Radio z DVD i GPS ?

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Skorupa
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2008, 8:30
Lokalizacja: ERA

06 cze 2009, 9:36

Witam.
Czy ktoś z szanownych kolegów miał do czynienia ze stacją multimedialną z GPS i DVD?

Planuję kupić coś takiego: http://allegro.pl/item647695142.html i zastanawiam się, jak sprzęt będzie się sprawdzał w cabrio? Czy wyświetlacz jest na tyle czytelny, że w słoneczną pogodę będzie go widać?

Radyjko podobno ma sterowanie anteną elektryczną, wiec z tym nie powinno być problemu.

Zastanawiam się też, czy w MX-5 z 2003 r jest standardowa kostka ISO, czy jakiś mazdowy wynalazek.

Może ktoś z Was podzieli się opinią na temat takiego sprzętu.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie ;)
Pozdr.
Skorupa
--
Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież do pracy autobusy...
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2566
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

06 cze 2009, 18:38

Zajrzyj do wątku o moim samochodzie.
Mam stację Kenwooda.
Nie ma problemó z czytelnością choć w przypadku tego co podałeś w linku to przed zakupem sprawdziłbym jakośc matrycy. Widziałem trochę takich chińskich wynalazków na zeszłorocznych targach IFA w Berlinie i mogę napisać, że z jakością wyświetlaczy bywa tam bardzo róznie.

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

07 cze 2009, 1:50

Poza tym jakość wykonanie i żywotność - spotkałem się z kilkoma przypadkami skrajnej irytacji, do jakiej doprowadzały użytkowników mega kombajny multimedialne "no name".
Problemy z odczytem płyt, brak połączenia między ekranem a stacją bazową, padające końcówki mocy, wieszanie się urządzenia, nieprecyzyjne sterowanie... A to tylko niektóre z potencjalnych problemów. Tymczasem słowo "gwarancja" pojawiające się w opisach owych urządzeń na aukcjach internetowych to zazwyczaj pusty slogan reklamowy.
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

07 cze 2009, 7:25

Wypowiem się bardzo subiektywnie :twisted:
Ogólnie te wszystkie multimedialne wynalazki z wodowtryskami, wielkimi ekranami, błyskającymi efektami to wiocha i festyniarski "tuningowy"gadżet w klasycznym stylu "disco polo". Ta przedstawiona w linku to na dodatek bezfirmowa tandeta której żywotność jest zbliżona mniej/więcej do turbo kitów "made in china".
Ale każdy montuje to co lubi i to co mu się podoba. Dla mnie samochód taki jak Miata dostarcza na tyle dużo wrażeń i przyjemności z samej jazdy że dodatkowo nie muszę oglądać w niej podczas prowadzenia filmów DVD, przeglądać neta i bawić się setkami innych funkcji itd.
Skorupa
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2008, 8:30
Lokalizacja: ERA

07 cze 2009, 13:48

Patrząc na wasze posty zaczynam się bardzo zastanawiać ;/
A może doradzicie coś, co miało by GPS i nie zasłaniało 1/3 szyby przedniej ;) no i oczywiście kosztowało rozsądne pieniądze ;)
Pozdr.
Skorupa
--
Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież do pracy autobusy...
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

07 cze 2009, 14:19

w mazdzie 2003 nie ma kostki iso. przypuszczam ze we wczesniejszych tez nie ma.

ja uzywam zwyklego pocket pc. zawsze najnowsze oprogramowanie i mozna tez do innych rzeczy wykorzystac. i wcale nie przeszkadza gdy jest podczepiony na szybie. widzialem tez uchwyty ze mozna przymocowac jakos do wywietrznikow i inne patenty - takze poszukaj na allegro.

tak z ciekawosci jak wyglada mozliwosc updateu map w takich stacjach? dobra mapa to podstawa. duzo roznych wersji uzywalem i wiem ze nawet najnowasz automapa nie zawsze ma wszystko idealnie.
"Wskakuj mała (dozwolone do lat 18tu)"
Skorupa
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2008, 8:30
Lokalizacja: ERA

07 cze 2009, 14:22

W tych chińczykach robi sie update bez problemu. Z komputera instalujesz mapy na kartę i to wszystko.
Znalazłem też nawi od Pioneera czy Kenwooda, ale tam niestety nie wiem jak jest z mapami
Pozdr.
Skorupa
--
Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież do pracy autobusy...
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

07 cze 2009, 14:31

Jest sporo radioodtwarzaczy wyposażonych w navi które od 5-6 lat bezbłędnie działają w PL.
Blaupunkt, Becker, VDO itd. Jeśli nie masz fabrycznie kostki ISO ti
-kup przejściówkę mazda/ISO
-kuo wtyczkę ISO i polutuj kable (bagatelna sprawa)
rafal_w
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwie 2008, 12:59
Lokalizacja: Świętochłowice

07 cze 2009, 14:34

Ja mam zamontowanego takiego JVC
Jestem z niego bardzo zadowolony , czyta wszystkie formaty wraz z Divix , ma GPS oraz tuner telewizyjny ( oczywiście za dopłata )
Moim zdaniem w tych stacjach najwazniejsza jest ich głębokość ( długość ) ponieważ w mazdzie jest problem z wsadzeniem stacji głębiej i moze wystawać.
Załączniki
IMG_0565.JPG
Awatar użytkownika
majk
Posty: 2112
Rejestracja: 16 lip 2008, 13:11
Model: NB FL
Wersja: 1.6 Turbo
Lokalizacja: Warszawa

07 cze 2009, 15:19

A ja do navi używam lapa - mam największy ekran :lol: a tak na serio to poprostu mam zainstalowaną automapę odbiornik na bluetooth i śmiga fajnie. Myślałem o jakimś stelażu montowanym np. do mocowania fotela ale to może kiedyś... Najlepszym rozwiązaniem byłby chyba netbook w tym przypadku:) A noname'ową stację mam okazję używać w mamowym cywilu i o ile jakość wyświetlania menu jest ch....a to już filmiki śmigają elegancko. Nigdy mi się nic nie przycięło i jakoś żyje.
Była: MX-5 NA 1992
Była: MX-5 NBFL 2002
Była: MX-5 NB 1999
Była: MX-5 NA 1.8T 1994
Była: MX-5 ND RF 2017
Była: MX-5 NA 1.6 1996

Jest: MX-5 NBFL 2001 1.6T
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2566
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

07 cze 2009, 15:37

irakleo pisze:Wypowiem się bardzo subiektywnie :twisted:
Ogólnie te wszystkie multimedialne wynalazki z wodowtryskami, wielkimi ekranami, błyskającymi efektami to wiocha i festyniarski "tuningowy"gadżet w klasycznym stylu "disco polo". Ta przedstawiona w linku to na dodatek bezfirmowa tandeta której żywotność jest zbliżona mniej/więcej do turbo kitów "made in china".
Ale każdy montuje to co lubi i to co mu się podoba. Dla mnie samochód taki jak Miata dostarcza na tyle dużo wrażeń i przyjemności z samej jazdy że dodatkowo nie muszę oglądać w niej podczas prowadzenia filmów DVD, przeglądać neta i bawić się setkami innych funkcji itd.


Tia ... bardzo ciekawe podejście do zagadnienia. Jakieś problemy masz? Ogólna frustracja?

Ja powiem tak: nt. gatunków muzyki i tego co się komu podoba lub nie staram się nie dyskutować. Disco Polo też dla ludzi skoro sie sprzedaje i ktoś tego słucha. Skrót myslowy pomiędzy stacjami multimedialnymi a disco polo uważam za niesmaczny i spłycony.

Być może ktoś inny nazwie festyniarskim tuningowym i wiejskim leżenie pod samochodem, rozbieranie i składanie, malowanie, czyszczenie ... a nie jeżdżenie i rozkoszowanie się drogą, prędkością i muzyką lecącą z dobrej klasy sprzętu.

Czego i tobie (wreszcie) życzę. Wtedy Twoje wypowiedzi traktować będzie można na serio, a nie jako sfrustrowanego mechanika, niedoszłego kieerowcę.

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
Qbatron
Donator
Donator
Posty: 2549
Rejestracja: 10 kwie 2009, 20:23
Lokalizacja: Lublin

07 cze 2009, 16:08

Skorupa pisze:A może doradzicie coś, co miało by GPS i nie zasłaniało 1/3 szyby przedniej ;) no i oczywiście kosztowało rozsądne pieniądze ;)


Telefon z nawigacja... Mozna zamontowac na szybie (na srodku lub po lewej stronie, zeby zaslanial tylko slupek), albo na nawiewach, ale nie wiem jak by sie to sprawdzilo w mx-5.

Taka np nokia n95, do tego garmin sciagniety z neta, bardzo fajnie dziala. Napewno nie ma tylu opcji co zwykla nawigacja ale spokojnie wystarcza na przejechanie przez miasto czy trafienie np do Ułęża (tylko kto mogl wiedziec ze ten tor jest 10km od Uleza... :D )

Pozatym nie ma problemu z dograniem mapy (mozna miec 2 lub 3 nawet), punkty POI pojawiaja sie w necie co kilka dni odswiezone.
Skorupa
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2008, 8:30
Lokalizacja: ERA

07 cze 2009, 16:51

W tej chwili tak właśnie mam zrobione.
Nokia N95 + Garmin i niestety na dziurawych polskich drogach ekran potrafi czasami zmieniać swoją pozycję z poziomej na pionową ;/

Mam pytanie do tego JVC.
Jak jest z mapami i ich aktualizacjami.
Przyznam, że w innym aucie korzystam z automapy i jestem z niej bardzo zadowolony.
Pozdr.
Skorupa
--
Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież do pracy autobusy...
rafal
Posty: 945
Rejestracja: 26 maja 2008, 18:41
Lokalizacja: Warszawa Urs/Wil

07 cze 2009, 17:23

pmcomp pisze:Być może ktoś inny nazwie festyniarskim tuningowym i wiejskim leżenie pod samochodem, rozbieranie i składanie, malowanie, czyszczenie ... a nie jeżdżenie i rozkoszowanie się drogą, prędkością i muzyką lecącą z dobrej klasy sprzętu.

Czego i tobie (wreszcie) życzę. Wtedy Twoje wypowiedzi traktować będzie można na serio, a nie jako sfrustrowanego mechanika, niedoszłego kieerowcę.


grubo i nieelegancko...
byla mx-5 turbo
jest foka rs
miata jeszcze bedzie:)
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

07 cze 2009, 18:00

"pmcomp
umpa umpa ... pompakompa :)
Model: Mizia 1.9 NB FL '04
Skąd: wieś pod Warsiawą"

to wiele tłumaczy i uzasadnia Twoją wypowiedź...........z takimi wypowiedziami pasujesz raczej do Golfa II, Audi 80 albo BMW E36......oczywiście w dieslach albo na LPG :lol: do tego wielka tuba marki "Magnat" albo coś jeszcze bardziej gustownego z działu moto w markecie Tesco no i radyjko z podświetlaniem we wszystkich kolorach tęczy i skaczącymi delfinkami na wyświelaczu :lol:
zaznaczyłem że wypowiadam się subiektywnie - i dla mnie kolorowe gadżety to zwykła wiocha a dla kogoś innego może być to kult albo lans :twisted:
Ostatnio zmieniony 07 cze 2009, 18:18 przez irakleo, łącznie zmieniany 2 razy.
Standby
Posty: 907
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:08
Lokalizacja: Vava Town
Kontakt:

07 cze 2009, 18:03

Panowie, obydwaj zachowujecie się jak dzieci - jajka ogolić i do piaskownicy!

Jak macie coś do siebie to przenieście się na PW :)
Łoś
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2566
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

07 cze 2009, 21:20

rafal pisze:
pmcomp pisze:Być może ktoś inny nazwie festyniarskim tuningowym i wiejskim leżenie pod samochodem, rozbieranie i składanie, malowanie, czyszczenie ... a nie jeżdżenie i rozkoszowanie się drogą, prędkością i muzyką lecącą z dobrej klasy sprzętu.

Czego i tobie (wreszcie) życzę. Wtedy Twoje wypowiedzi traktować będzie można na serio, a nie jako sfrustrowanego mechanika, niedoszłego kieerowcę.


grubo i nieelegancko...


Masz rację ... chyba mnie poniosło.
Starałem się odpowiedzieć rzetelnie na post, a po odczytaniu postu irakleo wyszła wycieczka osobista.
Wszystkich których uraziłem przepraszam.

Pozdro

PS1. nic tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Disco_polo na temat wioch i festynów nie wyczytałem.

PS2. disco polo nie słucham ale nikomu wiochy i festynów nie wypominam, nawet bezosobowo.
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Skorupa
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2008, 8:30
Lokalizacja: ERA

07 cze 2009, 21:39

Abstrahując od małej kłótni jaka się tu rozpętała.
Może to będzie lepsze rozwiązanie http://www.allegro.pl/item647125882_dnx5120_dvd_z_nawigacja_nowka_z_usa.html ??
Pozdr.
Skorupa
--
Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież do pracy autobusy...
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2566
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

07 cze 2009, 21:45

irakleo pisze:dla mnie kolorowe gadżety to zwykła wiocha a dla kogoś innego może być to kult albo lans :twisted:


To chyba nie widziałeś dobrej stacji multimedialnej w działaniu. I nie jest to dla mnie ani kult ani lans tylko dobrze wykonane i zaprojektowane urządzenie codziennego uzytku. Nie ma tam żadnych kolorowych equalizerów, wielokolorowych fluorescencyjnych wyświetlaczy mieniących się wszystkimi kolorami tęczy tak jak u wielu producentów radyjek 1DIN czy innych wodotrysków.

Jest za to znakomicie grający odtwarzacz (piszę o Kenwoodzie którego mam), zestaw BT i nawigacja do której wyświetlacz troszkę większy niż 1" bardzo się przydaje. Jeżeli nie używasz to rzeczywiście niepotrzebne. Ja używam. A jeżeli ktoś ma ochotę obejrzeć sobie film (oczywiście nie podczas jazdy) to też jest taka możliwość.

Jeżeli uważasz to za wiochę i festyn to informuję, że w lepszej części Europy takie zabawki 2DIN stają się coraz bardziej powszechne i ułatwiają i umilają życie kierowcom w chyba znacznie lepszych zabawkach niż nasze Madzie.

Jak będziesz kiedyś na jakimś zlocie to zapraszam do porównania naszych zestawów audio ... i tylko pod kątem jakości odtwarzania muzyki, nic więcej.

Prośba: na drugi raz feruj wyroki używając słów oszczędniej to dyskusja merytoryczna nie będzie musiała schodzić na boczne tory.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 07 cze 2009, 21:58 przez pmcomp, łącznie zmieniany 1 raz.
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
majk
Posty: 2112
Rejestracja: 16 lip 2008, 13:11
Model: NB FL
Wersja: 1.6 Turbo
Lokalizacja: Warszawa

07 cze 2009, 21:50

Ważniak pisze: jajka ogolić i do piaskownicy!

Rozwalił mnie ten tekst xD
Dla irakleo szacunek za to co robi ze swoją NA,a dla pmcomp'a szacunek za super system audio i przepiękny egzemplarz NB FL :lol:
Była: MX-5 NA 1992
Była: MX-5 NBFL 2002
Była: MX-5 NB 1999
Była: MX-5 NA 1.8T 1994
Była: MX-5 ND RF 2017
Była: MX-5 NA 1.6 1996

Jest: MX-5 NBFL 2001 1.6T
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2566
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

07 cze 2009, 21:52

Skorupa pisze:Abstrahując od małej kłótni jaka się tu rozpętała.
Może to będzie lepsze rozwiązanie http://www.allegro.pl/item647125882_dnx5120_dvd_z_nawigacja_nowka_z_usa.html ??


Na pewno lepszy wybór. Pod kątem jakości dźwięku to naprawdę bardzo dobry model.
Nawigacja w Europie i w Polsce będzie działać bez problemów, Kenwood ma na pokładzie nawigację Garmina. Należy zakupić tylko odpowiednie mapy np. dla Polski GP Mapa i dla Europy City Navigator Europe 2009.
Co do odtwarzania DVD zapewne ten klocek ma region 1 czyli płyt z Europy nie odtworzysz. Podobnie moga być kłopoty z tunerem radiowym. Nie ma tu na pewno RDS-u gdyż w Stanach nie jest on stosowany.

Powyższe co napisałem może nie mieć miejsca jeżeli Kenwood robi na cały świat urządzenia uniwersalne i multisystemowe.

Ze masz jeszcze jeden, wersja europejska. niewiele droższa od tamtej: http://www.allegro.pl/item646051666_kenwood_dnx5220bt_5220_garmin_usb_full_opcja.html

Najlepiej przed zakupem podłączyć do akumulatora i głośników i wszystko sprawdzić.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 07 cze 2009, 22:01 przez pmcomp, łącznie zmieniany 1 raz.
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2566
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

07 cze 2009, 21:53

majk pisze:
Ważniak pisze: jajka ogolić i do piaskownicy!

Rozwalił mnie ten tekst xD
Dla irakleo szacunek za to co robi ze swoją NA,a dla pmcomp'a szacunek za super system audio i przepiękny egzemplarz NB FL :lol:


Hmmm ... nie mówi się jajka ogolić tylko ogólnie ... ogolić i do piaskownicy. Wtedy płeć nie ma znaczenia :mrgreen: .

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Zielony
Posty: 82
Rejestracja: 29 sie 2008, 11:53

07 cze 2009, 22:02

Może irakleo zna lepszy sposób połączenia nawigacji/zestawu głośno mówiącego/radia dobrej klasy :?: owszem można przykleić do szyby uchwyt na nawigacje, drugi na telefon tylko czy to nie jest festyn?
Poznałem kolegę pmcompa w Ułężu i zapewniam Cie że jemu daleko jest do dresiarza, bardzo daleko.
Skorupa
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2008, 8:30
Lokalizacja: ERA

07 cze 2009, 22:08

Hmm, chyba sie zdecyduję na tego kenwooda
http://www.allegro.pl/item646051666_kenwood_dnx5220bt_5220_garmin_usb_full_opcja.html
Pozdr.
Skorupa
--
Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież do pracy autobusy...
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2566
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

07 cze 2009, 22:36

Skorupa pisze:Hmm, chyba sie zdecyduję na tego kenwooda
http://www.allegro.pl/item646051666_kenwood_dnx5220bt_5220_garmin_usb_full_opcja.html


Kilka uwag:

- tu masz pełny opis: http://www.kenwood-electronics.co.uk/products/car/functions/bluetooth/DNX5220/details/
- on nie ma najprawdopodobniej slotu na karty SD (w opisie aukcji jest chyba bład) ale to nic bo wg. opisu technicznego mapy można upgradeować z napędu CD/DVD.U mnie slot SD słuzy tylko do nawigacji, muzyki z SD nie czyta
- ma tylko jeden port USB z tyłu tak więc będziesz musiał wyprowadzić kabel przedłuzkę USB najlepiej do schowka. Z tym portem USB nie działają czytniki kart tak więc muza tylko z Pena USB. Do tego portu przez odpowiedni kabel podłączysz także iPoda. Uwaga: z USB nie odtworzysz żadengo materiału video !!!
- Video: z płyt odtwarza oczywiście DVD w regionie 2 oraz pliki DviX. Nie odtwarza plików Xvid ani tym bardziej popularnych ostatnio kontenerów MKV.

Bardzo fajna zabawka warta 2 tysiów. Upewnij się, że nie kradziona. Każdy egzemplarz powinien mieć tzw, Car Audio Passport z numerem seryjnym oraz kodem zabezpieczającym.

Panel oczywiście się nie zdejmuje i to jedyny minus tej stacji jaki znam :cry: .
Jeżeli znajdziesz gdzieś taki panel zaślepkę jak na tej pierwszej aukcji to daj znać, ja chętnie też taki kupię.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 07 cze 2009, 22:46 przez pmcomp, łącznie zmieniany 2 razy.
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

07 cze 2009, 22:37

Mi osobiście marka jak Kenwood kojarzy się z kuchenkami mikrofalowymi, odkurzaczami,żelazkiem,robotem kuchennym i innym sprzętem AGD. Firmy które robią wszystko na ogół nie robią niczego porządnie. Skoro zdecydowałeś się na kombajn 2DIN to może warto poszukać czegoś z oferty Alpine, Clarion albo Pioneer? Dwie pierwsze marki kojarzone są głównie z car audio....
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2566
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

07 cze 2009, 22:44

irakleo pisze:Mi osobiście marka jak Kenwood kojarzy się z kuchenkami mikrofalowymi, odkurzaczami,żelazkiem,robotem kuchennym i innym sprzętem AGD. Firmy które robią wszystko na ogół nie robią niczego porządnie. Skoro zdecydowałeś się na kombajn 2DIN to może warto poszukać czegoś z oferty Alpine, Clarion albo Pioneer? Dwie pierwsze marki kojarzone są głównie z car audio....


Stereotypy, podobnie jak z tą wiochą, lansem i kultem.
Zapraszam na odsłuch to może zmienisz zdanie.
Kupuje się nie markę tylko urządzenie, które spełnia zadaną funkcjonalność.
A z tym ten Kenwood nie ma żadnego problemu, także a może przede wszystkim z jakością dźwięku. Do tego dochodzi nawigacja Garmina, która jest najpopularniejsza na świecie. Można do niej kupić mapy praktycznie całej Europy i całego świata o dokładności znacznie przewyższającej wbudowanego City Nawigatora Europe 2009, szczególnie dla Polski i krajów dawnego bloku wschodniego. Tu lepsze są mapy lokalne tak jak GP Mapa dla Polski (czy Auto Mapa dla urządzeń z systemem Windows Mobile na pokładzie). W tym temacie odsyłam na www.garniak.pl .

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

07 cze 2009, 22:54

pmcomp pisze:
Jeżeli uważasz to za wiochę i festyn to informuję, że w lepszej części Europy takie zabawki 2DIN stają się coraz bardziej powszechne

Jak będziesz kiedyś na jakimś zlocie to zapraszam do porównania naszych zestawów audio ... i tylko pod kątem jakości odtwarzania muzyki, nic więcej.

-lepsza część Europy na ogół ma w nosie kłopotliwy i kosztowny montaż sprzętu car audio i głównie korzysta z oferty producentów samochodów którzy oferują zestawy nagłośnieniowe zaprojektowane "na wymiar" przez takie firmy jak Bose czy Harman/Kardon oraz jednostki sterujące które produkowane są przez Beckera, Alpine, Blaupunkta itd. Gra to naprawdę całkiem przyzwoicie.
-sprzętu raczej nie będziemy porównywać bo u mnie poza skromnym Nakamichi albo Alpine będę miał jedynie dwudrożny zestaw głośnikowy w drzwiach. Zero obciążania drzwi ciężkimi matami tłumiącymi bo zawiasy niezbyt długo to znoszą, kilometrów kabli sygnałowych i napięciowych, wzmacniaczy itd. Mam do tego wyjątkowy wstręt bo przez kilka lat zajmowałem się tym zawodowo pracując w tej branży. Ale zawsze możemy się pościgać swoimi autami :lol:
A dla mnie Kenwood chyba na długo pozostanie producentem pełnej gamy urządzeń AGD+car audio a Alpine ikoną car audio tuning.
ps. może warto założyć na naszym forum osobny dział "car audio i cb radia" :?:
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2566
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

07 cze 2009, 22:59

irakleo pisze:-lepsza część Europy na ogół ma w nosie kłopotliwy i kosztowny montaż sprzętu car audio i głównie korzysta z oferty producentów samochodów którzy oferują zestawy nagłośnieniowe zaprojektowane "na wymiar" przez takie firmy jak Bose czy Harman/Kardon oraz jednostki sterujące które produkowane są przez Beckera, Alpine, Blaupunkta itd. Gra to naprawdę całkiem przyzwoicie.


Tak jest ponieważ tam radia 2DIN z wodotryskami i discopolo jak Ty to nazywasz montowane są seryjnie w autach klasy wyższej, także tych z zacięciem sportowym. Ma to tylko ta jedną wadę, że gra jak chciał jakiś projektant producenta (albo na podstawie globalnego kontraktu łączącego producenta danej marki auta i producenta consumer electronics), a nie przyszły użytkownik. Poza tym producenci aut często posługują się markami audio/video po to aby "udowodnić" klientowi, że to będzie dobrze grać. A z tym bywa róznie, jak napisałem wcześniej marka nie gwarantuje niczego.

Poza tym gdyby było tak jak piszesz, to nie istaniał by tzw. car audio tuning, który z racji zainteresowań i kosztów jest na świecie bardziej popularny niz car tuning w rozumieniu np. naszego forum czyli moc, turbo i spólka.


irakleo pisze:-sprzętu raczej nie będziemy porównywać bo u mnie poza skromnym Nakamichi albo Alpine będę miał jedynie dwudrożny zestaw głośnikowy w drzwiach. Zero obciążania drzwi ciężkimi matami tłumiącymi bo zawiasy niezbyt długo to znoszą, kilometrów kabli sygnałowych i napięciowych, wzmacniaczy itd. Mam do tego wyjątkowy wstręt bo przez kilka lat zajmowałem się tym zawodowo pracując w tej branży. Ale zawsze możemy się pościgać swoimi autami :lol:


"Ścigałem" się w Ułężu u Wróbla i na ćwiartkę na lotnisku w Koninie, Ciebie nie było :mrgreen: . Na szczęście byli fajf, yanik i wtedy jeszcze wolnossący mayk i ... zajebiście się bawiliśmy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

Podsumowanie: proponuję więc na przyszłość wszystkim:
niech każdy wypowiada się na temat, na którym się zna, najlepiej bez wioch i innych folklorystycznych dodatków.

A w tym konkretnym przypadku Ty na tematy turbo i innych samochodowych wynalazków (w innych postach które tych tematów dotyczą) a ja na tematy audio/video ( tutaj w wersji car).
Zawsze zapraszam na portal www.hdtvpolska.com , choć tam akurat car audio nie znajdziesz. Moje skromne posty dostepne pod tym samym nickiem.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 07 cze 2009, 23:29 przez pmcomp, łącznie zmieniany 7 razy.
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Zielony
Posty: 82
Rejestracja: 29 sie 2008, 11:53

07 cze 2009, 23:01

Idąc tym tokiem myślenia powinieneś kupić mazdespeed a nie uturbiać swoją :wink:
ODPOWIEDZ