Zmieniarka w radio bez CD

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Batman

23 maja 2018, 18:30

Witam wszystkich znawców tematu.
Na wstępie napiszę, że nie mam pojęcia na temat elektroniki a na temat elektroniki w aucie to już w ogóle.
Na przekór przeciwnościom chciałbym podpiąć do radia w swojej NBFL zmieniarkę (ten patent od xcarlink). Z tego co zdążyłem się zorientować to taką zmieniarkę podpina się zamiast CD i emuluje ona napęd. Jednakże auto wyposażone mam w radio w wersji total minimal - bez CD, bez kaseciaka (wszędzie są zaślepki, ale przyciski są).
I tu pojawia się moje pytanie - czy będę miał gdzie podpiąć tą zmieniarkę i czy potem będzie się dało jakoś nią sterować czy musiałbym kupić radio w wersji z CD?
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

23 maja 2018, 18:43

Nie wiem jakie radia były w NBFL. Wyjmij radio i zobacz czy jest gniazdo na zmieniarkę, ewentualnie po modelu z naklejki z obudowy sprawdź w sieci czy obsługuje zmieniarkę.

Jakby co mam zbędnego kaseciaka 1din z NB, który ma wejście na zmieniarkę. Stan igła.
Awatar użytkownika
Donek
Posty: 1329
Rejestracja: 29 lip 2009, 16:50
Model: NA
Wersja: Sunburst Yellow
Lokalizacja: Warszawa

24 maja 2018, 8:28

Ja miałem xcarlinka podłączonego do radia w nbflu i wszystko działało elegancko, wydaje mi się że obecność napędu CD w radiu nie ma znaczenia.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2018, 10:32
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories II
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk

04 cze 2018, 16:30

Ostatnio montowałem u siebie xcarlinka i wcześniej zrobiłem mały research.
https://www.miata.net/garage/nbaudio/index.html

Według tej strony 2dinowe radio jest modularne i jest takie samo niezależnie, czy masz standardowo CD, zmieniarkę itd., wszystkie te opcje można dołożyć, stąd też wnioskuje, że każde takie radio ma gniazdo zmieniarki.
ODPOWIEDZ