Nagłośnienie

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

kanalia
Posty: 124
Rejestracja: 30 lis 2009, 6:58
Lokalizacja: Polska

02 gru 2009, 6:21

Witam.
Chciałabym zainwestować w fajne nagłośnienie do auta. Nie chce dyskoteki ale żeby chociaż fajny bass był i ładny dzwięk. Mam w aucie bose sound ale moje zdanie, nie podoba mi się. Jeszcze w tych czasach żeby mp3 nie było?:( Na razie nikt nie ma pomysłu bo w mazdzie mało miejsca. Może ktoś z was coś doradzi?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cabriofun
Posty: 358
Rejestracja: 08 mar 2007, 23:46
Lokalizacja: Łódź

02 gru 2009, 7:42

Pomysłów jest wiele, wszystko zależy co chcesz osiągnąć?? czego brakuje w tym co już masz. możesz zainwestować w system przedni, oczywiscie z niedużym wzmacniaczem.
lub w system przedni i subwoofer, z tym jednak jest już więcej zabawy.
Nie wiem jak jest z radiem w NC, ale pewnie chciała byś zostawić oryginał ? co do mp3 chyba można podłączyc jakies wyjscie lub w najgorszym wypadku transmiter fm.
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

02 gru 2009, 8:16

kanalia pisze:Witam.
Chciałabym zainwestować w fajne nagłośnienie do auta. Nie chce dyskoteki ale żeby chociaż fajny bass był i ładny dzwięk. Mam w aucie bose sound ale moje zdanie, nie podoba mi się. Jeszcze w tych czasach żeby mp3 nie było?:( Na razie nikt nie ma pomysłu bo w mazdzie mało miejsca. Może ktoś z was coś doradzi?
Pozdrawiam


Zerknij sobie w wątek o moim samochodzie (pmcomp).
Ale to będą wydatki :cry: .
Na pewno zaczął bym od wygłuszenia drzwi i wymiany seryjnych pseudo-głosników na coś lepszego. Potem wymiana centralki i ew. dołożenie końcówki.

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

02 gru 2009, 8:58

juz bylo... poszukaj. w watku o moim autku tez cos powinno byc. poza tym byly dwa tematy o sprzecie.
"Wskakuj mała (dozwolone do lat 18tu)"
bartezm
Posty: 87
Rejestracja: 25 mar 2009, 14:54
Lokalizacja: Szczecin

03 gru 2009, 9:09

polecam jeszcze zajzec do mnie - dla mnie trz bose nie gra tylko halasuje - ja zainwestowalem w focala
Moja Madzia: [url=http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=81607]MX-5 NBFL'01[/url] Moja Hania: [url=http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=92461]Honda HR-V[/url]
montanka
Posty: 196
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:27
Lokalizacja: Bydgoszcz

03 gru 2009, 10:29

ja się może aż tak nie znam, ale wg moich doświadczeń polecam sprzęt JBL :)
w mx-3 miałam głośniki średniotonowe z tweeterami + wzmacniacz i skrzynię basową, oczywiście po zmianie na Miatę skrzynia poszła weg :)
ale w tylnej półce mam zamontowane owe głośniki, w zagłówkach tweetery, a za fotelem pasażera schowany jest wzmacniacz, jeśli chodzi o głośniki w drzwiach, narazie są seryjne :)
efekt jest wystarczający, nic nie trzeszczy nic nie buczy :)
i przy Top Down jest dobry dźwięk :)
"Czekanie - jedna z gorszych pokut jakie los może zesłać człowiekowi"
moje maleństwo nareszcie w domu... :)
Luke
Posty: 152
Rejestracja: 29 maja 2008, 9:36
Lokalizacja: Wa-wa /Zawady/

03 gru 2009, 13:37

A ja polecam najpierw wygłuszyć drzwi a potem posłuchać jeszcze raz. Koszt - minimalny jeśli się to robi samemu. jest gdzieś na forum parę zdjęć co i jak trzeba zrobić.
W moim przypadku drugi etap to była wymiana radia na Alpine CDE 9873 - bardzo podstawowy model za niecałe 250 zł na allegro.
Jak się okazało trzeciego etapu nie ma potrzeby zaczynać, bo brzmienie jest bardzo satysfakcjonujące. Całość kosztowała mnie 300zł a gra lepiej niż wydumany zestaw zbudowany w "profesjonalnej firmie car-audio" w niejednym aucie.

Generalna rada - moim skromnym zdaniem - zaczynać od rzeczy prostych, podstawowych i niekosztownych i słuchać czy już wystarczy czy idziemy dalej.

Oczywiście wszystko jeszcze zależy od tego jaki poziom możesz uznać za zadowalający.
Awatar użytkownika
Qbatron
Donator
Donator
Posty: 2549
Rejestracja: 10 kwie 2009, 20:23
Lokalizacja: Lublin

03 gru 2009, 16:33

a jak wygluszales? Pełne obklejenie czy wersję light(tzn kawałek na połaci drzwi w celu usztywnienia plus zaklejenie otworów technologicznych)? I czy robiłes matami specjalnymi czy np taśma dekarska? Bo chętnie cym i ja wygluszyl ale pełne wygluszenie ciężkimi matami zabije resztki dynamiki mojej 1.6 :)
Luke
Posty: 152
Rejestracja: 29 maja 2008, 9:36
Lokalizacja: Wa-wa /Zawady/

03 gru 2009, 16:39

Pełne obklejenie matą dekarską.
Nie masz co się obawiać o dynamikę - ty tylko dodatkowe 5-6 kiko. Ja bardziej bałem się o zawiasy - ale już rok tak jeżdżę i drzwi wciąż dobrze pracują - więc polecam.
Wygląda to bardzo podobnie jak w wersji R.E.D'a
http://forum.mx5klubpolska.pl/viewtopic.php?t=846
kanalia
Posty: 124
Rejestracja: 30 lis 2009, 6:58
Lokalizacja: Polska

03 gru 2009, 18:46

Dzieki za cenne porady.;) Mam oferte z Firmy i mysle ze tam oddam autko. Beda wytlumione drzwi, w drzwiach glosniki DLS R6 i wzmacniacz. Powinno wystarczyc.:)
Radio zostawiam bose ale dokupie modul ktore podlacze i bede miala mp3. Jezeli chodzi o to czego oczekuje to powiem w skrocie, przed mazda mialam forda probe II. Tam subwoofer itd. Lubie sluchac glosno muzyki wiec teraz mi tego brak.:( Na swieta sobie zrobie prezent. :)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

03 gru 2009, 22:04

kanalia pisze:Dzieki za cenne porady.;) Mam oferte z Firmy i mysle ze tam oddam autko. Beda wytlumione drzwi, w drzwiach glosniki DLS R6 i wzmacniacz. Powinno wystarczyc.:)


Jedziesz grubo. Bardzo dobry wybór. Sam sie nad DLS-em zastanawiałem ale nie miałem dojścia do dobrej ceny. Dlatego mam Hertza.
Jaki wzmak?

Za chwilę radio wywalisz ponieważ nie ma ono wyjścia po niskiej i do wzmaka sygnał będzie musiał iść po wysokiej. I wtedy jest masakra. Jeździłem tak ze dwa tygodnie więc wiem co mówię. Radio z wyjściem po niskiej kupisz spoko za rozsądny pieniądz.

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
kanalia
Posty: 124
Rejestracja: 30 lis 2009, 6:58
Lokalizacja: Polska

04 gru 2009, 6:51

Zobaczymy. Ma byc dodatkowy modul podczepiony do bose. Mam nadzieje ze chlopaki zrobia to fajnie. :???: Miałam okazję posłuchać u nich w aucie, vw sharan, taki zestaw i muszę powiedzieć że pięknie gra! Więc ja mówię "chcę to samo!" :smile: Komplet tych dls R6A mają w cenie 799,- zł za komplet. Ale warto je wydać.
Miłego dzionka!
kanalia
Posty: 124
Rejestracja: 30 lis 2009, 6:58
Lokalizacja: Polska

04 gru 2009, 17:58

A wzmacniacz to wyidzie w testach. Posłuchamy.

Taka edycja ok? :wink: Jutro postaram się wstawić fotki. Najpierw muszę umyć auto bo trochę się zabrudziła po wypadzie.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2009, 13:36 przez kanalia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5459
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

05 gru 2009, 8:39

kanalia, prosze nei pisz pot pod postem uzyj ikony Obrazek aby dodac cos do poprzeniego postu. Druga uwaga, prosze wrzuc w avatar fotke swojego auta. Dziekuje :cool:
Trzecia uwaga do pmcomp przeczytaj uwage numer dwa :mrgreen:
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Awatar użytkownika
cabriofun
Posty: 358
Rejestracja: 08 mar 2007, 23:46
Lokalizacja: Łódź

07 gru 2009, 21:36

tak jak pisze pmcomp, jezeli radio nie ma wyjscia low output, to na wzmacniasz kierowany jest sygnał już zniekształcony przez końcówkę mocy Bose, chyba ze specjaliści wlutują się z wyjściem przed końcówke wtedy dostajesz czysty sygnał choć nie będzie on wysokiego voltarzu. Da się to zrobić, wymaga trochę więcej zabawy... Gdzie zamontują tweetery ??
kanalia
Posty: 124
Rejestracja: 30 lis 2009, 6:58
Lokalizacja: Polska

09 gru 2009, 20:15

Tweetery będą na podszybiu. Bez wiercenia i klejenia. Moduł już jest zamontowany. Bez problemu, działa super. Teraz mam w końcu mp3. :cool: Jak będę już po zamontowaniu audio to napisze. Albo sami zobaczycie jak bęzdie jakiś zlot. Pozdrawiam!
SypkerS
Posty: 149
Rejestracja: 19 gru 2007, 22:17
Model: NA
Wersja: V-special
Lokalizacja: Warszawa

04 mar 2010, 22:45

Mam pytanie dotyczące głośników. Mogę kupić okazyjnie Pioneer TS-A132C. Nie mam pewności czy będą pasowały. Podawana średnica 13 cm to średnica membrany ale nie podają średnicy śrub. Do tego W NA głośniki mocowane są tylko na 3 wkręty. Czy będę musiał dokupić ringi z MDFu? Głębokośc głośnika to 52mm ale to chyba jakąś pomyłka. Sprawdzałem przed chwila i głębokość w dzwiach to około 12 cm więc powinny się zmieścić.
Jeżeli ktoś zna te głośniki to proszę o radę. Jeszcze nie klupiłem więc jest czas na zmianę planów.

Dane techniczne:
Zdjęcia
PoprzednieNastępne
Opis produktu
Przeznaczenie Uniwersalne
Typ głośnika Dwu drożny, z oddzielonymi głośnikami wysokotonowymi
Ilość głośnikw w zestawie 4 szt.
Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia 35 - 25 000 Hz
Skuteczność 90 dB
Moc maksymalna 180 W
Moc znamionowa 40 W
Głośnik niskotonowy (szczegły) Stożek kompozytowy IMPP wzmacniany włknem aramidowym z krawędzią z gumy butylowej .
Wyposażenie dodatkowe Zwrotnice pasywne, zestaw montażowy dla głosnikkw wysokotonowych.
Średnica 1 130 mm
Głębokość 52 mm
Jednostka sprzedaży Komplet
Certyfikaty CE
www http://www.pioneer.pl
Maskownica w komplecie True
Głośnik wysokotonowy (szczegły) 26 mm tweeter z magnesem neodymowym
Dedykowany do samochodu Do indywidualnego dopasowania według wymiarw.
2sopot
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2009, 20:55
Lokalizacja: 3m

10 mar 2010, 10:54

kanalia pisze:Tweetery będą na podszybiu. Bez wiercenia i klejenia. Moduł już jest zamontowany. Bez problemu, działa super. Teraz mam w końcu mp3. :cool: Jak będę już po zamontowaniu audio to napisze. Albo sami zobaczycie jak bęzdie jakiś zlot. Pozdrawiam!


Witam,
a jaki moduł zamontowałeś by podłączyć mp3? I jakie źródło musisz wybrać we wzmacniaczu?
Pozdrawiam,
Jurek
ODPOWIEDZ