2DIN Android do NBFL

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Oskarek
Posty: 135
Rejestracja: 31 mar 2017, 8:42
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

26 mar 2019, 10:25

Dzień dobry, chciałbym sobie zamontować radio tego typu: https://allegro.pl/oferta/nawigacja-rad ... 7930065881

Wiem, że sporo osób takowe posiada - jak dobrać ramkę do tego radia? Trzeba rzeźbić? Czy są jakieś uniwersalne?
Silo
Posty: 20
Rejestracja: 01 maja 2015, 17:06
Model: NB
Wersja: Anniversary
Lokalizacja: Małopolska

27 mar 2019, 13:51

Nie znam tego konkretnego producenta, ale z doświadczenia wiem, że wybór producenta wpływa później na WIELE aspektów dalszej 'zabawy' z tymi androidowymi radiami.
Po pierwsze nie zawsze znany producent będzie dostarczał aktualizację softu płyty głównej (a uwierz mi skośnoocy koledzy potrafią strasznej dziadostwo wystawić).
Do tego dochodzi wsparcie "comunity" z xda-developers którego możesz nie uświadczyć w przypadku wlaśnie takiego no-name producenta.
Polecam przejrzeć wątki: "forum xda-developers c o m /android-auto/mtcd-android-head-units-general"
Generalnie musisz szukać producenta, a nie sprzedawcy.
Polecam HotAudio; Xtrons; Dasaita...

Co do ramki, to niestety nie pomogę, sam sie przymierzam do 2-dinowego radio i z tego co wiem, to pasuje, nie wiem tylko jak będzie to zlicowane z ramką konsoli centralnej.
Awatar użytkownika
Koczi
Donator
Donator
Posty: 56
Rejestracja: 06 kwie 2018, 13:51
Model: NB FL
Wersja: 1.6
Lokalizacja: SPS

04 kwie 2019, 8:19

A ja ze swojej strony polecam radyjko Vordon HT-852BT. Kosztuje 1/3 ceny tego podanego przez Ciebie. Nie ma androida, nie ma nawigacji ale za to ma MirrorLink, czyli funkcję wyświetlania obrazu z telefonu na wyświetlaczu radia. :winner: Co idealnie zastępuje te dwie pierwsze opcje :D

Ogólnie radio godne polecenia. Ma zewnętrzny, dobrze zbierający mikrofon, także podczas jazdy da radę jako tako rozmawiać. W zestawie jest kamera cofania ale nie podpinałem jej. Posiada USB, kartę SD, wejścia AUX, Chinch na głośniki, kamerę cofania i odtwarzacz zewnętrzny. Czyli wszystkie standardy w takich radiach zachowane. No i w końcu MirrorLink - jak dla mnie super opcja. Podpinasz telefon i masz wszystkie aplikacje z telefonu, kontakty, wiadomości. Nie musisz udostępniać połączenia internetowego. Opcja działała na wszystkich testowanych telefonach (różne Samsungi). Jedynie co to na Galaxy S8 przy androidzie 8 i 9 musiałem pisać do supportu, bo w sklepie Google nie zaktualizowali wersji softu i miał problem z połączeniem. Support odpisuje zazwyczaj po jednym dniu, więc spoko. System startuje w kilka sekund, co przy androidowych zestawach jest podobno niewykonalne.

Minusy:
- trochę źle skalibrowany ekran dotykowy (na krawędziach czasami nie łapie w tym miejscu co trzeba ale da radę się przyzwyczaić),
- przy włączonej opcji MirrorLink można słuchać jedynie muzyki z telefonu,
- MirrorLink na kablach dłuższych niż 1m nie działał.

Co do ramki, pasuje prawie że idealnie (musiałem podłożyć 3 kartoniki pod spodem, bo było trochę za nisko ;) ) Całość prezentuje się tak:
20190403_191605111.jpg
20190403_191605111.jpg (386.04 KiB) Przejrzano 2057 razy
Awatar użytkownika
michalmx4
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2018, 15:45
Model: NB FL
Wersja: Sportive

12 cze 2019, 15:02

a jak to gra? Jak Chińczyk, czy jak przyzwoite radio za kilka stów?
Awatar użytkownika
Koczi
Donator
Donator
Posty: 56
Rejestracja: 06 kwie 2018, 13:51
Model: NB FL
Wersja: 1.6
Lokalizacja: SPS

25 cze 2019, 8:35

Audiofilem nie jestem ale z głośnikami Powerbass jak dla mnie gra dość przyjemnie
Awatar użytkownika
hubike
Posty: 53
Rejestracja: 03 sty 2020, 20:06
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Świebodzice

02 lip 2020, 9:22

Temat dosyć stary, ale użytkownicy aktywni to zapytam :D
Koczi pisze:
04 kwie 2019, 8:19

Minusy:
- przy włączonej opcji MirrorLink można słuchać jedynie muzyki z telefonu,
Zastanawiam się nad tym radiem i zaciekawiłeś mnie tym. Chodzi o to, że przy używaniu MirrorLink i włączeniu muzyki z fona leci ona nam z głośników w telefonie czy z samochodowych?
Awatar użytkownika
Koczi
Donator
Donator
Posty: 56
Rejestracja: 06 kwie 2018, 13:51
Model: NB FL
Wersja: 1.6
Lokalizacja: SPS

02 lip 2020, 11:00

hu81k3 pisze:
02 lip 2020, 9:22
Temat dosyć stary, ale użytkownicy aktywni to zapytam :D
Koczi pisze:
04 kwie 2019, 8:19

Minusy:
- przy włączonej opcji MirrorLink można słuchać jedynie muzyki z telefonu,
Zastanawiam się nad tym radiem i zaciekawiłeś mnie tym. Chodzi o to, że przy używaniu MirrorLink i włączeniu muzyki z fona leci ona nam z głośników w telefonie czy z samochodowych?
Leci z samochodowych. Chodziło mi o to, że MirrorLink przesyła tylko ekran więc myślałem, że może będzie się dało rzucić obraz z telefonu zostawiając dźwięk z radia (FM czy kartySD). Niestety, przy MirrorLink działa tylko dźwięk z bluetooth.
ODPOWIEDZ