NA - problem z radiem i windschottem z głośnikami

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

motorzysta95
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2020, 14:50
Model: NA
Lokalizacja: Gorlice

10 mar 2020, 20:26

Cześć

Mam taki problem. Miałem radio jakieś byle jakie, nie podobało mi się, kupiłem inne SONY - podłączyłem (oryginalne wyjście do radia z mazdy -> przejściówka na ISO -> ISO -> Radio) i wszystko działało. Z radia Sony wychodziła kostka ISO i rozgałęziała się na dwie kostki, przejściówka podłączona była do ISO też dwiema kostkami ale już do radia wchodziła tylko jedna kostka, a druga była luźna (pisało na niej, że są to kabelki do głośników tylnych).

Co dalej, kupiłem windschott z głośnikami, dorobiłem kabel i podpiąłem go w miejsce tej luźnej kostki (która jest do tylnych głośników), bo skoro była luźna to czemu nie. Robił mi to znajomy elektryk. Jak podpinał radio na krótko (to łączył też te kabelki co można zamieniać (żółty i czerwony) na krótko i radio działało, głośniki w windschotcie też). Przyjechałem do domu podpiąłem radio, słychać, że coś się tam załączyło bo radio coś tam brzdękło, odpalam zapłon i cisza, radio nawet się nie włączy. Próbowałem różnych kombiacji z tym żółtym i czerwonym kablem ale też nic.
Jak zrobię zworkę kabelkiem pomiędzy czerwonym i zółtym kablem to radyjko działa, wszystko hula - nawet jak nie włącze zapłonu. Wychodzi na to, że tak jakby nie dochodził prąd do radia po przekręceniu kluczyka i nie chce się włączyć.

Ma ktoś jakiś pomysł ? Poniżej fotki jak to jest podłączone.

Kostka co pokazuje strzałka została obcięta bo nie była nigdzie podłączana.
kostki.png
Tutaj fotka jak to jest podłączone:
89849946_755991071593249_4585881391056551936_n.jpg
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Robbi
Posty: 300
Rejestracja: 08 cze 2018, 16:27
Model: NA
Wersja: Red
Lokalizacja: Będzin

10 mar 2020, 21:16

Zdjęcia nie działają :(
Jeśli to pomoże, tu znajdziesz schemat do radia: http://mazda-speed.com/faq/audio/
motorzysta95
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2020, 14:50
Model: NA
Lokalizacja: Gorlice

21 mar 2020, 15:26

Schemat radia nie ma tu nic do gadania, bo używam gotowych przejściówek na których radio wcześniej grało. Wychodzi na to ze radio jakby prądu nie dostawało, bezpieczniki są w porzadku, masa tez wyglada Ok... sam nie wiem co się mogło zepsuć nawet jak sprawdzam na nowych kostkach bez głośników to dalej tak samo teraz.
motorzysta95
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2020, 14:50
Model: NA
Lokalizacja: Gorlice

01 kwie 2020, 20:55

Koniec końców, problem okazał się dość prosty, jak podpinałem radio z podłączonymi kablami, zapomniałem wyciągnąć tej zworki (którą u elektryka sprawdzałem czy to w ogóle działa), musiało zrobić to zwarcie w samochodzie. Sprawdziłem bezpieczniki okazał się spalone (nie wiem czy wszystkie przez to czy nie), były to:
- Od stopu,
- Od zapalniczki (nie wyglądał na spalony na pierwszy rzut oka),
- Jakiś jeszcze jeden, ale nie pamiętam od czego był, zajrzę do auta to sprawdzę.
ODPOWIEDZ