[NC] Wejście do radia na iPhona lub USB

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

MarekX5
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2011, 19:56
Lokalizacja: Piaseczno

07 maja 2011, 20:00

Mam NC z 2008 ze stadardowym radiem. Jak to przerobić by można brać muzykę np. z iPhona?
kulkas
Posty: 253
Rejestracja: 05 sie 2009, 11:30
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

07 maja 2011, 20:17

Najprościej, kup zestaw marki Parrot z serii MKi, a do tego kabel do podłączenia z radiem z mazdy NC. Sam to zainstalujesz w jakieś 15-20 minut.

Zestaw parrota kosztuje gdzieś od 300zl w górę na allegro, kabel około 150 zł z przesyłka z Niemiec (w Polsce raczej nie do dostania). W zamian otrzymujesz zestaw głośnomówiący bluetooth, złącze do iphona/ipada, aux i zwykłe usb oraz bluetooth audio (na przykład połączenie z nawigacją).
MarekX5
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2011, 19:56
Lokalizacja: Piaseczno

08 maja 2011, 6:30

Jeszcze kilka pytań pomocniczych:
- jak szukać tego kabla - nazwa lub producent?
- gdzie taki kabel się włącza w radio?
- czy taki zestaw daje dzwięk przez głośniki radia, czy przez Parrot-a?
kulkas
Posty: 253
Rejestracja: 05 sie 2009, 11:30
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

09 maja 2011, 9:42

Wieczorem poszukam tego kabla na internecie i wstawię linka.

Kabel to taka "złodziejka" wpinasz wtyczkę w radio, drugą wtyczkę do parrota, a w gniazdo tego kabla wchodzi wtyczka od głośników. Taki swoisty rozgałęźnik.

Dźwięk idzie przez głośniki. Schody zaczynają się jak masz radio Bose, bo tam trzeba kupić inny znacznie droższy kabel.
adino1
Donator
Donator
Posty: 859
Rejestracja: 07 lip 2012, 8:44
Model: NC
Wersja: NCEC_R
Lokalizacja: Szczecin

16 sie 2012, 9:39

przepraszam za odkopanie ale tak dla wiadomości :mrgreen:

kulkas pisze:Najprościej, kup zestaw marki Parrot z serii MKi, a do tego kabel do podłączenia z radiem z mazdy NC


a po co kombinować, skoro można kupić oryginalny kabel który jest dedykowany do audio Mazdy pod obsługę wszystkich przenośnych urządzeń ze znaczkiem nadgryzionego jabłka :razz:
Obrazek
Awatar użytkownika
13th
Posty: 34
Rejestracja: 06 sie 2012, 23:46
Model: Inny
Lokalizacja: POZnan*

16 sie 2012, 22:45

adino1 pisze:a po co kombinować, skoro można kupić oryginalny kabel który jest dedykowany do audio Mazdy pod obsługę wszystkich przenośnych urządzeń ze znaczkiem nadgryzionego jabłka


gdzie i za ile?
adino1
Donator
Donator
Posty: 859
Rejestracja: 07 lip 2012, 8:44
Model: NC
Wersja: NCEC_R
Lokalizacja: Szczecin

19 sie 2012, 21:10

drogo w ASO, taniej w USA :)

ps. nie współpracuje z modułem radia wyposażonym w zmieniarkę na 6CD i czytnik MP3...BOSE i zwykłe CD łączy bez problemu :)
Obrazek
kulkas
Posty: 253
Rejestracja: 05 sie 2009, 11:30
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

20 sie 2012, 13:25

adino1 pisze:przepraszam za odkopanie ale tak dla wiadomości :mrgreen:

kulkas pisze:Najprościej, kup zestaw marki Parrot z serii MKi, a do tego kabel do podłączenia z radiem z mazdy NC


a po co kombinować, skoro można kupić oryginalny kabel który jest dedykowany do audio Mazdy pod obsługę wszystkich przenośnych urządzeń ze znaczkiem nadgryzionego jabłka :razz:


Bo ma złącze USB.

Bo mam zestaw głośnomówiący.

Bo ma złącze dla iSprzętu.

Bo możesz podłączyć zwykły odtwarzacz MP3.

Bo podłączenie parrota ogranicza się do wpięcia jednej wtyczki w radio, a drugiej w skrzyneczkę parrota.

Bo cenowo wychodzi podobnie do kabelka od Mazdy, a oferuje dużo więcej.

To takie moje przemyślenia dlaczego warto kombinować z tym sprzętem.
adino1
Donator
Donator
Posty: 859
Rejestracja: 07 lip 2012, 8:44
Model: NC
Wersja: NCEC_R
Lokalizacja: Szczecin

20 sie 2012, 17:23

kulkas pisze:Bo ma złącze USB.

Bo mam zestaw głośnomówiący.

Bo ma złącze dla iSprzętu.

Bo możesz podłączyć zwykły odtwarzacz MP3.

Bo podłączenie parrota ogranicza się do wpięcia jednej wtyczki w radio, a drugiej w skrzyneczkę parrota.

Bo cenowo wychodzi podobnie do kabelka od Mazdy, a oferuje dużo więcej.

To takie moje przemyślenia dlaczego warto kombinować z tym sprzętem.


Kolega zapytał w pierwszym poście o IP, nie o sprzęt który daje najwięcej możliwości. Stąd moja odpowiedź, a to że jest pełno na rynku kabelków do podłączenia to nie tajemnica. A jak masz np. IP to po co Ci zabierać ze sobą inne nośniki muzyczne? Co do zestawu głośnomówiącego, to nie wyobrażam sobie rozmowy na takim sprzęcie w centrum miasta, stojąc na światłach z otwartym dachem :roll:

Pzdr :wink:
Obrazek
kulkas
Posty: 253
Rejestracja: 05 sie 2009, 11:30
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

20 sie 2012, 17:51

W temacie jest wyraźnie napisane: iPhone lub USB.
Parrot obsługuje oba, więc spełnia warunek tematu :)

Podłączanie kabelka do iPhona za każdym razem gdy wsiadam do auta jest dość uciążliwe. A przynajmniej mnie by się nie chciało. Więc wpinam pendriva i za każdym razem gdy odpalam auto mam muzykę którą lubię.

Z resztą nie muszę nawet fizycznie wtykać kabelka do komórki, bo mam zestaw głośnomówiący który odbiera muzykę z iPhona przez bluetooth, a wszystkim steruje za pomocą pilota którego mam pod ręką.

Samo rozmawianie przez zestaw głośnomówiący (który sam się włącza za każdym razem gdy wsiadam do auta) jest bardzo wygodne, a ja osobiście wole dziwnie wyglądać gadając do szyby niż dostać 5 punktów i 200 zł mandatu.

Suma sumarum - uważam że parrot jest lepszym rozwiązaniem niż kabelek od mazdy, tym bardziej że instalacja jest prosta a cenna (gdy kupowałem swój) jest przyzwoita.
Awatar użytkownika
pantier
Donator
Donator
Posty: 251
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:56
Model: NC FL2
Wersja: Sport + Recaro
Lokalizacja: Warszawa

25 sty 2013, 10:47

Chcialem zamontowac MKi 9100 pod radio Mazdy BOSE i dowiedzialem sie ze niestety ale wszystko bede mial w Mono wiec zrezygnowalem :neutral:
koucz
Posty: 160
Rejestracja: 25 maja 2010, 20:12
Lokalizacja: Białystok

27 cze 2013, 12:23

Udało Ci się w końcu podpiąć jakiś zewnętrzny odtwarzacz do oryginalnego radia mazdy? Jeśli tak to chętnie dowiem się jakim sposobem i jaki jest efekt. W tej chwili szukam najlepszego rozwiązania do podpięcia iPoda.
Awatar użytkownika
13th
Posty: 34
Rejestracja: 06 sie 2012, 23:46
Model: Inny
Lokalizacja: POZnan*

23 lip 2013, 22:36

Jakąś opcję poproszę do NCfl z firmowo podpiętym modułem bluetooth w miejsce zmieniarki. Chciałbym podłączyć iPhone'a ewentualnie może być USB.
Awatar użytkownika
pantier
Donator
Donator
Posty: 251
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:56
Model: NC FL2
Wersja: Sport + Recaro
Lokalizacja: Warszawa

23 lip 2013, 23:14

Było już dyskutowane gdzieś na forum ale powtórzę - ja właśnie jestem w trakcie montażu Audio-linka do obsługi Iphona - będzie gotowe w czwartek wiec mogę podzielić się wrażeniami :)

zestaw to koszt około 650 PLN

Zestaw zamontowany - gra jak złoto, sterowanie z kierownicy. Jedyna zagadka jaką mam to że jak nie mam wpiętego jacka w AUX to audio link gra strasznie cicho. Problem znika jak wpinam jacka :)
Awatar użytkownika
13th
Posty: 34
Rejestracja: 06 sie 2012, 23:46
Model: Inny
Lokalizacja: POZnan*

03 sie 2013, 22:48

Hmmmm a masz może jakieś zdjęcia Twoich podłączeń? i ewentualnie link do tego zestawu, który masz.

mógłbyś podesłać na priv'a????
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

04 sie 2013, 11:23

pantier, dużo z tym roboty? Faktycznie trzeba demontowac całą konsolę środkową?
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Awatar użytkownika
13th
Posty: 34
Rejestracja: 06 sie 2012, 23:46
Model: Inny
Lokalizacja: POZnan*

04 sie 2013, 12:06

artur pisze:Faktycznie trzeba demontowac całą konsolę środkową?


mogę Tobie odpowiedzieć, że w NCfl niestety tak :( ale szczerze, robiłem już to 2 razy i w sumie to nie jest nic skomplikowanego... no może poza tą śrubką z boku radia :)
Awatar użytkownika
pantier
Donator
Donator
Posty: 251
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:56
Model: NC FL2
Wersja: Sport + Recaro
Lokalizacja: Warszawa

04 sie 2013, 21:45

artur pisze:pantier, dużo z tym roboty? Faktycznie trzeba demontowac całą konsolę środkową?


niestety trzeba zdemontowac konsole srodkowa ale z tym jest mniej roboty niz z wyciaganiem radia :)

[ Dodano: 04-08-2013, 22:47 ]
13th, link wyslalny na PW :)
drZ
Posty: 42
Rejestracja: 06 lip 2014, 22:47
Lokalizacja: Warsaw, Poland
Kontakt:

02 sty 2015, 22:29

Pantier, ja też byłbym wdzięczny za fotki itp. Ja szykuje się do instalacji Parrot Asteroid Tablet do mojej NC z Bose, czy ktoś wie jaki kabel/przejsciowke musze kupić I gdzie?
Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 741
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

03 sty 2015, 15:48

zadzwoń albo pojedź do tego sklepu:
http://www.sklep.hadron.pl/cat-pl-10-Ze ... wiace.html

kupowałem tam swojego parrota, gość wiedział że jest różnica w przejściówkach do mazdy pomiędzy bose a non-bose, więc może też będzie wiedział, jakiej przejściówki potrzebujesz
drZ
Posty: 42
Rejestracja: 06 lip 2014, 22:47
Lokalizacja: Warsaw, Poland
Kontakt:

03 sty 2015, 18:15

Bardzo Ci dziękuje! Zadzwonię tam w poniedziałek!
drZ
Posty: 42
Rejestracja: 06 lip 2014, 22:47
Lokalizacja: Warsaw, Poland
Kontakt:

09 sty 2015, 7:56

W miejscu z linku przekierowali mnie dalej a tam z kolei dowiedziałem się ze jak mam Bose to parrota musi mi założyć ogarnięty monter bo nawet mając przejsciowke często trzeba ja przepinowac... zastanawiam się pomału czy nie założyć parrota do Subaraka a w Mazdzie dalej mieć kabelek do ucha... A może na forum jest jakiś ogarnięty monter? :)
ODPOWIEDZ