Głośniki do NA w drzwi + tweetery co wybrać ?

cena/jakość

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

noveek
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2009, 9:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

18 gru 2011, 19:48

Witajcie zakładam temat bo ostatnio interesuję się wymianą głośników w drzwiach miaty.
Obecny setup
Sterowanie SONY MEX-R1
wygłuszenie drzwi
głośniki OEM Mazda

Zależy mi na kupnie zestawu głośników z osobnymi tweeterami w kwocie do ok 250 zł
Kiedyś natknąłem sie na produkty firmy earthquake ale jakoś teraz nie mogę znaleźć ich oferty cenowej na alledrogo.

Co mi wpadło (opierałem się tylko w sumie na alledrogo i w sumie tylko jednego sprzedawcy ale ma dość duży wybór i ceny takie same jak inni żeby nie było że reklamuję czy coś) w oko to następujące zestawy:

1. Renegade RX6.2c - 179 zł
Obrazek

PARAMETRY

Pasmo przenoszenia: 50Hz-20kHz

skuteczność: 92dB

Moc: 200W Max

100W RMS (przy włączonym filtrze HPF)

70W RMS (w pełnym paśmie akustycznym)

Impedancja: 4Ohm

Głębokość montażowa tylko 58mm

aukcju tu

[URL=http://allegro.pl/renegade-rx6-2c-50-20000-hertz-gwar-pl-wroclaw-i1997501875.html]LINK[/URL]

2. Lanzar MAX MX6c Tw - 279 zł
Obrazek

Wysokiej jakości membrana kompozytowa ze szlachetnych materiałów
Górne zawieszenie woofera z niskostratnej gumy butylowo-nitratowej
Osłona magnesu z pochłaniającej rezonanse gumy
Głebokość montażowa tylko 60mm (po zdjęciu gumowej osłony magnesu).
2x100 W RMS / 200 W MAX
Frequency Response: 45-20KHz
Impedancja: 4 Ohm
2szt. głośników wysokotonowych:
25mm kopułka z uszlachetnionego jedwabiu, 25mm cewka z krawędziowym montowaniem
3 Opcje montażowe tweetera: wpuszczana/obrotowa/ powierzchniowa i z kierunkową emisją
200 W RMS /400 W MAX
Frequency Response: 1.4-24KHz
Impedancja 4 Ohm
2szt. pełnozakresowych zwrotnic dwudrożnych:
Dwudrożne zwrotnice 2szt.
12dB nachylenia zbocza (zwrotnica drugiego rzędu)

[URL=http://allegro.pl/lanzar-max-mx6c-tw-jedwab-45-20-000-hertz-wroclaw-i1997501292.html]Aukcja link[/URL]

3. HERTZ DSK 165 - 249 zł

Obrazek

Obrazek

[URL=http://allegro.pl/hertz-dsk-165-dystansemdf-smycz-kurier24h-wroclaw-i1997501558.html]link aukcja [/URL]

4. Rockford Fosgate R1652-S - 269 zł

Obrazek

5. Helix B 62c - 249 zł

Obrazek
Moc nominalna RMS / max.
50 / 150 W
Pasmo przenoszenia
55 Hz - 22.000 Hz
Czułość 91 dB 1W / 1m
Impedancja 4 Ohms
Głębokość montażowa
61 mm / 2.4"

[URL=http://allegro.pl/helix-b-62c-zestaw-165mm-gwar-pl-wroclaw-i1985620497.html]link aukcja[/URL]

Mam nadzieję, że audiofile pozbawią mnie wątpliwości.

Z pozdrowieniami

Krzysztof
[URL=http://www.mx-5.pl/viewtopic.php?t=2896]Moja Mazda MX-5 NA BRG[/URL]
[URL=http://picasaweb.google.pl/chrisnoveek]Galeria MX-5[/URL]
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

18 gru 2011, 20:36

A wiec tak :) Widzę że trzeba coś w budżetówce dobrać problem polega na tym że powyższe zestawy wymagają podłaczenia wzmacniacza aby wykorzystać 100% ich możliwości.

Chetnie zobacze wygłuszenie drzwi jak jest wykonane i czym. Nastepnie co do jednostki to jest dosc średnia. I osobiście bym zmienił na coś jakościowego :)

Jeśli sprecyzowałbyś oczekiwania muzyczne i tego czego słuchasz na codzień postaram się coś dobrać w rozsądnych pieniądzach. Ponieważ nie ma takiego złotego środka jesli chodzi o nagłośnienie.

Np Hertrze strasznie wyostrzają górę. jest ona mocno jazgotliwa zagłuszająca średnicę,
Renegade osobiście nie znam. Lanzar to najtańsza wersja VIBE czyli mocne dolne brzmienie zero góry. Rockford Prime to system grający dobrze dołem i przeciętnie średnicą zaczynaja się problemy na górze. Helix to głośniki dobrze grające średnica i w miarę górą po porpawieniu ori zwrotnic nawet znośny system tylko wymaga BiAmpingu :)

I można tak bez końca :)

Przybliż temat gustów muzycznych, tego jak masz przygotowane drzwi pod instalację czy są wzmacniane blachą otwory technologiczne czy tylko Mata czy Taśma dekarska... Coś wykombinujemy
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
noveek
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2009, 9:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

18 gru 2011, 20:49

Mój gust muzyczny to przede wszystkim vocal trance + drum and base ostatnio trochę dubstepu + muzyka lat 90 to głównie jest u mnie w głośnikach.

Wygłuszenie było robione przez poprzedniego właściciela i dawno tam nie zaglądałem, ale wszystkie otwory w drzwiach są pokryte czarną matą / folią.

wzmacniacza nie chciałbym dawać i oprzeć się na tym co daje soniarrz (nie wiem czy np zmostkowanie kanałów mogło by coś dać razem ma 4 x 17 w rmsie.
[URL=http://www.mx-5.pl/viewtopic.php?t=2896]Moja Mazda MX-5 NA BRG[/URL]
[URL=http://picasaweb.google.pl/chrisnoveek]Galeria MX-5[/URL]
Davey
Posty: 556
Rejestracja: 20 kwie 2010, 16:26
Lokalizacja: Lublin

18 gru 2011, 21:21

A Hertzy ESK 165 tez potrzebują wzmacniacza? Ja też właśnie głośników szukam, pisz to i ja cos dla siebie z wykorzystam :mrgreen: :mrgreen:
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

18 gru 2011, 22:12

Wiec tak najpierw Davey

Hertz ma serię - DSK / ESK / HSK / MLK w tej kolejności System DSK jest w teorii dopasowany do normalnych wzmaczniaczy radiowych ale i tak się pod nim nie sprawdza. Natomiast ESK potrzebuje pieca przynajmniej 50-70W w kanale :) I oczywiscie dobrze przygotowanych drzwi.

noveek pisze:Wygłuszenie było robione przez poprzedniego właściciela i dawno tam nie zaglądałem, ale wszystkie otwory w drzwiach są pokryte czarną matą / folią.


Pewnie Maty APP lub BOLL tudzież Dekarka. Generalnie kwestia jak to jest wykonane bo po latach te maty lubią pękać ;/ i nadają się tylko do zerwania

noveek pisze:wzmacniacza nie chciałbym dawać i oprzeć się na tym co daje soniarrz (nie wiem czy np zmostkowanie kanałów mogło by coś dać razem ma 4 x 17 w rmsie.


W tym soniaku jak zrobisz mostek na kanałach możesz upalić końcowkę ;/ Radia tego nie lubią :) wiec bez pieca się nie obejdzie :) nawet coś małego ale to potem jeśli coś się dobierze.

Do tej muzyki musisz mieć w miare zrównoważone tweetery bo jeśli będą grały zbyt metalicznie efekt może być nie do wytrzymania.

Osobiście poleciłbym

Vibe Black Air 6

http://www.sklep.audiobas.pl/pl/p/Vibe-BlackAir-6/254

Lub bardziej budżetowo

http://allegro.pl/glosniki-separowane-sl165w-neo25s-sinuslive-165mm-i2000878841.html

Oba systemy niestety wymagają wzmacniaczy. ale nie jakiś specjalnie wymagających :) Do tego musisz doliczyć wymianę przewodów bo przewody o przekroju żyłki do łowienia ryb to nadają się do pchania karuzeli, a nie dawania jakiegokolwiek dźwięku. W przypadku Systemu BlackAir dostajesz w komplecie Okablowanie 2.5mm^ + Całkiem przyzwoite zwrotnice jak na ten budżet. Insalację polecam zrobić na dystansach z MDFu do NA wystarcza dystans 8mm przycinany od wew strony by go dopasować do blachy.

Oba systemy miałem na testach. Tyle że w przypadku 2giego miałem przerobioną zwrotnicę bo ori nie zaspokajała moich oczekiwań Bass z Sinusa jest Ciepły i głęboki Tweetery nie robią jakiejś rewelacji ale da się tego normalnie posłuchać. BA charakteryzują się bezpośrednim punktowym basem szybkim dynamicznym, średnica dość uwypuklona przez w tweeter który można uspokoić przez zainstalowany w zwrotnicy filtr 2giego rzędu.

Ale ja słucham troche innych klimatów muzycznych na co dzień
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

18 gru 2011, 22:33

vampirek, jak już jesteśmy w temacie audio.

Jaki piec do Hertz'ow ESK? Najlepiej 4 kanały by można było jeszcze ewentualnie dorzucić coś do bagażnika... :)

Pozdrawiam!

PS Do co Hertzów DSK, potwierdzam - bardzo ostra góra, która potrafi zagłuszać średnie. I tak jak wyżej, bez wzmaka nie grają dobrze.
110@???KM
134@???Nm
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

18 gru 2011, 22:48

Jeśli chodzi o ESK

http://allegro.pl/rockford-fosgate-punch-200-4-i1997163496.html

Pomiary

1 × 77 Watt Kanal 1 an 4 Ohm
2 × 72 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm
4 × 65 Watt Kanal 1 bis 4 an 4 Ohm
Stromaufnahme 29,8A
Wirkungsgrad 64,4%

1 × 225 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 4 Ohm
2 × 182 Watt Kanal 1 + 2 sowie 3 + 4 gebrückt an 4 Ohm
Stromaufnahme 49,7A
Wirkungsgrad 54,3%

364 Watt Gesamtleistung


lub

http://allegro.pl/rockford-fosgate-550x-i1982020754.html

Pomiary

Rockford Fosgate Power 550X

1 × 101 Watt Kanal 1 an 4 Ohm
2 × 96 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm
4 × 86 Watt Kanal 1 bis 4 an 4 Ohm
Stromaufnahme 38A
Wirkungsgrad 67,4%

1 × 303 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 4 Ohm
2 × 256 Watt Kanal 1 + 2 sowie 3 + 4 gebrückt an 4 Ohm
Stromaufnahme 65,3A
Wirkungsgrad 58,1%

512 Watt Gesamtleistung

W zupełności starczą :)

jeśli chodzi o DSK trzeba wystrugać zwrotnice i zmienić tweeter na coś innego np na Mission który w hurcie kosztuje 10zł za sztukę a ma jedwabną kopułkę :) i na prawde daje radę
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
rafik14
Posty: 1414
Rejestracja: 20 kwie 2009, 19:59
Lokalizacja: Poznań

19 gru 2011, 6:42

całkiem przyjemny zestawik to także helix dark blue 62.1
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

19 gru 2011, 8:22

Zgadza się :) ale nie do tego typu muzyki. Helixy są muzykalne i dynamiczne ale nie zapewnia wystarczająco dużo mięsa na dole. Na elektrodzie są bardzo ciekawe projekty zwrotnic do tego zestawu. Ale jak już wcześniej powiedziałem ten system jeśli chodzi o budżet jest stosunkowo dobry jakosciowo :) Tyletez wymaga pieca aby wykorzystać możliwości tego zestawu.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
rafik14
Posty: 1414
Rejestracja: 20 kwie 2009, 19:59
Lokalizacja: Poznań

19 gru 2011, 8:23

vampirek pisze:Zgadza się ale nie do tego typu muzyki. Helixy są muzykalne i dynamiczne
fakt faktem do rocka idealne
Davey
Posty: 556
Rejestracja: 20 kwie 2010, 16:26
Lokalizacja: Lublin

19 gru 2011, 12:15

A jest coś co gra bez wzmaka? Albo co może narazie grać bez niego? Prekefuje hardcore, hardcore punk, czasem coś lżejszego ale lubie dynamicznie i w sumie srodkiem/dołem z naciskiem na środek. Te helixy dadzą rade? Radio mam 4x45W jesli po takim parametrze coś można paczeć :mrgreen:
rafik14
Posty: 1414
Rejestracja: 20 kwie 2009, 19:59
Lokalizacja: Poznań

19 gru 2011, 12:24

u mnie grają bez pieca a moc wyjściową mam taką jak Ty...nie mam wygłuszonych drzwi i przy dawaniu ognia daje sie to we znaki. Ogólnie daja radę...przyjemny dół i nie piskliwa, stonowana góra. U mnie grają na blaupunkcie valencia mp36
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

19 gru 2011, 22:17

Davey pisze:Radio mam 4x45W jesli po takim parametrze coś można paczeć


Nie mozna ponieważ to jest moc muzyczna a jesli chodzi o głośniki zazwyczaj jest podawana moc RMS gdzie twoje radio dysponuje 17W w najlepszym przypadku wiec odpowiedz sobie sam na pytanie jak ma grać zestaw 50-100W pod 17Watami?:> Awykonalne :]

Heliksy są bardzo muzykalne ale tak jak mówię bez wystruganej zwrotnicy średnio dają radę :) przynajmniej jak dla mnie :) ale jak to mowia znajomi jestem zboczony :P

rafik14 pisze:nie mam wygłuszonych drzwi i przy dawaniu ognia daje sie to we znaki. Ogólnie daja radę...przyjemny dół i nie piskliwa, stonowana góra. U mnie grają na blaupunkcie valencia mp36


To w ogóle niestety nie masz dołu jeśli chodzi o te przetworniki :) bo każdy głosnik musi miec zrobioną odpowiednia przestrzeń do grania. Nastepnie odpowiednio skierowane tweetery aby było jak najlepiej dla słuchacza. Odziwo ten blaupunkt ma dosc płaską charakterystykę. Ale jak mniemam słuchasz MP3 więc to nijak nie ma nic wspólnego z jakością dźwięku :)

Jeśli chodzi o samą jakość polecam Płyty Audio lub nagrywki z Formatu "flac" wszystko inne to tylko się nadaje do brzdąkania :)
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Kurak
Posty: 3915
Rejestracja: 16 sie 2011, 1:39
Model: NA
Lokalizacja: P-ce
Kontakt:

19 gru 2011, 22:57

vampirek pisze:Jeśli chodzi o samą jakość polecam Płyty Audio lub nagrywki z Formatu "flac" wszystko inne to tylko się nadaje do brzdąkania


Nie zgodzę się. Wszystko zależy od dekodera MP3. Jeśli na przykład rozkodujesz mp3 w locie w Winampie, to brzmi jak brzmi. Jeśli weźmiesz mp3 i rozkodujesz je np w Soundtrack Pro albo w Logicu, to takie rozkodowanie nie odbywa się w czasie rzeczywistym, przynajmniej dopóki nie masz dedykowanego układu; jak na przykład weźmiesz iPoda to masz w nim dwa układy (jeśli dobrze pamiętam, albo w creativeach?) to masz dwa układy, jeden działający na wyjściu słuchawkowym o gorszej jakości oraz układ dla wyjścia liniowego, który pożera 2x tyle baterii.

Mp3 może oferować jakość w 100% wystarczającą do auta.

vampirek pisze:jak ma grać zestaw 50-100W pod 17Watami?

Cicho :P W zależności od efektywności 17W może mieć całkiem srogie pierdzielnięcie.
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

20 gru 2011, 2:19

Co dla kogo oznacza dobra jakosc dźwięku nie będę się spieral :) nie używam mp3 bo jakosc nigdy mnie nie zadowala obcięcie połowy dźwięków z plyt floydow lub straitsow mnie nie urządza. Mp3 mamy jakość 320... Flac ~1000kbps

Niektórym styka 128 i są przeszczesliwi. Dziwne ze żadne auta startujace w zawodach nie są testowane na mp3 skoro jest w Twojej opinii takie świetne :)

Poza tym moje zdanie jest takie ze jeśli ktoś chce słuchać mp3 to starcza seryjny odtwarzacz i seryjne glosniki. Jeśli ktoś lubi dźwięk w samochodzie to decyduje się na podjęcie pewnych modyfikacji niestety lub stety kosztownych aby polepszyc standard dźwięku. Osobiście nasluchalem się wielu opinii dotyczących nagłośnienia auta bez dachu. Bo nie ma zamkniętej przestrzeni gdzie glosniki maja okazje się wykazać. Ale to kolejna bzdura kwestia jest podejścia do tematu. Z audio jest tak jak z modyfikacjami silnika czy zawieszenia pominiesz lub przyoszczedzisz na którymś kroku i cała ukladanka nadaje się na smietnik.

Co ma efektywność do samej mocy? Nic 17w nijak nie radzi sobie z glosnikami o wyższych wartościach. Nie oszukujmy się ale takie przetworniki raz ze się męczą dwa nie ma nad nimi żadnej kontroli. Poza tym nie wiem czy otwierales sobie radio kiedyś :) i wzmacniacz. Końcówka wielosci naparstka nie da żadnej jakości tymbardziej jeśli jest to radio robione na masowke.

Nie będziemy robić OT. Temat dotyczy doboru głośników do NA.
Skupiając się na tym. Tak jak Rafik napisał. Helix DB to dobry tani system do dynamicznego grania. Dobrze wychodzacy w relacji cena/jakość. Pod samym radiem daje sobie radę ale brak kontroli nad wooferem przy większej mocy. Następnie System Sinuslive osobiście mogę polecić budzetowo zwrotki z filtrem muzykalny system z dobrym dołem wymagajacy sredniej klasy wzmacniacza. W każdym przypadku polecam wymienić kable glosnikowe. Na coś grubszego niż żylka do lowienia ryb dobrze by było gdyby to była miedz OFC. Następnie skupić się na ukierunkowaniu Tweetera wg swoich potrzeb. W NA one są stosunkowo nisko na boczkach wiec dla powyższych zestawów skierowalbym je ku górze w kierunku środka pojazdu. Jeśli chodzi o DB tweetery są tam dość mocno kierunkowe co może utrudniać uchwycenie odpowiedniego miejsca przeciecia. W przypadku sinusa Tweeter Neo jest dość szeroko grający i niezle radzi sobie w średnich rejestrach. Myśle ze to jedna z lepszych propozycji do 300zl.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
rafik14
Posty: 1414
Rejestracja: 20 kwie 2009, 19:59
Lokalizacja: Poznań

20 gru 2011, 6:17

vampirek pisze:. Ale jak mniemam słuchasz MP3 więc to nijak nie ma nic wspólnego z jakością dźwięku
:kciukdol: ojjj nieee :evil: Jaką matę wygłuszającą polecasz...chodzi mi o szeroko pojętą dobrą półkę cenową :wink:
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

20 gru 2011, 9:03

Zaloze oddzielny temat dotyczący wygluszenia MXa

jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny polecam maty Silent Coat na drzwi Idzie ok 18 mat :) cena 12-15zl za sztukę zależy gdzie. Najtanszym rozwiązaniem jest Tzw tasma dekarska. Dołka 30cm x 10m kosztuje ok 100zl problem polega na tym ze aby spełniła swoją role trzebaby położyć ja x2. Jedna rolka w tym celu wystarcza. Co do otworow technologicznych trzeba je wzmocnić plaskownikami montazowymi lub blacha aluminiowa. Dzięki czemu całość nabiera sztywnosci i lepszej przestrzeni rezonansowej.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Kinio
Donator
Donator
Posty: 685
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:45
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

20 gru 2011, 10:29

Głośniki w na i nbfl mają te same kształty? Czy to co tutaj piszecie nie ma żadnego przełożenia na mój model?
[OT]
vampirek pisze:Poza tym moje zdanie jest takie ze jeśli ktoś chce słuchać mp3 to starcza seryjny odtwarzacz i seryjne glosniki.

Bzdura, niezależnie jaki utwór wybierzesz czy to na mp3 czy we flacu będzie brzmiał dużo lepiej po zmianie sprzętu. Co za tym idzie ma to sens. mp3 jest dużo praktyczniejsze co szczególnie ma znaczenie w naszych samochodach gdzie miejsca nie ma za dużo. Jakbym miał wozić wszystkie cd audio, które mam w odtwarzaczu mp3 to nie byłoby miejsca dla pasażera już :).
Wiadomo, że nie ma porównania flac'ów z mp3 ale nie ma rozmowy w tym temacie o hi-endowym sprzęcie, który zagra każdy dźwięk tylko autor poprosił o porady do ~250zł.
[/OT] :)
LubMich
Posty: 720
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:55
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

20 gru 2011, 11:10

vampirek pisze:Co ma efektywność do samej mocy? Nic 17w nijak nie radzi sobie z glosnikami o wyższych wartościach. .
Audio dla samochodu to dla mnie mało rozpoznany temat - choć się odrobinkę zainteresowałem ostatnio ;-) - ale chodzi wprost o efektywność głośników. Widziałem zestawy które zapewniały nagłośnienie niedużego pomieszczenia z końcówką o mocy 8-9W. Więc albo głośniki mające sporą efektywność albo walimy masę prądu.


[edit] a propo mp3.. generalnie obniżony bitrate słychać w szczegółach.. gitara nie dobrzmiewa tak jak powinna szybkie partie się 'zlewają' ale nie na wszystkich utworach jest to tak bardzo słyszalne.

Ja dalej CarAudio traktuje trochę 'lekko' i wydaje mi się że 95% instalacji przy mp3 z wyższym bitratem (128 k jak się wsłucham to i u siebie w maździe rozróżnię) będzie nie do odróżnienia od płyty audio.
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

20 gru 2011, 12:40

Kinio pisze:Głośniki w na i nbfl mają te same kształty? Czy to co tutaj piszecie nie ma żadnego przełożenia na mój model?


w NA glosniki są okrągłe 16cm 6,5". W NB i NBFl są glosniki owalne 5x7 lecz po zdjęciu dystansu mamy otwor na glosnik 20cm 8". Przełożenie ma takie ze po zastosowaniu dystansu Z 5x7 na 6,5" możesz przebierać również w takich zestawach kak w ulegalkach :) dystans pasuje z mazdy xsedos 6 Forda mondeo i pochodnych :)

LubMich jak się spotkamy jak znajdę oczywiście płytę mam gdzieś jedna nagrana 320kbps i Flac. I różnica jest niestety mocno odczuwalna. Ale tak jak wyżej Kinio napisał nie ma co się droczyc, bo rozmawiamy o zestawie ~300zl.

Nie mniej tak jak mówisz domowa końcówka 8-9w to zapewne moc podana w sinusie. Co wiecej jak rozbierzemy piec domowy i zobaczysz tranzystory i rozbierzesz radio samochodowe zobaczysz o czym mówię. Wyższe modele odtwarzaczy z założenia nie są wyposażone w końcówki mocy bo to tylko zbędny gadzet którego i tak nikt nie używa. Na koncowce z radia nie masz kontroli nad systemem. O ile jak jest cicho to mozna podciagnac rozne rzeczy na eq lecz jak dasz w palnik to będzie jeden wielki brzekot i charkot.
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

20 gru 2011, 20:13

vampirek pisze:w NA glosniki są okrągłe 16cm 6,5".

polemizowałbym :twisted: seryjny otwór w drzwiach mojej NA jest minimalnie mniejszy niż średnica montażowa głośników 160mm, dlatego zrobiłem flansze montażowe ze sklejki i zainstalowałem głośniki 130mm.
rafik14
Posty: 1414
Rejestracja: 20 kwie 2009, 19:59
Lokalizacja: Poznań

20 gru 2011, 20:14

u mnie 160 pasują idealnie i nie polemizuję :wink:
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

20 gru 2011, 20:27

być może różne modele głośników 160mm mają różne średnice montażowe :wink:
vampirek
Posty: 1064
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:11
Lokalizacja: Stolica

20 gru 2011, 21:34

Tak własnie jest Irak :) niektóre kosze od 6.5" mają wieksze i nie mieszcza się w otwor w MXach. dlatego napisalem wyżej że montaż wykonuje się na pierscieniach dystansowych z MDFu 8mm :)
Jeśli chcesz aby Twoje auto było bezawaryjne. Nie Tuninguj Go!
Awatar użytkownika
cabriofun
Posty: 358
Rejestracja: 08 mar 2007, 23:46
Lokalizacja: Łódź

21 gru 2011, 1:15

można i bez pierścieni, żeby weszły standardowe maskownice,
ja moge powiedzieć że bardzo dużo charakteru,
nadaje przetwornikom sam radioodtwarzacz,
moj zestaw Hertz ESK z tweeterami w słupkach,
zasilany z Genesis profile2/, grał zupełnie inaczej na wysokim modelu clariona, i wysokim modelu blaupunkta.
Góra byla zupełnie inna, nawet ludzie z pierwszym poziomem umuzykalnienia by to potwierdzili. A za firmą sony osobiście nie przepadam...
Sek
Posty: 479
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:01
Model: NA
Lokalizacja: Leszno

21 gru 2011, 7:24

cabriofun pisze:bardzo dużo charakteru,
nadaje przetwornikom sam radioodtwarzacz,


tak czekałem, aż ktoś o tym wspomni. vampirek, może w celu uzupełnienia zestawu zasugerujesz też jaki sam odtwarzacz zamontować. nie chodzi mi o konkretny model, tylko o charakterystykę ogólną poszczególnych firm.

pozdr
rafik14
Posty: 1414
Rejestracja: 20 kwie 2009, 19:59
Lokalizacja: Poznań

21 gru 2011, 7:29

noveek pisze:Zależy mi na kupnie zestawu głośników z osobnymi tweeterami w kwocie do ok 250 zł
i na tym się skupmy :wink:
Sek
Posty: 479
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:01
Model: NA
Lokalizacja: Leszno

21 gru 2011, 7:44

rafik14 pisze:noveek napisał/a:
Zależy mi na kupnie zestawu głośników z osobnymi tweeterami w kwocie do ok 250 zł
i na tym się skupmy


masz rację, tylko że zakupisz swój idealny zestaw głośników i okaże się że nie gra tak jak myślałeś , bo ... radio do d...y. tak jak pisałem nie chodzi o wypisywanie wyższości marki x nad y, tylko o charakterystykę (np. kiepska góra, dobra dynamika itp),która pozwoli dobrać radio do głośników.
czytając ten temat odniosłem wrażenie ,że jest on ogólnie o głośnikach w NA. jeśli dotyczy tylko zestawu autora, to faktycznie skupmy się na radiu, wygłuszeniach, montażach pomocnych noveekowi.

pozdr
rafik14
Posty: 1414
Rejestracja: 20 kwie 2009, 19:59
Lokalizacja: Poznań

21 gru 2011, 7:50

pomysł masz bardzo dobry...proponuję założyć nowy temat i wykorzystać dział car audio :wink:
Sek
Posty: 479
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:01
Model: NA
Lokalizacja: Leszno

21 gru 2011, 7:55

ok

pozdr
ODPOWIEDZ