Jaki kabel do Huawei i Android Auto?

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

wkręcony emeryt (NA)
Posty: 122
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:02
Model: ND RF
Wersja: ND6E
Lokalizacja: Rzeszów

07 sie 2020, 16:49

Chciałbym móc podłączyć Swój Huawei 10 Pro (wyjście USB C, szybkie ładowanie) do jednego z portów USB-A w mojej MX-5. Niby proste - potrzebuję kabla lub przejściówki... Skupmy się na kablu, bo to najprostsze: jakiego będę potrzebował aby szybkie ładowania działało? Czy nadal używać górnego portu USB-A? Nie będzie się to przegrzewać, jeżeli uruchomię Android Auto? Np. taki:

https://allegro.pl/oferta/5a-typ-c-kabe ... 8728985033

Z góry dzięki

Piotr

PS. Nawiasem mówiąc, ktoś mi powiedział że Apple Music powinien wykorzystywać górny port USB (faktycznie - iPhone tam podłączony działa, chociaż bardzo się grzeje). Do którego portu USB podłączać telefon androidowy, jeżeli chcę korzystać z Android Auto? I dlaczego :)
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

08 sie 2020, 11:17

wkręcony emeryt (NA) pisze:
07 sie 2020, 16:49
Chciałbym móc podłączyć Swój Huawei 10 Pro (wyjście USB C, szybkie ładowanie) do jednego z portów USB-A w mojej MX-5. Niby proste - potrzebuję kabla lub przejściówki... Skupmy się na kablu, bo to najprostsze: jakiego będę potrzebował aby szybkie ładowania działało? Czy nadal używać górnego portu USB-A? Nie będzie się to przegrzewać, jeżeli uruchomię Android Auto? Np. taki:

https://allegro.pl/oferta/5a-typ-c-kabe ... 8728985033

Z góry dzięki

Piotr

PS. Nawiasem mówiąc, ktoś mi powiedział że Apple Music powinien wykorzystywać górny port USB (faktycznie - iPhone tam podłączony działa, chociaż bardzo się grzeje). Do którego portu USB podłączać telefon androidowy, jeżeli chcę korzystać z Android Auto? I dlaczego :)
Do górnego. Bo do tego jest przeznaczony :-)
A poważnie - o ile mnie starcza pamięć nie myli, do AA wymagany jest port USB potrafiący dać 1A. Zresztą pewnie dlatego przy AIO Tweaks na oryginalnym sprzęcie AA działa różnie.
A kabel - powinien działać każdy w miarę przyzwoity.
EDIT: Oczywiście nie dostaniesz z portu więcej niż port jest w stanie dać, więc jeśli spodziewasz się 5A, raczej będziesz zawiedziony.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
wkręcony emeryt (NA)
Posty: 122
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:02
Model: ND RF
Wersja: ND6E
Lokalizacja: Rzeszów

08 sie 2020, 13:24

Dzięki - ikona telefonu przy górnym porcie USB jest oczywista, ale nie będąc elektronikiem, zapytam: jakie w takim razie jest główne zastosowanie dolnego portu? Dysk USB z większym zapotrzebowaniem na prąd?

Piotr
wkręcony emeryt (NA)
Posty: 122
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:02
Model: ND RF
Wersja: ND6E
Lokalizacja: Rzeszów

08 sie 2020, 13:39

A skoro już poruszyliśmy temat Android Auto, mam pytania:

1. Czy wszystkie aplikacje, które chcę mieć na monitorze centralnym, powinienem otworzyć w telefonie przed podłączeniem do USB i włączeniem AA?

2. AA upiera się, aby moje nagrania lokalne były odtwarzane w Google Music Play (mam tego trochę - uporządkowane wg własnych potrzeb w "naskórkowym" odtwarzaczu Huawei "Music"); jak to wymusić skoro Music nie pokazuje mi się na monitorze centralnym (choć raz mi się pokazał), i AA wykorzystuje marne Google Play Music? Od razu dodam, że w zasadzie nie można odinstalować Google Play Music (tylko jego updates)....

3. Dlaczego aplikacje "Aha" oraz "Stitcher" stanowią oddzielne pozycje w menu Audio monitora centralnego - i ani AA, ani Apple Music nie wyświetlają ich?!! Obawiam się, że stało się tak na skutek faktu że jeszcze przed zainstalowaniem (i pierwszym uruchomieniem) Apple Music (na iPhone) oraz Android Audio (na Huaway P10), miałem te 2 aplikacje zainstalowane na obu telefonach - i pierwsze otworzenie menu Audio monitora "zajęło dla nich miejsca" (poniżej FM, AM i DAB); powinno być możliwe usunięcie ich z tego menu - wtedy byc może uruchamiałyby się w AA i/lub w Apple Music... Wie ktoś, jak to zrobić? Wczoraj serwis wgrał mi najnowszy firmware entertainment'u, ale niczego to nie zmieniło...

Piotr
Ostatnio zmieniony 08 sie 2020, 14:08 przez wkręcony emeryt (NA), łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

08 sie 2020, 14:05

Nie. Aplikacje do Android Auto możesz uruchomić w dowolnej chwili (możesz tylko skonfigurować ich widoczność z poziomu aplikacji AA w telefonie). Ale.
Ale z AA działają tylko "aplikacje do AA". Czyli to aplikacja musi obsługiwać AA. Nie możesz sobie dowolnej aplikacji wyświetlić w samochodzie.
O ile w przypadku odtwarzaczy multimediów może to boleć średnio, bo jest tego zatrzęsienie (sam używam Spotify i AIMP), o tyle z nawigacją jest słabo, bo żadna aplikacja nie-google nie działa z AA. Jest tylko Google maps i Waze.
A co do dolnego portu - możesz sobie tam np. podłączyć sticka usb z plikami do odtwarzania.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
ODPOWIEDZ