator
Donator
Posty: 685
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:45
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

08 cze 2012, 15:55

Ja do swojego radia wlutowałem kabelek i działa teraz tak, że mam w napędzie płytę cd z pustymi piosenkami a muzyka leci z auxa. Zajmuje to z godzinkę może a nie jest źle. Czytałem też chyba na mazdaspeed.pl że do tego radia da się wlutować pod moduł AM z radia ale dopiero po tym jak zrobiłem pod CD u siebie. Oczywiście można dalej odtwarzać płyty normalnie.
Kwestia rozkręcenia, znalezienia odpowiednich styków, przylutowania trzech kabelków i skręcenia. Ale jak masz $ na to nowe radio i nie boisz się kradzieży to bym kupował na Twoim miejscu. Będzie jeszcze lepsza jakość bo seryjne się męczy raczej.
Awatar użytkownika
rsmx5
Posty: 1423
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:00
Model: NC FL
Wersja: 20th Anniversary
Lokalizacja: Bochnia

10 cze 2012, 23:40

@Kinio
podrzuć chłopie schemat/zdjęcia albo linka do opisu takiej operacji.
Pliiiz!
Jest Anni-ni
Była Anni
Była Zielona
Kinio
Donator
Donator
Posty: 685
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:45
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

11 cze 2012, 0:37

Jeśli mówisz o tej opcji którą ja zrobiłem to może być problem bo robiłem to bez żadnego opisu a zdjęć nie mam. Musiałbym wyjąć radio i rozkręcić a zaliczenia i sesja wre więc albo musisz poczekać albo wyjmij radio zgodnie z tym: http://www.youtube.com/watch?v=fQT_YBBpN4E (ja wyjmuję wieszakiem drucianym bo nie mam takie śrubokręta :) ), rozkręć, zrób zdjęcie płyty a ja Ci zaznaczę gdzie się wspawać.

Największy minus takiego rozwiązania jaki do tej pory wykryłem to brak możliwości jednoczesnego odtwarzania muzyki i ładowania z zapalniczki tego samego urządzenia. Rośnie pisk w głośnikach przy wzrastających obrotach. Z tego co czytałem spowodowane to jest wspólną masą i można to usunąć włączając w obwód jakiś filtr ale jeszcze się w to nie bawiłem.

A tutaj masz pod kanały AM w radiu: http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=121&t=123377
rogI
Posty: 1362
Rejestracja: 12 kwie 2012, 11:05
Lokalizacja: Poznań

11 cze 2012, 11:37

Ja w weekend zamontowalem u siebie radio Pioneer AVIC-F320BT i szczerze polecam takie rozwiazanie. USB, AUX, GPS, Bluetooth, kolorowy wyswietlacz i przede wszystkim bardzo fajna jakosc dzwieku oraz, tutaj fanfary, zdejmowany panel :winner:
Wyglada to tak:
Obrazek
Wieczorem moze dorzuce zdjecia jak to wyglada w aucie.
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

11 cze 2012, 18:00

Trochę nie mój budżet :razz: Wziąłem to JVC ostatecznie ;)
rogI
Posty: 1362
Rejestracja: 12 kwie 2012, 11:05
Lokalizacja: Poznań

12 cze 2012, 8:37

Patrzac na cene nowego JVC, a podejrzewam, ze takie kupiles, to wcale tak duzo nie zaplacilem :razz: moj Pioneer byl niby uzywany (powystawowy) ale wyglada jak nowy i kosztowal mniej niz 1/3 ceny nowego. Swoja droga nie wiem czy nie bede chcial go sprzedac bo mam na oku troche wyzszy model...
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

12 cze 2012, 16:55

Szkoda, żeśmy się z tym wszystkim wcześniej nie zgadali...
Awatar użytkownika
Donek
Posty: 1329
Rejestracja: 29 lip 2009, 16:50
Model: NA
Wersja: Sunburst Yellow
Lokalizacja: Warszawa

13 cze 2012, 21:08

DEXTER, zrobilbys jakies zdjecie jak sie komponuje w desce to radio bo tez sie zastanawaim nad takim tylko ciekawy jestem czy ladnie wypelnia ten otwor montazowy. pozdr
ODPOWIEDZ