Montaż chińskiego radia z Androidem - NBFL

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
szczeliniak
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2019, 6:12
Model: NB FL
Lokalizacja: Kraków

20 gru 2019, 22:34

Cześć,
przyszło mi radyjko radio prosto od majfrendów. Elektronikę podłączyłem i o dziwo wydaje się że wszystko działa. Do tej pory było 2din Pioneer ale zepsułem dotyk więc zaistaniała potrzeba wymiany. Ostatecznie odrzuciłem myśl o oryginalny radio i wybór padł na chiński cud technologiczny wyposażony w Androida (te bez Androida wyglądają identycznie więc proces montażu pewnie wygląda też tak samo).

Miałem już do tej pory 2din więc wydawało mi się że to będzie plug&play, ale nic bardziej mylnego. Wyciągnąłem obecnego Pioneera wraz z metalową ramką która je mocowała, i pojawił się problem jak to ogarnąć w miarę nieinwazyjnie. Ktoś się może spotkał z tym? Z tego co gdzieś wyczytałem to w tym przypadku mocowań z oryginalnego radia nie można zastosować przy aftermarketowych radiach.

Widziałem że są magicy którzy mają to zamontowane więc jakoś na pewno się da - jakby były jakieś uchwyty do kupienia zamiast rzeźbienia w plastiku to byłoby to bardziej optymalne rozwiązanie.

Poniżej zdjęcie uchwytów które dostałem w zestawie.
IMG_20191220_220854.jpg
IMG_20191220_220854.jpg (162.8 KiB) Przejrzano 1130 razy
grzybek
Posty: 66
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:12
Model: NB FL
Wersja: phoenix 1,8
Lokalizacja: Szczecin

22 gru 2019, 21:21

Musiałem obciąć szlifierką połowę tej krótszej części mocowania. Dłuższe części przykręcasz do radia i te podcięte utrzymują radio i zapobiegają wpadnięciu odbiornika do wnętrza. Dopasuj, by mocowanie ramki ozdobnej nie było zasłonięte.
Ja wracam do oryginalnego radia, bo zamontowany tam 2din chińczyk został mi niedawno skradziony, a by złodziej dostał się do środka pociął mi dach. Tak przy okazji jak włamał się do garażu po motocykle...
Awatar użytkownika
oz69
Posty: 127
Rejestracja: 04 wrz 2017, 21:08
Model: Inny
Wersja: ND2 2.0 Skypassion
Lokalizacja: Kraków

25 gru 2019, 11:35

szczeliniak pisze:
20 gru 2019, 22:34
Cześć,
przyszło mi radyjko radio prosto od majfrendów. Elektronikę podłączyłem i o dziwo wydaje się że wszystko działa. Do tej pory było 2din Pioneer ale zepsułem dotyk więc zaistaniała potrzeba wymiany. Ostatecznie odrzuciłem myśl o oryginalny radio i wybór padł na chiński cud technologiczny wyposażony w Androida (te bez Androida wyglądają identycznie więc proces montażu pewnie wygląda też tak samo).

Miałem już do tej pory 2din więc wydawało mi się że to będzie plug&play, ale nic bardziej mylnego. Wyciągnąłem obecnego Pioneera wraz z metalową ramką która je mocowała, i pojawił się problem jak to ogarnąć w miarę nieinwazyjnie. Ktoś się może spotkał z tym? Z tego co gdzieś wyczytałem to w tym przypadku mocowań z oryginalnego radia nie można zastosować przy aftermarketowych radiach.

Widziałem że są magicy którzy mają to zamontowane więc jakoś na pewno się da - jakby były jakieś uchwyty do kupienia zamiast rzeźbienia w plastiku to byłoby to bardziej optymalne rozwiązanie.

Poniżej zdjęcie uchwytów które dostałem w zestawie.

IMG_20191220_220854.jpg
Możesz na tym radiu z Andkiem doinstalowac sobie aplikacje ze sklepu google?? Np Mapy googla czy Torque?
co było - 2003 NBFL 1.8 Silver Blues
a co jest - 1994 NA 1.8 Miata, 2019 ND2 2.0 Skypassion :D
Awatar użytkownika
Majoo
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2017, 18:05
Model: NB FL
Wersja: Phoenix
Lokalizacja: Zawiercie

25 gru 2019, 14:46

Siemka, posiadam radio od około dwóch miesiecy, z montazem byl problem to fakt, ja powiekszylem "dziure w radiu by weszlo z tymi uchwytami.
Jest stabilne bez luk po bokach.
Radio dziala swietnie, aplikacje bez problemu. Yt, mapy google itd bez problemu. GPS dziala bardzo szybko.
Ja uzywam nawiagacji wgranej przez chinczyka dziala lepiej niz mapy google.
Jesli nie mamy odpalonych w tle tysiaca aplikacji to sie nie zacina ,dziala plynnie.
W drugim samochodzie mam ją z kamerka cofania i rowniez nie mozna nic zarzucic.
Awatar użytkownika
szczeliniak
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2019, 6:12
Model: NB FL
Lokalizacja: Kraków

27 gru 2019, 10:28

oz69 pisze:
25 gru 2019, 11:35
szczeliniak pisze:
20 gru 2019, 22:34
Cześć,
przyszło mi radyjko radio prosto od majfrendów. Elektronikę podłączyłem i o dziwo wydaje się że wszystko działa. Do tej pory było 2din Pioneer ale zepsułem dotyk więc zaistaniała potrzeba wymiany. Ostatecznie odrzuciłem myśl o oryginalny radio i wybór padł na chiński cud technologiczny wyposażony w Androida (te bez Androida wyglądają identycznie więc proces montażu pewnie wygląda też tak samo).

Miałem już do tej pory 2din więc wydawało mi się że to będzie plug&play, ale nic bardziej mylnego. Wyciągnąłem obecnego Pioneera wraz z metalową ramką która je mocowała, i pojawił się problem jak to ogarnąć w miarę nieinwazyjnie. Ktoś się może spotkał z tym? Z tego co gdzieś wyczytałem to w tym przypadku mocowań z oryginalnego radia nie można zastosować przy aftermarketowych radiach.

Widziałem że są magicy którzy mają to zamontowane więc jakoś na pewno się da - jakby były jakieś uchwyty do kupienia zamiast rzeźbienia w plastiku to byłoby to bardziej optymalne rozwiązanie.

Poniżej zdjęcie uchwytów które dostałem w zestawie.

IMG_20191220_220854.jpg
Możesz na tym radiu z Andkiem doinstalowac sobie aplikacje ze sklepu google?? Np Mapy googla czy Torque?
Tak jak Majoo napisał - Mapy Google'a są domyślnie. Widziałem na YT że średnio to działa bo samo radio to ma już archaiczne podzespoły (lodówki teraz mają więcej pamięci RAM niż to ustrojstwo w najbiedniejszej wersji czyli 1/16gb :P). Dostęp do Google Play jest, ale nie wszystkie aplikacje zainstalujesz bo niektróre nie mają wsparcia. Ale zawsze można je pobrać z APKMirror czy podobnego źródła i spróbować bo często te apki ostatecznie będą śmigać.

Inną kwestią jest dostęp do Internetu bo nie ma slotu na SIMa więc trzeba hotspota puszczać w aucie albo mieć router podłączony :)
grzybek pisze:
22 gru 2019, 21:21
Musiałem obciąć szlifierką połowę tej krótszej części mocowania. Dłuższe części przykręcasz do radia i te podcięte utrzymują radio i zapobiegają wpadnięciu odbiornika do wnętrza. Dopasuj, by mocowanie ramki ozdobnej nie było zasłonięte.
Ja wracam do oryginalnego radia, bo zamontowany tam 2din chińczyk został mi niedawno skradziony, a by złodziej dostał się do środka pociął mi dach. Tak przy okazji jak włamał się do garażu po motocykle...
Ok, spróbuje coś w ten sposób pokombinować :)
Majoo pisze:
25 gru 2019, 14:46
Siemka, posiadam radio od około dwóch miesiecy, z montazem byl problem to fakt, ja powiekszylem "dziure w radiu by weszlo z tymi uchwytami.
Jest stabilne bez luk po bokach.
Radio dziala swietnie, aplikacje bez problemu. Yt, mapy google itd bez problemu. GPS dziala bardzo szybko.
Ja uzywam nawiagacji wgranej przez chinczyka dziala lepiej niz mapy google.
Jesli nie mamy odpalonych w tle tysiaca aplikacji to sie nie zacina ,dziala plynnie.
W drugim samochodzie mam ją z kamerka cofania i rowniez nie mozna nic zarzucic.
Dobrze wiedzieć :D dzięki :) Na razie tylko podłączyłem na chwilę jak sobie przejściówkę zmajstrowałem i poklikałem na szybko.
grzybek pisze:
22 gru 2019, 21:21
Musiałem obciąć szlifierką połowę tej krótszej części mocowania. Dłuższe części przykręcasz do radia i te podcięte utrzymują radio i zapobiegają wpadnięciu odbiornika do wnętrza. Dopasuj, by mocowanie ramki ozdobnej nie było zasłonięte.
Ja wracam do oryginalnego radia, bo zamontowany tam 2din chińczyk został mi niedawno skradziony, a by złodziej dostał się do środka pociął mi dach. Tak przy okazji jak włamał się do garażu po motocykle...
O kurde :/ Radio przez duży ekran wygląda na drogie, a tu rozczarowanie :D Dachu szkoda :/ Też się o to trochę boje i ogarniam miejsce parkingowe w garażu podziemnym dla bezpieczeństwa.
Awatar użytkownika
Majoo
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2017, 18:05
Model: NB FL
Wersja: Phoenix
Lokalizacja: Zawiercie

28 gru 2019, 22:08

Jak dla mnie radyjko działa na prawdę spoko. Nie widziałem jakiegoś mulenia. Przy montażu jest trochę zabawy. Ale we dwóch zajęło nam 2 godzinki z lutowaniem bo przyszło bez przejściówki.
ODPOWIEDZ